Vatrogasci Prnjavor

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by sveznadar »

Svaka čast vatrogascima na angažmanu i sopstvenom marketingu!
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
Vatrogasci Prnjavor
Posts: 499
Joined: 03.03.2011. 16:07

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by Vatrogasci Prnjavor »

hvala svima na lijepim rijecima kao i mi nadamo se da cemo se izboriti za novi dom ,kako bi u buducnosti se stvorili uslovi za boli rad vatrogasne jedinice... mi i pored toga se borimo maksimalono da kad se desavaju intervencije se odradi u sto brze i evikasnije... da ljudi cija materijana dobra ili slicno prodju sa sto manjom stetom...ima mnogo toga sto bi valjalo da se mjenja ali nadamo se da ce se krenuti od doma...posto prostorije u kojima smo sada su neuslovne...

napominjemo da ovogodisnja situvacija u opstini prnjavor sto se tice vatrogasnih intervencija daleko veca nego proteklih godina i inervencije su sve teze i teze... od nove godine intervenisali do sada 65 puta...

jos jednom hvala svima koji misle da smo mi pozrtvovani u svom radu i da to obavljamo svoj posao casno i profesionalno...

...POZDRAV SVIMA OD VATROGASNE JEDINICE PRNJAVOR...

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by Vucijak »

Svaka cast prnjavorskim vatrogascima, samo da se mene pita smjenio bih sefa (vise ne smijem navoditi imena jer vidim
da je ovdje jako velika cenzura, za sitnicu se dobijue banovanje) :)
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Jel vidite vi ovo vatrogasci,pa ovi forumasi ne vjeruju da sam ja jedan od vas (bio i ostao) :D jbte,morat cu da nabrojim opremu koja je bila tada na rafama u odstavi da bi mi povjerovali,ili da im isprcam onu pricu o Aleminoj macki,kako je letjela sa krova :smt005 mozda mi tada povjeruju. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Vatrogasci Prnjavor
Posts: 499
Joined: 03.03.2011. 16:07

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by Vatrogasci Prnjavor »

to sa mackom je bilo bas bas.... mi znamo da si bio jedan od nas ... kao da si i sada to nikad nestari... trebao bi ako imas neke fotke od prije da objavis...
Image

Image

kami evo da se posjetis na nostalgiju... ova vozila su iz tvog vremena i sva su rashodovana...FAP-13 i TAM 4500...rashodovani 2009. FIAT kampanjola 2010... a KOMBI TAM ce se rahodovati ove godine ...vjerujem da si u fapu i dajcu kao i kombiju provodio dosta vremena dok si radio...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

VATROGASCI_PRNJAVOR wrote:...vjerujem da si u fapu i dajcu kao i kombiju provodio dosta vremena dok si radio...
:D MA IMALI SMO MI ONAJ STARI GRBAVI KAUC;ALI I TAMO SE RADILO :smt005
Nikad mi bolje nije bilo nego tada,ali bar ostaje prelijepo sjecanje. :smt023
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by LEGIJA »

Vucijak wrote:Svaka cast prnjavorskim vatrogascima, samo da se mene pita smjenio bih sefa (vise ne smijem navoditi imena jer vidim
da je ovdje jako velika cenzura, za sitnicu se dobijue banovanje) :)
Mislim da taj covjek ne treba zamjenu jer je jedini koji je uspjeo svojim trudom da osposobi vatrogasno drusto da funkiconise priblizno kako treba.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Pa sigurno da je on naj bolje sto nam se moglo desiti,covjek se izborio da od propale dobrovoljacke jedinice sa zastarjelom opremom,stvori profesionalnu i da je moderno opremi.
Gledajte samo ovog prvog kamiona :D
Image
Kad su proizvedeni ovi ostali sa slike,on je vec tada bio praapraaa stari,ali za nas je bio sumska krstarica :D
Bio je ljubav mog zivota :D mozete zamisliti sumski pozar,i voznju po sumi bez serva :D tada nama nije trebala teretana,vec samo jedna voznja do Kadijinog rasta i misici kao u Ramba :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Vatrogasci Prnjavor
Posts: 499
Joined: 03.03.2011. 16:07

