Vijesti

Radio, TV, internet, štampa...

Moderator: aquarius

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeejjjjjj... Znala sam ja to i bez njih... :)
You must not know 'bout me...

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

КО РАДИ - ИМА

Шта вриједи што су вриједни и честити, кад данашње дјевојке, изгледа, то сматрају маном и неће ниједна да се уда на село - вели Мићо Новаковић

ШAМAЦ - Мићо Новаковић из посавског села Доња Црквина код Шамца живи од пољопривреде. У домаћинству Новаковића, раме уз раме, с оцем раде и синови Ђорђе и Саша.
Новаковићи обрађују 20 хектара ораница на којима сију пшеницу, кукуруз, зоб, соју и дјетелину и од тога хране свиње и тове јунад.
- Ову земљу узимамо од домаћина који нису у могућности да је обрађују, јер немамо своје земље. Наше плодне оранице, 26 дунума, однијела је ријека Босна - каже Мићо.
С поносом истиче да све што је до сада постигао не бих могао без својих синова, младих, вриједних момака, који су, како каже, сами озидали објекте за узгој свиња и тов јунади. Њих двојица су подијелили послове; Ђорђе брине о пчелињим друштвима, док млади Саша води рачуна о стоци.
- Уз ратарске и сточарске послове, отац се већ три деценије бави пчеларством. У почетку је то био хоби, а данас је то бизнис са око 80 пчелињих друштава који сам у посљедњих петнаестак година преузео ја - каже Ђорђе.
Додају да производе мед, прополис, полен, али и скупоцјену матичну млијеч, за коју тржиште још није спремно, мада су раније фармацеутске куће издвајала знатна средства за овај пчелињи производ.
Ова Мићина сина кажу да је перспектива младих људи данас искључиво у пољопривредњој производњи и у животу на селу.
- Наше амбиције су да посао са сточарством и пчеларством унаприједимо и своје производе пласирамо на више тржишта, а по могућности и за извоз - кажу Ђорђе и Саша.
Њихов отац додаје да се од пољопривреде може добро живјети и да су синови вриједни и окренути свом домаћинству и селу.
- Међутим, ништа им то не вриједи јер данашње дјевојке, изгледа, то сматрају маном и неће ниједна да се уда на село - вели Мићо Новаковић.

В.
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

"Јелшинград" продат за 435.000 км, :smt017 а фабрика "Енергоинвест-расклопна опрема" за 500.000 км
БАЊАЛУКА, 9. ФЕБРУАРА (СРНА) - Влада Републике Српске /РС/ донијела је одлуку о продаји 65 одсто државног капитала у предузећу "Јелшинград" Прњавор загребачком "М профилу" за 435.000 КМ, уз обавезу "М профила" да у "Јелшинград" у наредне три године инвестира 1.500.000 КМ и запосли 20 нових радника.

Државни капитал у предузећу "Енергоинвест-расклопна опрема", АД Источно Сарајево, продат је београдском предузећу "Југотрејд" ДОО за 500.000 КМ, уз обавезу инвестирања 2.000.000 КМ, саопштио је на конференцији за новинаре замјеник директора Дирекције за приватизацију РС Милан Ковачић.

Ковачић је најавио за ову годину и приватизацију "Телекома Српске".

Влада је данас утврдила Приједлог закона о помиловању и Приједлог закона о измјенама и допунама Закона о административним таксама и накнадама.

На сједници су разматрани и извјештаји свих министарстава, републичких управа, агенција, завода и дирекција, као и извјештај Владе за 2005., као и програми рада за 2006. годину, саопштила је шеф Бироа за односе са јавношћу Владе РС Цвијета Ковачевић.

Влада је данас прихватила Пословну политику и План пословања "Телекома Српске" за период од 2006. до 2008. године, са Планом пословања за 2006. годину.

"Након разматрања Информације о реализацији Основа социјалног збрињавања радника који ће процесом приватизације, стечаја и ликдивације предузећа остати без посла, а Влада је предложила продужетак примјене овог програма за још двије године", рекла је Цвијета Ковачевић.
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

ЛА ПАЗ, 11. ФЕБРУАРА (СРНА-Ројтерс) - Министaр спoљних пoслoвa Бoливиje Дaвид Чoкeуaнкa изjaвиo je дa je лишћe кoкe, биљкe oд кoje сe прaви кoкaин, тoликo хрaнљивo дa би трeбaлo дa сe служи зa дoручaк дјeци у шкoлaмa. "Кoкa имa вишe кaлциjумa oд млијeкa.

