Ergela Vucijak

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by ThunderBird »

Dječaci... Mir... :D

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by che »

ThunderBird wrote:Dječaci... Mir... :D
Ti okreć' ono slovo U naopako...nemoj da vam ja crtam grb :smt005

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Ergela Vucijak

Post by JOKARA »

che wrote:...
A sto se tice tih magijskih simbola,vidim google pomaze :D ...
Che cini mi se da svima google pomaze. Mislite li vi da je ova rasprava koja se vodi na ovakav nacin, ispravna. Sad cu ja morati javno da kazem kako je Vedran bio u pravu kada me je (nas je ) upozoravao oko problema organizovanja neke nevladine organizacije. Vjerovao sam da smo odrasli, ozbiljni ljudi koji su prevazisli te gluposti.
Bila je euforija na forumu javljali se ljudi - prijatelji koji su jedva cekali da se formira odred izvidjaca. Znate li gdje je prvi put zapelo. Oko imena cete izvidjaca koja je formirana u OS "Nikola Tesla". Djeca su smatrala da je najnormalnije da se ceta tako zove, medjutim uvijek se pojave dusebriznici pa onada iskopaju da se imena ceta ne mogu davati po vlastitim imenima itd. itd. Naravno odma se tu pocinje pozivati na statut, neko jos malo doda ulja na vatru i naravno tema o izvidjacima na forumu zamre.
Meni zaista nikada nece biti jasno zbog cega neko u svemu trazi dlaku u jajetu, zbog cega se misli da neko i ako stvarno pogrijesi to radi sa krajnjom namjerom i zbog cega svi misle da je jedino njihovo vidjenje stvari i misljenje ispravno. ( Vjerovatno iz ovog posta proizilazi da sam i ja takav i da mislim kako je moje razmisljanje jedino ispravno, NE ja stvarno nemam nikave krajnje namjere izuzev da se jednog dana uclanim u KKV )
Nisam napisao ovaj post kako bi se upustao u raspravu sa bilo kim. Moglo bi se elaborirati na milion nacina zbog cega je taj simbol, grb konjickog kluba ( ciji sam i ja clan bio daleke 1975 godine ) takav kakav jeste. Imaju li namjeru nastupanja ili pojavljivanja na medjunarodnoj sceni ( a i Hrvatska, Slovenija ... su medjunarodna scena), cak su i dva pastuha iz Slovenije ako imaju, sasvim je izlisan komentar o latinici na grbu. Moje misljenje je da se moze napraviti cirilicna varijanta grba ali svakako treba da postoji i latinicna medjutim koliko vidim ovdje niko ne pominje takvu varijantu nego iskljucivo da latinica nebi trebala biti na grbu. Ako tako bude onda cemo jedino u tu zemlju sa cuturice - pljoske ( sala naravno, nemam ja nista protiv te zemlje ona se sada i ne zove tako )
Nemanja promijeni ono slovo U u cirilicnom dijelu, hocete li ostaviti takav grb-amblem ili cete praviti dvije varijante (latinicni i cirilicni ) apsolutno je nevazno ( po meni ). Vazno je da okupite sto vise zaljubljenika u konjicki sport i radite to zbog cega ste se okupili. Pustite rasprave ko je upropastio ili podigao Ergelu iz pepela, tim pitanjem neka se bave ( pred izbore ) oni koji za to primaju pristojnu platu, vi ipak niste placeni za svoj rad.
Zelim vam puno srece u radu.Vi odlucujete jer ste se jedino vi angazovali na formiranju KKV.
P.S.
Nisam primijetio da iko ( osim Vedrana) na forumu pise cirilicu. Zasto, ... ?
Vjerovatno nam je zelja da se citamo i diljem svijeta.
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by vrsta8472 »

JOKARA wrote: P.S.
Nisam primijetio da iko ( osim Vedrana) na forumu pise cirilicu. Zasto, ... ?
Vjerovatno nam je zelja da se citamo i diljem svijeta.
Ћирилица је љепша :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by vrsta8472 »

JOKARA wrote: Che cini mi se da svima google pomaze. Mislite li vi da je ova rasprava koja se vodi na ovakav nacin, ispravna. Sad cu ja morati javno da kazem kako je Vedran bio u pravu kada me je (nas je ) upozoravao oko problema organizovanja neke nevladine organizacije. Vjerovao sam da smo odrasli, ozbiljni ljudi koji su prevazisli te gluposti.
Кроз све то сам прошао, па знам како шта функционише или слиједи ако негдје запне. А сва почетничка еуфорија се потроши у самом почетку. И онда остану појединци, који из њима необјашивих разлога покушавају да се боре. Неки се изборе до краја, неки одустану . . . али такав је живот. Не би било добро, ако би све функционисало како треба.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by vrsta8472 »

ДЕФИЛЕ ЛИПИЦАНЕРА


ПРЊАВОР, 7. МАЈА /СРНА/ - Представници Коњичког клуба "Вучијак" из Прњавора уприличили су данас дефиле липицанера са ергеле "Вучијак" улицама града.

