Kako poboljsati forum

Sve što je vezano za najposjećeniju prnjavorsku stranicu

Moderator: aquarius

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

dado1605 wrote:nego narode
ja sam pokrenuo jednu dobrotvornu akciju pa me interesuje da li ima i na ovom forumu spremnih da pomognu jednom djecaku koji je vec dva puta srce operisao i mora jos dva puta to da uradi da bi spasio zivot a roditelji nemaju vise sredstava...

znaci nisu gluposti i zezancije pitanje je

ima li na ovom forumu spremnih da pomognu da se jedan zivot spasi?????

UKOLIKO IMA POSTAVICU TEMU I OVDE
dosada su nam se pridruzile 24 internet stranice i svaki dan je sve vise i vise

eto sad je na vama da odgovorite...............
Dado, vec mi se neko javio da postavim vijest na prnjavor.info o tom djecaku. Ja sam mu odgovorio ali mi on nista nije proslijedio. Ako imas tekst i sliku posalji mi na mail borg149@hotmail.com i objavicu je:)

HUMANOST NA DIJELU :!:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

fiona wrote:
KAMIKAZA wrote:U STVARI TO I NIJE NEKA BOLEST TO JE SAMO SINDROM :smt005 PRAVO CUDO VOLIM SISAT A NEVOLIM MLIJEKO !!! :lol: :wink:
:shock: ozbiljnije nego sto sam mislila :wink:
al bar je terapija jednostavna: puno sisati, izbjegavati period laktacije :lol:
Vidis fiona da ta bolest postoji:) Ali jos uvijek za nju nema lijeka :wink:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
fiona
Posts: 77
Joined: 26.06.2005. 07:52

Post by fiona »

Ok, pa nisam rekla da ne vjerujem da postoji, vidis da sam i terapiju odredila! :wink: Mozda nece izlijeciti, ali ce bar ublaziti tegobe! :)
panta rei

User avatar
dado1605
Posts: 148
Joined: 04.05.2006. 09:09
Location: Tamo gdje ljubav pocinje
Contact:

Post by dado1605 »

avaz express izdanje od 11.5.2006
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ovaj forum postaje sve kvalitetniji i kavlitetniji...postovi su na nivou, bez nekih veci savdja i uvreda...ima li nesto sto bi se trebalo popraviti, dajte neki prijedlog ili pozitivnu kritiku?!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Elmar
Posts: 639
Joined: 27.04.2007. 23:13
Location: Prnjavor

Post by Elmar »

Super je forum nema sta. Ne znam sta bih mogao popraviti? Ne treba nista!

Samo da nebude vrijedana na forumu i neka je sve fer i korektno i clanove trebaju da postuju druge clanove. Inace super, ja sam ZADOVOLJAN :D

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

pa mislim da bi se promjeni mozda skripta dda se ubaci neka savremenija....da se promjeni velicina avatara bar 150x150 zatim da se ovo iskljuci poslije posta da se treba sacekati pola minute da moze drugi...to je ja mislim sto bi dse trebalo malo promjeni a to je malo rada i super odradjeno...

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

I ove zvjezdice ispod nickova bi se mogle zamijeniti necim simpaticnijim i zanimljivijim. Na onom "NAJprvom" forumu je umjesto toga pisalo "poznata faca" ili nesto slicno, vise se ne sjecam najbolje. To je bilo puno bolje od ovoga. :) A to za cekanje pola minute... Mislim da to i nije losa stvar. Mozda i treba da razmislimo pola minute o onome sto cemo napisati... Bice manje gluposti na forumu. :) :wink:
You must not know 'bout me...

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

naravno malo da se poradi na uljepsavanju evo ja sam spreman da pomognem bodi da se to odradi kako treba i da sve blista....naravno malo je zivnuo ima dosta clanova novih koji pisu i postavljaju teme..naravno za to sam da se uvede i ovo da onaj ko postavi svoju temu da on bude admin na njoj tj moderator i da je uredjuje bilo bi ja mislim puno lakse a vi da budete sysopovi i da samo nadgledate manje bih posla imali

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Post by Sneza »

zozon wrote:I ove zvjezdice ispod nickova bi se mogle zamijeniti necim simpaticnijim i zanimljivijim. Na onom "NAJprvom" forumu je umjesto toga pisalo "poznata faca" ili nesto slicno, vise se ne sjecam najbolje. To je bilo puno bolje od ovoga. :) A to za cekanje pola minute... Mislim da to i nije losa stvar. Mozda i treba da razmislimo pola minute o onome sto cemo napisati... Bice manje gluposti na forumu. :) :wink:
slazem se :D

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Forum cine ljudi koji ga posjecuju...