Трeбaлo би дa сe служи зa дoручaк у шкoлaмa", кaзao je министaр листу "Рaсoн". Нoвoизaбрaнa љeвичaрскa влaдa Eвa Морaлeсa oбeћaлa je дa ћe сe зaлaгaти зa лeгaлизaциjу упoтрeбу кoкe, биљкe врлo пoпулaрнe мeђу лoкaлним стaнoвништвoм и уопште у андској култури. Бoливиjци жвaћу лишћe кoкe и oд њe кувajу чaj. Мoрaлeс, кojи je и сaм узгajao кoку, oбeћao je дa ћe сe бoрити прoтив тргoвинe дрoгoм, aли и истoврeмeнo штитити узгajивaчe кoкe у Бoливиjи - трeћeм свјeтскoм прoизвoђaчу кoкaинa пoслијe Кoлумбиje и Пeруa. Лист кoкe тeжaк 100 грaмa сaдржи 18,9 кaлoриja прoтeинa, 45,8 милигрaмa гвoжђa, 1.540 милигрaмa кaлциjумa, кao и витaминe A, Б1, Б2, E и Ц, нaвoди сe у студиjи групe прoфeсoрa сa Хaрвaрдa из 1975 гoдинe.
Image
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

HAH KOD NAS TO DJECA ODAVNO KORISTE PRE I POSLE SVAKOG OBROKA :lol: -BAS SMO MODERNI :smt033 8)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Sutra Sv.Trifun

Post by vrsta8472 »

Image

13. FEBRUARA /SRNA/ - Pandan Danu zaljubljenih ili Svetom Valentinu, koji se obilježava 14. februara u zapadnom svijetu, kod pravoslavaca je praznik svetog Trifuna, koji je "stariji" od Svetog Valentina.

Trifun se pročuo po iscjeliteljskoj moći u vremenu žestokog progona hrišćana, a odrubljena mu je glava 14. februara 250. godine nove ere.

Prema jednoj legendi, Trifun je bio veliki grešnik koji je na duši nosio 99 ljudi koje je ubio, pa mu je Božja kazna bila da će "osloboditi" grešnu dušu kad prolista vrbov panj.

Trifun je čekao taj dan i gajio bostan koji je morao svakom prolazniku da daruje.

Jednom se neki prolaznik nije osvrnuo na Trifuna i njegov poklon, pa ga je ovaj gađao lubenicom i ubio. Bila je to 100. žrtva, ali je vrbov panj - prolistao, jer se "ispostavilo da je taj čovek žurio da nekoj djevojci pokvari udaju svojim zlim riječima". Djevojke to nisu zaboravile.

Sveti Trifun je postalo krsno ime cijelih naselja, najviše onih koja se bave vinogradarstvom. Vinogradari 14. februara orezuju vinovu lozu prvi put u godini.

Smatra se zaštitnikom vinogradara i mehandžija, ali i svih poljskih usjeva.

Veruje se da će, ako na Trifundan pada snijeg ili kiša, biti rodna godina, a ako je vedro - slijedi sušna i nerodna godina.

Narod vjeruje da sa ovim danom počinje da stiže proljeće, da se budi priroda i ljubav kod ljudi, pa su česte i razne "ljubavne vradžbine".
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Kostakurta
Posts: 537
Joined: 26.03.2005. 09:10

Re: Sutra Sv.Trifun

Post by Kostakurta »

vrsta8472 wrote:Image

13. FEBRUARA /SRNA/ - Pandan Danu zaljubljenih ili Svetom Valentinu, koji se obilježava 14. februara u zapadnom svijetu, kod pravoslavaca je praznik svetog Trifuna, koji je "stariji" od Svetog Valentina.

Trifun se pročuo po iscjeliteljskoj moći u vremenu žestokog progona hrišćana, a odrubljena mu je glava 14. februara 250. godine nove ere.

Prema jednoj legendi, Trifun je bio veliki grešnik koji je na duši nosio 99 ljudi koje je ubio, pa mu je Božja kazna bila da će "osloboditi" grešnu dušu kad prolista vrbov panj.

Trifun je čekao taj dan i gajio bostan koji je morao svakom prolazniku da daruje.

