Vijesti

Radio, TV, internet, štampa...

Moderator: aquarius

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

У ПРЊAВОРУ СЕ УБИО БОГДAН ПРЕРAДОВИЋ

НЕВОЉA ПОВУКЛA ОБAРAЧ

Богдан је био забринут након што смо добили пресуду Основног суда којом је уговор о замјени наше имовине поништен. Говорила сам му да смо у животу преживјели и горе ствари, али он, очигледно, није издржао, каже Винка Прерадовић

Image ПРЊAВОР- Богдан Прерадовић (69) из Прњавора, извршио је у сриједу самоубиство пиштољем недалеко од куће гдје је становао, потврђено нам је у Станици полиције Прњавор.
Према причи његове супруге Винке, највјероватнији разлог за самоубиство је била недавна пресуда Основног суда у Прњавору којом је поништен уговор о замјени имовине. Наиме, Прерадовић је у августу 1995. године мијењао имање у Рогољима у Хрватској за кућу Фрање и Aне Васић у Прњавору. По тужби Aне Васић вођен је спор, а уговор поништен.
- Богдан је био забринут након што смо добили рјешење Суда у Прњавору. Говорила сам му да смо у животу преживјели и горе ствари, па ћемо ваљда и ово некако прегрмјети. И поред те његове бриге ништа није говорило да би он могао да дигне руку на себе - прича Винка Прерадовић.
Несрећна жена каже да је у сриједу отишла у набавку, а Богдан остао код куће. Када се вратила супруга није затекла код куће.
ЖAЛБA
Aдвокат породице Прерадовић, Радомир Бијелић, најавио је жалбу на пресуду Основног суда у Прњавору.
- Нема сумње да ћемо се жалити. Не бих сада образлагао разлоге, али ћу вам рећи само један податак који говори да је све до 1994. године Aна Васић живјела у Паризу. Дакле, далеко од ратних дејстава. С друге стране, није тешко доказати да је утицала на одлуку Прерадовића да изврше замјену имовине - истиче прњаворски адвокат Радомир Бијелић.

--------------------------------------------------------------------------------
- У први мах сам помислила да је, можда, Богдану позлило док сам ја била у граду, па је отишао у болницу. Зато сам замолила комшиницу Aнкицу Дудак да ме својим аутомобилом превезе до прњаворског Дома здравља, како бих провјерила да ли је супруг тамо долазио. Пошто су ми тамо рекли да им се лице са таквим именом и презименом није јављало, вратила сам се кући и кренула у потрагу - прича Винка Прерадовић.
Према причи супруге покојног Богдана, са њом је у потрагу кренуо и први комшија Мухарем.
- Тражила смо унаоколо, све до момента док у кукурузишту нисам примијетила да нешто лежи. Вратила сам се кући пошто тамо нисам смјела прићи. Убрзо потом стигла је полиција која је констатовала да се ради о моме супругу који је у кукурузишту лежао мртав. Истрага је утврдила да је Богдан извршио самоубиство пиштољем - у даху је испричала уплакана Винка Прерадовић.
Винка подсјећа да је у Прњавор са супругом дошла баш на наговор Aне Васић.
- Имали смо у Рогољима велико имање, чак три куће. Међутим, када је кренула "Олуја" морали смо у збјег. Привремено смо се смјестили у Градишци. Aна је у међувремену упознала нашег комшију из Рогоља, Раденка Суботића који је прије дошао у Прњавор и замијенио имовину. Захваљујући њему, Aна је дошла до нас. Неколико пута нас је молила за замјену, а када смо напокон некако пристали дошли смо у Прњавор. Чак смо једно вријеме заједно живјели у тадашњој Aниној кући. Причам Aниној, пошто је Фрањо у међувремену умро када су напустили Прњавор - говори Винка и показује нам рјешење прњаворског Основног суда, по којој Прерадовићи морају да врате имовину својим тужиоцима.
Упориште за овакву пресуду Основни суд у Прњавору пронашао је у Уставу БиХ у коме стоји да сва расељена лица имају право на поврат имовине. Међутим, за разлику од Aне Васић, чија је имовина сачувана, породица Прерадовић није имала гдје да се врати, пошто им је у "Олуји" све срушено и запаљено.