Дефиле уприличен поводом 9. маја - Дана побједе над фашизмом привукао је пажњу великог броја Прњаворчана, а најмлађи становници овог града имали су прилику да тридесетак минута у спортском рекреативном центру "Борик" уживају у љепоти липицанера и уз дружење са члановима коњичког клуба сазнају нешто више о овој племенитој пасмини.

Поред коња сорте липицанер, атракцију је представљала и запрежна кочија у којој су били чланови оркестра Српског просвјетно-културног друштва "Просвјета" из Прњавора обучени у народне ношње.

Коњички клуб "Вучијак" Прњавор има тридесетак чланова, а упис нових чланова је у току.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by vrsta8472 »


Питање ергеле на на наредној сједници Владе




Влада Републике Српске требало би да у четвртак расправља и о проблемима прњаворске ергеле “Вучијак”, најавио је данас министар пољопривреде, шумарства и водопривреде Мирослав Миловановић.

Миловановић је истакао да одређени број парцела које су биле предмет куповине нема ријешене имовинско-правне односе због чега се и даље не може потписати уговор између Владе и ергеле о уласку на посјед.

“Због истог разлога ресорно министарство нема увид у финансијска средства којима тренутно располаже стечајни управник”, рекао је Миловановић послије састанка са начелником општине Прњавор Дарком Томашем и представницима ергеле “Вучијак”.

Он је додао да је током сусрета договорено да општина сутра достави списак спорних парцела да би тај проблем што прије био ријешен.

Томаш каже да спорне парцеле нису укњижене на нека физичка и правна лица у складу са законом и подсјећа да је прије годину дана покренута иницијатива да се такви процеси преиспитају.

“Увјерен сам да ће суд одговорити позитивно на наш захтјев и да ће се проблем што прије ријешити”, додао је Томаш.

Он је напоменуо да су проблеми, који су настали током стечајног поступка, произвели ситуацију у којој Влада Српске има потешкоће приликом укњижавања дијела имовине. Томаш подсјећа да је општина, у вријеме продаје, сугерисала тадашњем стечајном управнику да постоје одређени проблеми и да су погрешно идентификоване одређене парцеле.

“На то нам је одговорено да кочимо процес, али се показало да смо били у праву. Сутра ћемо припремити податке о неспорним парцелама, након чега би Влада РС требало да донесе одлуку о измјени дијела Уговора да би се та имовина укњижила, а оне које су у спору да се накнадно рјешавају”, каже Томаш.

Он изражава незадовољство и због чињенице да један број радника ергеле, укључујући и стечајног управника, дуже вријеме редовно прима лични доходак, а не долази на посао.

Данашњем састанку са министром Миловановићем није присуствовао стечајни управник ергеле “Вучијак” Петар Драгојевић.

Влада Републике Српске купила је ергелу “Вучијак” 15. фебруара 2010. године за 1.026.450 марака која још није уведена у посјед, пошто нису ријешени имовинско-правни односи на земљишту на којем се ергела налази.

Т.С. - РЉ/СРНА
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Steinhausz
Posts: 1
Joined: 21.08.2011. 23:52

Re: Ergela Vucijak

Post by Steinhausz »

Zanima me kako i gdje mogu nekome odgovornome dati svoj prijedlog za revitalizaciju ergele. Imam viziju sa uzgojnim konceptom!
Nakon revizije maticnog stada, te odabira uzgojnih kobila, te pastuha uzgoj se moze vrlo brzo dovesti u uzlaznu putanju!
Stavljam se na raspolaganje, pa ako netko ovo procita i zna kako dalje neka se javi na moj mail ili ovdje.

