Vatrogasci Prnjavor

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Post by sveznadar »

Ajmo udarit' kampanju

"VRATITE VAGONA ZA VATROGASCA ! ! ! "

Sve bi pogasio osim baklji sa Severa :D
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Ljudi grijesite dusu :lol: oni su dobri , neznam kako bi se neko od nas osjecao da ide na pozar sa FAPom, koji je 50 godina star, kocnice ,volan, mjenjac , motor, karoserija, sve je milion puta krpljeno, cisterna curi na sve strane, ljudi su dovedeni neiskusni, pogotovo kao vozaci su slabi, nemoze se igrati tek tako sa njihovim zivotima, ali ta igra je sireg spektra, jer takav kamion i takav vozac su opasnost za nas sve, naravno imaju onaj novi Stanicev kamion koji svi zajedno nemogu za pola sata dotjerati do Gradine :D osim toga sto je presirok i sto nije njihov,pa recimo da ga i ne ogrebu do pozara i nazad, oni moraju da nadju nekog ko ce da im ga utjera u onu uzanu garazu :lol: salim se , oni nisu losi, samo su u losim uslovima, a osim toga nemaju dovoljno sansi da se dokazu, nego ljudi da damo oglas:" Vatrogasci vas mole da palite sto vise, potreban im je trening, palite, palite ,palite, mi smo tuuuu da gledamo kako gori" !!! :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

kopacka80
Posts: 675
Joined: 24.01.2008. 16:51
Location: prnjavor zamisli

Post by kopacka80 »

sveznadar wrote:"VRATITE VAGONA ZA VATROGASCA ! ! ! "
:smt005 :smt005 :smt005 :smt005
RESPECT ZA VAGONA!!!!
MLADOST PROLAZI,STAROST ISTO PROLAZI!!!!
Др. Дабић

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Jbt juče kročim po gradu i čuje se neka sirena narod se okreće,gleda kad jure naši vatrogasci. Stvarno je bilo zanimljivo vidjeti smjeh na licu ljudi kao da prvi put vide vatrogasno vozilo :D Vozač jadan pokušava vladati onim volanom,znoji se ali neodustaje :lol: Malo mi je čovjeka bilo žao ali nisam skidao kez do kuće :lol:

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

sveznadar wrote:Ajmo udarit' kampanju

"VRATITE VAGONA ZA VATROGASCA ! ! ! "

Sve bi pogasio osim baklji sa Severa :D
Е неће моћи.... :lol: ВАГОН ради у Стандарду и тренутно не може да гаси никакве ватре.... :wink: :lol: :lol:
ImageImage

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Post by sveznadar »

Prnjavorski vatrogasci me podsjećaju na likove iz filma "3 karte za Holivud"!
Lakše je biti vatrogasa nego Standardov udarnik!
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

kopacka80
Posts: 675
Joined: 24.01.2008. 16:51
Location: prnjavor zamisli

Post by kopacka80 »

Mene oni podsjećaju na onaj crtani..............da,VATROGASAC SIMO(SAM)!!!!!
:smt005 :smt005 :smt073
MLADOST PROLAZI,STAROST ISTO PROLAZI!!!!
Др. Дабић

Kupusar
Posts: 3
Joined: 09.07.2008. 18:01
Location: Palackovci

Re: re

Post by Kupusar »

LEGIJA wrote:E stvarno je steta sto niko nema ni jedne slike od nasih vatrogasaca,treba uslikati onaj stari krs od kamiona i postaviti na net pa ko nije upucen neka vidi sramotu.

E pa vise nije krs, nego sad su nasi vatrogasci opremljeni malo bolje, pa vidite sami, ako treba, mogu da pribavim slike, i da vam stavim, jer stvarno je sramota ovo ovde sto se pise, pa nisu ni nasi vatrogasci zadnja rupa na svirali, ako treba, mogu da vam pribavim sve slike vozila od nasih vatrogasaca. Sramite se vi sto pisete tako o nasim vatrogascima, samo da znate u kakvim uslovima su oni prije dvije godine radili, bez opreme, bez vozila, ali sad su opremljeniji.Imaju ljudi bolju opremu, imaju jedno novo vozilo neki terenac, imaju novi kamion marke KAMAZ, a vi se malo raspitajte i pogledajte kakvi su vatrogasci,u kakvim uslovima rade,i kakav je njihov posao,da li je lagan ili je tezak.
Kupusar