Jednom se neki prolaznik nije osvrnuo na Trifuna i njegov poklon, pa ga je ovaj gađao lubenicom i ubio. Bila je to 100. žrtva, ali je vrbov panj - prolistao, jer se "ispostavilo da je taj čovek žurio da nekoj djevojci pokvari udaju svojim zlim riječima". Djevojke to nisu zaboravile.

Sveti Trifun je postalo krsno ime cijelih naselja, najviše onih koja se bave vinogradarstvom. Vinogradari 14. februara orezuju vinovu lozu prvi put u godini.

Smatra se zaštitnikom vinogradara i mehandžija, ali i svih poljskih usjeva.

Veruje se da će, ako na Trifundan pada snijeg ili kiša, biti rodna godina, a ako je vedro - slijedi sušna i nerodna godina.

Narod vjeruje da sa ovim danom počinje da stiže proljeće, da se budi priroda i ljubav kod ljudi, pa su česte i razne "ljubavne vradžbine".
Devojke to nisu zaboravile ali ni mladozenja :cry:
P.S Ubio coveka zbog lubenice i postao svetac :roll: :oops:
Odmah sam ja znao da tu nesto smrdi
kaze tip iz komunalnog

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

Senzacija u selu Bašigovci kod Živinica


Krava otelila četiri teleta

U utorak oko podne porodica Podgorčević iz sela Bašigovci kod Živinica postala je senzacija u cijelom Tuzlanskom kantonu. Vijest da je krava Muzafera Podgorčevića otelila četiri živa teleta čula se čak do Doboja odakle su ljudi dolazili da ih vide.
- Ovo je prava senzacija! Ja za 20 godina rada nisam čuo ni vidio da se desilo ovako nešto. Dešavalo se da se rode trojke, ali gotovo uvijek mrtve. Ni čuveni doktor Ahmed Mutavelić za 80 godina rada na Veterinarskom fakultetu nije čuo za ovakav slučaj - kaže Mustafa Šabanović, direktor Veterinarske stanice.
Podgorčević je kravu othranio kao junicu i za tri godine otelila je sedmero teladi.


Za Dnevni Avaz
M. Me.
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Datum: 17.02.2006
Mješovita srednja škola u Bosanskoj Krupi

Učenik profesora izbo nožem
M. KALIMAN



BOSANSKA KRUPA - Šesnaestogodišnji učenik Mješovite srednje škole u Bosanskoj Krupi prekjuče je u holu škole izbo nožem svog profesora Samira Suljkanovića (32).

Učenik je profesora nožem ubo u stomak iskoristivši gužvu prilikom dolaska druge smjene učenika oko 14 sati.

Povrijeđenog predavača braća su odmah poslije incidenta prevezla u Kantonalnu bolnicu u Bihać i život mu nije u opasnosti.

Ubodna rana je u predjelu jetre, ali srećom nema unutrašnjeg krvarenja.

"Nisam primijetio koji me je učenik ranio, niti znam razlog koji ga je motivirao", kaže Suljkanović, koji se oporavlja na Odjelu intenzivne njege hirurgije u Bihaću.

Napadača su primijetili učenici. Riječ je o 16-godnišnjaku, učeniku drugog razreda. Maloljetnik je uhapšen, a tokom jučerašnjeg dana obavljena je kriminalistička obrada, uz prisustvo socijalnog radnika iz Centra za socijalni rad Bosanska Krupa.

"Svi smo šokirani, a učenik koji je nožem nasrnuo na kolegu Suljkanovića do sada nije bio problematičan", kaže Teufik Sedić, direktor Mješovite srednje škole "Safet Krupić" u Bosanskoj Krupi.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

B92
Beograd -- Međunarodna alijansa za intelektualnu svojinu predložila da SCG bude stavljena na listu zemalja za posmatranje.

SCG se može naći na listi zemalja u kojima je stanje zaštite autorskih prava na veoma niskom nivou, saopštava danas distributerska kuća Tak i navodi da je opšti zaključak da SCG u oblasti zaštite autorskih prava nije dovoljno uradila, iako je najavljivala odlučnu akciju.

Međunarodna alijansa za intelektualnu svojinu štiti interese sedam trgovačkih asocijacija iz SAD koje se bave industrijom u oblasti autorskog prava. U godišnjem izveštaju IIPA o pirateriji u 68 zemalja širom sveta predloženo je da SCG bude uvrštena na listu za posmatranje, s 27 zemalja.

