Vijesti

Radio, TV, internet, štampa...

Moderator: aquarius

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Re: Vijesti

Post by Hunter »

vedrane znam da ti to imas, ajd boga ti okaci pdf izdanje nezavisnih sa prisluskivanim brojevima
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vijesti

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Vijesti

Post by murgo »

Машовић стопирао идентификацију
Datum: 19.08.2011 22:00
Autor: Ведрана Кулага

БAЊAЛУКA - Тужилаштво БиХ је на интервенцију члана Колегијума директора Института за нестала лица БиХ Aмора Машовића ставило ван снаге раније издато рјешење којим се даје сагласност Оперативном тиму за тражење несталих РС да обави асанацију терена на Озрену, на којем се налазе тијела српских жртава из протеклог рата.

Рекао је ово у петак у Бањалуци руководилац Оперативног тима Горан Крчмар и нагласио да је на Озрену пронађено више гробних мјеста са остацима тијела Срба, али да су обустављене све предвиђене активности. Рјешење о обустављању је, каже он, Оперативним тиму стигло у четвртак.

- Од Тужилаштва БиХ смо први пут ове године успјели да добијемо сагласност да Оперативни тим обави асанацију терена, да се пронађена тијела довезу у Бањалуку и да се у Заводу за судску медицину РС обави њихова обдукција и идентификација. Имајући у виду тужбу коју је против Машовића поднијела Републичка организација породица заробљених, погинулих бораца и несталих цивила РС, управо због скривања тијела, тврдимо да је он успио да излобира то да се тај процес обустави и да се тијела која се налазе на површини тамо и оставе - рекао је Крчмар.

Он је позвао становнике РС да 30. августа, када се обиљежава Дан несталих, дођу на мјесто масовне гробнице на Озрену, запале свијеће за помен страдалим и тако покажу како раде Институт за нестала лица и Тужилаштво БиХ.

Крчмар је напоменуо да је тражење несталих знатно успорено откада тај процес води Институт и да је за три године идентификовано 3.075 тијела, међу којима је само 75 Срба.

- Aко се настави овим темпом, процес се никад неће завршити. Српска тражи 1.729 несталих лица, а ти подаци нису познати на нивоу БиХ због неодговорних људи који руководе процесом тражења несталих, првенствено Машовића, који је Институт приватизовао у своју корист - рекао је Крчмар, подсјетивши да РС има скоро завршену мапу са 1.600 гробница и 5.300 имена несталих.

Предсједник Републичке организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила Недељко Митровић рекао је да је огорчен радом Института.

Нагласио је да је потребно убрзати процес тражења жртава и израдити Централни регистар несталих, да би се престало са манипулацијама о броју жртава које долазе са бошњачке стране.

Митровић је рекао да је огорчен чињеницом да се и даље опструише асанација терена на Озрену.

- Озрен је симбол страдања и злочина које су муџахедини починили над Србима и измјештања масовних гробница - рекао је Митровић.

На подручју Озрена послије рата измјештено је 11 гробница са 140 несталих Срба, због чега је Републичка организација поднијела тужбу против Машовића.

Портпарол Тужилаштва БиХ Борис Грубешић рекао је да у Тужилаштву тренутно не могу да коментаришу тврдње Крчмара и Митровића, а у Институту су рекли да поступају "у складу са Законом о кривичном поступку и Законом о несталим БиХ и да се ексхумације, асанације и идентификације жртава из протеклог рата могу вршити само на основу тих прописа.
Тужбе

Митровић је најавио да ће чланови породица несталих из РС покренути групне и појединачне тужбе пред судовима у ФБиХ по основу ратног злочина, нематеријалне штете и проналаска несталих лица српске националности.

Додао је да ће породице несталих тражити процесуирање одговорних за све злочине који су се десили у Сребреници над Србима у вријеме док је та област била заштићена зона УН и истакао да то подразумијева и покретање тужбе против Холандије, чији су војници као "плави шљемови" били дужни да штите ту област.
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Vijesti

Post by regeman »

Preminuo pilot Ilja Arizanov
Tanjug | 04. 09. 2011. - 23:55h | Komentara: 0

BEOGRAD - Od posledica srčanog udara, u Beogradu je preminuo potpukovnik Ilja Arizanov (52), pilot "miga 29", koji je 24. marta 1999. godine, kada je počelo NATO bombardovanje, prvi poleteo sa niškog aerodroma, a oboren je iznad teritorije Kosova i Metohije u rejonu Drenice, javila je večeras Radio-televizija Srbije..

Uspeo je da se katapultira i tri dana se kroz kampove OVK probijao do aerodroma u Prištini.

Ubrzo nakon toga, Arizanov je zbog narušenog zdravstvenog stanja penzionisan. Nosilac je Ordena za hrabrost.

Radio-televizija Srbije je o podvigu pilota Arizanova i njegovih kolega snimila dokumentarni film "Niko nije rekao neću".
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Vijesti

Post by murgo »

Предсједник Српске извријеђан у Сарајеву VIDEO
Datum: 15.09.2011 21:00
Autor: Жељка Домазет

СAРAЈЕВО - Република Српска је такозвана и геноцидна, а ти си предсједник такозване Републике - дочекао је виком предсједника РС Милорада Додика испред сједишта СДП-а и зграде Владе ФБиХ у Сарајеву јуче непознати мушкарац који се на волшебан начин "нашао" у право вријеме и на правом мјесту.

У том тренутку Додик је излазио из сједишта СДП-а са преговора лидера шест политичких странака о формирању власти, који је сазвао предсједник СДП-а Златко Лагумџија.

Скандал је без реакције посматрало обезбјеђење објекта ове странке и Владе ФБиХ.

- Република Српска је такозвана и геноцидна, а ти си предсједник такозване геноцидне Републике - викао је пред очима новинара мушкарац, који је послије рекао да се зове Рамо Мехмедовић и да је из Сребренице.

Додик је одговарао да Српска није такозвана, него права и тражио да се удаљи.

- Склони се одавде, нећеш ме ти малтретирати. Република Српска не може бити боља него што јесте - говорио је Додик.

Тек када је дио новинара који су чекали изјаве послије састанка одгурао нападача, реаговало је обезбјеђење зграде. Много времена је прошло док је дошла специјална полиција, а за то вријеме непознати мушкарац је шетао паркингом.

Додик је у првој изјави медијима рекао да је жалосно то што се десило и да се такви испади не могу догодити у Бањалуци представницима странака из Сарајева.

- Ништа слично се не може десити у Бањалуци. Он омаловажава РС и покушава да нас испровоцира. Зар мислите да је ово у реду? Зар мислите да је у реду да дођем у Сарајево и да ме неко малтретира на овај начин? РС није такозвана. Она је Република. Ми је волимо и живимо за њу - казао је Додик.

Са провокацијама су наставили представници појединих медија из Сарајева, који су питали Додика како је непознати човјек прошао поред његовог личног обезбјеђења, не питајући зашто је заказало обезбјеђење зграде у којој је сједиште СДП-а и Владе ФБиХ.

- Моје обезбјеђење је дошло са мном. Питање је откуд он овдје и гдје је обезбјеђење објекта СДП-а и Владе ФБиХ - рекао је Додик.

Представници дијела странака чији су лидери присуствовали састанку у Сарајеву осудили су напад на предсједника РС.

- Обезбјеђење није урадило свој посао. Полиција ФБиХ је била дужна да обезбиједи мјесто састанка и мора да разјасни овај случај и преузме одговорност. Очигледно је да представници РС нису безбједни у ФБиХ - казао је Босић.

Предсједник ХДЗ-а 1990. Божо Љубић рекао је за "Глас Српске" да се сличне ствари дешавају у Сарајеву и њему и лидеру ХДЗ-а БиХ Драгану Човићу.

- То што се десило послије састанка у Сарајеву је недопустиво. Ријеч је о државним функционерима и штићеним особама. Ту је и обезбјеђење зграде Владе ФБиХ, а код објекта су била најмање три обезбјеђења и њихови пропусти морају да се разјасне - казао је Љубић.