Post by Dripac »

Forum cine ljudi koji ga posjecuju, zato je dobro da urednistvo sajta ima sluha i pokusa da zadrzi ciljnu grupu "normalni ljudi", a otarasi se grupe "komplexasi neotesani". A to se vremenom moze, a kako Vrsta primjeti "ovaj forum postaje sve kvalitetniji i kvalitetniji".
Da bi se neko odlucio da postane forumas, da se odomaci na stranici i na nju ponovo vrati - mora da savlada prvi dojam - stranicu sa vjestima i groznim komentarima o kojima smo vec dosta divanili.
Skoro rjesavanje problema s komentarima popravice vremenom i sastav forumasa!!!!!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Na kraju krajeva, kvalitet uvijek ostane, a sve ostalo tone :)
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

100 mu sargarepa, ostrvo je nestalo!

Post by zozon »

Dakle... Ne znam ni kako da pocnem ovaj post, i iskreno se nadam da nece biti jako dugacak.

Naime, ne znam da li je iko od vas to primijetio, ali sam ja sinoc i jutros obrisala preko 150 starih tema, na koje niko nije odgovarao, ili niko nije odgovarao jako dugo. Ako sam obrisala nesto do cega vam je stalo, zao mi je, ali trebalo je da odrzite raspravu aktivnom. Toliko o tome...

Ono sto je vaznije je skretanje sa teme. Na vecini tema se u nekom trenutku potpuno zaboravi o cemu treba da se raspravlja. Pod skretanjem sa teme se podrazumijeva slijedece:
-vrijedjanje osobe koja je napisala neki post i izlozila svoje misljenje
-citiranje necijeg posta, i stavljanje smajlija ili neceg slicnog bez smisla i poente ispod tog citata
-pisanje besmislenih komentara ili komentara koji nemaju nikakve veze sa temom u okviru koje se postavljaju (ocigledno).

Ovo je samo grubi nacrt onoga sto ce se brisati u narednih par dana. Sve uvrede i slicne gluposti mozete slati jedni drugima na pm, tako da ih Vedran, Bodo, Happy i ja ne vidimo. Sve sto budemo vidjeli i smatrali da tu ne treba da stoji, brisacemo bez pardona, tako da nema svrhe ni da pisete takve stvari. Mislim da smo svi ovdje dovoljno odrasli da razumijemo sta znaci kvalitetna rasprava, a to je sve sto zelimo za ovaj forum. Ako nemate sta pametno da napisete, nemojte nista ni pisati. Sve se svodi na to.

Znaci, budite kreativni, nemojte da se stidite ili ustrucavate da napisete svoje misljenje o bilo cemu. Necemo dozvoliti da vas iko vrijedja, bez obzira na to da li se mi licno sa vasim misljenjem slazemo ili ne. :) Ovdje su dobrodosli svi oni koji zele da se druze i razgovaraju o svemu sto ljudima moze da padne na pamet.

Ako sam nesto zaboravila da napisem, napisacu to u narednih par dana, nakon sto se jos malo pozabavim ciscenjem foruma. :) Sva pitanja mozete da saljete Vedranu ili meni u vidu privatne poruke, a mi cemo vam odgovoriti u toku istog dana.

Veliki pozdrav!
You must not know 'bout me...

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

Odlucna si, Zozon, nema sta. Imam dva prijedloga:
1. Odredi "rok trajanja" tema - ako nisu aktivne npr. 6 mjeseci i istekne im rok trajanja, zna se sta se radi sa usmrdjenom ribom... mozda to adm moze i "kodirati" pa da teme nestanu automatski nakon isteka roka trajanja
2. Mejlaj autoru teme, text za sviju isti, npr: "Tema koju ste postavili...nije bila aktivna....bice obrisana. Hvala"

I pazi, tanka je linija izmedju "pravljenja reda" i "pravljenja cistke". Al' snaci ces se ti vec...

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

Forum je za diskusije, iznosenje misljenja i raspravu a ne stvarnje poznanstava i uspostavljanje licnih kontakata...nije da ne moze da podrazumjeva to isto, samo gubi smisao kada se svede samo na to drugo!!!
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

ej moram da pohvalim moderatora zozona ljudi radi ko pcelica...bas vrijedan moderator.... i da nam zivi jos bar 70 god...

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Re: 100 mu sargarepa, ostrvo je nestalo!

Post by zozon »

Kamikaza, vidjela sam da si se zalio na manjak postova, pa cu se citirati da bi ti bilo jasnije gdje su ti postovi nestali:
zozon wrote:Naime, ne znam da li je iko od vas to primijetio, ali sam ja sinoc i jutros obrisala preko 150 starih tema, na koje niko nije odgovarao (uopste), ili niko nije odgovarao jako dugo. Ako sam obrisala nesto do cega vam je stalo, zao mi je, ali trebalo je da odrzite raspravu aktivnom. Toliko o tome...
:) :wink:

Tamo takodje pise:
zozon wrote:Ono sto je vaznije je skretanje sa teme. Pod skretanjem sa teme se podrazumijeva slijedece:
-vrijedjanje osobe koja je napisala neki post i izlozila svoje misljenje
-citiranje necijeg posta, i stavljanje smajlija ili neceg slicnog bez smisla i poente ispod tog citata
-pisanje besmislenih komentara ili komentara koji nemaju nikakve veze sa temom u okviru koje se postavljaju
(ocigledno).
...
Znaci, budite kreativni, nemojte da se stidite ili ustrucavate da napisete svoje misljenje o bilo cemu. Necemo dozvoliti da vas iko vrijedja, bez obzira na to da li se mi licno sa vasim misljenjem slazemo ili ne. Ovdje su dobrodosli svi oni koji zele da se druze i razgovaraju o svemu sto ljudima moze da padne na pamet.
Jos sam htjela da vas zamolim da ne citirate post koji prethodi vasem, jer se podrazumijeva da odgovarate na njega. Citirajte postove samo kad je to neophodno, i potrudite se da ne citirate citate u citatima u drugim citatima. Nadam se da vam je jasno da je mnogo preglednije bez tih silnih citata. :)

Pozz!

p.s.

Sto volim kad se sve sareni... :) ;)
You must not know 'bout me...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ovaj forum malo po malo prevazilizi sam sebe, i vremenom bi trebalo mjenjati sam izgled foruma. Ja sam neki dan "bio prisutan" dok se kupovao forum http://www.vbulletin.com/#, ima mali milion opcija, kosta 250KM.Sta vi mislite o tome?

To je forum ovakvog tipa, http://www.soz-rs.org/forum/ ... ima dosta opcija za clanove, moderatore i admineee :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Post by Sneza »

daj klasičan forum, meni se ne sviđa...

moji prijedlozi:

Umjesto zvjezdica neka budu činovi: obdanište, školarac, srednjoškolac ili tako nekako
smarači pa ima raznih naziva
ili nešto drugo šta vi predložite..

Avatari da mogu biti veći...
Neka na dnu foruma stoje obavještenja u vezi rođendana forumaša...
DA ima više moderatora...

Skupićemo pare, tj.pokušaćemo ali daj nam još neke da vidimo!

User avatar
Willy_Wonka
Posts: 147
Joined: 30.01.2007. 15:36
Location: RS,BA
Contact:

Post by Willy_Wonka »

vrsta8472 wrote:Ovaj forum malo po malo prevazilizi sam sebe, i vremenom bi trebalo mjenjati sam izgled foruma. Ja sam neki dan "bio prisutan" dok se kupovao forum http://www.vbulletin.com/#, ima mali milion opcija, kosta 250KM.Sta vi mislite o tome?

To je forum ovakvog tipa, http://www.soz-rs.org/forum/ ... ima dosta opcija za clanove, moderatore i admineee :D
Ево мојих "локалних" фаворита, првенствено што се тиче изгледа, па онда и опција.

1. http://www.trebinje.info/forum_trebinje/

2. http://www.omarska.net/forum.php

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Licno me ubija ovo ,,bjelilo,, vise sam pristalica modernih boja i slicno ...
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Elmar
Posts: 639
Joined: 27.04.2007. 23:13
Location: Prnjavor

Post by Elmar »

Ja bih ostavio kako je trenutno :D

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Kako ono Cova kaze: " Ja tu nista ne bi` dir`o!

Uvijek sam za neke promjene, ipak. Ako treba da se skupe te pare, nek Vrsta to pokrene, otvori racun i cepaj. Umjesto SMS poruka na Radio Ljubic da se posalju tu neke pare? :wink:

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

:smt018 Mislim,da ipak bi trebalo ostati tako,jer sam se tek privikla,pa kasnije nek se polako menja,..... :wink:
Image

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Iskreno ne smeta mi ni ovaj format,ako postoji bolji sto da ne!Meni je svejedno!

Post Reply