Gramatika i pravopis na forumu

Sve što je vezano za najposjećeniju prnjavorsku stranicu

Moderator: aquarius

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Zivorade svaka cast, konacno neko ko ce da zamjeni Vuka i izmisli nesto novo, i meni je brate dosadio ovaj stari pravopis, naj bolje je da ti izdas novi Bukvar , pa da se mi konacno smirimo. :smt044 :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vajking
Posts: 212
Joined: 16.08.2007. 15:21
Location: Prnjavor

Post by vajking »

Ko ne razumije neka pita jos jednom, a ja da sad idem u skolu i da ucim srpski jezik, ne pada mi napamet, dovoljno znam da me ljudi razumiju.... A za ekavicu, nemam ni ja pojma sto neki pisu Belo a u stvari kazu bijelo...
There is no replacment for cubic displacment.....

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

vajking wrote:Ko ne razumije neka pita jos jednom, a ja da sad idem u skolu i da ucim srpski jezik, ne pada mi napamet, dovoljno znam da me ljudi razumiju.... A za ekavicu, nemam ni ja pojma sto neki pisu Belo a u stvari kazu bijelo...
De vajko dragi, ajmo nas dvojica seljaka upisati se u neku skolu da ucimo pravilno pisati srpski - da znamo gramaticki korektno pricati one 3 nedelje u godini u kojim smo dole :lol:

Mislim, fino je to ako se neko brine o nasem jeziku, bez daljneg. Ali nemora se poceti srati na veliko i pod*ebavati ljude koje nikad nisi vidjeo @ boxer (@ znaci gramaticki tacno "et" i moze se prevesti sa "za" u ovom slucaju)

Nemas bas pravo tako nas sukati sa strane, ni mi nepribijamo ti nista na nos..

User avatar
vajking
Posts: 212
Joined: 16.08.2007. 15:21
Location: Prnjavor

Post by vajking »

Cuo sam ima neki "kurs" za jezik..
There is no replacment for cubic displacment.....

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Ало људи, само опуштено. Битно је да се разумијемо. Не обраћајте пажњу на " длаку у јајету ". :wink:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vajking
Posts: 212
Joined: 16.08.2007. 15:21
Location: Prnjavor

Post by vajking »

aquarius wrote:Ало људи, само опуштено. Битно је да се разумијемо. Не обраћајте пажњу на " длаку у јајету ". :wink:


tako je!!! svaka cast
There is no replacment for cubic displacment.....

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

aquarius wrote:Ало људи, само опуштено. Битно је да се разумијемо. Не обраћајте пажњу на " длаку у јајету ". :wink:
Aqua drug moj, tako je 8)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Uvjek sam mrzio cupava jaja !!! :lol:
Bitno je da se razumijemo i da se druzimo. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Boxer
Posts: 454
Joined: 01.06.2008. 09:06
Location: USA

Post by Boxer »

Znaci nista od moje pravopisne reforme na forumu ? Dobro onda, neka vam profesor dr. Zivorad bude uzor kako se pravilno pise srpski :) Pozz za kumasina Zivorada !

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

O cemu vi raspravljate :smt102 Kakva reforma? Pise ko kako zna i umije kome se ne svidja nek ne cita.
Njegovane a sta ako nekom maternji jezik njemacki kako bi onda ti razumio?
Friedns are flowers in life´s garden

User avatar
vasko
Posts: 1156
Joined: 19.03.2007. 18:28
Location: Na tvojim grudima...

Post by vasko »

sena internetusa wrote:O cemu vi raspravljate :smt102 Kakva reforma? Pise ko kako zna i umije kome se ne svidja nek ne cita.
Njegovane a sta ako nekom maternji jezik njemacki kako bi onda ti razumio?
pa ovo je nas forum :lol:
Umro bi na tvojim rukama!

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

A sta smo onda mi ako ne "nasi" :P

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

sena internetusa wrote: Njegovane a sta ako nekom maternji jezik njemacki kako bi onda ti razumio?
Па, неби га ни разумјео. Логично зар не? :lol:
А и ко то може бити да му је матерњи језик Њемачки? Ако мислиш на наше људе онда немам шта ту коментарисати. :wink:
Image

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

Pa ja znam mnogo djece koja su rodjena i odrasla u inostranstvu koja slabo ili nikako ne razumiju srpski jezik! Ja npr. neznam cirilicu,znam ali me zbunjuje mijesam slova posto ih pola ne znam,i ti tu pises cirilicu i ja pola nemam pojma sta pricas! Mada ti uvijek o jednom te istom pa me puno ni ne zanima.
Friedns are flowers in life´s garden

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

То што си ти неписмена то ме не интересује уопште. То је до тебе зашто не знаш своје писмо. Ето видиш ја знам доста људи који су рођени у Америци па пишу ћирилицу боље од мене. Нарочито мислим на ону ћирилицу писану руком а не штампану. То је све до родитеља зашто нису одгојили дјецу да би знали се споразумјевати са својим народом.
А то што кажеш да ја пишем о једном те истом, па вјерујем ти јер као што рече да бркаш слова па можда искомбинујеш увијек једно те исто. :lol:
Image

User avatar
vajking
Posts: 212
Joined: 16.08.2007. 15:21
Location: Prnjavor

Post by vajking »

eeh Njego, vece smo mi probleme imali kad smo se preselili u inostranstvo neg ucenje cirilice, to je zadnja stvar na pameti bila.... I ovo sto znamo je dosta ako stavis u obzir da pricamo strani jezik skoro 60% od vremena, to je reci kad nismo kod kuce..

Vise mi je zalosno sto 99% nasih ljudi dole neznaju Engleski jezik.....
There is no replacment for cubic displacment.....

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

...lako je vama srbima sjetiti se cirilice a sta cemo mi muslimi,neka nova slova,citas unatraske,nist ne kontas a moras bit taj sto si...arapski je potezak,trebalo mi je 375 godina da ga savladam...i opet grijesim pa umjesto allah napisem i kazem bog...al' nak' nest' kontam kolko miliona godina treba svom muslimanskom pucanstvu Bosne i Hercegovine a i sire da nauce arapski...to samo Tito zna...
Srebrena Krila

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

vajking wrote:
Vise mi je zalosno sto 99% nasih ljudi dole neznaju Engleski jezik.....
To nije nista :D isto toliko njih nezna Srpski :lol: ,po meni je najzalosnije to sto 75 % nas nezna Srpski; a kurcimo se da smo srbende !!! :lol: :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Repko
Posts: 257
Joined: 28.11.2002. 01:09
Location: Prnjavor Village
Contact:

Post by Repko »

KAMIKAZA wrote:
vajking wrote:
Vise mi je zalosno sto 99% nasih ljudi dole neznaju Engleski jezik.....
To nije nista :D isto toliko njih nezna Srpski :lol: ,po meni je najzalosnije to sto 75 % nas nezna Srpski; a kurcimo se da smo srbende !!! :lol: :wink:
To ti je druže moj Clash of the Titans ili ti ga rat medija! Ko nametne svoje medije većini stanovništva tim jezikom se i priča. Iako mrzim turbo folk vidim da je Milošević na taj način počeo srbizaciju balkana, a zamisli prolazi i u hrvatskoj...
Don’t forget 1389 Battle for Kosovo.
Don’t forget 1912 Kumanovo battle, revenge for Kosovo.
Don’t forger 1999 Battle for Kosovo II
Don’t forget we’ll revenge it again
Predaj život otadžbini, dušu Bogu a ponos nikome!

User avatar
vajking
Posts: 212
Joined: 16.08.2007. 15:21
Location: Prnjavor

Post by vajking »

seha wrote:...lako je vama srbima sjetiti se cirilice a sta cemo mi muslimi,neka nova slova,citas unatraske,nist ne kontas a moras bit taj sto si...arapski je potezak,trebalo mi je 375 godina da ga savladam...i opet grijesim pa umjesto allah napisem i kazem bog...al' nak' nest' kontam kolko miliona godina treba svom muslimanskom pucanstvu Bosne i Hercegovine a i sire da nauce arapski...to samo Tito zna...
Nevjerujem da znanje cirilice ima ista sa vjerom? zar ne? Ima i hrvata koji znaju cirilicu na pamet..
There is no replacment for cubic displacment.....

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

vajking wrote:Nevjerujem da znanje cirilice ima ista sa vjerom? zar ne? Ima i hrvata koji znaju cirilicu na pamet..
1.7. Мислиш ли да су Србија, ћирилица и православље нераздвојиви? (И: шта подразумеваш под „одвајањем“?)

А сада није ни чудо када усред БЛ дјелује језуитски покрет(Католичка Гимназија). Њихов посао је спор и сада што раде ефекат ће бити тек за 100 година. А вјеровали или не ћирилица је оно што њима највише смета.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vajking
Posts: 212
Joined: 16.08.2007. 15:21
Location: Prnjavor

Post by vajking »

vrsta8472 wrote:
vajking wrote:Nevjerujem da znanje cirilice ima ista sa vjerom? zar ne? Ima i hrvata koji znaju cirilicu na pamet..
1.7. Мислиш ли да су Србија, ћирилица и православље нераздвојиви? (И: шта подразумеваш под „одвајањем“?)

А сада није ни чудо када усред БЛ дјелује језуитски покрет(Католичка Гимназија). Њихов посао је спор и сада што раде ефекат ће бити тек за 100 година. А вјеровали или не ћирилица је оно што њима највише смета.
1.7: nemam ti ja pojma, nit me zanima Srbija nit religija, nisam vjernik, a i nisam iz Srbije, tako da neznam.....

Ko nevoli cirilicu nek pise na latinici! :) I svako zadovoljan
There is no replacment for cubic displacment.....

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

seha wrote:...lako je vama srbima sjetiti se cirilice a sta cemo mi muslimi,neka nova slova,citas unatraske,nist ne kontas a moras bit taj sto si...arapski je potezak,trebalo mi je 375 godina da ga savladam...i opet grijesim pa umjesto allah napisem i kazem bog...al' nak' nest' kontam kolko miliona godina treba svom muslimanskom pucanstvu Bosne i Hercegovine a i sire da nauce arapski...to samo Tito zna...
Ехххсада и ти. А ја ћу ти ко папагај опет поновити. Пиши како ти је писао чукун ђед. :wink:
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Njegovan wrote: Пиши како ти је писао чукун ђед. :wink:
:shock: BIO JE NEPISMEN !!!!!!!!!!!!!!! :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Post by Sneza »

[quote="vrsta8472"

А сада није ни чудо када усред БЛ дјелује језуитски покрет(Католичка Гимназија). Њихов посао је спор и сада што раде ефекат ће бити тек за 100 година. А вјеровали или не ћирилица је оно што њима највише смета.[/quote]

Gdje ti je ta škola???

Post Reply