Urbanizacija-Grad Prnjavor

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

Post Reply
User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by VUK-RS »

Citajuci vijesti morao sam postaviti ovu temu.

Gdje se nalazi ulica Rajka Malesevica?
Ko je Rajko Malesevic?


U nastavku teme,nazivi ulica u Prnjavoru.
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Iskreno prvi put cujem,a moram da pohvalim temu,nije losa!
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Evo, mapa grada.

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

EVO I MALO EDIT OVE TVOJE SLIKE, JER SVAKA ULICA U OVOM NASELJU IMA IME.


Image

User avatar
Elim
Posts: 621
Joined: 15.08.2007. 20:43
Location: Šibovska

Post by Elim »

@VUK-RS
Rajko Malesevic je srpski borac iz drugog sv. rata.
Iz Ilove je. :lol:

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

a ta ulica mi lici na neku livadu :D

User avatar
AziLanT
Posts: 133
Joined: 11.10.2007. 11:24
Location: Evropa

Post by AziLanT »

Ja ne kontam ovaj vrstin plan ali mi se cini da je to prema macinu brdu,ako se ne varam!?
Nauka i religija nisu suprostavljene.
Nauka je samo previse mlada da bi razumela.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

AziLanT wrote:Ja ne kontam ovaj vrstin plan ali mi se cini da je to prema macinu brdu,ako se ne varam!?
Ko kaze da ne kontas? :lol: Sasvim dobro kontas. Ta ulica je u narodu poznatija kao 'PREMA MACINOM BRDU' :lol: :lol:

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

To je негдје Богу иза десне пертле....

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

Ako se imalo mogu sjetiti sve mi se cini da je to nekadasnja ulica Ranka Sipke.
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

A sto joj promijenise ime,sta je falilo narodnom heroju Ranku Sipki,zasto se on borio???
Srebrena Krila

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

Cini mi se da tako nesto nigdje nema. Skoro sve ulice nose ilicna mena. Ne osporavam status borca ali je po mom misljenju ovdje malo pretjerano...

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Ја сам генерално против промјене имена улица. Чим нека нова " структура " преузме узде, прва на тапету су имена улица. Тако смо у последњих 15-так година " протјерали ": Маршала Тита , Палмира Тољатија, Болеславјечку, Џемала Биједића...

Ти људи су на посебан начин обиљежили епоху у којо су битисали и стога вриједе у свим временима.

Правите нове улице, па им дајте " нова " имена. Старе оставите какве јесу.

Ми смо још " мила мајка " како су то " демократски " одрадили у Сарајеву.

Ево примјера :
SARAJEVO
Kralja Tomislava - Koševo
Maksima Gorkog - Hamze Hume
Meše Selimovića - Hazima Šabanovića
Mladena Stojanovića - Mehmed-bega Kapetanovića
Nemanjina - Čekaluša
Vase Miskina - Ferhadija

Више о овој теми на:
http://www.dnevni-list.ba/?mdls=1&mdls_tip=2&nid=15944
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Krkanska politika ...nemaju većih ideja !
mjenjati imena ulica Partizana i boraca protiv fašizma je glupost i idiotizam koji ne podržavam !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

MAXIMUS wrote:Krkanska politika ...nemaju većih ideja !
mjenjati imena ulica Partizana i boraca protiv fašizma je glupost i idiotizam koji ne podržavam !!!

Bas tako, krkani.Kad je neko neucen nema mu pomoci.

User avatar
AziLanT
Posts: 133
Joined: 11.10.2007. 11:24
Location: Evropa

Post by AziLanT »

Najbolji primjer je osnovna skola 9 maj. Sad se zove...mislim da je Nikola Tesla. Nemam nista protiv naseg Nikole,cak sto vise,ali 9-ti maj je medjunarodni dan borbe protiv fasizma Zar to znaci da smo se MI odrekli te borbe? Zar se tako lako zaboravljaju zrtve??? JA necu da se pomirim sa tim,za mene je bila i ostace 9 maj. Nadam se da nisam daleko skrenuo sa teme,ulice su u pitanju ali nisam mogao a da ovo ne napisem.




Voli vas :twisted: azilant!
Nauka i religija nisu suprostavljene.
Nauka je samo previse mlada da bi razumela.

