Ergela Vucijak

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

vrsta8472 wrote:Ja stvarno nemam ideju na koji se nacin moze pomoci ergeli.

Da je naci nekog stranca, kojem bi tu ergelu prodali za 1KM i da onda taj stranac osmisli nacin da ta ergela sama sebe izdrzava.

Ovako kada je drzavno vlasnitvo nije ni na nebu ni na zemlji.
Sjecam se da je i zena, predstavnik udruzenja uzgajivaca lipicanera Engleske ili nesto sl. dolazila i rekla da ce pomoci samo ako tadasnji gazda Dusanic odustane od ergele.Sta bi , ne znam.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Dusanic, je prodao svoj dio ergele drzavi, ali za neke velike pare. Sada je sve drzavno.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Post by BETMEN »

To je kriminal, rasni konji da se prodaju po cjeni od 0.50 km po kilogramu. Koda je stocna pijaca, tu su dignute dobre pare, kao otvara se ergela na Manjaci. Tu su pare digli Petrovic, Dakovic i ostali. Ali nece se to tako lako zaboraviti.
POSMATRAM VAS

san
Posts: 55
Joined: 17.10.2007. 11:12

Post by san »

U posljednjih nekoliko dana na Lipicanerskoj ergeli "Vučijak" u Prnjavoru uginula su dva ždrijebeta, a još tri su u vrlo kritičnom stanju.

Upozorila je na ovo komisija koju je formiralo Udruženje za zaštitu životinja NOA iz Banjaluke, koje je pokrenulo akciju za pomoć konjima sa prnjavorske ergele.

"Alarmantno je zdravstveno stanje cijelog podmlatka konja, starosne dobi od 10 dana do tri mjeseca", kazao je Dragomir Mijić iz ovog udruženja.

On je dodao da se zbog neadekvatne i slabe ishrane kobila ne može očekivati uzgoj i preživljavanje ždrebadi.

"Ždrebad su zbog neuhranjenosti i slabog kvaliteta mlijeka malaksala i imaju slab imunitet. Stanje je zaista loše, pa mi smo trećeg maja zatekli 11 ždrebadi, a kad smo došli nekoliko dana kasnije, bilo ih je svega devet", upozorio je Mijić.

On je kazao da je ogroman problem i to što nigdje u krugu ergele ne postoje dezinfekcione barijere, pa su i životinje i zaposleni na ergeli u direktnoj opasnosti od zaraze.

"Štale su u katastrofalnom stanju, kao i zalihe hrane. Naime, bale sijena vrlo su rizične za upotrebu, jer ima mnogo plijesni i vlage. Nema energetskih obroka, poput zobi, takođe, sistem napajanja je neadekvatan, samo su na pojedinim mjestima postavljene kofe s vodom", istakao je Mijić.

Udruženje NOA je o svemu ovome obavijestilo i Vladu RS, Svjetski veterinarski servis, te Svjetsku asocijaciju za zaštitu životinja s apelom za pomoć.

"Mora hitno biti obezbijeđena adekvatna hrana za 90 konja, u dovoljnim količinama i mikrobiološki ispravna. Za medicinski tretman konja mora biti nabavljena pasta protiv endoparazita, multivit za konje, antitetanus serum za konje i drugo", kazao je Mijić.

Slavko Crnić, direktor ergele "Vučijak" potvrdio je da je stanje na ergeli krajnje alarmantno.

"Stanje životinja na ergeli je katastrofalno i ja sam pisao prije 15 dana LISI, Međunarodnoj organizaciji za uzgoj lipicanera iz Brisela, da se u "Vučijaku" u Prnjavoru životinje samo muče i zatražio sam od njih da intervenišu", kazao je Crnić.