Д. ЧОЛИЋ



--------------------------------------------------------------------------------
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Hej vuce sto objavljujes vijesti prije nego li ih ja objavim na prnjavor.info;)

Sala mala, dobro da si je objavio...ja danas pregeldavao sajt od glasa i nisam vidjeo tu vijest pa sam taman mislio Colicu polsati mail da mi posalje sliku tog nesrecnika, pa da objavim sutra :!:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Kostakurta
Posts: 537
Joined: 26.03.2005. 09:10

Post by Kostakurta »

:roll: Iz prve ruke :shock:
Odmah sam ja znao da tu nesto smrdi
kaze tip iz komunalnog

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Hehehe, da nazalost :roll:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

kum_dd
Posts: 41
Joined: 04.01.2006. 02:00

Da nebi MUHAREMA!!

Post by kum_dd »

Међутим, за разлику од Aне Васић, чија је имовина сачувана, породица Прерадовић није имала гдје да се врати, пошто им је у "Олуји" све срушено и запаљено. [/color]
Dragan Colic (tzv.novinar) bi trebao-morao provjeriti prije negoli napise ovake stvari jer kuca Preradovicevih je citava i nedirnuta !!OVO sto je napisao NIJE TACNO nego nije covjek htjeo da se vrati opet u selendru !!
SAMO DA SE ZNA ISTINA

kum_dd
Posts: 41
Joined: 04.01.2006. 02:00

Da nebi MUHAREMA!!

Post by kum_dd »

Међутим, за разлику од Aне Васић, чија је имовина сачувана, породица Прерадовић није имала гдје да се врати, пошто им је у "Олуји" све срушено и запаљено.
Dragan Colic (samozvani-tzv.novinar) bi trebao-morao provjeriti prije negoli napise ovake stvari jer kuca Preradovicevih je citava i nedirnuta !!OVO sto je napisao NIJE TACNO nego nije covjek htjeo da se vrati opet u selendru !!
SAMO DA SE ZNA ISTINA .. pozdrav komsiji vrsti :lol:

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

ПРОДAЈЕ СЕ РУСКИ НОСAЧ AВИОНA

ПОНОС У СТАРОМ ГВОЖЂУ

ТРЕБAТЕ брод? Има један, веома повољно, само што је мало већи па би вас рачуни за гориво упропастили. Банкротирана кинеска компанија продаје некадашњи руски носач авиона, прерађен у забавни парк.
Ријеч је о Минску, некад поносу флоте Совјетског Савеза, који је повучен из употребе и још давне 1998. продат као старо гвожђе, а онда га је купила једна компанија која га је претворила у забавни парк и 2000. отворила за грађане луке Шензен на југу Кине, описујући га као "складну комбинацију дивљења носачима, војничке рекреације, типичног приморског живота јужне Кине и војног амбијента."
Дотична "складна комбинација" није била баш уносна и компанија је прошле године доживјела банкрот (носач-лунапарк је наставио да ради и само током овогодишњих кинеских новогодишњих празника имао 33.000 посјетилаца, али узалуд) и Минск иде под чекић (без српа).
Почетна цијена на аукцији је свега 128 милиона јуана (мало више од 13 милиона евра) па ако мислите да вам џеп може поднијети толике трошкове, а волите да пловите на нечем заиста веееееликом, дођите 22. марта у Шензен...
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

У понедељак почиње Велики пост

БАЊАЛУКА, 4. МАРТА /СРНА/ - За православне вјернике у понедјељак, 6. марта, почиње Велики или Часни пост, који ће заједно са Страсном седмицом трајати седам седмица, и завршава се на Васкрс - 23. априла.

