Kako poboljsati forum

Sve što je vezano za najposjećeniju prnjavorsku stranicu

Moderator: aquarius

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Kako poboljsati forum

Post by Hirurg »

kontam da nema vremena ali posjecenost bi bila veca...mene licno mrzi paliti racunar da bi bio ovde na forumu...

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: Kako poboljsati forum

Post by ananasmijana »

ja bih osobno htjela da umjesto mene netko drugi upali kompjuter. moja posjecenost forumu bi bila veca. a kad bi me jos netko i ceskao po ledjima, ne bih se skidala sa foruma...

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Kako poboljsati forum

Post by ThunderBird »

ThunderBird wrote:Već duže vrijeme me smara ista stvar...

Morali bi napraviti da, kada se klikne na link u sklopu posta, putanja vodi na odvojeni tab ili prozor a ne da se otvara u istom to jeste da otvori link preko Pnj.info...


Svaki put se isfuram zbog toga, siguran sam da će se mnogi složiti sa mnom...


!!!!!

De malo... Aktivirajte se...
Uđem na forum, kliknem u nekoj temi neki link, pogledam, ugasim, vidim da se otvorio preko foruma, ne idem ponovo na forum... Mrsko mi...

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Kako poboljsati forum

Post by ThunderBird »

Iko? :|

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Kako poboljsati forum

Post by vrsta8472 »

Ико шта?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Kako poboljsati forum

Post by ThunderBird »

Da riješi problem koji sam naveo već dva puta prije poslednjeg posta???

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kako poboljsati forum

Post by просвјета »

Зашто ви, наши домаћини у овој Републици Српској, не омогућавате, бар равноправно, кориштење ћирилице на форуму?
Наслови тема нису видљиви на почетној страни ...
Иначе, немате ћирилице на почетној страни?
Наравно да нисте у законској обавези, али био би ред да испоштујете и нас који пишемо ћирилицом.
Опростите што се бунимо... :smt006
Last edited by aquarius on 24.05.2013. 08:21, edited 1 time in total.
Reason: Korištenje pogrešnog fonta ili boje u postu

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Kako poboljsati forum

Post by aquarius »

I pored boje i bold-a koje stalno koristite odgovoriću vam na dio postavljenih pitanja.
Зашто ви, наши домаћини у овој Републици Српској, не омогућавате, бар равноправно, кориштење ћирилице на форуму?
Prvo, mi nismo nikakvi domaćini nego Primus inter pares, odnosno prvi među jednakima. Na Forumu je o tome u više navrata vođena rasprava.
Drugo, svakome je omogućeno da na svom računaru promjeni jezik pisma i koristi ga kao takvo. Mi filtera za ćirilicu i latinicu evidentno nemamo.
Наслови тема нису видљиви на почетној страни ...
Početna strana Foruma ili početna strana portala !? Teme su vidljive onoliko koliko to struktura stranice dozvoljava. Na naslovnoj strani Foruma se vide naslovi podforuma i u okviru njih sasvim jasno vidljivi naslovi tema.
Иначе, немате ћирилице на почетној страни?
Slažem se. Trebalo bi postaviti opciju da čitav sajt možete prebaciti na ćirilicu ili latinicu. Provjeriću sa adminima postoji li ta mogućnost.
Наравно да нисте у законској обавези, али био би ред да испоштујете и нас који пишемо ћирилицом.
Опростите што се бунимо...
Svako bira pismo koje će koristiti. Demokratija na Forumu funkcioniše prema izvornim načelima " vladavine naroda" ;)
Meni je zbog posla jednostavnije koristiti latinicu, jer su ove stranice mali dio onoga što svakodnevno posjećujem. Upotreba ćirilice na inostranim stranicama je ravna ludilu. U pisanoj formi preferiram ćirilicu.

Ovaj post nisam shvatio kao bunjenje nego sugestiju da Forum bude pristupačniji svim posjetiocima, a ne samo nekolicini.

Ugodno tipkanje !

P.S. u crnoj boji i bez bold-a :smt006
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kako poboljsati forum

Post by просвјета »

Наравно, погријеших ја. Е, мој друже администраторски...
Али ипак, то лудило које спомињеш у вези ћирилице није ти баш за похвалити...
Знаш како се каже: Трновит пут није и најлошије рјешење...
П.С.
Боје нам можете искључити, пробат ћемо бојити ријечи емоцијама, али оним плавим...

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Kako poboljsati forum

Post by grlica »

ako se čega ježim a to je onda u silu optuživanje za (ne ) upotrebu ćirilice.
Akva je sve objasnio prije mene i sasvim podržavam to što reče na tu temu. A u krajnjem slučaju zakonski su ravnopravna oba pisma a vazda se pojavi -jedna glava a sto jezika koja se bori za ćirilicu. Najbitnije danas , za srpski rod , je da nam djeca više koriste ćirilicu nego latinicu , kad rekoh da pismeni pišu latinicom više je bilo onih što su se bunili -ali ne zato što više vole ćirilicu, već zato što su skoro pa zaboravili latinicu , zapravo pisanje latiničnim pisanim slovima.
Ako u Federaciji "Turci" imaju pod obavezno da uče ćirilicu i knjige su im štampane pola-pola , šta onda mi stalno nešto kukumačemo i jedva čekamo da optužimo nekog ko se ne služi ćirilcom redovno.
Bolje da raspravljamo kakvi su njihovi udžbenici a kakvi naši , posebno iz jezika, al to nije za ovu temu
i Prosvjeto ajmo oplesti po nekim širim temama u vezi prosvjete ali na području cijele BiH , a ne samo ko da imamo amove na glavama pa se ne znamo nikad okrenuti i malo oko sebe . Nikakve saradnje nema između Federacije i Srpske , posebno što se tiče obrazovnog sistema .... a trebalo bi , mnogo štošta bi se i moglo i trebalo ..... ali bojim se da se svaka naša vaspitna misija na kraju uvijek svede na: naše isticanje ćirilice ( i tu je otprilike i kraj il naš najveći domet) ili njihovo izbjegavanje istog pisma. Zato nam je zakon vrlo jednostavan i praktičan
OBA PISMA SU RAVNOPRAVNA U BiH!
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Kako poboljsati forum

Post by aquarius »

Vidim ja sad na šta sam "naletio" :roll:
Ali nema veze, nije na odmet.
Наравно, погријеших ја. Е, мој друже администраторски...
Nigdje nisam rekao da ste pogriješili, stoga "netačan navod". Dalje, nisam administrator nego moderator.
Али ипак, то лудило које спомињеш у вези ћирилице није ти баш за похвалити...
Pokušajte pisati engleski ćirilicom pa onda revidirajte trvdnju.
Боје нам можете искључити, пробат ћемо бојити ријечи емоцијама, али оним плавим...
Sve se na kraju svede na jednu boju, a to je smeđa.

Ugodan ostatak dana ! :smt006
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Kako poboljsati forum

Post by Vucijak »

Forum se moze poboljsati banovanjem pojedinaca koji ovde sire mrznju i lazi.
Necu navoditi imena mislim da vecina zna o kome se to radi :?
Image

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Kako poboljsati forum

Post by grlica »

ps. ja sam nastavnik jezika i služim se službeno ćirilicom , al eto posao sam dobila kad sam poslala prijavu u rukopisu onako privatno kako pišem i to latinicom . Stvarno šok! :shock:
pitali su me na razgovoru kako pišem ja rekoh da tako pišem kako su i vidjeli a oni meni tj . jedan član komisije mi zamjeri To . A ja ti njima
Koliko ja znam ta dva pisma u ravnopravna u BiH!
(još sam ja tu dodala mjesto stanovanja ono prijeratno , tako da je ispalo još i da sam iz Federacije) i naposlijetku ova predsjednica aktiva me odbrani , baš preko te Federacije, kad reče : pa mora da se više služi latinicom kad živi među njima!
Bingo :D Tako dobijem posao :wink: - što sam im na list hartije napisala odakle sam i koje sve krajeve obiđoh i življahu u njima... ( o bože kakva mi je ovo riječ -življahu :roll: ) i to latinicom polupisanom što bi rekao moj dobri prof. Sadžak --kakav liberalan rukopis! :) i tako ja sastavih tu dobitnu prijavu za posao :P već je perfekat , a bogami uskoro i pluskvamperfekt :(
bilo nekad već , treba mi neki ćiriličan, bijesan rukopis-krasnopis , učiteljski , da napišem novu prijavu ....
mogla si ti prosvjeto , mogu zamisliti da imaš krasnopis čim ovako pišeš :)

pozdravljam prosvjetu i molim da se vrati forumiću jer ja nekad znam biti gruba pa se bojima da mi nije šta zamjerila :oops:
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kako poboljsati forum

Post by просвјета »

Поздрављам све острашћене, увријеђене или шта већ. Нека се не брину нећемо више инсистирати...
Видимо да смо залутали са овим приједлогом...

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Kako poboljsati forum

Post by Vucijak »

:D
Last edited by Vucijak on 01.09.2013. 21:05, edited 1 time in total.
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kako poboljsati forum

Post by KAMIKAZA »

Broj korisnika: 43 | Trenutno nema registrovanih korisnika | Skrivenih korisnika: 5 | Gostiju: 38 (Podaci su bazirani na aktivnostima zadnjih 5 minuta)
Najviše korisnika bilo je 232 dana 08.04.2008. 22:04
Treba nam jos izbora !!!!!!!!!!!!! :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kako poboljsati forum

Post by KAMIKAZA »

Broj korisnika: 38 | Trenutno nema registrovanih korisnika | Skrivenih korisnika: 8 | Gostiju: 30 (Podaci su bazirani na aktivnostima zadnjih 5 minuta)
Najviše korisnika bilo je 232 dana 08.04.2008. 22:04
CINI MI SE DA JESEN STIZE,PONOVO SE OKUPLJAMO :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Kako poboljsati forum

Post by ZMIJA »

A ide izborna godina, bit će nas više nego Kineza :lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kako poboljsati forum

Post by KAMIKAZA »

Jel to danas neki svetac u prnjavoru ,kad je cjeli dan preko trideset ljudi na forumu ? :D
Broj korisnika: 38 | Trenutno nema registrovanih korisnika | Skrivenih korisnika: 1 | Gostiju: 37 (Podaci su bazirani na aktivnostima zadnjih 5 minuta)
Najviše korisnika bilo je 232 dana 08.04.2008. 22:04
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Kako poboljsati forum

Post by vrsta8472 »

Иде зима, па свима занимација - интернет!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: Kako poboljsati forum

Post by ananasmijana »

da, inace ljeti je bogat drustveni zivot...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kako poboljsati forum

Post by KAMIKAZA »

Broj korisnika: 44 | Registrovanih korisnika: 1 | Skrivenih korisnika: 2 | Gostiju: 41 (Podaci su bazirani na aktivnostima zadnjih 5 minuta)
Najviše korisnika bilo je 232 dana 08.04.2008. 22:04
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Kako poboljsati forum

Post by grlica »

KAMIKAZA wrote:Broj korisnika: 44 | Registrovanih korisnika: 1 | Skrivenih korisnika: 2 | Gostiju: 41 (Podaci su bazirani na aktivnostima zadnjih 5 minuta)
Najviše korisnika bilo je 232 dana 08.04.2008. 22:04
VIDIŠ KAKO VAM grlica i batko podignu gledanost :) duduše vještice i ptice kad se saberu, pa svega tu bude :D
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kako poboljsati forum

Post by KAMIKAZA »

Broj korisnika: 41 | Trenutno nema registrovanih korisnika | Skrivenih korisnika: 1 | Gostiju: 40 (Podaci su bazirani na aktivnostima zadnjih 5 minuta)
Najviše korisnika bilo je 232 dana 08.04.2008. 22:04
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kako poboljsati forum

Post by KAMIKAZA »

Broj korisnika: 41 | Trenutno nema registrovanih korisnika | Skrivenih korisnika: 2 | Gostiju: 39 (Podaci su bazirani na aktivnostima zadnjih 5 minuta)
Najviše korisnika bilo je 232 dana 08.04.2008. 22:04
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply