Ergela Vucijak

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

Post Reply
User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Ergela Vucijak

Post by MAXIMUS »

Cipiripi wrote:Sad da vidimo 'oce li nam se konji udebljati ko i ministri...........
:smt005 :lol: :smt005 Neće garant ! Biće pola trinken a pola šarcu geben !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
pat
Posts: 228
Joined: 06.04.2009. 18:52

Re: Ergela Vucijak

Post by pat »

Sad da vidimo 'oce li nam se konji udebljati ko i ministri...........
Stvarno je ruzno i nekulturno porediti ovako plemenite zivotinje sa nasim ministrima! :roll:

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Ergela Vucijak

Post by MAXIMUS »

Ajd da malo ozbiljnije prokometarišemo ovaj događaj , šalu na stranu .
Ako se sjetimo prnjavorskog ,,privrednika,, koji je doveo ergelu u beznadežan položaj iz katastrofalnog položaja ovo je možda najbolje rješenje za prnjavorsku ergelu pogotovo što oko ergele ,,kruže lešinari,, slični onom ,,privredniku,, sa početka priče . Vrhunac posla tih ,,biznismena,, bi bilo otimanje zemlje i konja za male pare i prodavanje uz proviziju nekome trećem i tako u krug do konačnog kraha .
Ovako bar ima nade će se naći dovoljno sposoban čovjek da uz financiske inekcije pokuša izvaditi ovaj mali prnjavorski biser na svjetlo i put uz banju , Ljubić , jezero Drenova i slična prnjavorska bogastva ujediniti u jednu turističku ponudu i postati rentabilan .
Ergela već ima jedan određen rejting samo zahvaljujući konjima ( ljudi su podbacili u svim sferama ) i treba ga iskoristiti , pomoći i plasirati zainteresovanim potecijalnim turistima odnosno ljubitelja prirode i konja . Naravno pokušati animirati lokalno stanovništvo i učenike , organizovati škole jahanja uz minimalnu cjenu dok određen broj ljudi ,,ne zagrize,, i zaljubi se u taj predivni sport .
U svakom slučaju lakše je održati već stečeno ime nego krenuti od nule i godinama se dokazivati ... ali samo da se oni ,,lešinari,, ne vrate u obliku ... ,,vukova,, !?
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Ergela Vucijak

Post by aquarius »

Lešinari i dalje kruže moj Maxo, samo ovaj put mislim da ćemo ostati i bez lipicanera i bez Ergele. :|
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

mungos
Posts: 241
Joined: 28.04.2009. 21:51

Re: Ergela Vucijak

Post by mungos »

"Из остварене цијене од продаје Ергеле планирано је да се намири трошкови поступка и потраживања повјерилаца."

Само дјеломично јер су укупни трошкови и потразивања повјерилаца око 1.300.000 КМ.

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by Hunter »

ovaj put ce da prezivi, nije ovo neka laprdija nego ozbiljan projekat
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by ThunderBird »

Evo da se hvalim malo... :smt003


Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by vrsta8472 »

ДОДИК: ВРАТИТИ СЈАЈ ЕРГЕЛИ "ВУЧИЈАК"

ПРЊАВОР, 14. АПРИЛА /СРНА/ - Влада Републике Српске /РС/ као власник ергеле "Вучијак" жели да ово предузеће у потпуности рехабилитује и да му врати стари сјај, изјавио је данас у Прњавору премијер Српске Милорад Додик.

Додик је током данашње ненајављене посјете најавио обнову постојећих дотрајалих објеката ергеле липицанера.

"Влада РС жели да се на квалитетан начин бави питањем ергеле `Вучијак` тако што ће осмислити одређене садржаје који ће бити од значаја за Прњавор тако и за цијелу Републику Српску", рекао је Додик.

Он је навео да је Влада РС одлучила да купи липицанерску ергелу, јер није могла прихватити чињеницу да се овом фирмом манипулише.

"На нама је да многе погрешне потезе из прошлости елиминишемо,на реду је регистрација јавне
установе која ће имати оптималан број запослених", најавио је Додик.

Додик се данас послијеподне са сарадницима посјетио објекте на овој економији,а кроз непосредан разговор са радницима се информисао о тренутним тешким условима за рад.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Ergela Vucijak

Post by KAMIKAZA »

Ma Milojko nista ne radi dzaba,evo po ko zna koji put moga nevaznog misljenja,pominjao sam do sada neke detalje ali nepovezano,zasto su svi bili pukli na ergelu,ali i zasto je uze Milojko.
Prnjavorska petlja,sa svim i svacim kao i industrijska zona o kojoj svi pricamo bi se trebali naci najvecim djelom na toj kako je mi zovemo drzavnoj zemlji,e sad da je zgrabise Pero,Gero i ostali,Dodik bi samo za tu zemlju prilikom otkupa morao da plati milione.Ali on se dosjeti,i kaze,ja volim konje,konji vole mene :D i ja necu pustiti da konji koji mene vole,budu nasamareni od konjina koji mene ne vole :) ili tako nekako.Dade sitne pare da uspara sutra krupne,a uz put mu mi i pljescemo,i kao i uvjek kazemo :"nije dobar ali ako biramo od dva zla,uzecemo ovo deblje,pardon manje". :D
Spasiti je trebalo i moralo ono sto je zastitni znak prnjavora,e sad zemlja bi svejedno otisla za pare u nepovrat,a pare bi opet pokrale razne Nemanje ,pa tako da sa ovim u svakom slucaju dobijamo nesto.Sramota je da sve onako propada,godinama gledamo onu obrusenu stalu,objekat koji bi u svjetu imao istorijsku vrijednost,mi pustamo da trune ,nadam se samo da ce se ovi objekti sanirati i ostaviti u istom stilu,ako vec nismo mogli da sacuvamo stare zgrade po gradu,da bar one ostanu da nas podsjecaju na to da su ovdje zivjeli civilizovani ljudi prije ove najezde. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
mirabell
Posts: 162
Joined: 19.11.2007. 16:54

Re: Ergela Vucijak

Post by mirabell »

:smt023 svaka cast Kami,svaka ti je na mjestu :smt038
... govori tiho i nosi psa sa sobom...

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by che »

Kamikaza prekin' :smt005
Ima da ti iznajmljujem bungalove kad razvijemo turizam... :smt003
Vec vidim rostilj kako se dimi,lubenice se prodaju pored magistrale...njiva pored ogradjena i pise ParkinK :D ...birtija 4 konja debela...itd :D

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by ThunderBird »

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by vrsta8472 »

Image

=

Image

:mrgreen:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by ThunderBird »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Za nevjernike...

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by ThunderBird »

Image


N. Allegra

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by ThunderBird »

Image

Image

Image




Malo dresura..

Image



I jedna malena cowgirl...

Image

max
Posts: 5
Joined: 12.05.2010. 10:29

Re: Ergela Vucijak

Post by max »

ako smo ljudi moramo govoriti istinu. ako neznamo istinu pitamo. moram komentarisati emocije i neistine, koje iznosi aquarius maja 2008. godine. Takođe moram prigovoriti kršenju etike na koju nije reagovao odgovorni iz foruma, ali je ovdje zlonamjera i vrijeđanje očito. kaže se ako ne postoji istina ni laž nema smisla!
alem, neki tamo član upravnog odbora žali za konjima a sam je na najvišem mjestu kako bi rešavao pitanje mučenja tih životinja (mučenje je svaki ljudski postupak da se životinje stavljaju u položaj ili sredinu koja nije za njih prirodna). on sa puno mržnje (vjerovatno se radi o ličnim razlozima, jer zbog službenih se ne sikti) govori o direktoru koji je i dalje direktor, ali zbog nasilništva toga istog "člana UO" ne može da vrši svoju dužnost već 6 godina. kako to da za 6 godina "taj tako dobar "član UO" nije uspio da sanira stanje u ergeli.mora se poštovati sud, a on je rekao, koliko se ja sjećam da je taj "član UO" samozvan i nezakonit. vjerovatno se sjeća "član UO" da je u ergeli bilo stanje redovno, da se sijalo, da je bila i farma svinja i da su skoro redovno isplaćivane plate i plaćane obaveze za radnike, samo u periodu direktora kojeg "dobri član UO" spominje sa toliko mržnje. Biće da je on odgovoran i prije da bi bilo bolje da njegovog sina vaspita neko drugi a ne on ovako zadojen lažima i mržnjom.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Ergela Vucijak

Post by Magyar »

