Vatrogasci Prnjavor

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

Post Reply
User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Vatrogasci Prnjavor

Post by LEGIJA »

Mislim da je ova tema vrijedna paznje jer svi znamo sa kakvim vozilima i opremom raspolazu nasi vatrogasci,nasa vlast im je kao kupila novi kamion a ustvari to je samo pumpa za vodu koju nije moguce koristiti za gasenje pozara bez kamiona sa vodom.Mislim da je ovo velika sramota grada kao sto je Prnjavor

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Prica se da nasi vatrogasci, mogu samo da utvrde stetu kada dodju na mjesto gdje je pozar :cry:

Mislim da su kod nas vatrogasci registrovani kao NVO. Nisam 100% siguran, ali su ih spominjali jednom na nekom sastanku u opstini da su NVO.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

С обзиром колико пара им општина пребацује, они су и више него добри.
Мислим да ипак мало претјерујете.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

ccc

Post by LEGIJA »

Sramota je da ova opstina ima toliko ljudi koji rade po inostranstvu i da se nemoze skupiti para da se kupe 2 dobra polovna vatrogasna kamiona,ja sam jednom isao iza kamiona koji ide da gasi pozar,to je stvarno smjesno jer on pola vode ispusti dok dodje na lice mjesta a da ne pricamo o tome toliko brzo ide da se moze pjeske prestici.

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Re: ccc

Post by sena internetusa »

LEGIJA wrote:Sramota je da ova opstina ima toliko ljudi koji rade po inostranstvu i da se nemoze skupiti para da se kupe 2 dobra polovna vatrogasna kamiona,ja sam jednom isao iza kamiona koji ide da gasi pozar,to je stvarno smjesno jer on pola vode ispusti dok dodje na lice mjesta a da ne pricamo o tome toliko brzo ide da se moze pjeske prestici.

Ima ljudi koji bi i skupili al kakva je svrha kad se to sve pokrade ko sa hitnim kolima sve unutra sto je bilo pocupano i prodano privatnicima i mobilni ekg i defibrilator o sitnicama da ne pricam sta bi tek uradili sa vatrogasnim kolima prodali nekome poljoprivredniku da moze da navodnjava usjeve...
Friedns are flowers in life´s garden

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Ја сам чуо да су имали вјежбу у Кулашима. Све је било договерно, ови запалили шуму. А наши кренули из града ка Кулашима и поквари им се камион на Вучијаку :) Сад шта је било са шумом, немам појма...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Mora da je izgorjela.

Sjecam se kada je preku puta Vatrogasnog drustva izgorio golf 2, ili kada su krenuli u neku intevenciju i kamion dok je izlazio iz garaze pukne mu poluosovina i ostane tako na sred puta dva dana.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Да сјећам се тога... Штета што то нико није усликао па поставио на нет.

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

re

Post by LEGIJA »

E stvarno je steta sto niko nema ni jedne slike od nasih vatrogasaca,treba uslikati onaj stari krs od kamiona i postaviti na net pa ko nije upucen neka vidi sramotu.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Све је то на мјесту. Знам да приватници одвајају доста лове у току године за противпожарну заштиту, да су буџетска ставка, да некад добију коју донацију, али путеви тог новца су прииилично чудни !

Па Италијани су једног ФАП-а одвезли у Италију и ставили га у музеј. Та кршина је до прије пар година била на попису основних срдстава Ватрогасног друштва као навално возило. :shock:

На шта су они с оним " наваљивали ", није ми јасно.

Кад смо већ код Италијана, њихово ДВД у Штивору је на завидном нивоу.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

I ti sad hoces da ti mi skupimo para pa da ti kupimo novi kamion? Pa znamo da si vatrogasac, i da ti je dosadilo paliti na guranje, ali ne mozemo ti mi pomoci. :lol:

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Еј чек чек. Па сјећам са је за прошле локалне изборе прошетала короз град нова ватрогасна машина. То је било око 10 сати навече, а они упалили ону сирену на камиону и марширају кроз главну :)

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Eto,i sad hoce opet novu! Ma to je bila dosla iz Banja Luke,samo za izbore,pa se vratili tamo. :D

User avatar
Ribar
Posts: 69
Joined: 26.09.2007. 14:37

Post by Ribar »

vatrogasci su najbolji momci

User avatar
SKORPIJA
Posts: 219
Joined: 10.04.2007. 20:54
Location: WÖRGL

halo

Post by SKORPIJA »

hallo evo jednog primjera dok sam radio u staroj firmi vatrogasci pitali naseg sefa da stari vatrogasni kamion restoriramo .RESTRIRANJE IZNOSI 100.000 SILINGA I TO JE VATROGASNA SLUZBA DOBILA DJABE OD FIRME KAMIJON JE BIJO U FAZI RASPADANJA I VATROGASCI MLADI SE DOGOVORE I POCNU DA RASKLAPAJU A JA SAM GA LAKIRO :wink:
Image

Image
OVAKAV KAMION IMAJU I NASI VATROGASCI SAMO SE RASPO:,)

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Pa kakva nam je vlast,takvi su i vatrogasci :!:
Zalosno ali istinuto :!:
Image

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Moje je mišljenje da nam oni ni ne trebaju, ionako uvijek sve izgori. :D Oni su ČEKAČI PLATE što bi jedan moj stari drug rekao!

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Čekači plate su postali pošto im je neko rekao ( što porodično što stranački ) da neće ništa raditi a plata će biti kakva takva ! Još jedna od katastrofalnih pogrešaka našeg rukovodstva !
Ne krivim te ljude baš nimalo ( ma kojim putem da su došli na taj posao ) jer taj posao nije lak ( kada bi radili kako treba ) čak što više opasan je ! Uzmimo samo šta se dogodilo ovog ljeta u Hrvatskoj !
Ako uporedimo ostale zemlje taj posao je dosta cjenjen a u Americi npr. smatraju ih herojima ! A šta je kod nas ??? Nemaju osnovna sredstva za rad i čak su predmet ismijavanja !!!
Profesionalna vatrogasna služba je neophodna i obavezna i na tome treba opština poraditi što prije ... Obučiti ljude i nabaviti opremu pod hitno !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

POST DANA ZA MENE :smt023
Image

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

pa ne svodi se sve na starog FAP-a, sta je sa onim novim kamazom koji je placen 200000 km, jeste vi na njega zaboravili, ili ga mozda niko od nasih vatrogasaca ne zna ili ne smije voziti, posto su cijelo vrijeme pijani
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Aaaaaa !!! Taj FAP !!! komunisticka propaganda !!! Ne bi to ovi nasi nikadaq !!!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Eto vidis, zar nisi rekao da nemaju nista! Vidis da ima!!! Cekaci plata su zato sto su takvi ljudi, i nemoj nikog da krivis za njihov NErad!!! Svi mi znamo da je tamo 90 posto njih teskih alkoholicara, samo tamo sjede pored i cugaju. Nije ni cudo sto uvijek sve izgori. Ali ne, Opstina je kriva sto se oni napiju pa nemaju pojma kako se kamion pali! LOL! A coeka...SAMO SVE RASTJERATI, to je jedino sto Opstina moze i treba da uradi zasad.

btw. U Americi su i policajci heroji pa ih mi pljujemo, pa cak i ti, a zamisli, tu nije Opstina kriva, vec DRZAVA gdje neko veci odlucuje.

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

jest jest
Image

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

NICKY zavisi kako postavljaš stvari ...Po tebi nije opština kriva a opet sa druge strane treba ih sve rastjerati ta ista opština !!!
Ja ti i pričam kako su ljudi došli do posla i ko im dozvoljava da se tako ponašaju ! Valjda postoji komandir koji treba da uvede malo reda u sve to . Ako ne valja komandir i ne zna svoj posao treba ga zamjeniti ! Ko će ga zamjeniti ? Onaj što ga je i postavio na to mjesto ! Ko ga je postavio na to mjesto ? Neko je u opštini zadužen za taj sektor i treba da vodi računa o efikasnosti vatrogasne službe dakle taj će ga zamjeniti ! Kako da ga zamjeni kad je komandir po stranačkoj liniji na tom mjestu !?
Nemoj sve da shvataš kao optužbe protiv tvog prijatelja Gdina načelnika ali on je na vrhu lanca komandovanja i samim tim je odgovoran za propuste jer on je birao saradnike i treba od njih da traži rezultate .
I još nešto .. ja ne pljujem nikoga nego jednostavno ukazujem na greške i propuste koje ja vidim kao obični građanin ništa više ništa manje !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Maxo,jel Pero Ferdin jos u vatrogascima?

Post Reply