Портпарол ХДЗ-а БиХ Мишо Релота казао је да се ради о недопустивом пропусту у обезбјеђењу састанка на највишем нивоу.

- Ово је примјер да надлежне безбједносне институције у БиХ нису одговориле задатку. Одговор на овај случај морају дати институције које су обезбјеђивале састанак. Такав пропуст се није десио у Мостару када је домаћин био лидер ХДЗ-а БиХ - рекао је Релота.

Од функционера СДП-а на бројне телефонске позиве јавио се само Дамир Машић, који је устврдио да не зна за напад, иако су га новинари видјели у згради у којој је одржан састанак и испред које се догодио скандал.
Састанак

Лидери шест странака ни јуче нису постигли договор о формирању Савјета министара, али су приближили ставове када је ријеч о питањима које БиХ треба испунити на путу ка ЕУ.

Предсједник СНСД-а Милорад Додик је казао да је оптимистичан када је ријеч о доношењу закона о попису становништва, те да је направљен помак о закону о државној помоћи и примјени пресуде Европског суда за људска права у "случају Сејдић - Финци". Када је ријеч о државној имовини, Додик је рекао да се мора ријешити питање комплетне имовине.

Лидер СДС-а Младен Босић казао је да постоји велики ниво усаглашених ставова око политичких питања, али да се то не може рећи за формирање Савјета министара.

Предсједник ХДЗ-а БиХ Драган Човић рекао је да су ставови за десет одсто ближи него на састанку у Мостару, док је лидер СДП-а Златко Лагумџија казао да су око политичког пакета остала спорна два-три детаља, која је могуће ријешити у идућих десетак дана.

Прије и послије састанка шест лидера Додик и Лагумџија су оджали два састанка, али нису приближили ставове. Идући састанак, чији ће домаћин бити Босић, заказан је за 26. септембар у Брчком.
Нико није надлежан

Портпарол МУП-а ФБиХ Мерсиха Новалић изјавила је за "Глас Српске" да се код обезбјеђења објекта у којем се налазе Влада Федерације и СДП "преплићу три агенције"!

- Једна од њих је Дирекција за координацију полицијских тијела БиХ, друга федерални МУП и трећа МУП Кантона Сарајево. Ми немамо сазнања о инциденту. Господину Додику је пришао пролазник у тренутку док је давао изјаву. Задржавао се у простору гдје су се кретали новинари - казала је Новалићева.

Новалићева није знала да каже о коме је ријеч, упутивши нас на МУП Кантона Сарајево и Дирекцију за координацију полицијски тијела БиХ.

Портпарол МУП-а Кантона Сарајево Ирфан Несић казао је да за објекат није надлежан кантонални МУП и да ништа не зна о нападу на Додика.

Замјеник директора Дирекције за координацију полицијских тијела БиХ Урош Пена рекао је да Дирекција обезбјеђује заједничке институције.

- Ми немамо ништа са тим случајем и за инцидент који се десио испред зграде Владе ФБиХ надлежни су кантонални МУП и Федерална управа полиције. Због тога што не знају шта је чија надлежност и дешавају им се такви пропусти - рекао је Пена.

izvor: Glas Srpske
ima i video pa ko zna ...nek`postavi...
http://www.glassrpske.com/vijest/2/novo ... VIDEO.html
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vijesti

Post by KAMIKAZA »

Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Vijesti

Post by ZMIJA »

Ramo, ramo, druže moj

Neki nedorasli novinarčići kao što je ova u novinarka u ovom prilogu pod formom vijesti, trebala bi se držati od izliva svojih krecija u smislu davanja svog komentara istim.
Nije ovdje Ramo ono sto je za njega prokopmentarisala neodgovorna novinaraka, aludirajući na eto neodgovorne političare kako to ona kaže, pa eto jadni Ramo ispade po njoj žrtva političara koji su neodgovorni.Ramo u ovoj priči ima problem sa četnicima i Republikom Srpskom, i sve dok je tako, Ramo nije ono za šta ga nesretna novinarka u svom neodgovornom dokomentarisanju priloga msatra da je.Rami ne smeta što je zbog političara možda ostao i bez posla i bez hljeba prije svega onih političara za koje se on evo i na ovakav način bori,već je Rami da zavrsi sa četnicima i Republikom Srpskom,pa makar i ****** jeo,zna to Naš Ramo ali to ne razumije ova nadobudna pripadnica sedme sile :smt005 :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vijesti

Post by KAMIKAZA »

Mogao vam je predsjednik stranke izgubiti nevinost, :lol: Ramo mu se opasno privukao zg*za :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vijesti

Post by KAMIKAZA »

Der UARS-Forschungssatellit war seit 1991 im Einsatz. Jetzt ist ihm der Treibstoff ausgegangen, und er stürzt auf die Erde (Foto: Reuters)

Ein ausgedienter NASA-Forschungssatellit wird am Freitagabend auf die Erde stürzen. Nach Angaben der US-Raumfahrtbehörde kann bislang noch nicht angegeben werden, wann genau der "Upper Atmosphere Research Satellit" (UARS) in die Atmosphäre eintreten wird.

Trotz der Größe des Satelliten ist die Gefahr für Menschen nach NASA-Angaben aber sehr gering. Die genaue Absturzstelle wird sich jedoch erst 20 Minuten vor dem Einschlag bestimmen lassen. Nach Berechnungen der NASA werden die Trümmer zwischen dem 57. nördlichen und dem 57. südlichen Breitengrad auftreffen. Möglicherweise könnte also auch Mitteleuropa betroffen sein.

Sutra navece u podrume,kakvi smo baksuzi past ce ravno u Prnjavor :D za ljude je bezopasno,sta je 500 kila kad padne na glavu,nista :D
Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Vijesti

Post by ZMIJA »

KAMIKAZA wrote:ogao vam je predsjednik stranke izgubiti nevinost, :lol: Ramo mu se opasno privukao zg*za :smt005
Da, mogao je naš predsednik stranke i tvoj predsednik Republike Srpske, jedino ako nisi promjenio drzavljanstvo i postao državljanin zemlje u kojoj bi Ramo imao sasvim šta da radi, iza leđa ministra spoljnih poslova tvoje druge domovine Dojčije. :smt005 :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vijesti

Post by KAMIKAZA »

ZMIJA wrote:Da, mogao je naš predsednik stranke i tvoj predsednik Republike Srpske,
Moj je samo onaj za koga sam glasao,a za njega nisam niti cu :D hvala bogu pa je za kratko te njegove vlasti,sto kaze narod:nicija nije do zore sjala. :lol: A staga sam ih nadziviooooo takvih do sada :D i jos se dobro drzim (kad se uhvatim za neku mladu) :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Vijesti

Post by ZMIJA »

KAMIKAZA wrote:Moj je samo onaj za koga sam glasao,a za njega nisam niti cu :D
Nisam ni ja nikad glasala za Radovana,ali sam i u rat morala ići jer me niko nije ni pitao za koga sam glasala :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vijesti

Post by KAMIKAZA »

:D E to je vec argument :wink:
Nista se ne brini za ovoga,sa njim neces u rata sigurno,on je i u proslom bio dezerter :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Vijesti

Post by murgo »

pucnjava na USA ambasadu u Sarajevu...

http://www.nezavisne.com/novosti/hronik ... 12448.html
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vijesti

Post by KAMIKAZA »

Ona je naglasila da je do ovog trenutka poznato da je izvršilac terorističkog djela državljan Srbije iz Novog Pazara Mevludin Jašarević (23), koji je prilikom neutralisanja i hapšenja zadobio prostrelne rane u nogu.


Sad ce Ameri da uvedu sankcije Srbiji :) Sto mi smeta sve ovo,cesto u Njemackoj cujem kad kazu Srbijanski drzavljanin napravio neko sranje,a kad je nesto dobro onda kazu Kosovski Albanac :) sve sto je lose pokusava se pripisati srbiji a dobro nekom drugom. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Vijesti

Post by ZMIJA »

To posebno da je državljanin Srbije,pa makar bio mi marsovac,samo da se u nekom kontekstu spomene Srbija da se ne bi Ameri naljutili, na ove Baščarijaše u Sarajevu koji vode suludu politiku protiv sopstvenopg naroda i protiv BiH koju tako ljube a sve čine da je ne bude.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vijesti

Post by KAMIKAZA »

Jutros pratim njemacke vjesti,nisu ni pomenuli napad,a kad se dvije babe pobiju u Srbiji,oni odmah naprave reportazu o tome ,dnevnici se posvete tome kao da ce opet zbog njih da izbije svjetski rat. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Vijesti

Post by MAXIMUS »

Ovo uopšte nije naivan događaj !
Razmislite malo .... mogao je i u Banjaluku utrčati i slično uraditi a bilo ko od nas je tamo skoro svakog dana !
Ako se uzme u obzir da je ljudima ovakvih vizija i ideala Banjaluka ,,trn u oku,, isto kao i Amerika stvar postaje još ozbiljnija !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Vijesti

Post by ZMIJA »

Naravno da ovo nije bezazleno, jer ovo su teroristički napadi nižeg inteziteta, i svaka luda to može da uradi bilo gdje pa i u Banja luci ili bilo gdje i u kom gradu.Ovo može biti izolovan slučaj jer postoje prioriteti u centru za planiranje terorizma ali i treba imati na umu da ima i nestrpljivih pojedinaca koji se jesdostavno otrgnu kontroli i provode svoje sporadične aktivnoati jer je kod pojedinaca popustilo strpljenje,jer to su indoktrinirani mladi ljudi i njima je rečeno da ako naprave ličnu žrtvu na nebu ih čeka 40 ljepotica i rajski život te s toga se i upuštaju u ovakve glupe pojedinačne akcije koje ipak ne daju očekivane efekte za one koji ozbiljno se bave međunarodnim terorizmom.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Vijesti

Post by murgo »

Svajcarski mediji pisu da je islamista napao USA ambasadu...bar su oni kapirali!
nema zabave bez zena i rakije

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Vijesti

Post by murgo »

Das bosnische Fernsehen berichtete, der Mann sei Serbe und Anhänger des Wahhabismus. Der Geheimdienst schätzte die Zahl der in Bosnien lebenden Wahhabiten im vergangenen Jahr auf mindestens 3.000. In der bosnisch-muslimischen Öffentlichkeit wurde der Anschlag verurteilt. Anrufer in Rundfunksendungen forderten ein Verbot der wahhabitischen Bewegung und eine Ausweisung ihrer Anhänger.
izvor: http://www.20min.ch
prevod:
"Bosanska televizija je objavila da je taj covjek SRBIN i pristalica vahabizma. Tajna slucba procjenjuje da je broj vahabita koji zive u Bosni, u prosloj godini porastao na najmanje 3.000. U bosansko-muslimanskoj javnosti atentat se osudjuje. Na radiju mnogi koji su se telefonom javljali traze zabranu vahabitskog pokreta i protjerivanje njegovih pristalica."
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vijesti

Post by KAMIKAZA »

Kako je pocelo jos ce Mladicu suditi i za zlocine koje su pocinili mudzahedini. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vijesti

Post by vrsta8472 »

Шта се чудите. Он и јесте Србин муслиманске вјероисповјести.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Vijesti

Post by Hirurg »

o pa oni su svi nekad bili srbi nije to tajna...steta sto se taj sandzak ne sredi dole malo...to je isto ko kosovo..ista prica ce na kraju da bude samo ne znam sta se ceka...

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Vijesti

Post by murgo »

vrsta8472 wrote:Шта се чудите. Он и јесте Србин муслиманске вјероисповјести.
mislis srbijanac ili srbin?
nema zabave bez zena i rakije

Post Reply