Sta mislite o komentarima na Prnjavor.infu

Sve što je vezano za najposjećeniju prnjavorsku stranicu

Moderator: aquarius

Da li si za da se uvede registracija na komentarima

da
41
75%
ne
14
25%
 
Total votes: 55

User avatar
Nektar
Posts: 532
Joined: 05.02.2007. 21:22

Post by Nektar »

Ево да и ја кажем своје мишљење.
Неки од коментара на вијестима су заиста грозни, ту се слажем. Међутим, скраћивање, преправљање, читање па тек онда пуштање, то би била ЦЕНЗУРА. Такав коментар губи смисао, јер није показатељ правог мишљења грађана, што је ваљда циљ коментара. Ја сам против било каквог облика цензуре-учимо се демократији. Оно што је (по мом скромном мишљењу) потребно урадити је натјерати онога ко уноси коментар да бар 1% (тј. својим nick-om и meil-адресом) стане иза оног што напише. Тиме ће се, вјерујем, драстично смањити број увредљивих коментара, као и на фотогалерији. Дакле, без цензуре, него-РЕГИСТРУЈ СЕ па онда лај. :lol:
Што се тиче граматичких грешака, па оне се увијек провуку, не треба бити баш толико цјепидлака.
Ипак мислим да вулгарни, увредљиви и слични коментари штете највише људима који их пишу, и евентуално доводе у непрјатну ситуацију редакцију Prnjavor.info. Јесте овај сајт наше огледало према свијету, али свако стоји иза свог угледа и понашања. Могу се коментари цензурисати, али људи који их пишу остају, и наши су суграђани. Требало би радити на подизању нивоа опште културе, а не гурати тај проблем под тепих, тако што ћемо га игнорисати. Ипак је то мало шири проблем, коментари су само рефлексија...
Ето, мало паметовања... 8) Поздрав

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

BOGAMI PAMETNO NAPISANO
:smt038 :smt023
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

REGISTRACIJA NIJE LOSA ALI AKO MISLITE DA CE SE PUNO PROMJENITI ;NECE ;JER VECINOM SU OVDJE POSJETIOCI IZ INOSTRANSTVA; A ONI MOGU DA MJENJAJU EMAIL ADRESU STO PUTA NA DAN; NE KAO KOD NAS JEDNA PA SE SLIKAJ :lol: U SUSTINI ZAVISNO OD PONUDJACA ;MOZETE IMATI 7 INTERNET ADRESA ISTOVREMENO ;A CIM JEDNU IZBACITE STO TRAJE 1 MINUT UNESETE NEKU DRUGU ;TAKO DA JA MOGU SAD DA IMAM ADRESU nacelnikzivkovic@web.ba :lol: A ZA JEDAN MINUT NOVU lopovnacelnik@web.ba:P I TAKO NECETE DA IH POHVATATE; MORA IZMISLITI NESTO BOLJE !!! :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

MaNe
Posts: 20
Joined: 06.11.2006. 13:48
Location: LJ-SLO

Post by MaNe »

KAMIKAZA, pa da taj nesrećni načelnik ne postane tvoja noćna mora ili je već. haha

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

KAMIKAZA wrote:REGISTRACIJA NIJE LOSA ALI AKO MISLITE DA CE SE PUNO PROMJENITI ;NECE ;JER VECINOM SU OVDJE POSJETIOCI IZ INOSTRANSTVA; A ONI MOGU DA MJENJAJU EMAIL ADRESU STO PUTA NA DAN; NE KAO KOD NAS JEDNA PA SE SLIKAJ :lol: U SUSTINI ZAVISNO OD PONUDJACA ;MOZETE IMATI 7 INTERNET ADRESA ISTOVREMENO ;A CIM JEDNU IZBACITE STO TRAJE 1 MINUT UNESETE NEKU DRUGU ;TAKO DA JA MOGU SAD DA IMAM ADRESU nacelnikzivkovic@web.ba :lol: A ZA JEDAN MINUT NOVU lopovnacelnik@web.ba:P I TAKO NECETE DA IH POHVATATE; MORA IZMISLITI NESTO BOLJE !!! :wink:
druze sve ide preko ip adrese a to se nemjenja tako lako

User avatar
Nektar
Posts: 532
Joined: 05.02.2007. 21:22

Post by Nektar »

Знам ја то за meil адресе, па и ја и било ко код нас их могу имати бар 5-6, али мали је ово град и мала општина, није толико тешко сазнати ко је ко, ако је и у иностранству вјероватно је из Прњавора. Проблем је што сад било ко може само тако укуцати нечије име и вријеђати кога хоће. Важан је психолошки ефекат! :lol: А то за IP адресе... колико ја знам (исправите ме), ко користи dial-up, или proxy, итд. можемо му осолити реп... Ипак и то што кажеш, битно је ВЕЋИНУ елиминисати. Ја сам само против цензуре или укидања коментара, као једног облика слободног изражавања грађана.

User avatar
jgogi
Posts: 4
Joined: 17.04.2007. 10:18
Location: prnjavor

pametna stvar

Post by jgogi »

MISLIM DA JE VELIKI PLUS UVODJENJE REGISTRACIJE ZA KOMENTARE , SMANJICE SE GLUPOSTI KOJE SE PISU ...A IMA IH MNOGO!!! :smt023
bullet in the head

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Mozda i ne bi trebalo uvoditi tu registraciju tim jadnim bolidima koji pisu kojekakve gluposti,jer su to predpostavljam neki neizivljeni retardosi ili klinci koji u stvarnom zivotu ili u svojoj kuci "nemaju pravo glasa" pa onda jadnicima samo to preostaje. To mi sve lici kao onaj glupavi fazon kad neki mutant nacrta k#### na stolici pa to kao ispadne fazon :smt078
E sad druga je stvar,sto predhodnici rekose,da to dosta steti ugledu normalnom narodu al' trazili smo demokratiju,eto nam je :!: :smt102

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

IP - :wink: MA SVE SE MOZE SAKRITI !!!! SAMO SE JA BAS NE TRUDIM !!! :D
KORISTIM SATELITSKI A PRIJAVA JE NA JEDNU BABU KOJA JE UMRLA NA PORODJAJU !!! :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ovako, za sada nece biti registracije vec cu ja da zakljucam i obrisem sve komentare tamo gdje se budete ponasali abnormalno...ukratko cim predjete granicu brisem komentara i zakljuvacam tu vijest!!!
Last edited by vrsta8472 on 27.04.2007. 20:59, edited 1 time in total.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

vrsta8472 wrote:Ovako, za sada nece biti registracije vec cu ja da zakljucam i obrisem sve komentare tamo gdje se budete ponasali abnoprmalno...ukratko cim predjete granicu brisem komentara i zakljuvacam tu vijest!!!
POSTENO 8)
Image

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

vrsta8472 wrote:Ovako, za sada nece biti registracije vec cu ja da zakljucam i obrisem sve komentare tamo gdje se budete ponasali abnormalno...ukratko cim predjete granicu brisem komentara i zakljuvacam tu vijest!!!
hahaha oces li moci da podrzavas tempo.....mislim da se tamo pise u velikom broju na dan

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Kad blokiram komentare na jednu vijest tu nece vise pisati i bice mnogo manje posla...
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

I meni ovako svaki dan:)

vrsta8472 koja si ti budala ajd jos jednom izbris AKO SMIJES AKO IMAS MUDA KOCKASTA JESIL TI DOBAR U GLAVI

ili

VRSTA PAZI DA TE NE ZGAZI TRAMVAJ U PRNJAVORU

ili

Vedrane, nemoj da te razlupam kao Drazena Petrovica sleper

ili

Dabogda ti vatrogasci kolo oko kuće zaplesali!

uglavnom vec tri godine ziv i zdrav hodam...
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
drlonc
Posts: 242
Joined: 09.02.2007. 09:44
Location: Prnjavor

Post by drlonc »

Tesko da ce i to biti rjesenje.
Svesce se stranica na par clanaka (koji se ipak subjektivno proberu), a to ce bez komentara, odnosno reakcija brzo postati nezanimljivo.

Postoji i opravdana bojazan zbog toga sto bi odredjivanje granice neukusa bilo licna stvar (bio to vrsta, ja ili neko treci), pa ce neutralnost selektora cesto dolaziti u pitanje - jednostavno skines i komentar koji ti se ne svidja. "Necu ja", reci ce taj Neko, ali prije ili kasnije to ce se desiti.
Mi to necemo znati tada, ali skontacemo vremenom i sta onda...

Ostaviti ovako je takodje nesrecna varijanta.
Slazem se da mnogima ovo postaje lijek za silne komplekse. Nevidjena hrabrost iskoci iz male duse i on postaje Konan, Rambo i Ron Dzeremi u jednoj osobi.
Pocece Oni da pljuju i psuju i na vijest o cvjetanju jorgovana u malom selu na jugu Poljske...