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Posao je tezak, znam ja, :D ali sto se tice kamiona, nebi rekao bas da su dobro opremljeni, imaju FAP koji je cetrdeset godina star i ciji tank pusta i rasipa vodu vec 25 godina , a znamo da vozilo mora da stoji puno i spremno za voznju, Deutz je samo broj , na njemu su jos cirilicne tablice, ali su svjetla vec odstranjena i montirana na FAP, cisterna mu je suplja, dalje imaju TAM koji nije za terena, radi se o obicnom malo vecem busu, jako nepreglednom i za iskusne vozace,a na klizavom je prosto nepokretan, cetvrto vozilo je TAM 150-ka, cisterna,nekadasnje vojno vozilo namjensko i kupljeno iskljucivo na inicijativu i zalaganje Zivkovica Milorada, covjeka koji se danas jedini razumije u vatrogastvo u Prnjavoru, ostalo sve je luk i voda, to je jedino vozilo koje se naravno mukom kupilo i ukrpilo da funkcionise, ali kako i do kada nezna se jer je i on star, ostao je jos samo Fiat dzip, benzinac , krvopija, ali solidan terenac dar Italijana, naravno tu je i taj famozni Kamaz, u cijoj saobracajnoj dozvoli i danas stoji kao vlasnik Stanic Miladin, znaci nije njihov kao sto se prica vec ga oni samo mogu koristiti, kakvi su odnosi izmedju vlasnika i opstine, neznam ali tako stoji u dokumentima,osim toga radi se o vozilu namjenjenom za rusko trziste i to za aerodrome, a ne za nase sokake, gdje i ovaj TAM 150 jeva prolazi, mislim da je sirina vozila sa spiglima preko 3 metra, sto je za nase uslove jako neprakticno.Prema tome vatrogasci su u nas u jako nepovoljnom i zapostavljenom polozaju, jako se malo izdvaja za njih, svi zaboravljamo da su nam nekad ili da ce nam nekad (nedaj boze) trebati, oprema za njih je jako skupa, jedan slauf kosta izmedju 400 i 500 km a od stajanja su vecim djelom dotrajali, pa vama koji gledate intervencije i recimo pucanje istog ili mali pritisak vode iz crijeva da nebi doslo do pucanja , djeluju samo kao nesposobnost vatrogasaca, ali nije tako, rade sa dotrajalom opremom i moraju da reduciraju pritisak vode, moraju da voze polako jer oni nemaju nova kola kao ovi u opstini, njihova oprema je u prosjeku 30 godina stara i da nije nikad koristena bila bi u normalnom drustvu vec odavno bacena, jer samo pucanje i mjenjanje jednog crijeva kod gasenja pozara moze da kosta njih ili nekog drugog cak i zivota, a da ne govorimo o tome koliko je opasno da se vozilo od 40 godina, sa losim kocnicama, puno vode, i sa dotrajalim gumama i volanom kao i sa losim soferom (ne zelim da podcjenjujem ali nekad su soferi za to birani pazljivije) nadje u susret recimo nekom autobusu punom skolske djece, a to se desava svaki put kad se oni nadju na putu, u tom autobusu su mozda i vasa djeca, zato razmislite o ulaganju i saniranju vatrogastva.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

KAMIKAZA wrote:Posao je tezak, znam ja, :D .
Prvi mlaz,vodu daj....
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

jabuka
Posts: 4
Joined: 19.12.2008. 21:20
Contact:

bice bolje

Post by jabuka »

zalosno za grad...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Prelijepe slike,ovdje sam prepoznao par osoba,ali vecina ih je bila daleko prije moga rodjena u vatrogascima.
Ovako je to nekad izgledalo,svaki stanovnik Prnjavora je bio ponosan sto je mogao da pripada ovakvoj jednoj dobrovoljnoj jedinici,i sto je mogao da pomogne ljudima u nevolji,danas se sve izmjenio,vlastiti sitni interes je prevladao,nad zajednickim interesom zajednice.A to je zalosno,morali bi da se stidimo ovih predhodnih generacija,jer ne samo da nismo nastavili razvijanje onog sto su oni zapoceli,vec smo rasturili i ono sto su oni stvorili.
Jednom prilikom sam pricao sa Zivkovicem,koji je jos jednom moram da napomenem,jedini u nas koji je stvarno kompetentan za nesto ovakvo,i predlozio sam mu da ponovo rehabilitujemo :D Dobrovoljno vatrogasno drustvo,ne u smislu da kao nekad trce na intervencije kao prvi,vec da potpomazu sadasnju jedinicu,i da ujedno rade na obuci stanovnistva,organizaciji druzenja,,itd,u stvari sve ono sto su nekad radili,ali u pozadini danasnje profesionalne jedinice,za male pare bi se sve to ponovo pokrenulo,a na kraju ,mi smo bili poznati po muzikantima,pa zasto ne i sada,mozemo da organizujemo i neku sekciju ili bilo sta sto bi okupilo ljude.i sacuvalo uspomenu na ove sa crno bjelih slika ,nas koji smo bili izmedju , i ovih sa digitalnih cipova i njihovih slika u boji . :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by čiča »

Prnjavorskim vatrogascima nije dosadno:
Prnjavorske vatrogasce u subotu uvečer ponovo je prevario lažni dojavljivač požara, koji je ovog puta kazao da gori ukrajinsko groblje u prnjavorskom naselju Babanovci.

- Mi, kao i hitna pomoć i policija, imamo besplatne brojeve za građane. Nažalost, ima i onih kojima oni služe za zabavu, ne znajući koliko to nama stvara probleme i koliko može, u nekom trenutku, izazvati posljedice - kaže komandir prnjavorskog Vatrogasnog društva Milorad Živković, napominjući da će biti prisiljen zatražiti pomoć policije, s obzirom da su zasuti lažnim pozivima za intervencijama, koji uglavnom dolaze sa mobilnih brojeva. Da Prnjavor nije jedinstven primjer po broju i opisu lažnih i neumjesnih poziva, da se zaključiti i po pričama vatrogasaca iz Laktaša, Dervente, Teslića, Banje Luke...

- Kod nas su svi ti pozivi snimljeni i evidentirani. Pored toga što nam šalju lažne dojave, nije rijedak slučaj da psuju i vrijeđaju. Zanimljivo je da među dojavljivačima nisu samo djeca, već i odrasli - kaže Momir Maksimomović, zamjenik komandira VJ u Laktašima.

Hitno dođite, gori pile u rerni!

„Hitno dođite, upalila mi se mama“, „Molimo vas da hitno intervenišete, gori mi pile u rerni“, „Gdje su vatrogasci, ja izgoroh“, sa uzdahom vapi ženski glas... Ovo su samo neki od brojnih poziva upućenih na dežurni telefon prnjavorskog Vatrogasnog društva.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Za mame i pilice u rerni sam uvjek na raspolaganju :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by PIKI »

dajte im moj broj neka mene zovu hehehe :)
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Vatrogasci Prnjavor
Posts: 499
Joined: 03.03.2011. 16:07

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by Vatrogasci Prnjavor »

Image


...POZDRAV OD PROFESIONALNE VATROGASNE JEDINICE OPSTINE PRNJAVOR...
Last edited by Vatrogasci Prnjavor on 17.03.2011. 11:29, edited 1 time in total.

User avatar
Vatrogasci Prnjavor
Posts: 499
Joined: 03.03.2011. 16:07

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by Vatrogasci Prnjavor »

POZDRAV SVIMA OD VATROGASNE JEDINICE PRNJAVOR ... NA OVOM FORUMU O VATROGASCIMA IMA KOMENTARA NEGATIVNI PREMA NAMA ALI IMA I ONIH KOJI MISLE DA SMO MI POZRTVOVANI U SVOM POSLU I DA SMO TU RADI STANOVNISTVA OPSTINE PRNJAVOR... OD SADA SMO TU NA FORUMU I PRATICEMO SVE STO JE VEZANO ZA NAS... POSTO IZ PRILOZENIH KOMETARA IMA I ONIH KOJI NISU UPOZNATI O VATROGASCIMA PA IZLAZU INFORMACIJE KOJE NISU TACNE...

User avatar
Vatrogasci Prnjavor
Posts: 499
Joined: 03.03.2011. 16:07

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by Vatrogasci Prnjavor »