svarozic07@gmail.com

Hvala

Ovdje je izneseno jako puno krivih informacija..naime ova ergela je osnovana dijelom politickom, a dijelom uzgojnom direktivom. Osnivac i dugogodisnji ravnatelje dr Fahrudin Hrasnica ( ucenik slavnog Miroslava Steinhausza ) kreira tip lipicanca baziran na grlima tadasnjeg najboljeg uzgoja, ergele Lipik, pastuharne Kutjevo, koji svi redom dolaze iz najbolje europske lipicanske ergele onog doba cuvenog Stančića u Hr.
Svi rodovi koji se ovdje pojavljuju imenima; Nertva, Sutjeska, Ukrina itd. su preimenovani od kobila dobavljenih iz hrvatskih uzgoja jer je nepisano pravilo da pojedini rodovi u novim ergalama zapocnu sa novim imenima.
Jedna od vaznih karakteristika ove ergele je bio uzgoj tamnog lipicanca, koje je Hrasnica odlicno kreirao lipicancima iz jedine ergele tamnog lipicanca na svijetu Stancic -Lipik.
Pokusavao sam svo ovo vrijeme stupiti u kontakt s nekim, ali bez uspjeha :( Previse je konja rasprodano u bescjenje, nemam tocne informacije o trenutno prisutnim rodovima, linijama pastuha i ograncima.
Pravilnim radom i gospodarenjem ovaj se problem moze brzo rijesiti...zato eto ponavljam svoje znanje i volju stavljam na raspolaganje da se ova ergela konacno iz stupaca srama i jada svrsta u red punopravnih.
Potpuna je besmislica govoriti da su konji pocetnog uzgoja bazirani na konjima iz Lipice jer naime ti konji jos tada u to vrijeme nisu bili tamo jer su za 2. svjetskog rata svi lipicanski uzgoji Europe, osim Lipika, Kutjeva i Djakova odvedeni u ceski Hostau pod zapovjednistvom njemackog Vermachta.
Od vise od stotinu grla u Lipicu je tek 1949 vraceno svega 11...tako dakle zaboravite Lipicu u ovoj prici :)


Hvala jos jednom.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by ZMIJA »

Moje licno misljenje da se jos zadugo neće raspetljati,ovo vrzino kolo oko ergele Vučijak u Prnjavoru,koje evo vec 10 i vise godina sluzi kao ruzan primjer, i neodgovoran odnos prema nečemu sto je moglo i jos uvjek moze biti, svojevrsni brend kako opstine Prnjavor tako i sire Republike Srpske pa i BiH.
Problem je nastao onog momenta kada se u takozvanoj privatizaciji ili ti pretvorbi ,stvorene predpostavke da ergela Vučijak postane legitimna meta raznih mesretara i mutikasa,koime je briga o ovim plemenitim zivotinjama bila poslednja rupa na svirali ,i koji nisu ni znali nista o konjima i ergelama,njih je interesovao brzi profit, pa su cak neke konje koliko sam informisana u međuvremenu i prodavali u bez cijenje.
Neki su vec oprali nenaplative cekove stare devizne stednje sa kome su kupovali akcije u ergeli Vucijak,a u kasnijoj povratnoj prodaji vladi Republike Srpske i opstini Prnjavor, koja je po toj povratnoj prodaji vlasnik ergele u visni 10 posto ukupnog kapitala.Jedan od prnjavorskih tajkuna je i Petar Dusanic koji je na ergeli profitirao oko 300.000 km
Sadašnje osporavanje ulaska u posjed vlade Republike Srpske zbog toboze neriješenih imovinskih odnosa,prije svega zemlje na kojoj se nalaze objekti ergele Vučijak, u najmanju ruku su smjesne price za malu djecu.
Komisija Vlade Republike Srpske za reviziju privatizacije koju je ova vlada dobro iskesirala, za njeno postojanje, bez obzira sto ova komisija nije ponistila uradila,i niti jednu privatizaciju do sada ponistila, u najmanju ruku mogla je ponistiti privatizaciju Ergele Vučijak, i onda bi sasvim druga prica bila u vezi sa ovom svojevrsnom sramotom, kako za opstinu Prnjavor tako i za Republiku Srpsku pa i sire.
Koliko je samo kroz ovu ergelu prodefilovalo raznih buzda, od ministara nacelnika,iz svih vlasti i stranaka,koji su za rad dnevne politike pricali suplje price za jednokratnu upotrebu, a ergela i ove plemenite zivotinje cekaju neke bolje dane koji ce doci samo niko nezna kada.
Sreca je u nesreci sto ovu ergelu i neposrednu brigu vode neki ljudi entuzijasti i ljubitelji zivotinja ,inace bi ergela i te plemenite zivotinje već nestale sa lica zemlje.
Za pozdravit je svaku domronamjernost i zelju da se ova sramota rijesi ,bilo od koga dolazila,svakako bi dobro dosla pomoc i ljudi koji su u ovoj oblasti konjarstva i struke vezano za to kod kuce.
Naravno sada svi putevi vode u Vladu Republike Srpske, i oni trebaju da daju konačan odgovor na ovaj problem ergele Vučija.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Ergela Vucijak