U izveštaju sse navodi da bi SCG trebalo da pokrene hitne akcije protiv ulične piraterije, donese zakone o optičkim medijima i da veća ovlašćenja carinskim organima u borbi protiv uvoza i izvoza piratskih proizvoda, da Srbija primeni Zakon o visokotehnološkom kriminalu, a da Crna Gora usvoji amandmane na Krivični zakon, da više pažnje posveti upućivanju i obuci svih nadležnih u borbi protiv piraterije, tužilaca, sudija, tržišnih inspektora, a preporučuje se i primena kazni zatvora koje bi imale funkciju zastrašivanja.

Stamenković: Učinjen veliki napor

Branko Stamenković, stručnjak za visokotehnološki kriminal i zamenik tužioca u Drugom opštinskom tužilaštvu u Beogradu, kaže da je u Srbiji učinjen veliki napor u borbi protiv piraterije i da je zbog toga razočaran predlogom da SCG bude stavljena na listu za posmatranje zbog vrlo slabe zaštite autorskih prava.

"Stavljanje na listu za posmatranje nije automatski uvođenje trgovinskih sankcija SAD, ali jeste opasnost od toga. Za mene je razočaranje što taj predlog postoji jer su izvršna, zakonodavna i sudska vlast u Srbije učinile veliki napor u suzbijanju piraterije. Pomak je učinjen, ali konačan udarac nije zadat jer nedostaju organi, kao vrh koplja", kaže on.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

БАЊАЛУКА - Из "естетских разлога" и као награду за оданост, бањалучки стоматолог Милан Вујновић уградио је свом кућном љубимцу, црном руском теријеру, Атосу, златни зуб. /809375/


СРНА
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

ПРЕДСТAВЉAЊЕ НОВИХ УСЛУГA У МОБИЛНОЈ ТЕЛЕФОНИЈИ

МУЊЕВИТО ПО ИНТЕРНЕТУ
Помоћу система ХСДПA корисници са интернета могу да скину апсолутно све - од тонова, преко слика и података, до филмова - и то за врло кратко вријеме

ЈЕДAН од најзанимљивијих технолошких новитета у свијету мобилних комуникација, представљен на недавно одржаном годишњем Конгресу "ГСМ Aсоцијације" у Барселони, без сумње је систем ХСДПA, који корисницима, најкраће речено, омогућава невјероватно брз приступ интернету.
Поменути систем подржавају само мобилне мреже треће генерације, а већ у другој половини ове године претплатници аустријског "Мобилкома" моћи ће да провјере колико су истините приче о невјероватно брзом систему ХСДПA.
Ово је у Барселони најавио предсједник управе "Мобилком Aустрија Групе" Борис Немшић, истакавши да је ХСДПA најновији блок у аустријској мрежи треће генерације. Према Немшићевим ријечима, благодети система ХСДПA у другој половини ове године моћи ће да користе претплатници "Мобилкома" у свим већим градовима у Aустрији.
Овај систем, тврде у "Мобилкому", корисницима омогућава проток података брзином од 3,6 мегабајта у секунди. Укратко, помоћу ХСДПA корисници са Интернета могу да скину апсолутно све - од тонова, преко слика и података, па све до филмова и то за врло кратко вријеме. Тачније, ХСДПA чак је четири пута бржи од такозваног УМТС система, досадашњег неприкосновеног владара мобилног Интернета.
Представници "Мобилкома" најављују да ће ХСДПA врло брзо бити доступан и на мрежама других мобилних оператера, чланова њихове групе, попут словеначког "СиМобила" и хрватског "Випнета".
- Први смо мобилни оператер који ХСДПA доводи у Aустрију, чиме смо још једном потврдили наше вођство у иновацијама. Тачније, овим смо учврстили водећу позицију у Европи, гдје смо такође један од првих оператера са овим системом - казао је Немшић.
Image
У фази тестирања овај систем већ су могли да испробају грађани Беча, гдје су до сада корисници остваривали приступ Интернету брзинама до 1,8 мегабајта у секунди. Данас је, међутим, та брзина већ 3,6 мегабајта у секунди. Када се то упореди са својевремено изузетно популарним системом ГПРС, односно системом пакетног преноса података, представници "Мобилкома" кажу да је ХСДПA чак девет пута бржи од свог претходника.
У "Мобилкому" кажу да ће ХСДПA бити доступан на свим подручјима, покривеним УМТС, односно моћи ће да га користи више од 65 одсто популације.
"Мобилком" је у прошлој години комплетну мрежу у Aустрији обновио технологијом треће генерације. Тренутно је једини оператер у Aустрији, који својим корисницима нуди услуге треће генерације.
Да њихови планови не завршавају са пуштањем у рад ХСДПA система, представници "Мобилкома" доказали су у Барселони, склопивши ексклузивни уговор са шведским "Ериксоном", који би својом технологијом требало да прати развој мреже водећег аустријског оператера.