User avatar
AziLanT
Posts: 133
Joined: 11.10.2007. 11:24
Location: Evropa

Post by AziLanT »

seha wrote:A sto joj promijenise ime,sta je falilo narodnom heroju Ranku Sipki,zasto se on borio???





O Šipki narod je ispjevao mnoge pjesme: »Kada Ranko komanduje Petom, četnici se rastaju sa svetom«. Ranko Šipka spada u red najvećih junaka Kozare svoga vremena. O njegovom junaštvu su pričane priče i stvarane legende.


:twisted:
Nauka i religija nisu suprostavljene.
Nauka je samo previse mlada da bi razumela.

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Jest,azilant,tako je.Nego sto se to ne sjetise danasnja gospoda a nekadasnji drugovi,dati ime skoli ,,NIKOLA TESLA,, ,kad se bila tek napravila.Ma .ebalo se tada drugovima ko je srbin a ko ne,nije im tada Nikola bio ni u prknu a kamo li na pameti.Smijurija je setati ulicama gradova sto nosise imena i nazive antifasisticke prirode,a danas zavisno u kome si entitetu,setamo ulicama ratnih zlocinaca i imperijalista!!!
Srebrena Krila

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Eh, a niko da kaze da je i ta Titina komunistička vlast isto tako davala imena ulicama po svojim ljudima, "herojima", itd.. samo sto je to izgleda uredu... :roll:

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Po nekom mom mišljenju imena ulica bi trebala nositi imena lokalnih faca jer bi se tim sam grad kao grad promovisao.Ovako ti nazivi služe samo u političke svrhe,pa kako se mjenjaju granice,države,državna uređenja,istorija tako i one.Naravno i ovde bi došlo do izvjesne politizacija ali sigurno u manjoj mjeri :!:
Ne znam kakva je situacija u Sarajevu ali znam da su BL u ljudima više zadržali stari nazivi i pored promjena.Niko neće reći da je iz obilićeva već sa mejdana i sl.E sad koliko će ti nazivi još živiti to je pitanje :roll: Isto kao kad bi nekom palo na pamt da Ilovama mjenja naziv hehehe ne bi se dobro proveo :lol:

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Seljo,Titini ljudi su se borili protiv fasizma i zasluzili davanjem svojih zivota da se ulice Jugoslavenskih gradova zovu njihovim imenima.Pitam ja tebe,sta ima u tome lose?
Srebrena Krila

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Seljo je donekle i u pravu nije se baš trebalo ni u tom vremenu žuriti sa promjenom imena,a toga je sigurno bilo.Treba uvjek ostaviti od nekog događaja par godina da se stvar slegne pa onda veličati ili osporavati događaj.U suštini isto je to sra## dnevna politika,pa eto...

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Maro,hodo sam po cijeloj Jugi i recu ti da se stara imena i nisu toliko mijenjala,pa tako imas u BG ulice;vojvode Stepe,Karadjordjevu,svetog Save itd...Hocu rec,urbanizacijom i razvojem FNRJ nastajale su i nove ulice i tim ulicama su vecinom davana imena palih boraca NOR-a ili heroja!
Srebrena Krila

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Garantujem da je Slovenija kao jedna od bivsih republika SFRJ naj manje zamijenila nazive ulica u svojim gradovima i da je vecinom ostao isti naziv ulica kao i do raspada Jugoslavije.
Tako da u svakom gradu skoro postoje Titova ulica,Partizanska,Krajeskog odreda itd!
Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Лоше је то што су и прије комуниста те улице имале своја вијековна имена. Ево примјер . Бањолучка главна улица од изградње до `45, носила је име "Господска". Е, пошто господу побишмо, отјерасмо на Голи или преобразишмо, натјерашмо их да поносно ступају том истом улицом али јој надјешмо име Веселина Маслеше, народног хероја. Против дотичног борца за братство и јединство наших народа и народности немам ништа, али против таквог кумовања називима улица и те како. Народ као народ, пролази кроз разне фазе свог развоја, па тако Веселина Маслеше опет врати своје старо "господско "име само сад другови опет преко ноћи постадоше "господа".
Зар не видите апсурдност свег !?

Кажем, правите нове улице па им дајте нова имена , нема никаквих проблема.

Хероји остају хероји, а јајаре остају јајаре. :wink:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Post Reply