Kako poboljsati forum

Sve što je vezano za najposjećeniju prnjavorsku stranicu

Moderator: aquarius

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

Slazem se s tobom X, treba izbaciti spamere!
Onda ce forum biti ociscen i super zanimljiv!

User avatar
Crna
Posts: 351
Joined: 15.08.2008. 00:28

Post by Crna »

Mr X wrote:Na sta spade ovaj forum da covjek ne povjeruje. Sve drugo se pise,samo ne ono o cemu tema nalaze. U 99% primjera totalne gluposti,u 99 % primjera totalno S P A M-ovanje ... Nigdje nikakve veze sa temama. Zato i jesu mnogi koji su bili vrsni forumasi napustili forum i ne pisu vise. I ja sam poceo sve rjedje da posjecujem ovaj forum upravo iz razloga kad ga otvorim i samo procitam 2-3 spama tako ga i zatvorim,jer nemam volje za pisanjem. Moderatori,ma ni da mrdnu nigdje ih skoro nema. Brez ljutnje,ali razmislite zasto je sve to tako i zasto je 99 % spamova na svim temama! Necu nikog da imenujem,ali pojavili su se neki novi likovi koji imaju i po par stotina postova,ali od tih par stotina su 2 vezana slucajno na zadanu temu,a to svi znamo koji su to likovi!

Upravo na ovo sam i ja danas pomislila kad sam procitala par post-ova......nisam ni na jednom forumu vidjela ovako nesto...ajde normalno je da se debatuje pa cak i neko s nekim posvadja ali ovoliko vrijedjanja i omalovazavanja medjusobno je stvarno previse...

A sto se tice spamovanja to je tek posebna prica...recimo : tema je postavljena..prva tri odgovora su vezana za temu, cetvrti vec govori o tome kako je tema glupost nevidjena.. u sljedecih pola sata raspravlja se o koeficijentu inteligencije ovog koji je postavio temu...i niko to ne brise!!

I zaista nije cudo da sve manje ljudi posjecuje forum... ja jos uvijek posjecujem jer ima jos nekolicina zaista normalnih osoba koji zaista imaju interesantne poruke, pametnih stvari za reci, a tek smisao za humor....nekad me do suza nasmiju...jer zato i jesmo ovdje .... da se zabavimo malo...:)
........ne ocekuj ocekivano, ne trazi odgovor na molitve, Bog djeluje u tisini i dat ce ti odgovor u tisini.......

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

Pa tak je i u stvarnom zivotu, svaka tema te nekam otfura. Zasto bi to bilo tak lose?

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Ma nije loše dok je u granicama neke normale... Ali problem je što se većinom ode tako daleko da to pređe sve granice i što se sve više i više piše nevezano za zadanu temi... A o napadanjima i vređanjima drugih na Forumu, da i ne govorim.....
ImageImage

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Pa da, kazem ja.

Vidis kako ja, kad me osamare ja okrenem drugu stranu, k'o pravi Srbin. :D

kum1
Posts: 450
Joined: 19.04.2007. 10:41
Location: Prnjavor
Contact:

Post by kum1 »

Mr X wrote:Na sta spade ovaj forum da covjek ne povjeruje. Sve drugo se pise,samo ne ono o cemu tema nalaze. U 99% primjera totalne gluposti,u 99 % primjera totalno S P A M-ovanje ... Nigdje nikakve veze sa temama. Zato i jesu mnogi koji su bili vrsni forumasi napustili forum i ne pisu vise. I ja sam poceo sve rjedje da posjecujem ovaj forum upravo iz razloga kad ga otvorim i samo procitam 2-3 spama tako ga i zatvorim,jer nemam volje za pisanjem. Moderatori,ma ni da mrdnu nigdje ih skoro nema. Brez ljutnje,ali razmislite zasto je sve to tako i zasto je 99 % spamova na svim temama! Necu nikog da imenujem,ali pojavili su se neki novi likovi koji imaju i po par stotina postova,ali od tih par stotina su 2 vezana slucajno na zadanu temu,a to svi znamo koji su to likovi!
Da ali da nema svih tih likova (mozda sam medju njima i ja ali nema veze) ovaj forum se ugasio i kako ti kazes veoma dobri forumasi vise ne posjećuju forum...pa ali da oni lijepo pisu kako bi trebalo ko bi onda pisalo njih 10 najviše i sebe smatras tu...ok nek se obrisu dosadne teme koje nemaju vise od 3 stranice-.,...i da se tako malo procisti forum...

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Spama ima, i bice ga!
Hajde da vidimo ko do sada nije napisao nijedan post, a da nije imao veze sa temom? Svi smo mi spameri :)
Uostalom, sve mi to nekako previse OZBILJNO zvuci, ne smijes ovo- ne smijes ono; da bi otvorio novu temu- moras prvo pisati peticiju, pa ako se vecina slozi, onda moze..
I kazite mi gdje to ima?
Prelistajte druge forume, al' one vece- pa pogledajte kakvih tema ima; da covjek stvarno ne povjeruje; samo, ako se to meni LICNO ne svidja- ima kome se svidja i ko ce pisati! Svaka roba ima svog musteriju!
Da ne bude zablude, granice moraju postojati; samo sto su kod nas previse niske (da se razumijemo- stvar je u tome sto obicni forumashi zele da nametnu granice, a ne neko ko je nadlezan za to)! Valjda je to zbog kompleksa...
I stvarno mi je cudno da se o takvim stvarima brinu ljudi koji nemaju veze sa tim- jer, imamo admina, imamo na svakom podforumu moderatora + onog zahebanog sto je za sve teme; i to je njihov posao! Neka oni brisu, sklanjaju- upozoravaju!
Druga je stvar sto vecina njih u zadnje vrijeme uopste nije aktivna, ali...

Evo, zakinili smo se na temi "O Vedranu i Zracima".. Tema je humoristickog karaktera, a ne da bi se neko vrijedjao! I ako takva tema ne smeta njemu samom, Vedranu, i ako se i on istom mjerom sa nama zeza i ucestvuje u njoj, ne kontam zasto TO onda smeta nekom drugom, ili trecem! Razumijem da neko sugerira ako se pretjera, ali...
Evo covjek se sinoc "dize iz mrtvih", i onako revoltiran mi spomenu moje prvo seksualno iskustvo i moju zenku Ovcu.. Neka, nema veze..
I takav ce opet nakon mjesec dana doci da nam kaze kako je forum propao... A zasto ne ostane sa nama duze, pa pokusa da izvadi stvar- tj kvalitet; ako vec misli da ga mi, koji trenutno pisemo, nemamo!?! I, ne zelim da kazem da ga imamo, al' smo barem tu!

I, 'ajd zdra'o!

User avatar
Crna
Posts: 351
Joined: 15.08.2008. 00:28

Post by Crna »

Naravno da je svako od nas bar ponekad napisao nesto sto nema veze sa temom ali toga je malo previse na ovom forumu...jednostavno zadana tema gubi smisao...
...teme humoristicnog karaktera i mogu da budu takve ali eto ja samo kad pogledam u podforum Politika...krene se sa nekim obicnim razmjenama misljenja a zavrsi pljuvanjem na nacionalnoj osnovi...hiljadu puta sam htjela da nesto napisem ali jednostavno sam shvatila da ne zelim ulaziti u konflikt...

...a gospodina Vedrana licno ne poznajem ali smatram da je vrlo ruzno to sto se pise o njemu...i sad vi svi mozete reci kako je on prihvatio to kao salu sa vama ali nazivati nekog ogranicenim i retardom...hmmm ne znam ko bi to prihvatio kao salu...iako mislim da on nema drugog nacina da se izbori sa porukama takve vrste nego da bude pametniji koji popusta..

...nije svaki forum isti..neki su losiji, neki kvalitetniji, pa cak i oni najkvalitetniji sadrze gomilu gluposti ali znam da oni bolji ne dozvoljavaju vrijedjanje nijednog clana foruma, i poruke koje imaju takav sadrzaj se brisu..
.. i naravno da o tome treba da brine neko ko je zaduzen za to...i to je samo moje malo licno misljenje koje znam da nece nista promjeniti...

..meni sadrzaj nijedne teme ne smeta...pisem ondje gdje zelim i o onome sta me interesuje...samo eto, hiljadu puta se desi da krenem da citam poruke i odustanem od bilo kakvog komentara ili jednostavno nemam sta da iskomentarisem jer je uglavnom prepucavanje u pitanju, a ima toliko tema na kojima moze da se pise i bez toga...mozda su i ostali zbog toga manje aktivni...
........ne ocekuj ocekivano, ne trazi odgovor na molitve, Bog djeluje u tisini i dat ce ti odgovor u tisini.......

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

seljak iz skakavaca wrote:Evo, zakinili smo se na temi "O Vedranu i Zracima".. Tema je humoristickog karaktera, a ne da bi se neko vrijedjao! I ako takva tema ne smeta njemu samom, Vedranu, i ako se i on istom mjerom sa nama zeza i ucestvuje u njoj, ne kontam zasto TO onda smeta nekom drugom, ili trecem! Razumijem da neko sugerira ako se pretjera, ali...
Evo covjek se sinoc "dize iz mrtvih", i onako revoltiran mi spomenu moje prvo seksualno iskustvo i moju zenku Ovcu.. Neka, nema veze..
I takav ce opet nakon mjesec dana doci da nam kaze kako je forum propao... A zasto ne ostane sa nama duze, pa pokusa da izvadi stvar- tj kvalitet; ako vec misli da ga mi, koji trenutno pisemo, nemamo!?! I, ne zelim da kazem da ga imamo, al' smo barem tu!

I, 'ajd zdra'o!
SIS upravo sam se tako ponašao i pisao , ponešen tvojim primjerom , kao starog člana , čovjeka sa nekoliko hiljada postova i na kraju , najvažnije , moderatora ... ja sam mislio da to tako treba ... čak sam i citirao ( sem uvoda ) tvoj post upućen drugom forumašu ! I kao što oba napisasmo na kraju ,,tako je zabavnije,, !?
Pa SIS jel zabavno kad ti neko uputi takav post kao što si ti uputio drugom forumašu !?
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Pobrkao si Maxo, nisam ja nikakav moderator :wink:

E sad, malo mi je glupo da vazem tezinu posta koji sam ja napisao, sa onim koji si ti prepravio; ali..
Npr U uvodu stoji moje obracanje Francu, koje si ti zamjenio pisuci o posledicama seljaka na netu, preko tovarenja u ambaru sa zivotinjama :D ili npr poredjenje Ljubavi prema stranci sa Krkanlukom.. Ostalo je ok, osim da nemam nikakve politicke ambicije :? , ali posto si citirao, shvatam!
Sta zelim da kazem? Zelim da istaknem da
ponešen tvojim primjerom
i
ja sam mislio da to tako treba ... čak sam i citirao ( sem uvoda ) tvoj post upućen drugom forumašu ! I kao što oba napisasmo na kraju ,,tako je zabavnije,, !?
nije bas 1/1, jer ja ipak nisam (eto, ima tamo josh sve, pa ako lazem, pronadji mi i kopitaj) napisao takve stvari (Npr Da je krkan, hebe stoku, itd)..
Bilo kako bilo, ja priznajem da se pretjeralo.. ili ako bolje zvuci- da sam pretjerao.. i da u neku ruku shvatam tvoj revolt, ali mi samo nije jasno da od svih ucesnika- bas nadje na seljaku da se iskaljujes :lol: a ionako me sudbina Seljacka stukla :D

Ziv bio..

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Ето да не буде да модови не раде свој посао, обрисах гомилу глупости недавно написаних.

Тренутно сам презаузет послом да бих се замајавао са глупостима које појединци просипају по читавом Форуму.

Кад нађем времена на додијељеним ми темама гумицу рабим неумољиво.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

!!!