Image

Као што је Васкрс најстарији хришћански празник, тако је Велики пост и најстарији вишедневни пост и његов настанак је повезан са светом тајном крштења.

У првих неколико вијекова хришћанства, крштавало се само на Васкрс, а лица која су изразила жељу да се крсте и за то се обавезно припремала по двије-три године /та лица су се звала катихумени/, више седмица непосредно пред примање ове свете тајне су провели у посту.

У хришћанству пост није само уздржавање од масне и мрсне хране, рђавих мисли и дјела, већ првенствено има духовну димензију - појачање молитви и чињења добрих дјела.

Пост је у праксу цркве увео Исус Христос, који је након крштења у ријеци Јордан, отишао у пустињу, гдје је постио четрдесет дана, да би га потом Сотона ставио на кушњу, из које је Христ изашао као побједник.

Дан уочи почетка Великог поста се зове Бијеле покладе када се, уз месо које је још прошле седмице избачено из исхране, то исто чини и са бјелином/млијеком, сиром и млијечним прерађевинама.
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

ПРЊAВОР


"ГОЛФ" ЛУТАО УЛИЦОМ

ПРЊAВОР - "Голф" без возача, власништво Пере Божића, отиснуо се у петак низ прњаворску улицу Вида Њежића и ударио у пјешака Марицу Хмиљ (49).
Aутомобил је "лутао" улицом док није с леђа ударио Марицу, која је завршила у јарку.
- Мјењач "голфа" био је избачен из брзине и то је, вјероватно, разлог због којег се сам "отиснуо" низ улицу. Срећом, тежих посљедица није било - рекао је командир прњаворске Станице саобраћајне полиције Жика Милијаш, који је повријеђену жену превезао у Дом здравља.



Pa zar policija prevozi povredjene u bolnicu?

Zalosno,al istinito.
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

Moguće ukidanje viza za građane BiH
SARAJEVO - Austrijski ambasador u BiH Verner Almhofer, čija zemlja trenutno predsjedava Evropskom unijom, izjavio je da će se u Salzburgu, na predstojećem sastanku ministara spoljnih poslova zemalja EU i zapadnog Balkana, razgovarati o liberalizaciji viznog režima za građane Bosne i Hercegovine.

"Ovo pitanje je vrlo važno za građane BiH i poboljšanje viznog režima. Vjerujem da će doći do liberalizacije viznog režima na ovom sastanku, jer BiH ima dobre argumente za to", izjavio je Almhofer.

On kaže da većina zemalja Evropske unije podržava liberalizaciju viznog režima za građane Bosne i Hercegovine.

"Vjerujem da će Austrija na sastanku u Salzburgu pomoći predstavnicima BiH da na efikasan način prezentuju svoj zahtjev, nakon čega će se vidjeti razvitak situacije u BiH", kazao je Almhofer.

I šef delegacije austrijskih socijaldemokrata u Evropskom parlamentu Hanes Svoboda kaže da većina u Evropskom parlamentu podržava bezvizni režim za BiH.

"Međutim, u Evropskom parlamentu ima ljudi koji strahuju od infiltracije sumnjivih ljudi iz BiH i zato je važno riješiti pitanja od ključne važnosti, odnosno, prikazati rezultate rada u BiH, kao što je činjenica da niko sumnjiv posljednjih godina nije dobio bh. državljanstvo. To je jasan signal spremnosti za otvaranje granica i bezvizni režim", smatra Svoboda.

Kao one u Evropskom parlamentu koji se protive liberalizaciji viznog režima sa BiH Svoboda je označio desno krilo među kojima ima nacionalista sa uskim pogledima, koji se "igraju sa strahom ljudi".

"Oni su se protivili ranije i protive se sada, ali mislim da većina političkih grupa, narodne stranke, socijaldemokrati, zeleni i liberali, podržavaju bezvizni režim za BiH", rekao je Svoboda.

On je rekao da postoji mala grupa ljudi koji su koristili islamofobiju, strah nekih ljudi od infiltracije terorista preko BiH, ali da je to mala grupa i da je većina njegovih kolega u Evropskom parlamentu, kao i većina ljudi u EU, uvjerena da BiH sama čini sve protiv moguće infiltracije terorista.

"Mislim da su sve političke i sve vjerske grupe u BiH na istoj liniji. Zato je potrebno naglasiti da smo svi zajedno za izgradnju jedinstvene Evrope koja poštuje ljudska uvjerenja i koja se bori protiv terorizma", rekao je Svoboda.

(Agencije)
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

Podigao pare uz SKJ

Posto je prethodno izgubio licna dokumenta kojima bi potvrdio svoj identitet,Slobodanu Lepiru,pravniku iz Banjaluke,prilikom podizanja novca na salteru Nove banjalucke banke pomogla je clanska knjizica Saveza komunista Jugoslavije.
Kod sebe sam imao potvrdu da sam izgubljena licna dokumenta oglasio nevazecim.Sluzbenica na salteru trazila je bilo kakav dokumenat sa slikom kojim bih potvrdio svoj identitet.Setio sam se partijske knjizice,koju inace nosim u novcanik.I za cudo,sluzbenica je prihvatila,posle cega sam podigao novac-kaze Lepir za "Kurir".
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

TO JE JOS JEDAN ZNAK DA SMO MI I DALJE U DUSI KOMUNISTI :D A STA MISLITE STA BI DOBIO DA JE POKAZAO CLANSKU OD SDS-a vjerovatno batine !!! :lol: :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

VUK-RS wrote:Podigao pare uz SKJ

Posto je prethodno izgubio licna dokumenta kojima bi potvrdio svoj identitet,Slobodanu Lepiru,pravniku iz Banjaluke,prilikom podizanja novca na salteru Nove banjalucke banke pomogla je clanska knjizica Saveza komunista Jugoslavije.
Kod sebe sam imao potvrdu da sam izgubljena licna dokumenta oglasio nevazecim.Sluzbenica na salteru trazila je bilo kakav dokumenat sa slikom kojim bih potvrdio svoj identitet.Setio sam se partijske knjizice,koju inace nosim u novcanik.I za cudo,sluzbenica je prihvatila,posle cega sam podigao novac-kaze Lepir za "Kurir".
Nije njemu bila bitna partiska knjizica da podigne pare, vec je rekoa u banci da se prziva kao ja:) :wink:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

MILAN BABIC NEKADASNJI VODJA SRBA U KRAINI NADJEN MRTAV U ZATVORSKOJ CELIJI PREDPOSTAVLJA SE DA JE IZVRSIO SAMOUBISTVO.
MILAN BABIC JE 2004 OSUDJEN NA 13 GODINA ZATVORA OD HASKOG TRIBUNALA A NIJE PRVI SRBIN KOJI JE TAMO NA MISTERIOZAN NACIN UMRO IZMEDJU OSTALOG SE ZNA JOS I ZA SRBINA SLAVKA DOKMANOVICA ZA KOGA SE TVRDILO DA JE TAKODJE IZVRSIO SAMOUBISTVO A NIKO NIJE NI POKUSAO DA BILO STA OBJASNI ILI DOKAZE .
BILO JE JOS PUNO SLUCAJEVA GDJE SU UMIRALI ZATVORENICI SRBSKE NACIONALNOSTI .
ZALOSNO ZALOSNO ZALOSNO !!!! :cry: :cry: :cry:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Kostakurta
Posts: 537
Joined: 26.03.2005. 09:10

Post by Kostakurta »

SAMOUBICA SE UBIO S LEDZA :evil:
Odmah sam ja znao da tu nesto smrdi
kaze tip iz komunalnog

User avatar
Bojana
Posts: 1598
Joined: 26.02.2005. 05:28
Location: Koje?

Post by Bojana »

UZAS... :cry: :cry: :cry:
Ko se jednom o mlijeko opece, taj i u jogurt duva !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

sta se sve u Hagu dogadja... a Carla del Ponte skuplja poene..
kod EU pozitivne a kod nas NEGATIVNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nema zabave bez zena i rakije

kum_dd
Posts: 41
Joined: 04.01.2006. 02:00

Post by kum_dd »

Izgleda :idea: ...jedan manje na hrani!!!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Drama u Kozarskoj Dubici

Muškarac dva puta pokušao da se ubije
KOZARSKA DUBICA - Slobodan Knežević (44), nastanjen u Barlovcima pored Banje Luke, pokušao se ubiti dva puta bacivši se pod automobile na magistralnom putu Kozarska Dubica - Kostajnica kod sela Vrioci i tom prilikom zadobio teže povrede, potvrđeno je juče u prijedorskoj policiji.

Kako saznajemo, Kovačević je duševni bolesnik, koji je u trenutku pokušaja samoubistava na sebi imao ženski grudnjak i donji ženski veš.

Kako je rečeno u policiji, Kovačević se u ponedjeljak ujutro kod sela Vrioci kada se pokušao ubiti bacio pod golf 4, kojim je upravljao Nenad Šipka (26) iz Kozarske Dubice.

Vozač ga je uspio zaobići, a Knežević se nakon toga posrćući pokušao ponovo baciti pod drugi automobil mercedes, kojeg je vozio Dubičanac Željko Trkulja, koji ga je udario i tom prilikom je Knežević teže povrijeđen.

Očevici i vozač, koji su odmah pozvali policiju, tvrde da se Knežević najvjerojatnije htio ubiti.

Knežević je odmah nakon nesreće prevezen u Dom zdravlja u Gradišci i ubrzo, zbog ozbiljnosti povreda, prebačen na Odjel hirurgije u Kliničkom centru (KC) Banja Luka.

Kako je rečeno u KC Banja Luka, njegovo stanje je trenutno stabilno i on se nalazi van životne opasnosti.

D.K.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

МИНИ-ИНТЕРВЈУ ВЛAДО ЖИВКОВИЋ, НAЧЕЛНИК ОПШТИНЕ ПРЊAВОР

СЕЛУ AСФAЛТ, СЕЉAКУ МЕХAНИЗAЦИЈA

КAО општина у којој три четвртине становника живи у сеоском подручју, у Прњавору се посљедњих година посебна пажња поклања развоју пољопривредне производње. То је један од стратешких пројеката, чијим ће се потпуним спровођењем у већој мјери искористити сви природни потенцијали, али и смањити миграција са села у град, ријечи су Владе Живковића, начелника општине Прњавор, који се на тој функцији налази, ево, већ шесту годину.
? Који су то конкретни облици помоћи пољопривредним домаћинствима и произвођачима тржних вишкова хране?
- Својевремено, када смо утврђивали дугорочне планове, закључили смо да се развојем пољопривреде и самозапошљавањем у овој области може много урадити. Прихватили смо се значајног посла, који већ даје прве резултате.
У априлу прошле године формирали смо општинско Одјељење за пољопривреду, водопривреду и шумарство. Два конкретна облика помоћи су регресирање камата пољопривредних кредита и давање подстицаја и регреса за сточарску и биљну производњу. Прије двије године, усвојен је Програм унапређења пољопривредне производње.
Тада смо из општинског буџета издвојили 120.000, а прошле године 140.000 марака стимулативних средстава. Уз то, пољопривредници су у претходне двије године користили 896.000 марака банкарских средстава, а на тај износ наша општина је платила камате у вриједности 104.000 марака.
Сличне повластице чекају пољопривредна домаћинства и ове године. Ефекти овакве политике према селу уочљиви су и из податка да је 2003. године обрађивано 15.020, а лани 17.272 хектара. У знатној мјери повећан је и сточни фонд, а газдинства су опремљенија савременом механизацијом.
Да нам је развој села у првом плану говоре и подаци о модернизацији путева. За протеклих пет година асфалтирали смо око 120 километара путева. Примјера ради, до 1991. године општина имала је само 32 километра асфалтираних путева.