Д. МAЈСТОРОВИЋ
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

Preventiva protiv ptičjeg gripa na Drini

Skupa dezinfekcija


LJUBOVIJA - Od juče su na graničnim prelazima preko Drine postavljeni dezinfekcioni sunđeri, kao preventiva protiv ptičjeg gripa. Međutim, to je izazvalo i revolt kod građana iz varoši koje gravitiraju prema Bosni i Hercegovini, jer se prelaz preko sunđera plaća od 100 do 800 dinara.

Većina stanovnika Ljubovije, Malog Zvornika, Loznice, Bajine Bašte i Priboja, kao i gradova na bosanskoj strani, svakodnevno po nekoliko puta pređe preko Drine zbog posla, škole, trgovine, posete rodbini... Sada za svaki prelazak moraju da plate globu protiv ptičjeg gripa. Za motocikle prelazak preko sunđera košta 100 dinara, za automobile 200, za kamione 500 i za autobuse i šlepere 800 dinara. Mnogi su juče okretali svoja vozila i vraćali se nazad ne želeći da plate, a oni koji su plaćali činili su to uz brojna negodovanja.

- Jasno mi je da država treba da štiti svoje građane od raznih zaraznih bolesti. Ali mi nije jasno da to radi preko džepa svojih građana. Tražiću da mi Srbija nadoknadi sve nastale troškove, jer moram da idem na posao - kaže gospođa iz belog „golfa“ koja je iz Bratunca u Ljuboviju pošla na posao. Slično misle i drugi, govoreći da će od sada ići isključivo autobusom. Ali, kako stvari stoje, uskoro ni to neće moći.

Image

- Mi dnevno imamo devet prelazaka granice. Samo za to treba da platimo 7.200, ili mesečno preko 200.000 dinara. Mi toliko nemamo pazara, i moraćemo da ukinemo sedam polazaka za Bratunac i Srebrenicu, i da ostavimo samo dva đačka autobusa. Drugog rešenja nemamo. Poučeni ranijim iskustvima, sada treba očekivati istu meru i sa bosanske strane, a ako se to desi, onda ćemo morati i đačke autobuse da ukinemo - rekao je Pantelija Vesić, šef poslovnice lazarevačke „Lastre“ u Ljuboviji.

Inače, preko graničnog prelaza u Staroj Ljuboviji dnevno u proseku pređe preko 400 putničkih automobila i oko 30 autobusa.


Ajd sto se placa,a gdje je brojcanik koji registruje koliko vozila prodje,mislim dezinfikuje.

Ako neko plati nek nam postavi faksimil uplatnice,da i mi to vidimo.Trebalo bi da ima neka hartija,zvuci ubjedljivije.

:smt117 :smt066
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

PA TO NEMA NIGDJE!!! U SVIM DRUGIM DEMOKRATSKIM ZEMLJAMA NE PLACA SE NISTA....
nema zabave bez zena i rakije

Kostakurta
Posts: 537
Joined: 26.03.2005. 09:10

Post by Kostakurta »

KAMIKAZA wrote:SJASI KURTA DA UZJASI MURTA !!!
A OVU DVOJICU CE DA UHVATE :lol: AKO OPERU RUKE :smt005 :wink:
Uhvatise jednoga nepranih ruku i sad ce ga dobro povuc da ce mu se otegnut do koljena :lol:
Odmah sam ja znao da tu nesto smrdi
kaze tip iz komunalnog

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Uhićen haški optuženik Ratko Mladić?
Image

U Beogradu je navodno uhićen srpski general Ratko Mladić - uz Radovana Karadžića najtraženiji haški optuženik - barem tako javlja agencija Tanjug i još neki srbijanski mediji. Prema nekim neslužbenim izvorima, Mladić je uhićen u Beogradu i već je naputu za Tuzlu od kuda bi trebao biti prebačen u pritvor Haškog suda. Srbijanska vlada ove informacije demantira, a ukoliko se potvrdi informacija o uhićenjuje to istina, Ratko Mladić je uhićen točno na dan isteka roka koji je Carla Del Ponte dala Srbiji.

RTL Vijesti!
Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Koštunica odobrio hapšenje Mladića

Image

BEOGRAD - Premijer Srbije Vojislav Koštunica i ministar odbrane SCG Zoran Stanković izdali su juče u 13.30 nalog za hapšenje Ratka Mladića, ali on do 18.30 nije krenuo na put prema Hagu, rekli su "Nezavisnim" izvori bliski Vladi Srbije.

"Vijest o hapšenju haškog optuženika Ratka Mladića nije tačna", izjavio je sinoć Srđan Đurić, šef Kancelarije Vlade Srbije za saradnju s medijima.

On je ovu izjavu dao nakon što je televizija BN iz Bijeljine objavila da je Mladić juče uhapšen u Beogradu i da je u toku njegovo prebacivanje u američku bazu u Tuzli, a odatle u Hag.

"Riječ je o dezinformaciji koja nanosi štetu i ne doprinosi naporima Vlade da saradnja sa Haškim tribunalom bude dovedena do kraja", kazao je Đurić.

Vijest da je Mladić uhapšen demantovao je i MUP Srbije.

U bazi NATO-a u Tuzli "Nezavisnim" je sinoć u 18.30 rečeno da do tog trenutka nisu imali nikakvu najavu leta iz Beograda.

U Haškoj kancelariji u BiH takodje su kazali da nemaju informacije o Mladićevom putu za Hag, a isto je rekao i portparol Tužilaštva za ratne zločine Srbije Bruno Vekarić.

Mediji su sinoć objavljivali kontradiktorne informacije o tome da je Mladić lociran, da je uhapšen ili da se predao.

"Nezavisne" su ranije objavile da predstavnici Vlade Srbije pregovore sa Mladićem od prije nekoliko dana vode u jednom objektu na planini Cer.

"Predstavnici Vlade Srbije,u srijedu 15. februara na planini Cer započeli su pregovore sa Mladićem. Moguće je da se pregovori vode ili u manastiru Petkovica ili u lovištu Srbija šuma Vidojevica ili u selu Straža, u kojem se nalazi raketna baza pod zemljom. Za ulazak u ovo selo potrebna je specijalna dozvola VJ", rekao je "Nezavisnim" izvor blizak Vladi Srbije.

On je dodao da je o toku samih pregovora veoma teško dobiti informacije, jer njima raspolaže samo najuži krug ljudi oko premijera Koštunice.

Sinoć oko 19.00 i američka agencija AP pozivajući se na visokog srpskog bezbjednosnog zvaničnika objavila je da je Mladić lociran i da vlasti pregovaraju o njegovoj predaji.

Jovan Simić, savjetnik predsjednika Srbije za pitanja Haškog tribunala rekao je "Nezavisnim" da nema informaciju da je Mladić uhapšen ali da bi se to trebalo uskoro desiti.

Vladeta Janković, savjetnik premijera Srbije izjavio je juče da nema informacije da vlasti u Srbiji pregovaraju sa Mladićem. On je rekao da je politička odluka da se okonča saradnja sa Haškim tribunalom odavno doneta i da je sada sve u rukama specijalnih službi policije i vojske.

Vladimir Božović, generalni inspektor MUP-a Srbije rekao je da MUP Srbije preduzima intenzivne mjere i radnje radi lociranja i hapšenja haških optuženika i da očekuje da će vrlo brzo biti uspješno okončana saradnja sa Haškim tribunalom.

"Određene informacije svakako dolaze do nas, ali ono što je zaista čvrst zaključak i što mogu iskreno da kažem kao generalni inspektor je da MUP Srbije preduzima intenzivno sve mjere i radnje da se lociraju i uhapse haški optuženici", rekao je Božović.

Dokument o penzionisanju Mladića
Među dokumentima koje će Beograd dostaviti Haškom sudu nalazi se i dokument o penzionisanju većeg broja vojnih osoba, među kojima i Ratka Mladića, koga je u februaru 2002. godine potpisao tadašnji predsjednik SR Jugoslavije Vojislav Koštunica.

Nacionalni savjet za saradnju s Haškim tribunalom donio je u ponedjeljak odluku o dostavljanju 36 traženih dokumenata tom sudu, među kojima se, kako tvrdi Televizija B92, nalazi i odluka o penzionisanju u Vojsci SCG (tada SRJ), uprkos tome što je ranije, u RS, penzionisan 1996. godine, nakon čega je ostao aktivan u Generalštabu Vojske SRJ.

Takođe, kako saznaje Televizija B92, među dokumentima upućenim Haškom sudu, nalazi se i dokument o odlikovanju koje je Mladiću dodijelio predsjednik SR Jugoslavije Zoran Lilić, u vrijeme dok je on bio komandant Vojske RS.


Nezavisne novine
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

PDV izazvao poskupljenja komunalija

A.Tipura

Troškovi stanovanja u RS veći za 22,8 odsto




BANJA LUKA - Troškovi stanovanja prema statističkim podacima u januaru su porasli za 22,8 odsto, a glavni razlog je uvođenje PDV-a.

Kao i mnoge porodice u RS, porodica Filipović iz Banje Luke je za račune iz kućnog budžeta ovih dana morala platiti oko 20 KM više nego što je plaćala prije PDV-a.

Prema riječima Milice Filipović, najdrastičnije su porasli troškovi za grijanje, koje sada njena četvoročlana porodica plaća više za 11,50 KM.

"Umjesto 67 KM za grijanje dvosobnog stana od januara plaćamo 78,50 KM. Račun za vodu je veći za tri KM i sada nam je mjesečni obračun 16 KM. Za odvoz kućnog smeća račun je veći za 0,55 KM, dok je kablovska televizija uvođenjem PDV-a skuplja za 1,5 KM. Za telefonski račun izdvajamo više 3,5 KM", navela je Filipovićeva.

Prema njenim riječima troškovi za režije time nisu konačni, jer kako kaže, još im nije stigao račun za utrošenu struju.

Iz Pokreta potrošača RS su ponovili da je primjenom jedinstvene stope PDV-a od 17 odsto ugrožena egzistencija oko 70 odsto porodica u RS.

Dragovan Petrović, generalni direktor Pokreta potrošača RS, rekao je da je ovo udruženje tražilo uvođenje nulte stope na osnovne životne namirnice, komunalne usluge, lijekove, proizvode za ličnu higijenu, školske udžbenike, pribor i štampu.

"Za pokriće troškova prosječne četvoročlane porodice potrebno je više od dvije prosječne plate u RS, što može da zadovolji samo oko 30 odsto porodica", upozorio je Petrović.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

БАЊАЛУКА, 22. ФЕБРУАРА /СРНА/ - У Републици Српској /РС/ прошле године лопови су уз употребу ватреног оружја извршили 14 разбојништава у банкама и поштама, и отуђили 2.074.536 КМ, саопштено је Срни из МУП-а РС.

Расвијетљена су четири случаја, а починиоци откривени и пријављени надлежним тужилаштвима, док је у Приједору спријечен покушај пљачке у Новој бањалучкој банци и починилац ухваћен захваљујући присебности обезбјеђења.

Лопови су у другим разбојништвима украли 347.542 КМ, девет возила у власништву банака и пошта, од којих је шест пронађено и враћено власницима, 85 мобилних телефона, лап-топ, пет пиштоља, једну пушку, те већи број личних докумената и других личних предмета.

У 12 пљачки из бензинских пумпи отуђено је 25.347 КМ, а из седам спортских кладионица, које су све више предмет оваквих напада, отето је 10.076 КМ.

Прошле године током разбојништава 69 лица је теже или лакше повријеђено, а ове године није било разбојништава са смртним случајевима
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

У ПРЊАВОРУ НЕМА ПТИЧИЈЕГ ГРИПА
[img]
http://www.opstinaprnjavor.net/Portals/ ... AK%202.jpg [/img]

За сада нема опасности, као што нема нити мјеста паници, због птичијег грипа – изјавила је данас приликом обиласка водених површина Рибњак АД Прњавор, Душка Копустењски, општински ветеринарски инспектор.

Она тврди да је сада пријеоритет да се сви заједно придржавамо санитарно-ветеринарских мјера, које су прописале надлежне инситуције. Инспектор Копустењски посебно је упозорила на нужност затварања, односно држања перади у затвореним просторима у нашим домаћинствима.

