Vatrogasci Prnjavor

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Da,veliki prijatelj inace...
Nesto se ne bi slozio da je to tamo postavljeno 'po stranackoj liniji' kao sto ti kazes, ali dobro.Opstina moze da ih rastjera, ali da njima placaju opremu i tu obuku koju spominjes...molim te...A jos nesto, kad bi ih Opstina rastjerala, tvoj sledeci post bi bio OSTADOSE LJUDI BEZ POSLA, STOKA, SRAM IH BILO, LJUDI NEMAJU STA DA JEDU A ONI IH TJERAJU, i slicno. Ipak je to sve do ljudi, a ti misli sta hoces. Jos jednom napominjem, ne petljam se tamo, i TVRDIM da mi je isto, i da cu sve isto da imam i isto da zivim kao sad bez obzira ko bio na vlasti. Ja cak i ne znam ko je na vlasti, niti me zanima, ja radim svoje, i nema problema. Znaci jos jedan dokaz da je do ljudi.

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

re

Post by LEGIJA »

kao prvo nisam vatrogasac heheheh,ali znate li vi koliko je takvih kamiona imala nasa vojska dok se nije ugasila,da je neka drzava to bi ona uzela i ofarbala i popravila sto treba i podjelila svim vatrogasnim drustvima u RS,to nisu losi kamioni TAM 110 i TAM 150,sve imaju samo treba ofarbati.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

seha wrote:Maxo,jel Pero Ferdin jos u vatrogascima?
PERO JE U HRVATSKOJ

Za LEGIJU : VOJNI TAM 150 CISTERNA SA KOMPLETNOM OPREMOM KOJI SU VATROGASCI DOBILI LEZI VEC DVIJE GODINE U RATKOVCU RASKOPAN ; DAL CE IKAD DA PRORADI TO JE PITANJE; NE SAMO STRUCNOSTI VEC I SREDSTAVA. :wink: KAMION KOJI SU DOBILI NIJE TACNO DA NIJE SPOSOBAN ZA GASENJE ; I TE KAKO JE SPOSOBAN SAMO NEMA KO DA GA VOZI; RADI SE O VOZILU KOJE JE SIROKO SA RETROVIZORIMA OKO 3 METRA; A S OBZIROM NA NASE PUTEVE I NJIHOVE DANASNJE SOFERE JE TO ISTO NEUPOTREBLJIVO. Dovoljno je da se sjetite sofera od prije rata ,koji su birani najbolji i najsposobniji u cjelom gradu, pa i sire ,i da ih uporedite sa ovim danasnjim ,koji prvo dobiju posao vozaca pa onda prave vozacku, i sve ce vam biti jasno.
OSIM TOGA TO NOVO VOZILO JE PRIVATNO VLASNISTVO I NJEGOVA UPOTREBA JE STROGO OGRANICENA;RADJEN JE ZA AERODROME ; A NE ZA PURACE ; A STARI TAM PRIPADA TOu ;SAMO JE NA KORISTENJU KOD NJIH; TAKO DA NJIMA OSTAJE SAMO FAP 40 GODINA STAR I FIAT KOJI JE DONACIJA OD TALIJANA. AKO MISLITE DA SE SA TIME I SA PAR RATNIH INVALIDA NESTO MOZE NAPRAVITI; ONDA GRIJESITE; MISLIM DA MILORAD RADI NAJBOLJE STO MOZE ;ZAVRSIO JE TAJ SMJER ; I POZNAJE TEORIJU ;ALI NASA PRAKSA NIJE NI SLICNA SA TEORIJOM !!!
:wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Ribar
Posts: 69
Joined: 26.09.2007. 14:37

Post by Ribar »

ja samo znam da su dole u vatrogasnom dobri ljudi. i da daju sve od sebe na terenu a sad oprema ebi ga nisu oni krivi sto im uvaljuju sve i svašta.

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

Ribar wrote:ja samo znam da su dole u vatrogasnom dobri ljudi. i da daju sve od sebe na terenu a sad oprema ebi ga nisu oni krivi sto im uvaljuju sve i svašta.
JEL TI MISLIS NA ONE STO U UNIFORMAMA VATROGASACA SJEDE U BIRTIJI DO I SVAKU NOC CUGAJU DO ZORE???SUPER SU NEDAJ BOZE DA MI SE STA ZAPALI PROSLA BIH GORE OD ROSE
Friedns are flowers in life´s garden