Post by Kum_Ruzvelt »

SRETNA NOVA 2009.GODINA!!!
Svima Vama i mršavim i debelim i visokim i niskim i trijeznima i pijanima i bolesnim i zdravim i sportistima i narkomanima i homoseksualcima i pedifilima i babojebcima i gladnima i sitima i lošima i dobrima i građanima i seljacima i konjušarima i doktorima i studentima i srednjoškolcima i osnovcima i četnicima i ustašama i balijama i srbima i hrvatima i muslimanima...riješimo se kompleksa u Novoj nam godini!!!
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

Živorad
Posts: 821
Joined: 05.06.2008. 18:48
Location: ILOVA FOREVER

HO HO HO I TAK TO!

Post by Živorad »

I JODMENEKA PRAO DA VAM KAJEM SVE NAJBOLJO I DA BIDNETE KO LJUD UČOPERN I DA NEATE KREDITEVA I PROBLEMOVA DA BUDNETE ZDRAV KO ČEKĆ I IMAL KRUA POJEST POPT DOBRE RAKJE JEL RAKJA KONTKING PIPLOVE
AUSLENDERE NE DOČEKIVO BILBORD KO GASTARBAJTERE NEG DOBAR ROŠTILJ I CURE FINE
PUNO VAS SVIJA VOLI ILOVA BOYS REPREZENTATIV FOREVER DJ ŽIVORAD SA SVE ČLANEVI KALABČANSKOG ROK BENDA BUŠAN PRIGLAVAK I KALJAV GUNJ!
SAD KAD ZNATE KOJI SAM ZNAJTE DAĆ VAS ZEZAT ZA SVE VAŠE BUDALŠTNE

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Post by ana »

Zivorade,najbolja ti je novogodisnja cestitka. :lol:
E sad da se i ja pridruzim lijepim zeljama u Novoj godini:
Puno zdravlja,srece,ljubavi,para....SRETNA NOVA!
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

Svima želim srečnu, zdravu, veselu, puno ljubavi i ništa mržnje u novoj 2009 godini!!!!!
Lep provod svima, želi vam iz srca Nada!!!!
Image

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

Pridruzujem se cestitkama!
Ajmo sada svi u kolo!...

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

SRETNA VAM NOVA 2009. GODINA... PUNO ZDRAVLJA, SREĆE, USPEHA I LJUBAVI U 2009. GODINI... DA VAM SE SVE ŽELJE OSTVARE...
A SAD MALO O OVOJ TEMI..,.. KAKO POBOLJŠATI FORUM.... JEDNOSTAVNO... OSTAVITE ANUNASMIJANU I MENE ZA ADMINISTRATORE I IMA DA PROCVETA FORUM DOK STE REKLI KEKS.... JEL TAKO ŽENICE MOJA DRAGA.... :wink: :lol: :lol: :lol:
ImageImage

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Kиви, мање кењај и много ћеш побољшати форум :lol:

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Пази ко ми каже.... Па ти не престајеш да кењаш... Кад год нешто напишеш ти кењаш.... :lol: :lol:
ImageImage

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Pa necete valjda istim tempom i u novoj godini? Oladite malo ljudi bar dok ne prodje ova slavljenicka euforija!
Image

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Ма човека ухватила еуфорија од алкохола што је унео у организам синоћ, па наставио по старом са вређањем.... :lol: :lol: :lol:
ImageImage

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Puno sreće svima ! :wink:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

aquarius wrote:Puno sreće svima ! :wink:
Hvala cika Aqua,takodje i tebi isto zelim i tvojim naj drazim!
Image

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Брате, резмисли мало није то вређање, погледај то мало са позитивне стране.

Него све нај, да се ожениш ове године а ја ћу доћи са трубачима :)

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Хвала то за женидбу...А што се тиче трубача... Хвала, не треба...Имам ја своје трубаче који су међу најбољима на овим просторима... И они ће да свирају... :lol: :lol: :lol:
ImageImage

Post Reply