Alem-elem :D Ako smo ljudi, sta ono bi sad sa ergelom? Jel kupila vlada ergelu ili zemlju za petlju? Trosni objekti, zemlja, lipicaneri za samo 1,2 miliona KM? Ko je tu koga za.ebao? Mozda ja grijesim ali nasa drzava je definitivno nesposobna da od te ergele napravi bilo sta. Mile je svoju misiju ispunio. A mi cemo i dalje da zivimo u nadi da ce jednog dana ergela postati turisticka atrakcija. Hoce, ali malo juce. Bacili su vam opet prasinu u oci, i dok je isperete nece biti ni ergele ni konja. Zapravo bice ovi domaci konji, marke dorati :) . Nekada je bilo ono, vezi konja gdje ti aga kaze, a sada je doslo bogami, vezi agu gdje ti konj kaze!
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Ergela Vucijak

Post by aquarius »

Ni osvrnuti se neću na bezobzirnost i bahatost persone koja se krije iza pseudonima max i time pridavati važnost glupostima koje je dotični napisao.
Ne mrzim nikog, a posebno ne ljude koje ne poznajem. Nemam namjeru pravdati se i tako davati značaj osobama koje to nisu zaslužile.

P.S. Nisko je pominjati nekoga ko o svemu ovome nema veze, a pogotovo ako se radi o djetetu.
To neka vam služi na čast " gospodine ". To je ionako stvar kućnog odgoja.

Srdačan pozdrav !
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Ergela Vucijak

Post by KAMIKAZA »

Cuo sam od jednog ozbiljnog biznismena :D ,sto bi se po naski reklo od jednog lopova :smt005 da se kroje planovi o izgradnji jednog modernog odmaralista sa bazenima i drugim atrakcijama,kao i hotela, parka,jahacih staza itd...,bas iz razloga sto je recimo neko ko dobro pjeva :D voljan da se odmara u buducnosti,na nekoj lokaciji,ne puno udaljenoj od auto puta tj.petlje,i gdje on i drugovi iz Laktasa mogu sa debelim audijima da stignu za manje od pola sata .Pozicija je idealna,ovi radnici sto danas ciste stale ce da postanu konobari i sobarice,a i mi cemo moci da gledamo sa Vucijaka i Ljubica,kako se oni kupaju u tim bazenima. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

max
Posts: 5
Joined: 12.05.2010. 10:29

Re: Ergela Vucijak

Post by max »

e j.bi ga, s tobom aquarius (ti se ne kriješ, a samo ti ime asocira na zarobljena živa bića van njihova prirodnog okruženja). nauči da ime znači sve od svijesti, preko podsvijesti do životnih djela, ali ti nikada nećeš naučito ono za šta si išao u školu. ko je potegao dijete ti ili ja? biće da je dijete tvoja savjest i da te je pitalo "veliki moj tata i veliki članu UO zašto si doveo svojim činjenjem ili nečinjenjem lijepe životinje u stanje da ih ne prepoznajem"? zašto si uradio tako nešto ružno? kad si to napravio s nedužnim životinjama, kakva je moja budućnost s tobom, i milion drugih pitanja djeteta, koja ti vjerovatno ne razumiješ, a ono tako želi i velikog tatu i lijepe konje i iskrene odgovore. ti ne pitanje djeteta odgovaraš siktanjem i mržnjom na drugog čovjeka. lako ti je lagati i meni i forumu i djetetu, ali iz tvog stila i sadržaja se vidi da zbog nesposobnosti da priznaš istinu sebi, lažeš cijeli svijet. pomoli se Bogu čovječe, nisam ti to rekao zlonamjerno! kako ti to činiš misleći da je čovjek opravdan drugima ćiniti zlo da bi bilo dobro njegovima! samo je pitanje dana kada ćeš početi činiti zlo direktno i svojima, ako ne shvataš da to i sada činiš, jer je zlo negativna energija koja zahvata sve oko tebe ako ga širiš. nije mi se dalo elaborirati tvoje ponašanje i zloupotrebu vlastitog djeteta, računajući unaprijed na zloupotrebu emocija članova foruma i čitalaca, kako bi sakrio svoju nesposobnost i krivicu, a istakao svoju veličinu "tuženog lčana Upravnog odbora"; ...sirak tužni među vihorove! ipak se pomoli Bogu, a pošto vidim da si bezbožnik (što ti nije jedina mana) potraži savjet psihijatra i ostavi druge ljude, stručne stvari i bar svoju djecu na miru! svoj omiljeni lik nemoj davati drugom, znaš ono: ko o čemu..... :smt006 :smt006
još srdačniji pozdrav i zahvaliću se Bogu ako sam tebi i tvom djetetu bar malo pomogao.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Ergela Vucijak

Post by aquarius »

Očigledno je nakon ovog posta kome je potrebna psihijatrijska pomoć.
Što se mog obrazovanja tiče, iako nije vaš problem, barem se da vidjeti elementarna pismenost, što je u vašem slučaju misaona imenica.