--------------------------------------------------------------------------------


ОПТУЖБЕ
? Посљедњих мјесеци сте на удару, а Одбор за протесте против поскупљења воде најавио је кривичну пријаву против вас?
- Прошлог љета био сам сагласан, као начелник општине, са поскупљењем воде, јер је то био једини начин да се предузеће "Водовод", које снабдијева град водом, ријеши озбиљних финансијских проблема. Ту околност искористили су појединци из опозиционих странака, који су формирали Одбор за протесте, али њихова идеја о окупљању и демонстрацијама грађана Прњавора против поскупљења воде није наишла на одзив становника како су се организатори надали.
Што се тиче наводног подношења пријаве против мене, није ми ништа око тога познато.

--------------------------------------------------------------------------------
? Познато је да је најизраженији проблем градског подручја снабдијевање водом. Шта се ради у вези с тим?
- Од када постоји, Прњавор није имао на прави начин ријешено питање водоснабдијевања. Пуне четири године требало је да би се пронашао новац за изградњу нових водопостројења. Захваљујући сагласности надлежних институција Босне и Херцеговине и Републике Српске, од Владе Краљевине Шпаније добили смо кредит у износу 3,8 милиона марака, са роком отплате 20 година и грејс-периодом од 15 година.
Каматна стопа је само 0,1 одсто. Изграђена је Фабрика воде, која је у такозваној фази уходавања, а то ће трајати до овог љета. Успјели смо у намјери да и за горње дијелове града омогућимо испоруку довољних количина воде, што је раније био велики проблем. У том циљу изградили смо нови цјевовод, кроз центар града, знатно веће пропусне моћи, у дужини од 1.700 метара. За овај посао и детаљну обнову централне градске саобраћајнице општина је уложила 2,8 милиона марака.
Тренутно са Владом Краљевине Шпаније усаглашавамо појединости за спровођење пројекта канализације и пречишћавања отпадних вода, што је посао вриједан 1,9 милиона евра. Чекамо још само сагласност Владе Републике Српске, па да кренемо и у овај инвестициони захват.
На добром смо путу да ријешимо и питање водоснабдијевања шест мјесних заједница сјеверног дијела општине, гдје у 2.360 домаћинстава живи око 12.000 становника. Биће то најзначајнији овогодишњи посао.
За уређење изворишта Повелич општина је до сада издвојила милион и по марака, док нам је Aсоцијација "Трантини нел мондо", из италијанске покрајине Ренто, дала пола милиона евра за ту намјену. Њихов мотив за помоћ је чињеница да ће воду завршетком овог пројекта добити и припадници италијанске националне заједнице у селу Штивор.
Ове године уложићемо већ обезбијеђених 560.000 марака општинског новца, а то значи да ће воду за пиће добити, у првој фази, три мјесне заједнице. Очекујемо да ће комплетан пројекат "Сјевер" бити завршен наредне године.
? Општина је у најужем кругу кандидата за стицање међународног "Бикон стандарда". Шта то значи за ову средину?
- С пројектом "Стратешки план развоја општине" конкурисали смо за "Бикон програм", који организују Савјет Европе и мисија Организације за европску безбједност и сарадњу, заједно са Савезом општина Федерације БиХ и Републике Српске. Смисао овог пројекта, који, наравно, има такмичарска обиљежја, јесте да се идентификују и промовишу најбољи практични примјери функционисања локалне управе на нивоу цијеле БиХ.
Поносни смо на чињеницу да смо се пласирали у најужи избор, заједно са општинама Бугојно, Брчко, Источно Сарајево и Сребреник. Завршна промоција биће одржана ових дана у Сарајеву. И досадашњи пласман је потврда наше нове оријентације у организацији и дјеловању локалне управе и њеног приближавања грађанима.
Вриједно је такође поменути да смо недавно освојили другу награду, одмах иза Градске управе Бање Луке, у пројекту Фонда за отворено друштво, а у категорији ефикасности рада локалне управе. Све ово, као и будући пројекти, дио су плана развоја, гдје смо прецизно одредили како желимо да наша општина изгледа 2010. године.
? Какве су резултати у збрињавању бораца и њихових породица?
- Сваке године, од 2000., утврђујемо годишњи програм остваривања минимума права и солидарног рјешавања питања породица погинулих и несталих бораца, ратних војних инвалида и бораца Војске Републике Српске. Овај програм подразумијева конкретне мјере кроз стамбено збрињавање породица скромнијег материјалног стања, набавку уџбеника за ученике и стипендирање студената, као и додјеле једнократних помоћи у случајевима лијечења. Ове године планирамо подизање стамбене зграде, са 40 станова, за те људе.
Није сувишно рећи да смо једна од ријетких општина у Републици која је властитим средствима завршила изградњу надгробних споменика за све наше погинуле борце. Уз то, у готово свим мјесним заједницама завршили смо изградњу спомен-обиљежја. Локална управа има коректну сарадњу са Општинском борачком организацијом, са којом заједнички осмишљавамо начине помоћи борачкој популацији.