LJUDI, STA JE OVO, DOPIRE LI ISTA DO NASIH MOZGOVA?????!!!!
MUSEMIC

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

Moj prijedlog:
vi koji zivite u Prnjavoru i okolini mozete uspostaviti kontakt sa gospodjom Karin Tesic i njenim suprugom Milom Tesicem. Znam da je ona veliki zaljubljenik konjickog sporta a svajcarka je rodom. Mislim da je on vlasnik starog hotela Cer. Ako budu mogli oni pomoci, jer ima izreka: "ko pita taj ne skita". Oni vjerovatno imaju veze sa dobro situiranim osobama, koji su mozda zaljubljenici istog sporta pa time i zivotinja. Izgubiti se tu ne moze nista, jer negativan odgovor bi bio bar jedna reakcija, koja ne bi trabala da demoralise....poz
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Гдје да нађем односно тражим ту жену?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

vrsta8472 wrote:Гдје да нађем односно тражим ту жену?
Pitaj onog ko sve zna :D , nisu vlasnici hotela Cer vec Tarasa ili kako se vec zove sada Venecija ili mozda vec i drugacije :D ali to je njihova zgrada mislim da je i Zagor net tu na spratu, ali nacu ti ja i broj telefona od njih, mada vjerovatno ima neko od djaka koji su isli prosle godine sa njihovom kcerkom u skolu, usavrsavala je tu jezik.U svakom slucaju zena je strucnjak i zaljubljenik , i sami imaju tri konja u Prnjavoru.
Mislim da sada bas nesto renoviraju u zgradi pa mozes da navratis i pitas :P ako vec trebas preporuku reci slobodno da sam te ja poslao . :D :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Већ сам добио пар mail-ова. Ништа конкретно.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Nista konkretno jer niko lud i pored ljubavi nece da daje pare za nesto gdje se vec pikuje nova stambeno-poslovna zgrada. Samo malo, cim se obilaznica i grad jos malo izgrade. Beton, beton, samo beton :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Post by Sneza »

murgo wrote:Moj prijedlog:
vi koji zivite u Prnjavoru i okolini mozete uspostaviti kontakt sa gospodjom Karin Tesic i njenim suprugom Milom Tesicem. Znam da je ona veliki zaljubljenik konjickog sporta a svajcarka je rodom. Mislim da je on vlasnik starog hotela Cer. Ako budu mogli oni pomoci, jer ima izreka: "ko pita taj ne skita". Oni vjerovatno imaju veze sa dobro situiranim osobama, koji su mozda zaljubljenici istog sporta pa time i zivotinja. Izgubiti se tu ne moze nista, jer negativan odgovor bi bio bar jedna reakcija, koja ne bi trabala da demoralise....poz

Karin dosta vremena provodi na ergeli u Prnjavoru i potpuno je upoznata s situacijom i svim ostalim poteškoćama ali ako bi se našlo par ljudi iz grada da nešto pokrenu na bolje vjerujem da bi ona se uključila.
Slažem se da treba nekako pomoći ali tek kad potpuno ergela VUčijak pređe u ruke nekog privatnika možemo da govorimo o poboljšanju. Strašno je da ljudi koji gore rade nekada nemaju šta da jedu a ishranu konja ne treba ni spominjati.

I na kraju jedna lijepa vijest.Od jutros ergela je bogatija za jedno prelijepo malo ždrijebe :)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Slažem se da treba nekako pomoći ali tek kad potpuno ergela VUčijak pređe u ruke nekog privatnika
Privatnika koji se razumije u konje, a ne privatnika koji je konj po karakternoj osobini.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

Ja mislim da ti konji odlaze u legendu i tu price vise nema. Mozemo mi pametovati kako je Prnjavor poznat po tome i sl ali za te jadne rage pomoci nema. Zar mislite da je neko lud baciti pare u neuhranjene konje,raspale stale i sa crvenim stanjem na kontu?
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Zar mislite da je neko lud baciti pare u neuhranjene konje,raspale stale i sa crvenim stanjem na kontu?
Volio bi da se varam, ali mislim da si u pravu. Mnogi to koriste u politicke svrhe, jer se ljudi sazaljevaju na konje, pa mozda ucare nesto na sentimentalnosti.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Iako je to nepopularno citiraću sam sebe, čisto da se i sam podsjetim onog što sam napisao, ali i radi istine.
Свој омаж очувању Ергеле сам дао као члан Управног одбора, до приватизације, као представник државног капитала. Као последицу вучем судски процес у оквиру кога бивши директор овог предузећа, који је иземђу осталих, Ергелу довео до просјачког штапа и оставио на два радника и празној каси, тужи мене и остале чланове Управног одбора, привременог управника, раднике... за сметање посједа. Тај умоболни процес вуче се по судовима већ пар година у којима се судови листом проглашавају ненадлежним за овај случај.

Жао ми је што је овај " Крајишки бисер " пропао. Жао ми је људи који ту проведоше читав свој радни вијек и сада немају ништа, а највише јадних животиња, које, ни криве ни дужне, трпе због нечије нељудскости и нечовјечности.
Boldirani je Slavko Crnić glavom i bradom. Vidim da su ga ponovo vratili na mjesto direktora. Čisto da završe posao do kraja. :evil: Update-a radi, sud u Banjaluci odbio je zahtjev za ponavljanje postupka i time stavio tačku na ovu pravosudnu farsu.

Elem, neki dan se sa ženom i djetetom provozah do Ergele i imao sam šta vidjeti. Tri lipicanera koji to izgledom više nisu. Prije liče na kosutre.
Sin, dijete ko dijete, upita me : " Tajo šta je to ? ", ja mu rekoh : " Sine, to su konji- lipicaneri ", a on će meni : " Tajo , to nisu konji, konji su ljepši ".
Šta bih mu rekao, kad i sam vidim jad i bijedu. :?
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Post by Sneza »

san wrote:U posljednjih nekoliko dana na Lipicanerskoj ergeli "Vučijak" u Prnjavoru uginula su dva ždrijebeta, a još tri su u vrlo kritičnom stanju.


LJUDI, STA JE OVO, DOPIRE LI ISTA DO NASIH MOZGOVA?????!!!!

Odakle ti ova informacija??? Tačan izvor?!?

@Aqva: i taj je lik ponovo direktor?


U razgovoru s osobama koje svoje slobodno vrijeme provode na ergeli čula sam razne priče o osoblju ( ako se tako mogu nazvati :? ).
Postupanje s konjima d strane zaposlenih na ergeli je krajnje nehumano. Pa prvo bi trebali da njih promijenu jer strašno je pored svih neuslova u kojima konji borave da ih još neko tuče.
I teško je da se uvedu neke promjene dok se ta bagra ne skine s vlasti jer kako pomoći i ulagati kad će oni uzeti sebi a ne ulagati. Pa masa slučajeva je bilo kad se nudila pomoć ergeli a oni nisu prihvatali ( neko je naveo gore tog belgijanca, Vinsenta) a čak sam i saznala da je nuđena pomoć nekog Engleza međutim on je otjeran a ne treba ni da pišem ko je to uradio. NJima gore odgovra taj nemar i raspuštenost tako da mi ništa s strane ne može uraditi.
Postoji mali broj ljudi iz grada kji s ljubavlju posjećuju i poklanjau svoju ljubav lipicanerima ali do kada će to trajati zavisi samo od raspoloženja uprave ergele. Nije se jednom desilo da budu otjerani.

I ovim putem pozivam sve koji vole ove životinje a i one koji ne vole :lol: da odvoje svoje sloboodno vrijeme a to može biti i 1h i da skojom kockom šećera da dođu na ergelu da bi bar malo uljepšali život tih divnih stvorenja...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Ljudi mogu samo reci u Sloveniji postoji mjesto Lipica odakle lipicanci poticu.U toj Lipici je isto tako jedna ogromna ergela sa ne znam koliko konja,ali kad bi vidjeli kako i sta ljudi rade za te konje.Pa vjerujte da jih bolje gotive skoro nego ljude.Koliko im se pridaje paznje u svemu,ma to je za ne povjerovati i onda kad procitam ovo sto rade tu kod nas,pa to je Bogu za plakat.Ja sam veliki obozavatelj konja,posebno tih Lipicanera!
Image

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

lipica je turisticka atrakcija pa od toga profitiraju i konji, koji ne gladuju kao nasi na ergeli...kako bi lijepo bilo da prnjavorski bogatasi (pojedini direktori, sudije itd...) ne trpaju samo u svoje dzepove... svugdje u civilizovanom drustvu pomazu bogati pojedine projekte (sponzori) ili familije...a kod nas... divljanje do nesvijesti...nema vlasti koja i obavlja svoje duznosti po ZAKONU
nema zabave bez zena i rakije

san
Posts: 55
Joined: 17.10.2007. 11:12

Post by san »

Mozemo li ovako:
na prvoj sjednici SO Prnjavor, da pokusamo, kao hitno, traziti objasnjenje i moguce rjesenje!!!
Mislim da bi neko ispred NVO sektora morao imati sluha.
ljudi, ako pustimo da ovo ide svojim tokom, SMIJACE NAM SE POKOLENJA!!!!!
MUSEMIC

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

trazim... daljinski upravljac na koji reaguju optinske vlasti u prnjavoru...
nema zabave bez zena i rakije

san
Posts: 55
Joined: 17.10.2007. 11:12

Post by san »

san wrote:Mozemo li ovako:
na prvoj sjednici SO Prnjavor, da pokusamo, kao hitno, traziti objasnjenje i moguce rjesenje!!!
Mislim da bi neko ispred NVO sektora morao imati sluha.
ljudi, ako pustimo da ovo ide svojim tokom, SMIJACE NAM SE POKOLENJA!!!!!
Takodje, svugdje u svijetu NVO sluze da koriguju propuste vlasti, da skrenu paznju na
lose stvari...ovde im je jedini cilj da udju u proracun budzeta...jadno
MUSEMIC

san
Posts: 55
Joined: 17.10.2007. 11:12

Post by san »

san wrote:Mozemo li ovako:
na prvoj sjednici SO Prnjavor, da pokusamo, kao hitno, traziti objasnjenje i moguce rjesenje!!!
Mislim da bi neko ispred NVO sektora morao imati sluha.
ljudi, ako pustimo da ovo ide svojim tokom, SMIJACE NAM SE POKOLENJA!!!!!
Takodje, svugdje u svijetu NVO sluze da koriguju propuste vlasti, da skrenu paznju na
lose stvari...ovde im je jedini cilj da udju u proracun budzeta...jadno
MUSEMIC

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Post by Sneza »

@ san: zanima me odkud ti informacija o krepavanju ždrebadi?

san
Posts: 55
Joined: 17.10.2007. 11:12

Post by san »

Sneza wrote:@ san: zanima me odkud ti informacija o krepavanju ždrebadi?
http://www.prnjavor.info/?go=index&suba ... 1210917092
MUSEMIC

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

NAJ ZALOSNIJE JE STO I AKO SE SAKUPE NEKE PARE ;NJIH NECA DA POJEDU KONJI U ZOBI; VEC KONJUSINE U CEVAPIMA !!! :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Post by Sneza »

san wrote:
Sneza wrote:@ san: zanima me odkud ti informacija o krepavanju ždrebadi?
http://www.prnjavor.info/?go=index&suba ... 1210917092
Kad sam pročitala tu vijest nije mi bilo jasno :? Da ali plasirati tu priču i uvjeravati nas mije nepojmiljivo. Raspitala sam se i ta je vijest je netačna...Ergela je od prošle subota čak bogatija za novo ždrijebe. :roll:

Post Reply