Ergela Vucijak

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

Post Reply
san
Posts: 55
Joined: 17.10.2007. 11:12

Ergela Vucijak

Post by san »

Od mnostvo stvari koje bi se, u nasoj opstini, nasle u kategoriji sramnih, ovo sto se desava na Ergeli, sigurno, zauzima mjesto u vrhu. Nikada me nisu cudile politicke strukture, kako na vlasti, tako i opoziciji - oni su dokazali da bi, najradije, prekrizili svoje porijeklo - vjerovatno ih je sramota konja i stala, nego me cude sve te "omladinske" i ostale organizacije, bez identiteta i hrabrosti, koje ne nadjose za shodno da spomenu ovaj biser koji, ocigledno, nismo zasluzili.

Mozda malo pregrubo za prvo javljanje, ali volio bih da me neko demantuje.
Pozdrav
MUSEMIC

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ta ergela je postala nasa sramota. Primjer ne brige svih institucija od opstinski do drzavnih. Licno znam Vincenta Belgijanca koji nije zalio ni svog vremena ni novca da pomogne da ergela stane na svoje noge. Ali kada je covjek vidjeo sta i kako se radi, otisao je odavde glavom bez obzira da se vise nikada ne vrati.

Onu potkovicu koju imamo u grbu opstine, treba izbaciti jer je ne zasluzujemo.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Свој омаж очувању Ергеле сам дао као члан Управног одбора, до приватизације, као представник државног капитала. Као последицу вучем судски процес у оквиру кога бивши директор овог предузећа, који је иземђу осталих, Ергелу довео до просјачког штапа и оставио на два радника и празној каси, тужи мене и остале чланове Управног одбора, привременог управника, раднике... за сметање посједа. Тај умоболни процес вуче се по судовима већ пар година у којима се судови листом проглашавају ненадлежним за овај случај.

Жао ми је што је овај " Крајишки бисер " пропао. Жао ми је људи који ту проведоше читав свој радни вијек и сада немају ништа, а највише јадних животиња, које, ни криве ни дужне, трпе због нечије нељудскости и нечовјечности.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

Da li postoji mogucnost,da se u sklopu Ergele napravi Zooloski vrt koji bio "mozda" imao svoju ekonomsku opravdanost postojanja.
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Све је то супер на папиру. Стрељаштво, терени за мини голф, школа јахања... али проблеми настају при реализацији.

Ко је радио овај пројекат ? Имао сам прилику видјети нешто слично, али је ово много боље и озбиљније урађено.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Smijesno! Imam i ja projekat za onaj sportski kompleks koji je neko pomenuo, samo ne moze se realizovati. :lol:

Lijepo je to sto on kaze, samo me zanima ko ce to uloziti, a kako ce se to vratiti, ko zna...

san
Posts: 55
Joined: 17.10.2007. 11:12

Post by san »

Ponovo, niko da pogodi u srce problema.
Ja se, opet, pitam sta je sa silnim "projektima" Male Evrope i njima slicnih,
zar ovaj veliki problem ne zasluzuje paznju ili bi to bila direktna konfrontacija sa vlascu a to je vec problem...lakse je pustati projekcije velikih majstora koje su, uzgred receno,
na netu dostupni svim ljudima, i time pravdati svoju BEZLICNOST, BEZIDEJNOST I NEKRITICNOST(POSLUSNOST).

NEMA NISTA OD APELOVANJA
NA VLASTI, DOKAZANO BEZBROJ PUTA. Hajde da krenemo volonterski, da napravimo plakate (FORUMASI), da pozovemo ljude na izlet, da pokupimo otpad, pocupamo korov i da krenemo sa apelima na sve moguce adrese, sazovemo tribinu, animiramo javnost...

Ceka se prvi korak....
MUSEMIC

san
Posts: 55
Joined: 17.10.2007. 11:12

Post by san »

G-dine Nicky,

promasili ste temu
MUSEMIC

User avatar
SCG
Posts: 486
Joined: 12.04.2006. 22:52
Location: Prnjavor City/CH

Post by SCG »

sve je to super, ali ko ce to da finansira>? i ja sam napravio plan i model stadiona ljubica za 10 ali ko ce to da realizuje?

ideja je super, ali nema dovoljno zainteresovanih za to
www.kkmladost76.freeforums.org

KK MLADOST 76'= PONOS GRADA

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

san wrote:G-dine Nicky,

promasili ste temu
Ma hajde? Probaj prepoznati sarkazam! Mislio sam da je sustina svega da za realizaciju treba puno para koje mi nemamo (a sto rece Vrsta, onaj pobjeg'o odmah), a ne to sto sam ja rekao slicno za SC.

SCG, ti si vec promasio temu, jer djelujes ozbiljan. :lol: Ovo gore donekle i dolazi u obzir zato sto postoji mogucnost da se ta sredstva vrate, ako je proracun dobar, a od tog stadiona nema profita, pa cemo tako morati cekati gradske pare za to. :wink:

san
Posts: 55
Joined: 17.10.2007. 11:12

Post by san »

Govorimo o ozbiljnoj stvari,
a vi sa modelima stadiona i grbovima Srbije, otidjite do
R.Abramovica , neka vam on da donaciju,
dosaadni ste sa Ljubicem i livadarskim ligama,
igrajte ispred zgrade na male golice.
MUSEMIC

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Haha, zovi ti Romana, kazi da imas projekat, da proda Chelsea i da ulozi u Ergelu. To su ozbiljne stvari, tu se mogu milijarde okrenuti, a u fudbalu ne mogu, pa zato svi igraju na male golice. :wink:

san
Posts: 55
Joined: 17.10.2007. 11:12

Post by san »

Sav si mi od milijardi,
slatkisu, samo ti nedostaju
kopacke...
MUSEMIC

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

Da bi doslo do realizacije nekog projekta potrebno je dobiti rjesenja od drzavnih institucija= "Ajd da se i ja nadjem negdje u tom projektu".

Dokle god se ne dobije to rjesenje,ostaje samo da se mlati slama.

:lol: :lol: :lol:
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

aquarius wrote:Ко је радио овај пројекат ? Имао сам прилику видјети нешто слично, али је ово много боље и озбиљније урађено.
To je uradio taj Vincent - Belgijanac. On je ovim projektom obijao, mnoge pragove ali uzalud. Nikoga nije shvatao ozbiljno.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

VUK-RS wrote:Da bi doslo do realizacije nekog projekta potrebno je dobiti rjesenja od drzavnih institucija= "Ajd da se i ja nadjem negdje u tom projektu".

Dokle god se ne dobije to rjesenje,ostaje samo da se mlati slama.

:lol: :lol: :lol:
На то сам и мислио кад сам рекао
проблеми настају при реализацији.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

san
Posts: 55
Joined: 17.10.2007. 11:12

Post by san »

Ima li iko dobrih ideja?
MUSEMIC

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

san wrote:Ima li iko dobrih ideja?
Da bi Ergela postala posjecena i frekventna,u sklopu kompleksa je potrebno da postoji kladionica,kockarnica i po mogucnosti javna kuca.
To je danas "IN" i "cool".
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
Zujo
Posts: 200
Joined: 22.02.2007. 09:54

Post by Zujo »

ja, licno, nebi znao kako pomoci... mislim, pragmaticno, u stvarnosti.
barem, odavde mogu samo doprinijeti po koju rijec i razum. mogao bih se raspitati po kojoj farmi ovde na inostranstvu, ali cisto sumnjam dali je to korisno ili je gubljenje vremena.

priznajem da je to grijeh. ko da je u beogradu kalemegdan postao dubriste ili u berlinu palrament postao krecara.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ja stvarno nemam ideju na koji se nacin moze pomoci ergeli.

Da je naci nekog stranca, kojem bi tu ergelu prodali za 1KM i da onda taj stranac osmisli nacin da ta ergela sama sebe izdrzava.

Ovako kada je drzavno vlasnitvo nije ni na nebu ni na zemlji.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Zujo
Posts: 200
Joined: 22.02.2007. 09:54

Post by Zujo »

vrsta, slazem se. to bi, i po mome, bilo naj bolje rjesenje.
Dva problema:
br. 1: niko nece nista dzabe. ni jedan stranac ti nece ergelu otkupiti ako: 1. ergela ne zaradi i za sebe i za njega; ili: 2. kupim, iskoristim, ostavim zapusteno.
br. 2: postoji u prnjavoru naroda sto vidi dobre perspektive u otvaranju prema svijetu, trgovanju s Zapadom itd. ali ima i onih sto to video kao prodavanje gu*ova strancima.

ja cu, zbog ciste radoznalosti, se raspitati. ali, mozda sam jos neiskustan za te stvari.

ali, vjerujem da prnjavor ima svojih mahera po svjetu. i vjerujem da postoji jedno 5% od tog naroda sto bi moglo nesto dobro da ucini.

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Prvo se treba nesto uraditi po pitanju provjere proslosti politicara koji haraju u Prnjavoru.Zasto?E pa ja sam bio svjedok kad je gospodin Petrovic(agronom)prodao dvadesetak konja za jadne pare Grcima 1992-e godine.E vidite vi sad,taj isti gospodin Petrovic treba da zauzme neku funkciju u Prnjavoru,jovo na novo.Dragi moji i drage moje,pazite vi da ta ergela ne nestane ko maslacak u vjetru,jer gospodo,Petrovic se vraca.
Srebrena Krila

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Haha, podsjeti me na terminatora.

I'll be back. :lol:

Cinjenica je da je ovo mlacenje prazne slame, jer kao sto i sami vidite, niko nema ideju, a svi znaju da treba pomoci. To je sve ovo u jednoj recenici.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Ideja postoji ( može se čak i pročitati na ovim stranicama ) i nije problem u ideji , problem treba tražiti u ljudima koji ne dozvoljavaju da se ta ideja sprovede u djelo ... jer kada bi ta ideja našla ljude i oni uspjeli u svojim namjerama kako da profitiraju poslovni ljudi rođeni 90-ih godina a navikli su da stvari dobiju za DŽ !!! Ta argela ima svoju kakvu takvu vrijednost i hipotekarnim kreditom mogu da se pokrenu stvari sa mrtve tačke ... treba vremena , poštenih ljudi koji bi živjeli od svog rada ( a ne preprodavaca i švercera ) ...
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Post Reply