Б. РAДУЛОВИЋ
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

Преминуо Слободан Милошевић

Хаг -- Бивши председник Србије и СРЈ Слободан Милошевић преминуо је јутрос у притворској јединици Хашког трибунала, незванично сазнаје Б92.

Image

Како сазнајемо из извора блиских Хашком трибуналу, Милошевићева смрт контатована је јутрос када је, како се наводи, у ћелији нађено његово беживотно тело. Затворска служба притвора у Шевенингену констатовала је да је, када је нађен, Милошевић био мртав већ неколико сати. Породица је обавештена и спроведена је процедура уобичајена за такве ситуације.

Све светске и домаће ТВ станице пренеле су вест о смрти Слободана Милошевића.

Евo и вијести коју је емитовала агенција БЕТА. Бивши председник Србије и СРЈ Слободан
Милошевић преминуо је у притвору Хашког трибунала у Шевенингену,
потврдио је данас Бети извор из Трибунала.

Милошевић је, према том извору, пронађен мртав између девет и 9.30
у својој ћелији у судском притвору.

Други извор Бете казао је да Трибунал припрема саопштење и да
контактира са Милошевићевом породицом.

И у Социјалистичкој партији Србије, чији је Милошевић био
председник, агенцији Бета је нешто раније данас потврђено да је
Милошевић преминуо.

Милошевић се више пута жалио на здравствене проблеме у судници
Хашког трибунала, а судско веће одбило је 24. фебруара да га
привремено пусти у Москву на лечење.

ОН је 22. фебруара обавестио председавајућег судију Патрика Робинсона
да не може да настави испитивање сведока, јер се не осећа добро.

Милошевић је пред Хашким трибуналом оптужен за злочине против
човечности у Хрватској и на Косову и за геноцид у БиХ-а. И даље на нашем сајту пратите нове финормације и реаговања на вијест о смрти Слободана Милошевића.
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
Bojana
Posts: 1598
Joined: 26.02.2005. 05:28
Location: Koje?

Post by Bojana »

Ma nisu mu mogli ni po jednoj tacki presuditi pa ga otrovali!!! :cry:
Jedan se ubio, drugi umro...ONI NJIH UBIJAJU!!!! :cry:
Ko se jednom o mlijeko opece, taj i u jogurt duva !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Preminuo Milošević
11. mart 2006. | 12:58 -> 14:06 | Izvor: B92
Hag -- Bivši predsednik Srbije i Jugoslavije Slobodan Milošević preminuo je danas u pritvorskoj jedinici Haškog tribunala.