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by Vatrogasci Prnjavor »

nas komandir milorad zivkovic kao sto smo jednom naveli je ekstra cijenjen u jedinici i nebi ga mijenjali nizasta...kad bude isao u penziju bice ispracen sa velikim postovanjem za zasluge koje je ucinio za vatrogasce grada prnjavora... a sto se tice opreme kao sto je kami napisao profesionalna jedinica je stvorena u vremenu njegovog komandovanja... a sva oprema i vozila su negovim zalaganjem kupljena kao i donirana... da bi mi sa time bolje vunkcionisali koliko toliko...sjetitese da prije dok su bili dobrovoljci izlazak na intervenciju trajao mnogo duze i kao sto kami kaze sa starom dotrajalom opremom...sada su bar po pitanju toga oprema i vatrogasci koji dezuraju u smjenama 24h spemni da za minut i manje vec krenu na intervenciju ,sto znaci brze sprecavanje sirenje pozara ili drugih vidova intervencija ,da nepominjemo saobracajne udese kojih na zalost ima sve vise i vise...

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

Da je bilo vise sluha lokalne vlasti ,danas bi vozni park vatrogasnog drustva u Prnjavoru izgledao sasvim drugacije,odnosno sjediste vatrogasnog drustva bilo bi tamo gdje je bilo predvođeno prije 30 godina,a ne na usputnoj i neodgovarajucoj lokaciji gdje je danas.Aktuelnom komandiru vatrogasne jedinice Miloradu Zivkovicu se ne moze nista spocitavati u tom smislu, mislim da se radi o covjeku entuzijasti,kojih je na zalost sve manje i manje,i koji je zasluzan sto se i u ovakvim uslovima u kojima radi i djeluje vatrogasno drustvo,i koje je cak osvojilo i neka znacajna priznanja,a koja se evo nazalost u ucestalim intervencijama u nasoj opstini svakim danom potvrđuju,gdje ljudi iz vatrogasne jedinice pristizu u pomoc nasim sugrađanima kojima je ta pomoc neophodna. :smt004 :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by droplja »

Svaka cast vatrogascima.
Ne diraj lava kada spava.....

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by JOKARA »

:smt023 :smt023 :smt023
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
Vatrogasci Prnjavor
Posts: 499
Joined: 03.03.2011. 16:07

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by Vatrogasci Prnjavor »

15.05.2011 u 13:52h dezurni iz policiske stanice prnjavor prijavljuje pozar porodicne kuce u ratkovcu u neposrednoj blizini pilicarnika... po dojavi na teren izlazi jedno vozilo i dva vatrogasca...gdje dolaskom na lice mjesta pristupaju akciji gasenja ...
u pozaru unistene dvije prostorije i nadimljeno prizemlje u kome je i nastao pozar...objekat koji je zahvacen pozarom je udaljen 4km. od baze... uzrok pozara nepoznat na teren izasao inspektor protiv pozarne zastite...
Image

User avatar
Vatrogasci Prnjavor
Posts: 499
Joined: 03.03.2011. 16:07

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by Vatrogasci Prnjavor »

21.05.2011 u 14:10h na zahtjev policiske stanice prnjavor primili dojavu da treba oprati dio magistralnog puta prnjavor derventa na (vijaci) od ostataka saobracajne nezgode u kome su ucestvovala dva vozila... na intervenciju izasli sa jednim vozilom i dva vatrogasca...

User avatar
Vatrogasci Prnjavor
Posts: 499
Joined: 03.03.2011. 16:07

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by Vatrogasci Prnjavor »

24.05.2011 u 19:50h primljena dojava da gori bandera visokog napona u strpcima -glogovac...po prijemu na teren izasla ekipa sa tri vatrogasca i dva vozila...kao i elektro-prnjavor sa svojom ekipom ... intervencija gasenja je uspjesno okoncana ...uzrok pozara nevrijeme udar groma...

User avatar
marianna
Posts: 465
Joined: 21.06.2007. 09:49
Location: On the face of the place

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by marianna »

Nije vam losa ideja ovaj nacin promocije. Ako ljudi kritikuju, bar da ne kritikuju napamet vec imaju priliku vidjeti sta se radi. Najlakse je pametovati sa strane, kako neko ne radi nista...
Organizujte nesto kao 'dan otvorenih vrata', pa da se sugradjani mogu uvjeriti da li samo pijete kafe ili se vas radni dan svodi na nesto drugo. Nisam sigurna koliko je to moguce, al' da dam prijedlog cisto da se nesto desava :)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Добра ти је та идеја за "Дан отворених врата", да се они који желе избилза могу упознати са Ватрогасним друштвом.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by regeman »

kakav je ovo plakat protiv vatrogasaca? mrzjelo me da uslikam ali ima na banderi preko puta cvijete na cosku kod vrtica. :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Ајд усликај.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by regeman »

nemam ubs ionako za mob, uglavnom kuka neko da dolaze sa 500l vode da gase pozar, kakav gazda takvi vatrogasci itd....ima i slika nekog objekta kako gori, a4 je format :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Vatrogasci Prnjavor
Posts: 499
Joined: 03.03.2011. 16:07

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by Vatrogasci Prnjavor »

hvala sto mislite da mi kao sluzba radimo svoj posao i ta ideja oko otvorenih vrata nije losa ali malo tesko za izvesti radi finasiske problematike...ali nemora da znaci da u nekom narednom periodu nece doci i do ostvarenja...

plakat sa tekstom uvreda i besmislenim optuzbama koji je se pojavio na mjestima u gradu na formatu A-4 IMA NEKU SVOJU DRUGU POZADINU...

za one koji neznaju opisacemo dogadjaj o tom pozaru...

10.01.2011 u 05:56h primili dojavu da na lokalitetu donje ilove gori pomocni objekat ...na teren se odma uputila ekima sa kamionom i cetiri vatrogasca...dolaskoma na lice mjesta zaticemo kroviste objekta u potpunom plamenu gdje je se pozar prosirio na citavo kroviste...zapoceli akciju gasenja gdje je se pridruzila jos dva vozila i tri vatrogasca... gasenjem pozara spreceno je sirenje na jos jedan objekat od drveta koji je bio uz taj objekat....


Image

slika sa plakata koja skinuta sa naseg facebook je slika koju smo mi slikali dolaskom na lice mjesta i govori o kakvom pozaru je bilo rijec do naseg dolaska...

posto dojavu su uputile komsije a ne vlasnici oni nisu niznali da im gori objekat dok ih komsije nisu probudile ...

uzrok pozara je bio taj sto su vlasnivi u krovistu susili meso otvorenom vatrom, koja je u nocnim satima zahvatila kroviste... na zahtjev rukovodioca akcije nisu htjeli da na lice mjesta izadje protiv pozarni inspektor...tim se objasnjava da to sto objavljuju po gradu nema nikakve veze sa nama...posto protiv pozarni ispektor je revalatan o nasim greskama ako ih je bilo...

a sve ono sto je napisano na plakati su pesmislene izjave vjerovatno vlasnice objekta posto je dolazila nekoliko puta kod nas da trazi da nam kaze kako mi neznamo raditi i zasto u njenom selu nema hidranske mreze,i zasto mi nemamo nekoliko kamiona i slicne optuzbe......

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by Vucijak »

Vatrogasci samo naprijed pustite kraju tu seljacku politiku !
Image

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by JOKARA »

Samo vi radite svoj posao, a svako ima pravo da se ljuti, optuzuje i sl. Samo optuzbe treba i dokazati.
Pozdrav ! :smt006 :smt023
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
Vatrogasci Prnjavor
Posts: 499
Joined: 03.03.2011. 16:07

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by Vatrogasci Prnjavor »

...u nekoliko dana vatrogasci su prali pjesacke prelaze radi farbanja istih...

... redovne aktivnosti vatrogasne jedinice... na odrzavanju vozila i testiranje istih radi ispravnosti za intervencije...

Image

Image

User avatar
Vatrogasci Prnjavor
Posts: 499
Joined: 03.03.2011. 16:07

Re: Vatrogasci u Prnjavoru

Post by Vatrogasci Prnjavor »

01.06.2011 od 17:35h primili smo vise poziva za intervencije poplava koje su nastale olujnim nevremenom koje je zahvatilo nas grad...na teren po prioritetu sa jednim vozilom i dva vatrogasca sa opremom i muljnom pumpom izasli na sledece lokacije...
-frukta -trade elektron,objekat kod srednjoskolskog objeta poplavljen prostor...
-kod zanatskog centra jedan na raskrsnici ocepljali saht...
-u ulici svetog save u planici usla voda u prostor...
-ulica veljka milankovica voda usla u podrumske prostorije stambene zgrade...
-u ulici save kovacevica u podrumski prostor od 100 metara kvadratnih usla voda u visini oko 120cm.gdje je u njemu bi i vozilo marke golf III i mnoge druge stvari...
-hala fometa...

Image

vozilo u ulici save kovacevica koje je bilo zarobljeno u vodi do naseg dolaska...

sve intervencije su uspjesno zavrsene....

Post Reply