Poseban problem je (vrlo dobro znam iako mi to zrtve nisu rekle) neobavijestenost, bolje reci neobrazovanost u clancima pominjanih pojedinaca, pa tako silni djurdjevici i kalabici prozivaju i prijete svakom za koga znaju da ima veze sa ovom ili nekom drugom stranicu gdje ih dokace.
To je problem koji nema veze samo sa Prnjavorom i ovom stranicom - pronjuskajte i vidjecete da je vrlo rasireno i za administratore nepopularno.
Ako ovo citaju (a citaju ili ce im neko procitati ako ne znaju), vidjece da i mi trazimo nacin da komentare i poruke uljudimo i ukulturimo.
Ako to ne kontaju, alal im k****!

Najblize dobrom rjesenju je da pravo na komentar ima registrovani korisnik.
Naravno da mi mozemo imati po mnogo mail-ova, jednostavno je i registrovati se sa vise IP adresa, tako da se ne treba zaludjivati sa "efikasnim pronalazenjem pocinioca", ali...

Ako neko stvarno prevrsi mjeru, zastrani u podrucje neljudskosti i pocne sa prijetnjama i stvarima koje nikako ne bi smjele da budu dio normalnih ljudskih odnosa (bez obzira na pozivanje na demokratiju ili sta vec), naci ce se. To znamo svi, pa i potencijalni Zastranac.

Dakle, ja sam za registraciju za komentare.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Ma slika i prilika onih koji takve komentare postavljaju.
Milsim da većina redovnih " forumaša " te komentare i ne čita.

To vam je kao TV-program. Imaš daljinac pa šaltaj. Ukoliko ti nešto smeta, pa ti brate promjeni kanal.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

aquarius wrote:Ma slika i prilika onih koji takve komentare postavljaju.
Milsim da većina redovnih " forumaša " te komentare i ne čita.

To vam je kao TV-program. Imaš daljinac pa šaltaj. Ukoliko ti nešto smeta, pa ti brate promjeni kanal.
Donekle si i upravu,ne znam da li sam 2-3 puta uopste pogledao te komentare jednom mi je bilo dovoljno .Ali frka je u tome kad neko ozbiljniji ili kulturniji to pogleda,bas bey veze...Nuzno ce dobiti losu sliku o svim prnjavorvcanima a to nam,slozices se,nije bas primarni cilj :D

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Ma ne želim da vrijeđam inteligenciju slučajnih posjetilaca Prnjavor.infa.

Ne vjerujem da su ljudi toliko glupi da generalizuju stvari. To je svojevrsni kliše.

Mada, kad malo bolje razmislim ako i steknu takav dojam , nisu mnogo u krivu.

J.ebi ga u savakom kukolju ima i žita :lol:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Roxy_021
Posts: 8
Joined: 06.11.2006. 12:36
Location: RS

Post by Roxy_021 »

Vecina ljudi sa strane koji posjete sajt ce prije procitati komentare ispod vijesti dana, nego se ukljuciti na forum ili pregledati sta tu sve ima,ako prethodno nisu u toku. Tako da je jedini utisak koji mogu da steknu apsolutno negativan. Mozda bi registracija unekoliko pomogla,ali opet, taj bolid, koji je ranije pisao bljuvotine, moze svako malo da promijeni nalog, kao sto kaze Kamikaza(mislim da je on to rekao:) ,to traje 5 minuta ili i manje,a onda ce biti, prethodno iznerviran zbog blokade, jos opasniji po reputaciju sajta.
Najbolje bi bilo da niko ko nije forumas, bar neko odredjeno vrijeme, ne moze da ostavlja komentare, posto se dokazalo da neki tu dolaze da istresaju glupost i frustracije.
U krajnjoj liniji,ako ne postoji drugo rjesenje,bolje ih je ukinuti.

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

PRAAAVIIILAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post by Dripac »

Moram reci da se ne slazem sa tumacenjem pojma "Demokratija" koje se ovdje u diskusiji provlaci. Moci raditi sta hoces, "mater svima", prijetiti javno, pozivati na linc... su stvari koje odlikuju ANARHIJU, a ne demokratsko drustvo. U demokratiji se od pojedinca ocekuje da postuje pravila oko kojih se vecina predhodno slozila. A nama na ovom sajtu ta pravila nedostaju, i upravo tu treba poceti.

Vrsta i Bodo, od vas nisam dobio konkretan odgovor na moje vrlo konkretno pitanje:
ZASTO NA OVOM SAJTU JASNO NE ISTAKNEMO "KODEX PONASANJA"?

Da kazemo samo "ZABRANJENO PSOVANJE" bio bi to korak naprijed! Uvjeren sam da bi taj naizgled mali korak popravio stvar. Sa druge strane raznim Mujama i Cedama bi bilo jasno zasto im komentari nestaju. Vrsta bi imao na sta da se pozove kada obrise vulgarne komentare, a takvi bi komentari vremenom nestali.
Sa druge strane ne mislim da se smije zadirati u pjesnicku slobodu i to da se na "kamikazan" nacin "lane" na dnevnu politiku kroz stih. To treba cjeniti.