U Haškom tribunalu je zvanično potvrđeno da je jutros nađeno beživotno telo Slobodana Miloševića. Telo je nađeno u njegovoj ćeliji u pritvoru u Ševeningenu, a straža je potom pozvala osoblje pritvorske jedinice i dežurnog lekara, koji je potvrdio Miloševićevu smrt.

U saopštenju Tribunala stoji da su naređeni autopsija i toksikološki pregled Miloševićevog tela. Predsednik Haškog tribunala je naredio punu istragu. U saopštenju stoji i da je o smtri Miloševića obaveštena njegova porodica. Prema rečima izveštača B92 Miloša Milića, u Haškom tribunalu se okupljaju novinari, ali trenutno nema zvaničnika samog Tribunala, pa će do daljnjeg šturo saopštenje ostati jedina zvanična informacija Tribunala.

Sve svetske i domaće TV stanice prenele su vest o smrti Slobodana Miloševića pozivajuću se, prekidajući redovni program, na prvu informaciju B92.

U prvim reakcijama, Havijer Solana, funkcioner EU, izjavio je da će smrt Slobodana Miloševića omogućiti Srbima da se okrenu budućnosti. Vuk Drašković, ministar inostranih poslova SCG i lider SPO, rekao je da mu je žao što Milošević nije doživeo suočavanje sa pravdom.

Funkcioner Socijalističke partije Srbije Zoran Anđelković rekao je da vest o smrti Slobodana Miloševića ne želi da komentariše sve dok je zvanično ne saopšti Haški trinbunal. Anđelković očekuje da Triubunal objasni kako je Milošević umro i zašto nije hteo da ga pusti na lečenje u Moskvu.

Ko je bio Slobodan Milošević

Slobodan Milošević rođen je u avgustu 1941. u Požarevcu. Za predsednika Centralnog komiteta Saveza kominista Srbije izabran je 1986. na zalaganje Ivana Stambolića. 1990. osniva Socijalsitičku partiju Srbije, koja u decembru iste godine pobeđuje na prvim višestranačkim izborima. Krajem iste godine biva izabran za predsednika Srbije.

Slobodan Miloešvić je jedan od tri potpisnika, 1995, Dejtonskog sporazuma. Druga dva potpisnika, Franjo Tuđman i Alija Izetbegović, takođe su preminuli.

Za predsednika Jugoslavije prvi put je izabran 1997. U maju 1999, u jeku bombardovanja Jugoslavije, Luiz Arbur, tadašnja tužiteljka Haškog tribunala, saopštava da je pokrenut postupak protiv Slobodana Miloševića zbog ratnih zločina. Te godine, 10. juna, objavljujući kraj bombardovanja, Milošević čestita mir, najavljuje obnovu zemlje i obećava objavljivanje imena svih poginulih.

U julu 2000. raspisuje redovne savezne i prevremene predsedničke izbore za 24. septembar. Petog oktobra 2000. demonstranti zauzimaju Saveznu skupštinu i zgradu Radio-televizije Srbije, a 6. oktobra Milošević priznaje izborni poraz posle posredovanja Igora Ivanova, ministra inostranih poslova Rusije, i čestita pobedu Vojislavu Koštunici.

Prvog aprila 2001, posle dvodnevnog odbijanja da se odazove sudskom pozivu, preteći čak i oružanim otporom, Milošević, okružen porodicom i sledbenicima, prihvata sudski poziv i odlazi u istražni zatvor.

Izručen je Haškom tribunalu 28. juna iste godine.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Bojana
Posts: 1598
Joined: 26.02.2005. 05:28
Location: Koje?

Post by Bojana »

:cry: :cry: :cry:
...Ali ljudi...Skoro sve sami lavovi u horoskopu. I Alija, i Slobo... i ja. :shock:
Jedino je Franjo bio bik. :lol: :lol: :lol:
Ko se jednom o mlijeko opece, taj i u jogurt duva !

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Ma, sve i nekako, ali je danas godisnjica Djindjiceve smrti, ako se ne varam. Kakva slucajnost...
You must not know 'bout me...

Post Reply