Na sve buduće napade neću odgovarati, tako da pričate u vjetar. :smt006

P.S. forumaši me vrlo dobro poznaju tako da se ne brinem da će vaše " pisanije " bitnije uticati na njihovo mišljenje o meni.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Ergela Vucijak

Post by ThunderBird »

KAMIKAZA wrote:Cuo sam od jednog ozbiljnog biznismena :D ,sto bi se po naski reklo od jednog lopova :smt005 da se kroje planovi o izgradnji jednog modernog odmaralista sa bazenima i drugim atrakcijama,kao i hotela, parka,jahacih staza itd...,bas iz razloga sto je recimo neko ko dobro pjeva :D voljan da se odmara u buducnosti,na nekoj lokaciji,ne puno udaljenoj od auto puta tj.petlje,i gdje on i drugovi iz Laktasa mogu sa debelim audijima da stignu za manje od pola sata .Pozicija je idealna,ovi radnici sto danas ciste stale ce da postanu konobari i sobarice,a i mi cemo moci da gledamo sa Vucijaka i Ljubica,kako se oni kupaju u tim bazenima. :smt005
:smt005 :smt005 :smt005

Kami care...
Proširuju put koji vodi gore, nemogu se Audiji mimoići pa su odlučili da ga "poduplaju" ne bi li posle krkanja i cuganja mogli nesmetano da "šveraju" od linije do linije... :D




BTW. Pošto nisam u toku glede ovog, malogradjanski nazvano, prepucavanja izmedju max-a i aquarius-a ne bi komentarisao iako bi voljeo da znam neku osnovicu od koje je krenula rasprava.

max
Posts: 5
Joined: 12.05.2010. 10:29

Re: Ergela Vucijak

Post by max »

znao sam da si prepismen i da imaš previše slova iako gutaš riječi. šta ćeš gladan je gladan i kad piše. sada te stvarno moram zvati kao da sam to što si quarium. ono "A" ti je lapsus l. neboj se da će te forumaši ostaviti, oni imaju preča posla, a ti bi mogao objaviti koju knjugu ili analitički novinarski članak pa da nas ne uskratiš uživanja u tvojoj pismenosti i tvojoj "zdravoj, zdravoj, zdravoj" ličnosti, koja nije nimalo dosledna, jer stalno obljublja "ja neću više" pa opet brljaš. verbalna pismenost ti je visoka, ali se to u našoj pismenosti zove BEZOBRAZLUK. što nisi prešao na temu koju si upotrebio, da bi blatio i kačio tamo nekom neke likove. forumaši nisu glupi da shvate da je taj neko otišao prije 8 godina, da je poštovao pravni sistem i otišao na sud, a da si ti cijelo to vrijeme ostao bespravno (preko 6 godina) "član Upravnog odbora" što znači najkompetentniji dio strukture upravljanja. kome konji krepavaju i zbog koga su "ružni". tebi koji si tu i "član UO" ili onom ko je otišao prije osam godina? znaš li ti šta je smjena generacija? kod ljudi je to 20 godina, a kod svih životinja je ispod 5. ti govoriš o nečijoj krivici koja je nevjerovatna i generacijski nemoguća. tako quariuse moj, pa kad budeš htjeo učiti opet izvali budalaštinu, pa će te već neko naučiti po onoj narodnoj "Bože, daj mi zdravlja, a pameti će me narod naučiti!"

Za BTW:
mislim da je sada malo jasnije i drugim forumašima, kojima nije baš jasno "prepucavanje". takođe mislim da bi na forumu moralo vladati načelo istine, jer ako nema istine, ni laži nemaju smisla (ako ništa drugo). princip; ako neznaš nije sramota pitati, je potpuno ispravan i ljudski, ali quarius bi da uči druge bez znanja i da formira mnijenje samo na lažima-ćorav posao!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Ergela Vucijak

Post by KAMIKAZA »

Moderator,brisi sve ove prepirke i upadice ,konjima ce da se smuci,pa ce poceti da protestvuju,a taman smo ih udomili. :D
Svastara u svastari je za svadjanje :P
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply