Vijesti

Radio, TV, internet, štampa...

Moderator: aquarius

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Vijesti

Post by murgo »

nema zabave bez zena i rakije

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Vijesti

Post by rocky »

Idemo dalje ...

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Re: Vijesti

Post by VUK-RS »

Grade groblje u močvari
Image
Više od sto meštana prnjavorskog sela Kulaši potpisalo je peticiju protiv izgradnje pravoslavnog groblja na nekadašnjem školskom igralištu, koja je počela pre dvadesetak dana!
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vijesti

Post by KAMIKAZA »

Image
Umrla naj starija zena na svjetu Amerikanka Beese Cooper u 116 godini zivota.
Zbogom generacijo. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vijesti

Post by KAMIKAZA »

Image
Mehrere Tote bei Schießerei in Grundschule

14.12.2012, 19:19 Uhr | AFP, dpa, dapd


Eine Polizistin bringt an der Schule in Newtown Kinder in Sicherheit (Quelle: AP)

Bluttat in der Sandy Hook Grundschule in Newtown, nordöstlich von New York, im US-Bundesstaat Connecticut: Ein bewaffneter Mann soll das Feuer auf Lehrer und Schüler eröffnet haben. Mehrere TV-Sender berichten, dass mindestens 27 Menschen ums Leben kamen, darunter etliche Kinder. Auch der mutmaßliche Schütze selbst soll tot sein.

Der Sender CBS-News berichtete von 27 Toten, darunter nach jüngsten Angaben mindestens 18 Kinder. ABC-News sprach von mehr als einem Dutzend Todesopfern. Die Polizei hat die Schießerei in der Grundschule bestätigt. Sie wollte aber noch keine näheren Details bekannt geben.

Eltern versammeln sich in der Nähe

Eine Gewährsperson erklärte, der Täter habe offenbar zwei Schusswaffen bei sich gehabt.

Berichten zufolge ereignete sich das Blutbad gegen zehn Uhr vormittags Ortszeit. Unklar ist, ob der Schütze von der Polizei getötet wurde oder ob er sich selbst umbrachte. Er soll nach Augenzeugenberichten mindestens 100 Schüsse abgegeben haben.

Obama wurde informiert

Rettungswagen fuhren zur Sandy-Hook-Grundschule in Newtown. Eltern versammelten sich in der Nähe des Gebäudes, während ein Hubschrauber in der Luft kreiste. Die Schulverwaltung erklärte, Schulen des Bezirks seien abgeriegelt worden.

Laut Weißem Haus wurde US-Präsident Barack Obama über die Tragödie informiert.

27 MRTVIH OD TOGA MINIMUM 18 DJECE. :(
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vijesti

Post by KAMIKAZA »

PAPA BENEDIKT XVI IZ ZDRAVSTVENIH RAZLOGA SE POVLACI SA DUZNOSTI
Image
Last edited by KAMIKAZA on 15.02.2013. 10:50, edited 2 times in total.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vijesti

Post by KAMIKAZA »

Image
Meteor se raspao nad Rusijom ,za sada preko 500 povrijedjenih.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Vijesti

Post by Opti Myst »

"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Vijesti

Post by Opti Myst »

Image
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Vijesti

Post by murgo »

...kazu da je preko 1000 povrijedjenih...
nema zabave bez zena i rakije

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Vijesti

Post by murgo »

nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vijesti

Post by KAMIKAZA »

Image
Bewaffnete haben bei einem Überfall am Brüsseler Flughafen Gold und wertvolle Diamanten gestohlen. Wie der flämische Rundfunk meldete, soll sich der Wert des Diebesguts auf rund 350 Millionen Euro belaufen.
Pa kad mi neko kaze da se ne isplati biti lopov :D
Vrijednost od 350 miliona opljackano sa aerodroma u Brüsselu :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Vijesti

Post by murgo »

nece me zacuditi ako budu pisali da su lopovi iz "istocne Evrope ili Balkana"!!!
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vijesti

Post by KAMIKAZA »

Katastrofalno stanje u Njemackoj,koja je zahvacena poplavama vec skoro mjesec dana,spasioci pokusali nemoguce,sinoc su minirana dva broda u pokusaju da zaustave vodu na ostecenom nasipu,uspjeh je bio samo djelomican,sa 90 metara otvor je smanjen na 20 metara,i za danas se ocekuje odluka o potopljavanju daljeg broda koji bi zatvorio i preostali dio otvora.
Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Vijesti

Post by rocky »

Image

Koji je ono politicar u pozadini :)


U Kliničkom centru Banjaluka u rad je pušten najsavremeniji uređaj za terapije zračenjem – linearni akcelerator. Centar za radioterapiju radi po modelu javno-privatnog partnerstva i jedini je takve vrste u Srpskoj. To nije kraj ulaganjima - u naredne dvije godine, Vlada će za rekonstrukciju KC uložiti 80 miliona evra.

Uvođenjem trećeg linearnog akceleratora, pacijentima se omogućava isporuka maksimalne doze zračenja na tumor u najkraćem periodu, uz zaštitu zdravog tkiva. Čitav proces liječenja kontrolisan je računarskim sistemima, gdje su greške svedene na minimum.

Ministar zdravlja RS Dragan Bogdanić istakao je da je puštanjem u rad trećeg linearnog akceleratora pacijentima iz Srpske omogućena još brža i efikasnija terapija. Direktor KC Duško Račić naveo je da saradnja ove ustanove i Centra za radioterapiju kompanije "Euromedik internešnal" predstavlja uspješan primjer javno-privatnog partnerstva, zahvaljaujući kojoj pacijenti u protekle tri godine imaju potpunu uslugu kod liječenja malignih oboljenja.

On je dodao da se planira i otvaranje Kliničkog centra i Centra za radioterapiju za pacijente iz regiona.

Investicije za uređaj i opremu su osam miliona KM. Ovo je direktno strano ulaganje i rezultat je dugoročne saradnje Vlade RS i Euromedika iz Amsterdama.

Dimitris Mulavasilis, predsjednik ove kompanije, rekao je da kombinacija najmodernije tehnologije i vrhunske kliničke prakse, omogućava da onkološki pacijenti iz Banjaluke i okruženja dobiju uslugu na svjetskom nivou bez putovanja u inostranstvo.

Direktor "Euromedik" Banjaluka Marijan Bilić istakao je da je Centar za radioterapiju usvojio sve tehnologije koje je ova kompanija obećala, kao i da je Vlada Srpske obezbijedila uslove da on stane u RS po isteku ugovora.

Bilić je naveo da u Centru radi osoblje iz Sremske Kamenice, Beograda, Skoplja, Podgorice i Banjaluke, a da za pacijente nema liste čekanja.

Predsjednik Srpske Milorad Dodik je istakao da je najveći uspjeh što se svi oboljeli liječe bez čekanja i ukazao na značaj obezbjeđenja investicija u oblasti dijagnostike, koje će omogućiti rano otkrivanje bolesti. Izrazio je zahvalnost menadžmentu KC Banjaluka i kompaniji "Euromedik", kao i osoblju, koji nastavljaju da provode ideju da Centar za radioterapiju pruža najbolje usluge u regionu.

- Naše opredjeljenje je da izgradimo bolnicu u Doboju i da bitno modernizujemo bolnicu Kasindo. To nije lako, jer nema zemlje bez značajnih problema u javnom sektoru, ali to ne mora značiti da treba da odustanemo od razvoja - naglasio je Dodik.

U trogodišnjem radu u Centru je liječeno više od tri hiljade pacijenata iz RS, BiH i regiona. Liječenje pacijenata iz RS pokriva Fond zadravstvenog osiguranja.

Log: Tekst kopiran sa BanjalukaLive portala: http://www.banjalukalive.com/aktuelnost ... z2gl8VuErY
Idemo dalje ...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vijesti

Post by KAMIKAZA »

rocky wrote:Image

Koji je ono politicar u pozadini :)

Taj ce uskoro da zamjeni Dodika,samo ima jedan problem, :D Kalabic ce da bude Premijer,a njih dva se bas ne vole. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Vijesti

Post by rocky »

Image

Ima tu i Kalabic samo neko isjeko sliku pa se nevidi.....nije htjeo blizu prepao se da Vrsta ne ukljuci masinu pa ga ozraci......:)
Idemo dalje ...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vijesti

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Vijesti

Post by grlica »

ih, zakasnio si vrsta , forumaši ovo pretabirili i uzduž i poprijeko :D postavili su ti pitanje na koje ti nisi odgovorio --kako si se osjećao ponovo rame uz rame sa Miletom :smt002 :?:
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vijesti

Post by vrsta8472 »

grlica wrote: --kako si se osjećao ponovo rame uz rame sa Miletom :smt002 :?:


Неле је на све то фино одговорио :arrow: Радост :smt003
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Vijesti

Post by grlica »

brz si :lol: znači posijaće te ponovo :P baš lijepo :D nek nam rodi žito :D
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vijesti

Post by vrsta8472 »

Каже ми да сам гори од амброзије. Не може ми никако стати у крај. А кажем ја њему, да сам занат учио од најбољих (Килоп) :smt005

И ми будућност не зацртавамо плановима, него браздама трактора :!:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Vijesti

Post by grlica »

odlično ! I ja se slažem sa mojim omiljenim albumom ! Znala sam ga napamet još kao dijete (nisam ja kriva što je Nele pjevao o žitu kad sam ja imala 13 . godina :D ) daklem , reci Miletu da samo uz konoplju može postati nezavisan :D
PS. (joj bože , moraćo ovo obrisati -- samol za prave forumaše --- posebno one koji fataju signal ) :D :|
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vijesti

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Vijesti

Post by grlica »

PRAKSA JE DA DJEVOJCI KOJA SE OPIRE LUPIMO NEKOLIKO ŠAMARA

Šahin H. (34) iz sela Kožlje kod Novog Pazara priznao je da je 19. septembra silovao dvadesetčetvorogodišnju djevojku u Novom Sadu. On se predao policiji u srijedu uveče nakon što su mediji objavili njegovu fotografiju, a inspektorima je rekao da to za njega „nije bilo silovanje“, jer ga je „djevojka pogledala, što je bio znak da hoće seks“!

Ona mi se svidjela
"Kod nas u Novom Pazaru normalno je da smatraš da devojka želi da ima seksualne odnose s tobom ako te samo pogleda ili ti da bilo kakav povod. Ja sam te večeri bio u noćnom klubu i prišao sam stolu za kojim je bilo mnogo lepih devojaka. Nisam poznavao nijednu. Gledao sam ih sve, ali mi se ta, s kojom sam posle imao seks, najviše svidela" - ispričao je u policiji osumnjičeni Šahin H. On je zatim rekao da je te noći mnogo pio, te da mu se učinilo da ga je žrtva jednom pogledala. A to je njemu bilo dovoljno - piše Kurir-info.rs

"Kada su krenule, pošao sam za njima. Iskoristio sam momenat kad je ona bila sama. Pokušao sam lepo, ali sam video da se opire. Kod nas muslimana praksa je da devojci koja se opire lupimo nekoliko šamara i ona mora da pristane na seksualni odnos! Tako sam i ja toj devojci udario nekoliko šamara, oborio je i imao odnose s njom - ispričao je mrtav hladan silovatelj.

Šahin H. neprijavljeno boravi u Novom Sadu, a naveo je da je po zanimanju drvosječa.

On je jednostavno ušetao u policijsku stanicu i rekao: „Ja sam taj sa slike koga tražite. Video sam na sajtovima moju fotografiju i rešio sam da je bolje da se sam javim nego da me neko prijavi“, piše srbijanski Kurir.

Radiosarajevo.ba
imam moćno pero - jezik srpski

Post Reply