ZA ONE KOJI NEZNAJU PRNJAVORSKI VATROGASCI UNAZAD NEKOLIKO GODINA OPREMLJENI SU SA MNOGOM OPREMOM I VIZILIMA... TRENUTNO OD VOZILA IMAMO NAVALNO TEHNICKO VOZILO ISUZU SA OPREMOM ZA BRZE INTERVENCIJE,KAO I TEHNICKI ALAT ZA SAOBRACAJKE,KOJE NA ZALOST IMA SVE VISE... NAVALNI KAMION TAM-150...KAO I KAMION KAMAZ... LADA NIVA KAO VOZILO KOJE JE OPREMLJENO ZA SUMSKE POZARE...NESTO OD OPREME STO BI MOGLI DA NAVEDEMO, JEST USKOCNICA, JASTUK SA SPASAVANJE STANOVNISTA SA VISIH SPRATOVA,DO 25 METARA VISINE... PRNJAVORSKI VATROGASCI TRENUTNO IMAJU 16 PROFESIONALNIH VATROGASACA KOJI MOGU DA PRUZE POMOC U GASENJU I SPASAVANJU U SVIM SITUACIJAMA KOJE SE STAVLJAJU PRED NAS...

User avatar
Vatrogasci Prnjavor
Posts: 499
Joined: 03.03.2011. 16:07

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by Vatrogasci Prnjavor »

Image


PRIPREMA ZA SMOTRU POSLIJE VJEZBE KOJA JE SE ODRZALA NA LOKALITETU BORIK 2.8.2010.GOD. POVODOM 115 GODINA VATROGASTVA U PRNJAVORU... OVOJ MANIFESTACIJE NA NASE ZADOVOLJSTVO KAO I CAST PRISUSTVOVAO MINISTAR POLICIJE STANISLAV CADJO...

User avatar
Vatrogasci Prnjavor
Posts: 499
Joined: 03.03.2011. 16:07

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by Vatrogasci Prnjavor »

Image


POVELJU ZA NAJPLEMENITIJI PODVIG GODINE PRNJAVORSKI VATROGASCI SU DOBILI OD KOMPANIJE VECERNJE NOVOSTI U BEOGRADU...POVELJU VATROGASCI SU DOBILI U DECEMBRU 2010.GOD. KAO PRIZNANJE ZA INTERVENCIJE ,POZRTVOVANOST U RADU SPASAVANJE LJUDI I IMOVINE... JEDNO OD USLOVA DOBIJANJE POVELJE BILO JE SPASAVANJE LJUDI IZ AUTOBUSA SRBIJANSKE KOPANIJE KOJA JE BUJICA U PROTEKLIM POPLAVAMA ODNIJELA SA PUTA GDJE SE JEDANAEST PUTNIKA NASLO U DIREKTNOJ ZIVOTNOJ OPASNOSTI...VATROGASCI SU BRZO INTERVENCIOM STIGLI NA LICE MJESTA I U TESKIM USLOVIMA IZVADILI PUTNIKE I SPASILI IH IZ VODENE BUJICE...TOG DANA BILO JE BEZBROJ INTERVENCIJA GDJE SU SE PASAVALA MATERIJALNA DOBRA KAO I LJUDI KOJI SU BILI ZIVOTNO UGROZENI...SPASENA JE I TRUDNICA IZ RATKOVCA CIJA KUCA JE BILA U VODI KAO I OKRUZENJE OKO NJE... TOG TESKOG DANA VATROGASCI SU SPASILI PETNESTERO LJUDI KOJI SU BILI U ZIVOTNOJ OPASNOSTI...KAO I MNOGIMA DRUGIMA KOJIMA JE PRUZENA NASA POMOC...

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by MAXIMUS »

Svaka cast ... za ovo nisam znao !
Dobro dosli na forum !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Vatrogasci Prnjavor
Posts: 499
Joined: 03.03.2011. 16:07

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by Vatrogasci Prnjavor »

...HVALA...TU SMO OD SADA ZA VAS I ONE KOJI NISU UPOZNATI SA SLUZBOM VATROGASCI GRADA PRNJAVORA SVE STO BUDE VAS ZANIMALO MI SMO TU DA VAM ODGOVORIMO...OBJAVILI SMO NEKOLIKO TEKSTOVA O NAMA DA SE MALO PROMJENI SITUACIJA OVDE NA FORUMU...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Super :smt023 Konacno ste se i vi prikljucili :wink:
Ako bi bilo moguce da i kod nas stavljate vjesti o intervencijama i obavjestenjima za gradjane,kao ono na facebooku,neki od nas to tamo prate ali po meni je vazno da se preko Prnjavor.infa informisu stanovnici,jer je on u sustini za to i namjenjen.Par slika nebi bilo na odmet :wink:
I nije bas da mi ne pratimo vas rad i da bas sve podcjenjujemo :D ima nas koji smo ponosni na vas. :wink: Kako ste poceli ima da obnovite i orkestar :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply