Ergela Vucijak

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

Post Reply
marijoxyz
Posts: 2
Joined: 07.01.2008. 14:03

Re: Ergela Vucijak

Post by marijoxyz »

malo je cirilice na grbu.ostalo je ok.

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by ThunderBird »

ThunderBird wrote: Image

I ja mislim da je malo ćirilice ali većina se nije složila sa mojim mišljenjem te je grb konjičkog kluba upravo takav... :)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by vrsta8472 »

ThunderBird wrote:

I ja mislim da je malo ćirilice ali većina se nije složila sa mojim mišljenjem te je grb konjičkog kluba upravo takav... :)
Требао си мене да питаш, како да се обезбједи већина на "демократски" начин.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by ThunderBird »

Trudim se da politiku zadržim koliko toliko van naše male zajednice :wink:

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by che »

ThunderBird wrote:
ThunderBird wrote: Image

I ja mislim da je malo ćirilice ali većina se nije složila sa mojim mišljenjem te je grb konjičkog kluba upravo takav... :)
A jel ova potkovica u dnu cirilicom ili latinicom;)

Potkovica na grbu predstavlja ustasko slovo "U" a nikako "potkovicu"...cini mi se da su potkovice uvijek okretane ka dole, nikad ovako i mislim da je ovo namjerno uradjeno.
Previse je onih koji nemaju pojma a odlucuju o brojnim stvarima...Tundi,cijenim sve sto radis,ali s pravim argumentima vjerujem da grb ne bi izgledao ovako.
Sramota je za RS a i one konje tamo... :wink:

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Ergela Vucijak

Post by murgo »

...kako bi bilo da se potkovica ne stavlja na grb kao ni ta tri slova...samo konjska glava bez dodataka...??????
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by ThunderBird »

2Che: Potkovica okrenuta naopako predstavlja lošu sreću odnosno nesreću...
Nigdje nećeš vidjeti potkovicu okrenutu naopako... :wink:



2Murgo: Nisam siguran kako bi izgledalo, u narednih par dana će da se razrade sve mogućnosti...
Na jučerašnjoj sjednici su se nudile još neke opcije pa vidjećemo šta i kako...

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: Ergela Vucijak

Post by NemanjA »

Image

Image


Na grbu opstinje Prnjavor imaju 2 potkovice, ona je na amblemu kao i dijetelina simbol srece i naravno veze sa konjima :-)!

2Che: Potkovica na grbu nema veze sa "ustaslukom", ona je bila moja ideja kao i djetelina! Evo pogledaj malo i ovaj amblem Konjicki klub Cokorska Polja iz Banja Luke!
Mess with the best die like the rest.

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by ThunderBird »

Nemanja, dobra ti ova koka sa slike? Gdje ti vidiš amblem??? :smt005 :smt005 :smt005

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: Ergela Vucijak

Post by NemanjA »

Nemoj samo u nju da gledas, gledaj malo iznad nje :lol: ,blago Bonzi :lol: kada cemo na Cokorska :) :!:
Mess with the best die like the rest.

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by ThunderBird »

Ja ne idem, ja od sada jašem u Derventi i u Sl. Brodu...

Našao sam u Brodu Arabera... Daće mi čovjek da jašem kada god želim... :D

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by che »

ThunderBird wrote:2Che: Potkovica okrenuta naopako predstavlja lošu sreću odnosno nesreću...
Nigdje nećeš vidjeti potkovicu okrenutu naopako... :wink:



2Murgo: Nisam siguran kako bi izgledalo, u narednih par dana će da se razrade sve mogućnosti...
Na jučerašnjoj sjednici su se nudile još neke opcije pa vidjećemo šta i kako...
Nije Tander, bavio sam se sujevjerjem dosta dugo.
Potkovica okrenuta ka gore kao ova na grbu sto lici na ustasko slovo U a nikako na potkovicu je u narodnom sujevjerju, predstavljala je sakupljaca zla i negativne energije, upadajuci u nju zlo ne bi moglo izaci nazad.
A potkovica okrenuta na dole predstavlja u narodnom sujevjerju nesto sto rasipa srecu na one koji su u blizini.
Narod je sujevjerje o potkovici naslijedio od starih kultura i nema veze sa hriscanskim narodima. Cak su i rupe na potkovicama morale da budu neparan broj, broj 7 je broj srece, pa je toliko i rupa na potkovici.
A za djetelinu takodje vazi termin "sujevjerje" i opet nema veze sa nasim narodima vec je naslijedjeno iz keltske kulture ako smo dobro nauceni. A veza djeteline i konja ima veze kao i svaka druga trava na njivi, to dobro znas :)

Sto se tice opstinskog grba, svi se vjerujem slazemo da je uzasan i da je skrojen nestrucno a zna se i ko ga je sklepao.
Heraldika je nauka, a ne nabacivanje potkovica,trave, lisca i kojekakvih crteza...samo nek je sareno.
A sto se potkovica tice, one u heraldici ne predstavljaju nekakve ergele konja :) kako se to na prvu misli...vec su koristene kroz cijelu istoriju na raznim grbovima. Grb Srpske Raške je imao potkovice....naravno okrenute ka dole.

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by che »

Image

Evo grb cara Dusana, na njemu imas grb Raške sa potkovicama okrenutim NA DOLE :wink:

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Ergela Vucijak

Post by Magyar »

Obrati paznju kako pise cirilicom KLUB. I tu se zavuklo ono ustasko U :smt002
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by ThunderBird »

Nikada me to nije zanimalo ali sam čuo da potkovica okrenuta naopako predstavlja lošu sreću, zato sam to i napisao...

Inače, meni taj grb ne predstavlja ništa sve kada bi stavili šahovnicu na njega jer grb nije ono što mi radimo... Mi se bavimo nečim drugim...


U svakom slučaju, komentar koji si uputio je usvojen, razmotriću ta značenja pa napraviti neku sugestiju za dalji razvoj...

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by ThunderBird »

hahahaha... E ovo je već Nemanjina greška... :D

Hvala... :wink:

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: Ergela Vucijak

Post by NemanjA »

2Magyar: moja greška biće ispravljeno, hvala! :wink:

2Che: Jel moguće da ti je promakla šahovnica na grbu Cara Dušana... potkovice su grb Raške! Potkovice su pravljene isključivo sa sedam rupa za eksere, jer se verovalo da taj broj ima magijsku moć. Po jednom tumačenju, potkovica treba da bude okrenuta otvorom nagore, pa ako joj se nečastivi suviše približi biće uhvaćen i uništen magijskom snagom. Po drugom, potkovicu treba okrenuti otvorom nadole, kako bi sreća iz nje stalno curila u dom... Vidiš Che nije sve tako sivo :wink: , ne znam jesi ikada vidio grb starog konjičkog klub hmm garant ti se ne bi svidio :D

Hvala svima na sugestijama, ako ko ima još kakvu ideju KONSTRUKTIVNU tu smo :!:
Mess with the best die like the rest.

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by che »

Zar ja moram sam sebe da citiram?!
Postavih Dusanov grb...carski naravno, i napisah grb Raske na kome su potkovice okrenute na dole!
Zasto bi mi sahovnica promakla...pa na grbu su predstavljene sve srpske zemlje pod vlascu cara srpskoga!

A sto se tice tih magijskih simbola,vidim google pomaze :D ali zar nismo prije 1000 godina ustanovili hriscanstvo i odrekli se mnogobostva i raznih kojekakvih antihriscanskih simbola.
Nemoj shvatiti kao neko pametovanje, ali bilo bi lijepo kad bi pa bio to i konjicki klub bila cirilica, eto sam si postavio sliku banjaluckog kluba na cirilici...kad ne bi bilo onih petokraka,odnosno satanskih zvijezdi,kad ne bi bilo onih slova KKV koja lice na KKK(kju kluks klan) i potkovice koja lici na ono U koje je odgovorno za 110.000 srpske djece poklane za 5 godina i preko milion Srba...pa makar bila i ta potkovica, al nemoj da sluti na takve stvari.
Vidim neki se ismijavaju,ali nisu to stvari koje pravoslavci treba da rade...bar u ergeli ne mora da bude po kljucu, ili se varam...

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Ergela Vucijak

Post by Magyar »

che wrote: A sto se tice tih magijskih simbola,vidim google pomaze :D ali zar nismo prije 1000 godina ustanovili hriscanstvo i odrekli se mnogobostva i raznih kojekakvih antihriscanskih simbola.
Nemoj shvatiti kao neko pametovanje, ali bilo bi lijepo kad bi pa bio to i konjicki klub bila cirilica, eto sam si postavio sliku banjaluckog kluba na cirilici...kad ne bi bilo onih petokraka,odnosno satanskih zvijezdi,kad ne bi bilo onih slova KKV koja lice na KKK(kju kluks klan) i potkovice koja lici na ono U koje je odgovorno za 110.000 srpske djece poklane za 5 godina i preko milion Srba...pa makar bila i ta potkovica, al nemoj da sluti na takve stvari.
Vidim neki se ismijavaju,ali nisu to stvari koje pravoslavci treba da rade...bar u ergeli ne mora da bude po kljucu, ili se varam...
To da smo ustanovili hriscanstvo, jesmo. Ali da smo se odrekli mnogobostva, e to nismo.Pogotovo mi pravoslavni Srbi. Kakve veze kju kluks klan ima veze sa ustasama? Da se razumijemo, ta ergela je bila nesto dok je u njoj bilo hrvata,turaka, srba, poljaka, ukrajinaca. A kad su to preuzeli veliki pravoslavni Srbi onda smo ostali i bez ergele i bez konjickog klubu. CHE ja stvarno postujem i pravoslavlje i srbstvo, ali isto tako postujem i neke druge vrijednosti . Zar ta ergela nije trebala da dozivi procvat sada kada ju kupi Mile Srbin? Nesto ne vidim da se nesto promijeni znacajno. Sve je mnogo isto! Kada tu ergelu kupi neki englez, francuz, belgijanac pa kada nakaci svoje simbole sta cemo onda da im kazemo?
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: Ergela Vucijak

Post by NemanjA »

Nas uopšte nije briga ko je kakve vjere, i nacionalnosti! Ovaj klub treba da bude nešto što će privući sve ljude da se druže stvaraju nova prijateljstva, mi imamo nešto rijetko i treba da budemo ponosni na to! Šovinizam i klanovi gore nemaju mjesta :!: Ovaj amblem stvarno nije zlonamjeran, toliko konjičkih klubova ima u amblemu potkovice, Che ja sam postavio sliku kluba iz Banja Luke baš radi toga, ne znam jesi primjetio da na grbu imaju potkovicu, i u njoj konjsku glavu!
Mess with the best die like the rest.

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by che »

Magyar wrote:
che wrote: A sto se tice tih magijskih simbola,vidim google pomaze :D ali zar nismo prije 1000 godina ustanovili hriscanstvo i odrekli se mnogobostva i raznih kojekakvih antihriscanskih simbola.
Nemoj shvatiti kao neko pametovanje, ali bilo bi lijepo kad bi pa bio to i konjicki klub bila cirilica, eto sam si postavio sliku banjaluckog kluba na cirilici...kad ne bi bilo onih petokraka,odnosno satanskih zvijezdi,kad ne bi bilo onih slova KKV koja lice na KKK(kju kluks klan) i potkovice koja lici na ono U koje je odgovorno za 110.000 srpske djece poklane za 5 godina i preko milion Srba...pa makar bila i ta potkovica, al nemoj da sluti na takve stvari.
Vidim neki se ismijavaju,ali nisu to stvari koje pravoslavci treba da rade...bar u ergeli ne mora da bude po kljucu, ili se varam...
To da smo ustanovili hriscanstvo, jesmo. Ali da smo se odrekli mnogobostva, e to nismo.Pogotovo mi pravoslavni Srbi. Kakve veze kju kluks klan ima veze sa ustasama? Da se razumijemo, ta ergela je bila nesto dok je u njoj bilo hrvata,turaka, srba, poljaka, ukrajinaca. A kad su to preuzeli veliki pravoslavni Srbi onda smo ostali i bez ergele i bez konjickog klubu. CHE ja stvarno postujem i pravoslavlje i srbstvo, ali isto tako postujem i neke druge vrijednosti . Zar ta ergela nije trebala da dozivi procvat sada kada ju kupi Mile Srbin? Nesto ne vidim da se nesto promijeni znacajno. Sve je mnogo isto! Kada tu ergelu kupi neki englez, francuz, belgijanac pa kada nakaci svoje simbole sta cemo onda da im kazemo?
Ako jos uvijek postoji sujevjerje kod naseg naroda,a svi se slazemo da postoji u velikoj mjeri...onda ovi mladi ljudi treba da se drze van toga, kao nacitaniji, a ne na istom nivou razmisljanja kao nasi djedovi i pradjedovi.
I da simbolika ako se koristi nema magijska znacenja, jer je primitivno i nepravoslavno.
A gdje ja spomenuh da KKK ima veze sa ustasama, samo rekoh da ona slova lice na njihov znak..?!
Mile Srbin je izgleda kriv i za sve ono sto su razni sds-srbi uradili istoj toj ergeli,ruku na srce,nije Mile kriv za ovo stanje vec suprotna strana...a to sto sada sve stoji, za to moze da mu se prigovori...svima njima,ne samo Mili.
A dok je neki stranac ne kupi,bar do tada mozemo da imamo "svoje " simbole.
Razumijemo se rodjace :wink:

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by che »

NemanjA wrote:Nas uopšte nije briga ko je kakve vjere, i nacionalnosti! Ovaj klub treba da bude nešto što će privući sve ljude da se druže stvaraju nova prijateljstva, mi imamo nešto rijetko i treba da budemo ponosni na to! Šovinizam i klanovi gore nemaju mjesta :!: Ovaj amblem stvarno nije zlonamjeran, toliko konjičkih klubova ima u amblemu potkovice, Che ja sam postavio sliku kluba iz Banja Luke baš radi toga, ne znam jesi primjetio da na grbu imaju potkovicu, i u njoj konjsku glavu!
Brate Nemanja, ne radi se o tome ko je kakve vjere..niko o tom ne prica.Moji prijatelji su tu.
Prva asocijacija one crne potkovice je da lici na ustasko slovo U, a nikako na potkovicu...i to ko je god vidio amblem.
Nista zlonamjerno,ali mislim da se potkovica moze postaviti drugacije...nadam se da se razumijemo. :wink:
I ako se slazes, pentagrami su viska...a i jedno pismo.
Nadam se da ces uvaziti ovo...znaci nista zlonamjerno, samo pravilno koristenje simbolike.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Ergela Vucijak

Post by Magyar »

Nikakve lose namjere nisam imao. Ne smatram da ju je Mile sjebao, samo kazem da se ocekivalo da ce bar da ju sada uredi. Potpuno se slazem da niko ni od predhodnih vlasti nije nista uradio i da je izmedju ostalog zato ergela i otisla u tri krivna kurtza. Nazalost, nije Mile kupio ergelu zbog konja vec zbog "petlje". Tesko je odrzati sve srpske simbole, jer ipak smo mi Srbi velika ******. Radije cemo prihvatite sve tudje nego zadrzati nesto svoje. Kad smo kod simbola cija je ovo pljoska? :D http://i39.tinypic.com/2dgrzw3.jpg
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by che »

Magyar wrote:Nikakve lose namjere nisam imao. Ne smatram da ju je Mile sjebao, samo kazem da se ocekivalo da ce bar da ju sada uredi. Potpuno se slazem da niko ni od predhodnih vlasti nije nista uradio i da je izmedju ostalog zato ergela i otisla u tri krivna kurtza. Nazalost, nije Mile kupio ergelu zbog konja vec zbog "petlje". Tesko je odrzati sve srpske simbole, jer ipak smo mi Srbi velika ******. Radije cemo prihvatite sve tudje nego zadrzati nesto svoje. Kad smo kod simbola cija je ovo pljoska? :D http://i39.tinypic.com/2dgrzw3.jpg
Mojaaaa!U njoj se i ilovska tekunjara zove rakijom :smt005
S ovim znakom smo pobijedili fasizam i nacizam! I bili ponosni na njega! :smt003

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Ergela Vucijak

Post by Magyar »

che wrote:
Mojaaaa!U njoj se i ilovska tekunjara zove rakijom :smt005
S ovim znakom smo pobijedili fasizam i nacizam! I bili ponosni na njega! :smt003
I ne smrzava, sto je najbitnije :smt005 :smt005 :smt005
O rodjace komunisto :smt005 :smt005 :smt005
Sve što možeš danas, uradi juče!

Post Reply