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Nekad su vatrogasno ,kao sto i sam naziv kaze "DOBROVOLJNO VATROGASNO DRUSTVO" obdrzavali pored komandira 4 profesionalaca (vozaca-vatrogasaca) , i oko pedesetak aktivnih dobrovoljaca, koji su stvarno bili azurni (dan ,noc) i onda je dosao rat, raspad sistema, dobrovoljci su mahom bili iz grada, dobar dio njih muslimani, koji su pocetkom rata iz straha prestali da dolaze, poslije su neki napustili grad pod pritiskom , a cak i srbi koji su bili nekad dobrovoljci , pa cak i profesionalci ,bivaju prinudjeni da idu na ratiste da bi se tu u vatrogasnom sklonuli neki tatini sinovi, i naravno kad se rat zavrsio , ovi koji su otjerani vani ili na ratiste se nisu htjeli vratiti medju one jajare,tako da je opstina na zahtjev Zivkovica Milorada bila prinudjena da reorganizuje tu jedinicu i primi 12 vatrogasaca. E sad se postavlja pitanje nacina prijema ,ali to nije tema ,nekad je za prijem postojao ,pravilnik ,koji se morao postovati, do u detalje, medjutim danas se ljudi salju odozgo i ne biraju se po sposobnosti vec na druge nacine, da ne duljim dole su sad dobri momci,i od njih se moze nesto stvoriti, mozda ne heroji ,ali dobri vatrogasci bi mogli postati ,kad bi im se dala oprema i dobra obuka, ovako njima treba neko ko ce da pazi na njih da im se nesto ne desi, a oprema im je katastrofalna, bolje su opremljeni komunalci od njih ,iako je to kao sto rece Maximus jako opasan posao, ovako lici na salu ali ima momenata kad su stvarno izlozeni opasnosti , sjetite se samo onog momka (mislim SUBIC) sto je nakon par dana rada kao vatrogasac ranjen u nekoj stali koja je gorjela u Ilovi, danas su metci ,granate, bombe svugdje ,a oni kad gase su izlozeni velikom riziku od explozije istih .
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

To je stvarno zalosno..
Ako fali vozac, lako se moze obuciti, pa nije spejs satl! Ako ne moze po nasim putevima, onda MORA biti drugo vozilo koje moze. Bitno je ZNATI sta fali, jer stvarno je grad smijesan bez tog drustva. Vec dugi niz godina vidjam te besposlene vatrogasce.. i sjecam se da su jedno vrijeme samo hranili onu dzukelu u dvoristu, a kad je ROSA gorila, to je bilo tragikomicno, ispred robne kuce se skupilo 100 ljudi.. sjecam se te noci, samo je neki reziser falio. Ljudi iz zgrade punili kante sa vodom i gasili pozar (i GORAN KURVA sa njima, ne znam otkud on tu).. to se sve desavalo u crvenoj zgradi, a do vatrogasne treba 200m.. kad poslije SAT, mozda i vise, eto ti VATROGASNIH KOLA... :roll: :( ma da ne povjerujes!
...And Justice For All

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

I onda se zale tu kad dobiju otkaz. Kazem ja, obicni cekaci plate!

User avatar
Ribar
Posts: 69
Joined: 26.09.2007. 14:37

Post by Ribar »

I sad Subic nosi geler u ramenu. A skoro svo lijecenje je platio sam osiguranje nula. Mislim da je još na sudu snjima,sa osiguranjem.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

BAS U TOM SLUCAJU STO GA JE NAVEO KIRK; GLAVNI UZROK STO SE MORALA VODA DA NOSI KANTAMA JE BIO TAJ ;STO CETIRI VOZACA KOJA SU BILA TU I JOS NEKI PAMETNJAKOVICI; NISU ZNALI DA ZATVORE JEDAN VENTIL ;TAKO DA SU CIJELO VRIJEME PUMPE DUVALE VODU U KRUG PO CISTERNI ;SVE DOK SE NEKO NIJE SJETIO DA NAZOVE JEDNOG PREDRATNOG VOZACA KOJI JE USPOSTAVIO LINIJU ZA TRI MINUTA !!! :lol: TO JE TO STO JA GOVORIM ; SMJENULI SU SVE OD JEDANPUT I NEMA KO DA PRENESE ISKUSTVA NA MLADJE; NIJE DOVOLJNO SJESTI I VOZITI ;NEKAD TREBA VODU POVUCI I NA RIJECI ILI U BUNARU ;A ZA TO TREBA ISKUSTVO !!! :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

Federacija BiH je prosle godine slala svoje vatrogasce po razlicitim gradovima austrije na obuku sa njihovima profesionalnim vatrogascima imali su kurseve i cak su izvukli i poneke donacije od njih jel to nebi mogli i nase jajare?????????
Friedns are flowers in life´s garden

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

OBUKA JE DOBRA STVAR; SAMO ONI SE TAMO OBUCAVAJU NA OPREMI KOJU MI NEMOZEMO IMATI NI ZA 50 GODINA; NJIH TREBA OSPOSOBLJAVATI DA ZNAJU RUKOVATI SA ONIM STO IMAJU !!! OSIM TOGA NEKAD SU; GOVORIM ZA NAS DOBROVOLJCE; POSTOJALI REDOVNI SEDMICNI TRENINZI ; SASTANCI ; POMAGALI SMO OKO ODRZAVANJA OPREME; MADA SU I ONI PROFESIONALCI RADILI ISTO SVE SA NAMA; I MOGU VAM RECI DA SE ZNALO NA POZARU STA KO RADI; DOK OVI DANAS NEMAJU TRENINGE IAKO SU TU ZA PARE ;PA SE DESAVA DA NEZNAJU GDJE IM JE OPREMA; ILI STO JE JOS BANALNIJE KAO U TOM SLUCAJU NEZNAJU DA PUSTE VODU !!!
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

IMAJU ONI I OLDTIMERE MOGU OVE NASE OBUCAVATI NA NJIMA SVI SU U BOLJEM STANJU NEGO NASI AL JA MISLIM DA TO NE BI BILO LOSE U CIJELOM SVIJETU VATROGASCI I DOBROVOLJNI I PROFESIONALNI IMAJU TRENINGE VJEZBE OBUKE A NE SJEDE U BIRTIJI JEDU I PIJU PO CIJELI DAN
Friedns are flowers in life´s garden

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Pa da im je Anto Vukojevic komandir,nebi to tako bilo.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

То што сједе у Милиној биртији по цијели дан, треба да рјешава командир Зврцо и тачка.
У закону о посотји ставка о конзумирању алкохола и опијата на радном мјесту и карактерише као тежа повреда радне дисциплине. Критике на ту тему стоје и ту нема поговора, али нису они криви што је, генерално гледано, ватрогасна служба у РС, част изузетцима ( Бањалука, Лакташи ) у говнима до гуше. Најгоре су опремљена она ДВД која имају највише интервенција, Требиње, Љубиње, Гацко. Пола херцеговачких општина уопште нема ватрогасне службе. Прије неколико дана главни ватрогасни инспектор РС је " распалио " по надлежним лицима и изјавио да је " ... срамота што ватрогасци на интервенције иду у тренеркама и патикама..." . То је проблем како шире тако и уже друштвене заједнице.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

KOZAK
Posts: 54
Joined: 13.09.2007. 21:38

Post by KOZAK »

Vatrogasac Puco je zakon!!!!!!!!!!!!!!!!
JOJ STO VOLIM KAD GODINA IZDA,SVE POSKUPI,POJEFTINI P...A(PIVA)

KOZAK
Posts: 54
Joined: 13.09.2007. 21:38

Post by KOZAK »

Znate li da je prije 2 godine izgorio mercedes iza vatrogasnog? :smt072
JOJ STO VOLIM KAD GODINA IZDA,SVE POSKUPI,POJEFTINI P...A(PIVA)

User avatar
SKORPIJA
Posts: 219
Joined: 10.04.2007. 20:54
Location: WÖRGL

Post by SKORPIJA »

ma zalosno sto se desava kod nas ljudi koji rade u vatrogasnoj sluzbi steta sto nemaju sponzora
sve bi to drugacije bilo a i vlade zivkovc moze tu dosta pomoc sigurno on ima svojih drugara sto imaju firme pa da stara auta restoriraju kad tad bice na cijeni al kako se kod nas vec kaze ah star kamion netreba nam a nekad i on dobro dodje.dobro bi bilo da se vlade zivkovic raspita kod privatnih ljudi koji imaju radionice da stare kamijone opremi i lakira da lice na nesto . :wink:

User avatar
AziLanT
Posts: 133
Joined: 11.10.2007. 11:24
Location: Evropa

Post by AziLanT »

Mislim da je suvisno bilo sta da se kaze na ovu temu nego....zalosno!!!
Nauka i religija nisu suprostavljene.
Nauka je samo previse mlada da bi razumela.

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Bas je zalosno!
Srebrena Krila

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Bice bolje ljudi. :D :D
Image

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Post by dogface_gremlin »

A do tada vježbajte šprint s kantom, do bureta i nazad.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
okrivljena
Posts: 270
Joined: 27.07.2007. 23:07
Location: zemlja

Post by okrivljena »

jebo zar mi imamo vatrogasce
Jedino ekser ne ide glavom kroz zid!

kopacka80
Posts: 675
Joined: 24.01.2008. 16:51
Location: prnjavor zamisli

Post by kopacka80 »

:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
Ajd prebacite ovu temu u HUMOR!!! :smt005
MLADOST PROLAZI,STAROST ISTO PROLAZI!!!!
Др. Дабић

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

dobri su samo ih malo muci kad treba treba ici vatru gasiti jer im kamionic nece da pali.

Post Reply