Forum ovisnici

Sve što je vezano za najposjećeniju prnjavorsku stranicu

Moderator: aquarius

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Trebas da "iznerviras" jednog od dva moderatora :wink:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
BOOgys
Posts: 59
Joined: 27.05.2007. 22:43
Location: SIBOVSKA

Post by BOOgys »

OVISNIK NA PRNjAVORU INFO :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Image

Image

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Post by Striker »

Darius wrote:Ja sam se navukao na internet jos davne 1994 kada se na Balkanu nije znalo sta znaci taj pojam :D
Kakvo je ovo podcenjivanje :shock: on pobegao u norway 91 a tek sazno za net 94 a ima 35+ godina a ja 25 i sjedim na netu od 97 god.

P.S. Upravo sam nasao starnicu za besplano slajne sms poruka u BIH koji radi juhhhuuuuu
www.wadja.com ;)

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

borg 7/9 wrote:Prijavljujem se, mada nisam ovisnik :wink:
Poricanje je prvi simptom... :) :wink:



Ja sam on-line od 98 godine, uvjek sam bio ljubitelj foruma, ni PNJ.info nije izuzetak...


Postoje 4-umi na kojima sam po 3-4-5 godina aktivni učesnik u diskusijama...

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

Striker wrote:
Darius wrote:Ja sam se navukao na internet jos davne 1994 kada se na Balkanu nije znalo sta znaci taj pojam :D
Kakvo je ovo podcenjivanje :shock: on pobegao u norway 91 a tek sazno za net 94 a ima 35+ godina a ja 25 i sjedim na netu od 97 god.
I sad bi ja trebao reci da sam se na internet prikacio 91. godine, da bi oborio rekord.
Iako je to bila 98

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Ali svi mi znamo ko je privi u Prnjavoru imao internet... :D I BOG te,jest bio skup.10 minuta i stari me htio udarati.STRASNO!

User avatar
Grobar
Posts: 377
Joined: 10.08.2007. 23:26

Post by Grobar »

Nicky wrote:Ali svi mi znamo ko je privi u Prnjavoru imao internet... :D I BOG te,jest bio skup.10 minuta i stari me htio udarati.STRASNO!
Stara dobra vremena :idea:
Konektujes se na blic i kada se konektujes vise provjeravas koliko si dugo nego sto surfas
S verom u Boga za Partizan do groba,
pa i posle toga!

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Grobar wrote:
Nicky wrote:Ali svi mi znamo ko je privi u Prnjavoru imao internet... :D I BOG te,jest bio skup.10 minuta i stari me htio udarati.STRASNO!
Stara dobra vremena :idea:
Konektujes se na blic i kada se konektujes vise provjeravas koliko si dugo nego sto surfas
HAHA, a sjecas se prvog CS 1on1 na blicu? Ti i ja,sa pingom 300...HAHAHA,toga cu se sjecati kad budem umirao.Dogovarali se 3 dana kad cemo,u sekundu,da ne ostanemo predugo,iako je bila neka game tarifa koju smo kasnije otkrili. :D :D :D

User avatar
Grobar
Posts: 377
Joined: 10.08.2007. 23:26

Post by Grobar »

I poslije prepricavamo danima kako je bilo i kakav head ili tako nesto!!!
S verom u Boga za Partizan do groba,
pa i posle toga!

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Post by Striker »

NooB-ovi

galeb
Posts: 47
Joined: 17.09.2007. 16:53
Location: Iznad gore

Post by galeb »

ja sam novi
...a ja od dosade

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

Pretvorila sam se u ovisnika 3. dana smo proveli kod ljudi koji nemaju internet nisam mogla da pratim forum bila me uhvatila kriza!!!!!!!!! :smt024
Friedns are flowers in life´s garden

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Јуче од 8 до 13 није било струје, а мене сврби да видим шта има на Форуму. Сва срећа картица на мобилном попуњена па удри. Једино, што су ми постови тог јутра били латинични. Опера на Нокији не подржава ћирилицу. :x :evil:

Не да сам овисник, већ...
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

ZARAZA :D :!:
KAKO DA SE IZVUCEM IZ OVOG SVEGA :D :?:
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Jedan veoma dobar clanak o internet ovisnicima.
Treći jahač apokalipse

M. Marković - D. Dimitrovska, 26. oktobar 2007

"Prestani da bi živeo."

Alkoholičari, narkomani i zavisnici od interneta, koji odluče da se leče, prvo što će ugledati u specijalizovanim ustanovama biće baš ova poruka. To je put koji moraju da savladaju ako žele da žive normalno. Jedni će ga potražiti,drugi će ga uspešno preći, a treći, opet, neće ni pokušati. Ili će to učiniti kada bude kasno.

Psihijatar u Savetovalištu za bolesti zavisnosti Bolnice za mentalno zdravlje u Drajzerovoj ulici u Beogradu Maja Stanković navodi da se od zavisnika - starih i novih poroka uopšte - njima najmanje za pomoć javljaju internet zavisnici.

- Informaciju da je neko zavisan od interneta dobijamo najčešće kada nam se obrate zbog drugog problema, droge ili alkohola. Kroz te zavisnosti saznajemo da je prisutna i treća, preterana zaokupljenost internetom. Jer, najčešće, ove tri zavisnosti idu zajedno i jednako su opasne.

Za razliku od alkoholizma i narkomanije, zavisnost od interneta uglavnom ne prijavljuju. Ne shvataju je ozbiljno, niti je većina, što je pogrešno, smatra bolešću. Tu je greška.

- Tanka je linija između zaokupljenosti i zavisnosti - kaže specijalni pedagog u savetovalištu "Entera" Milan Radovanović. - Mladi, recimo, jedva umeju da prepoznaju da su se promenili. Ne osete da su postali zarobljenici "čarobne kutije".

Takve promene najčešće vide njihovi najbliži. Doktorka Stanković navodi primer majke koja joj se nedavno javila dok je dežurala u bolnici. Ona je navela simptome i čudno ponašanje njenog sina koji je tek krenuo u srednju školu.

- Dečak je postao agresivan, nije poštovao nikakve dogovore, danonoćno je bio iza zatvorenih vrata u zatamnjenoj sobi. Ostavljala mu je hranu ispred vrata. Slabo je jeo. Kada je jednom ušla, ispred dečaka bila je gomila cigareta, a on je manijakalnim pogledom nešto kucao po tastaturi. Bio je potpuno opčinjen time što je radio. Dečak je u osnovnoj školi bio vukovac, ali je prekinuo školovanje, potpuno se distancirao od spoljnog sveta. Odbijao je telefonske pozive prijatelja, a majka je mislila da ga je obuzela droga. Mi smo, međutim, odmah prepoznali bolest. Znali smo kako možemo da mu pomognemo, ali se, nažalost, ta žena više nije javila.

Nema pouzdanih podataka o tome koliko ima sajber zavisnika. Barata se brojkama do 20.000. To još nije epidemija, ali je, kako navodi Maja Stanković, zavisnost, posebno kod mlađe populacije, srednjoškolaca i studenata, u ekspanziji. Zbog toga, kaže ona, treba očekivati i povećan broj zavisnika u njihovoj ustanovi.
Mladi ljudi sete se da zatraže pomoć kada ih neko podseti na to. Tako doktor Radovanović primećuje:

- Kada mediji pokrenu priču o ovom problemu, zavisnici se oslobode i potraže pomoć. Interesantno, ako javnost ćuti - ćute i oni. Ali, istovremeno sa apelima za pomoć nama stiže i gomila pretnji. Primamo sulude poruke obožavalaca interneta.

Koliko virtuelni svetovi mogu da obuzmu, pokazuje primer nekoliko mladih, kojima je bila potrebna čak i hospitalizacija.

- Zbog fizičke krize takvog intenziteta uputili smo ih u bolnicu - kaže Radovanović. - Imali smo i slučaj jednog momka koji mesecima nije progovorio. Nije se prao. Samo ga je nužda pokretala da ode do toaleta.

Osim psihiloških problema, internet stvara i fizičku zavisnost. Recimo, ako osoba koja je uživalac tokom dana ne zadovolji dnevnu potrebu za sajber životom, javljaju se drhtavica, ubrazan rad srca. Posebno svetlost monitora, a to su dokazali naučnici u svetu, izaziva poremećaj svesti, a kod padavičara može da uzrokuje nove epileptične napade.

Ako roditelji ne primete ove simptome, sigurno je da će se crveno svetlo upaliti onda kada deca počnu slabije da uče, da izostaju iz škole, da ne daju ispite i kada iskažu povećanu agresivnost.

Dok lekari i roditelji upozoravaju na opasnost od preteranog korišćenja interneta, provajderi to negiraju: nema zavisnosti, to je izmišljena bolest. Za njih signali koje šalju korisnicima predstavljaju samo zaradu.

Nije teško sagledati: lekari nemaju računa da izmišljaju, provajderi imaju da negiraju bolest.


ODVIKAVANJE

U TERAPIJI odvikavanja od interneta najbolja je pomoć porodice. Potrebni su razumevanje, podrška i spremnost da se sa njima ide do konačnog cilja. A, to može da pruži bliska familija ili prijatelji u koje pacijent ima poverenje - kaže doktor Milan Radovanović. - Kao i kod drugih bolesti zavisnosti, bez ove podrške odvikavanje ide mnogo teže.


INTERNET

NIKO od naših sagovornika ne spori da je internet revolucionarna prekretnica u komunikaciji, da je koristan, efikasan, brz, da skraćuje put, da nudi obilje informacija i nove svetove. Ali, svi se slažu da je u prekomernim dozama sajber život opasan po zdravlje, i mentalno i fizičko. Stoga, podsećaju stručnjaci, koristimo internet, ali s merom.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
AziLanT
Posts: 133
Joined: 11.10.2007. 11:24
Location: Evropa

Post by AziLanT »

Ne mislis valjda sa smo mi......


:twisted:
Nauka i religija nisu suprostavljene.
Nauka je samo previse mlada da bi razumela.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ne znam za Vas ali znam za sebe :lol: ... i ne znam da li da se svrstam u internet ovisnika ili u one ljude koji stavaraju internet ovinsike...

Ja sam sve ovo poceo da radim jer mi je bilo dosadno na poslu... bolje da sam igrao pasijans :?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

...

Post by Franz »

Brate,vjerovao ili ne...kad mi net zashtuca,u nedostatku istog uhvatim se pasijansa.Sto ce reci da je samo bitno bljestavilo monitora....dnevna doza tipkanja i nista vise....sto rece Aquarius svrbe te prsti.A kad odem negdje dalje prvo sto cinim osim sto primjecujem zgodne zene,pokusavam detektovati internet kafanu u blizini i zadovoljiti svoje dnevne potrebe koje ruku na srce nisu nimalo male....kritican sam postao,reklo bi se! :lol:
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Post by dogface_gremlin »

vrsta8472 wrote:Dečak je postao agresivan, nije poštovao nikakve dogovore, danonoćno je bio iza zatvorenih vrata u zatamnjenoj sobi. Ostavljala mu je hranu ispred vrata. Slabo je jeo. Kada je jednom ušla, ispred dečaka bila je gomila cigareta, a on je manijakalnim pogledom nešto kucao po tastaturi. Bio je potpuno opčinjen time što je radio. Dečak je u osnovnoj školi bio vukovac, ali je prekinuo školovanje, potpuno se distancirao od spoljnog sveta. Odbijao je telefonske pozive prijatelja, a majka je mislila da ga je obuzela droga. Mi smo, međutim, odmah prepoznali bolest. Znali smo kako možemo da mu pomognemo, ali se, nažalost, ta žena više nije javila.
Ovo je malo preuveličao. Garant. 100%, znam ja. :D Da se ozbiljnije shvati problem. 100% :D
Kako bi ja ubro neđe dobru šibu. Iš'o bi on meni u školu, sve poskakiv'o... :smt075
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Покушао сам израчунати просјек дневно проведеног времена на нету и дошао до фрапантног закључка да свакодневно за " магичном кутијом " проведем између 5 и 8 сати. Једним дијелом због посла, а другим због " забаве ". Добар дио интернет активности, поред читања мејла, слушања омиљених радио станица или скидања музике, посвећујем Прњавор.инфу.
Сваки дан ме заголица, јел` неко написао нешто занимљиво.
Полако, али сигурно, постајем овисник најпрогресивнијег окупљалишта људи који живе у овом граду или су из било ког разлога везани за њега. Због тог сам помало и поносан.

Квалитет написаних постова у последњих пар мјесеци је драстично опао, али то не умањује мој форумашки ентузијазам, јер сматрам да су неке ствари ( теме ) дошле до стадијума гдје се више нема шта рећи. Недостатак инспирације, ето то је !
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

mnogo brate, mnogo, evo sad je 4 i 20, a ja visim na forumu :D
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

aquarius wrote:између 5 и 8 сати
Haha...Pa sta je onda sa nama sto radimo na netu? :lol: Ja ne smijem ni napisati. Online sam stalno, a sad koliko provedem...bar 10-12 sati, u zadnjih 2-3 mjeseca.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Nicky wrote:
aquarius wrote:између 5 и 8 сати
Haha...Pa sta je onda sa nama sto radimo na netu? :lol: Ja ne smijem ni napisati. Online sam stalno, a sad koliko provedem...bar 10-12 sati, u zadnjih 2-3 mjeseca.
Жућо, на лијечење под хитно. Ја сам наве само ефективно проведено вријеме на послу, а кад дођем кући још барем 2 до 3 сата. :wink:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Pa malo sam smanjio, da ne kazete da sam skroz prolupao, jer je taj broj sati vjerovatno mnogo veci. :lol:

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Ja uopste nisam forum ovisnik

Image
:D :D :D
Image

Post Reply