Post by KAMIKAZA »

Ako je vec Dodik napravio zakon o izuzimanju zemljista,kako ga onda ne primjenjuje i u ergeli,pitam se samo kome je tajkunu sada namjenjena ergela :smt017
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by ZMIJA »

KAMIKAZA wrote:Ako je vec Dodik napravio zakon o izuzimanju zemljista,kako ga onda ne primjenjuje i u ergeli,pitam se samo kome je tajkunu sada namjenjena ergela :smt017
Ne moze ergela biti profitabilna,ne bar jois zadgu,i tu treba ulagati prvo dosta novca ,znanja i ljubavi i ergela kao takva i u onom sistemu je bila na saveznom budzetu, mislim da je bila pri vojsci,kao reprezetativna stvar jedne drzave sto bi sad trebalo da bude ,sto u principu ne interesuje tajkune,jer njih interesuje brza dobit a to je rasprodaja konja i rasprodaja zemljista eventualno.
Tako da ne mislim da je to neko zamislio dati nekom tajkunu i ja sam rekla da je bilo najednostavnije da je privatizacija ergele ponistena, i da je ergela pripala i kako pripada drzavi ,a apetiti za zemljistem kod tajkuna bi splasnula, jer svakako je to i bio jedan od ciljeva privatizacije ergele Vučijak.Treba ako vec nije ovo proglasiti javnim interesom i kome nije jasno neka ide na sud
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by ZMIJA »

nofel wrote:Najpodlozniji prnjavorski partijiski poduzetnik
Reci ga sta ga krijes nije ti ga majka rodila,koji je to partiski poduzetnik,a da mu ime ne smijes pomenuti.
nofel wrote:Imas pravo da pogadjas samo dva puta... :smt005 :smt005 :smt005
Ne treba ga niko pogađati nije,nije izmislio elektricni trasformator kao Nikola Tesla ,ako znas dede ga reci da i mi znamo :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by ZMIJA »

I konje ubijaju zar ne :!: :!: :!: :?: :?: :?:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: Ergela Vucijak

Post by NemanjA »

http://www.prnjavor.info/?go=news&subac ... 1324273581

Konje su davno počeli da ubijaju, sada ih samo dovršavaju :!:

Da nema par dobrih ljudi koji shvataju kakav značaj ima ergela za naš grad propala bi ona još prije.
Kako sam saznao danas je trebala doći i delegacija LIF-e (Lipizzan International Federation) koja je voljna da pomogne ergeli...
Žalosno je da ljudi iz inostranstva prepoznaju potencijal ergele i više pomažu nego naši :!:
Mess with the best die like the rest.

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Ergela Vucijak

Post by dkrajina »

NemanjA wrote: Žalosno je da ljudi iz inostranstva prepoznaju potencijal ergele i više pomažu nego naši :!:
Nista novo.e sad ako budu neko0me stavili koverat u dzep mocice da pomognu ako ne nista od pomoci
zivot je surov

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Ergela Vucijak

Post by KAMIKAZA »

Mislim da nebi trebao da se desi pomor konja zbog hrane,evo ako je od pomoci ja imam velike bale sjena prvoklasnog ca.40 komada svaka preko 200 kg,trgovacka cjena im je 30-40 KM po komadu znaci vrijednost 1200-1600 KM,zavisi od godine i potraznje :D ova ce biti skupa zbog protekle suse :D ,ah ja nazad na temu,ako cu sa time pomoci ergeli,suglasan sam da to dam za pola tj.nekih 800 KM ,samo da poklopim troskove kosenja i baliranja.Mislim da ovakvih kao ja ima jos u Prnjavoru,samo treba da se poprica sa seljacima i da im se objasni novo nastalo stanje,dovoljno je da se poklope troskovi ,i naci ce se hrane na pretek,ovako kako to oni sada rade je nemoguce opstati,kupuje se preko trgovaca i dok svi zarade njih to sjeno ili zob izadju pet puta vise. :? .
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by ZMIJA »

Svakako se pomor konja ne smije desiti,i vlada je dužna zajedno sa opštinom Prnjavor, a koja je takođe suvlasnik ergele,pružiti minimimum uslova da se sačuvaju konji i bez donacija i milostinje ljudi s vana .
Mislim da bi i ovi iz suda koji se prozivaju,morali da ubrzaju tu sudsku zavrzlamu oko zemljišta i same privatizacije, i neznam šta je ta bajna komisija za takozvanu reviziju privatizacije uradila na slučaju ergele Vučijak, i zašto bar ovdje nije nešto predložila i ubrzala proces na sudu, da se ova agonija sa ergelom Vučijak bar pokuša privesti kraju.
Ergela je naša slika i prilika i oni prije i ovih sada što su na vlasti.Sramota :smt004 :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: Ergela Vucijak

Post by NemanjA »

http://www.prnjavor.info/?go=news&subac ... 1324454233

Kamikaza hvala na ponudi, prenjeti ću dalje :smt006 ...
Mess with the best die like the rest.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by vrsta8472 »

Prazne jasle na ergeli Vučijak PDF Štampa
Napisao Radio Prnjavor
sreda, 21 decembar 2011 09:05

Nedostatak hrane i sredstava za zaštitu konja na ergeli "Vučijak" u Prnjavoru u zimskom periodu aktuelan je i ove godine.

Hrane za 123 grla ima još za narednih petnaestak dana, a u rješavaje ovog problema uključile su se predstavnici Svjetske organizacije lipicanera.

Tim povodom ergelu je juče posjetio i član menadžmenta bečke ergele Maks Tobesbrger, istakavši da je takvo stanje nedopustivo.

"Imate dobre konje i dobru genetiku ali nedostatak hrane i sredstava za zaštitu ovih životinja u vidu zaštite od parazita i vakcina ovo stanje čini katastrofalnim" istakao je Tobesberger.

Ergelu je posjetio i predsjednik Komisije za zaštitu lipicanera pri Svjetskom udruženju uzgajivača lipicanera (LIF) Tomas Dromel i tom prilikom najavio da se, osim nedavno uplaćenih 1.300 evra pomoći, očekuje još oko 2.500 evra.

"Konkretne pomoći možemo obezbijediti i više, ali nam trebaju partneri za saradnju" kazao je Dromel.

Ergelu je posjetio i Savjetnik ministra za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu Republike Srpske Miljan Erbez koji je rekao je da resorno ministarstvo ima planove za revitalizaciju trenutne situacije, ali da zbog neriješenih imovinsko-pravnih odnosa još nije u mogućnosti da direktno pomogne.

“U toku je priprema zakona o stočarstvu koji bi iduće godine trebalo da se nađe pred poslanicima Narodne skupštine RS. Na ovaj način ergela bi bila uvrštena u zakonske akte, što bi konkretno značilo da je država zakonski obavezna da preuzme brigu o ergeli”, pojasnio je Erbez.

Erbez je kazao da se ovaj zakon priprema po ugledu na zakone koji su doneseni u Češkoj, te da je u toku izrada zajedničkog projekta čiji je cilj uvezivanje svih državnih erkgela.

"Ima sedam ovakvih ergela, a ovim uvezivanjem povećala bi se i vrijednost ovih grla" istakao je Erbez.

Članica konjičkog kluba “Vučijak” iz Prnjavora Snježana Davičević — Kokanović smatra da je prioritetno da se sakupi hrana za konje, a prvenstveno suždrebne kobile, izrazivši zadovoljstvo što je ova akcija imala odjeka u javnosti.

"Drago mi je što je ova akcija odjeknula van granica naše države i što imamo podršku iz, slobodno mogu reći, cijelog svijeta, a sve ostalo će, nadam se preuzeti odgovorni iz ministarstva" kazala je ona.

Ergela Vučijak je od februara prošle godine u vlasništvu Vlade Republike Srpske, ali zbog spora oko zemljišta površine 74 dunuma na koje pravo polažu Ergela i preduzeće Ratar još nije uknjižena imovina Vučijaka, a nisu izabrani ni rukovodeći organi najstarijeg prnjavorskog preduzeća.


Radio "Prnjavor"
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Ergela Vucijak

Post by regeman »

nemoj slucajno da uzmu te pare sa zapada, to je novac otet od Gadafija i Kim Il Dzonga u krstaskom pohodu amera na svijet..kako vam se na gadi taj prljavi radioaktivni novac :x ..umjesto kao prave patriote da skupe po 10, 20, 50 km oni tako...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Ergela Vucijak

Post by dkrajina »

Ergela moze da opstane samo kad se izmjesti sa te lokacije,sigurno je neko stavio ruku na atraktivnu lokaciju kad auto-put prodje tamo.
zivot je surov

Post Reply