Kad Primitivca odvedes u pozoriste, on se pod utiskom atmosfere okruzen finim svijetom -fino ponasa! A kad ode na fudbalsku utakmicu - on yebe mater sudiji, naravno "negdje iz mase".

PRAVILA!!!!

User avatar
dado1605
Posts: 148
Joined: 04.05.2006. 09:09
Location: Tamo gdje ljubav pocinje
Contact:

Re: PROMJENE - SAD!!!!

Post by dado1605 »

Dripac wrote:"mora da bude pravilnik koji striktno zabranjuje psovke i uvrede na bilo kojoj osnovi i naravno dobri moderatori koji ce objektivno intervenisati za sve jednak arsin - nema veze jesi li dobar samnom ili nisi ako krsis pravilnik ili jesi moj komsija ili iste nacionalnosti ili vjere"

Hvala dado1605! Konkretan prijedlog i dobar pocetak ka sredjivanju stanja. Mogu se sloziti i sa Kamikazom da ne treba insistirati na gramatici i sl. Ali pravila MORAJU postojati i ona moraju doci od onih koji uredjuju stranicu!

Znate koji argument ne volim u diskusijama ove vrste? "Jest, primitivizam, al' sta ces, to je nasa stvarnost..." Pa ljudi moji, i mi smo "STVARNOST". Pa hajde da taj ruzni dio stvarnosti, bar onaj koji mozemo promjeniti, u svom dvoristu, u Prnjavoru, NA OVOJ STRANICI KOJA JE NASE OGLEDALO PREMA SVIJETU - i promjenimo.
Uz postovanje napora i vremena koje ti Vrsta&CO ulazete u ovaj sajt, ja se ne mogu oteti utisku da ste previdjeli "visinu zadatka" koji obavljate. Napravili ste dobru stranicu, svaka cast, ljudi je posjecuju, i stvar polako postaje veca nego sto ste se nadali! Vrsta ti si Ambasador Prnjavorski, ova nas stranica u svijetu predstavlja! To je svojevrsno zadovoljstvo, ali i obaveza.

PROMJENE - SAD!!!!
tacno tako - ova je stranica ogledalo prnjavora u svijet
ja sam recimo za ovu stranicu saznao preko jednog kolege iz amerike a eto ja sam u austriji i opet je doslo do toga da dodje do mog uha pa sam virnuo jer sam i ja rodom iz prnjavora
slozio bi se da ne treba dirati pravopis jer onda nebi bilo kraja popravkama
a i zasto
kada pogledam samo televizor i pojedine reportere i izvjestace koji tako pricaju da ti se stomak okrene - u moje vrijeme se obaralo na popravni sa takvim rijecima a danas je eto to postalöo normalno
ali u neku ruku i neka je - jer svako pokazuje tako svoj stepen obrazovanja - jedino sto nebi nikada preporucio da onda ljude dijelimo po tome kako pricaju jer moze biti i skroz neskolovan covjek bolji u dusi nego onaj sa doktorskom i magistarskom titulom

zato neka pravopisa i neka pise kako ko zna - a nadam se da cete i vi kao i ja ljude dijeliti samo na one - dobre ili - lose

pozdrav
dd

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Vrsta podrzava haos

Post by Dripac »

Shvatio sam!
Vrsta, ti radis na radiologiji i pri tome si placen po ucinku! Sto vise preloma kostiju to bolja plata! Onda ti pustis seljake da pisu svoje bjuvotive od komentara na sajtu, da se zavade preko neta i jedni drugima kosti polome... A tebi plata raste.

Salu na stranu, tema je ozbiljna!
Zasto ne istaknes PRAVILA, kodex ponasanja? Koliko vidim, da bi se to uradilo nedostaje samo TVOJA DOBRA VOLJA!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ovih dana bice i registracija i ono sto si ti napisao...
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

vrsta8472 wrote:Ovih dana bice i registracija i ono sto si ti napisao...
hehhehe nije moguce da si se nakanio vec jednom da to odradis.....c c c c ili ce drug administrator to da odradi?

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Alal vjera! Vrstu za Ambasadora!

Post by Dripac »

Vrsta, visoko cjenim tvoj (i administratorov) rad i vrijeme ulozeno na sajt i na promovisanje prnjavorcana kao kulturnog naroda u svijetu!
Korak u pravom smjeru!

Post Reply