Љубомир Јотановић, вођа ловишта Рибњак АД Прњавор, рекао је да се на рибњачким површинама налази 15 лабудова, који се редовно прате током свакодевног мониторинга вода.

Рибњак Прњавор под водом има око 630 хектара рибњачких површина, те је из тог разлога и на нивоу Републике Српске, идентификован као ризично подручје за појаву птичије грипе.



М.М.


:cry:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Banjolučanki Ivani Zdjelar pri povratku iz prodavnice desila se drama

Rotvajler rastrgao psa pred očima vlasnice
BANJA LUKA - Ivanu Zdjelar iz Banje Luke i njenog psa u srijedu kada su se vraćali iz prodavnice u Ulici Petra Preradovića napao je pas rotvajler koji je njenog kućnog ljubimca na smrt rastrgao, a njoj, na svu sreću, ništa nije bilo.

Prema riječima Zdjelarove nesreća se desila u blizini kuće porodice Ukmar kojoj i pripada rotvajler Lea.

"Kada smo izašle iz trgovine oko 11 časova ja i moj pas Lola prešle smo na drugu stranu ulice i u trenutku kada sam prolazila pored te kuće rotvajler je preskočio ogradu i potrčao prema nama. Uplašila sam se, a Lola mi se otrgla iz ruke i počela da bježi", priča Zdjelareva.

Rotvajler je, kaže, bio brži, uhvatio je mješanca Lolu i počeo da je oštrim zubima ujeda svuda po tijelu.

"Dotrčao je nepoznati momak i rotvajlera posuo vodom. Pobjegao je, a moja Lola u krvi jedva da je davala znake života", ističe Zdjelareva.

Dodaje da je kućnog ljubimca odvezla u Veterinarsku stanicu "Mim Coop", ali dok su tamo stigli Lola je već bila mrtva.

Ivanina baka Marica kroz plač kaže da su Lolu voljeli kao člana porodice i da je bila četiri godine kod njih.

Članovi porodice Ukmar tvrde da im je žao što je do ovoga došlo i da je do tada njihov rotvajler bio bezopasan.

"U tom trenutku bila sam u bašti i vidjela da je moja Lea iskočila iz svog boksa, preskočila je ogradu i pojurila za Ivaninim psom", rekla je Radoslavka Ukmar i naglasila da je pokušala pomoći te da je zvala Leu da se vrati, ali da je ona nije čula pošto je već bila daleko.

Prema njenim riječima odmah poslije tog nesretnog slučaja Leu su odvezli u Azil za pse.

"Došla nam je i Veterinarska inspekcija, pokazali smo da imamo svu dokumentaciju, rotvajler je redovno išao na preglede i na vakcinaciju", rekla je Ukmareva pokazujući izvještaj veterinara.

Epilog ove priče, ističe Zdjelarova, vidjeće se u Osnovnom sudu u Banjoj Luci jer je, kako kaže, podnijela tužbu protiv porodice Ukmar.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Datum: 27.02.2006
Poslije otkrivanja snimka golih košarkašica iz Banovića

J. Šarac

Djevojke traže da autor bude kažnjen
BANOVIĆI - Košarkaški klub RMU Banovići i košarkašice koje su snimljene nage dok su se presvlačile i tuširale u svlačionici sportske dvorane u Banovićima neće odustati od kažnjavanja autora kratkog filma, četrnaestogodišnjaka K.M. iz Banovića, kažu u ovom klubu.

Predsjednik kluba Enver Brigić je MUP-u TK uputio zahtjev za sprovođenje istrage, te suzbijanje dalje distribucije golišavih scena košarkašica, među kojima ima i maloljetnica. Na snimcima, koji su navodno snimljeni video-kamerom koju je četrnaestogodišnjak dobio od rodbine iz Njemačke, pažnja je najviše usmjerena na A.A., kćerku trenera tog kluba, inače studenta treće godine.

Ona je najavila tužbu, a i ostale djevojke prikupljaju potpise u cilju zaštite ličnog integriteta. Prvi snimak je nastao 18. februara, a otkriven je tri dana kasnije, kada se dječak s kamerom ponovo popeo na prozor na visini od oko tri metra, kako bi snimio i drugi dio filma.

"Djevojke su vidjele crveno svjetlo na prozoru, uskomešale se i pozvale pomoć, tako da 'kamerman' nije uspio snimiti drugi pornografski materijal", kažu u banovićkom klubu.

Nakon otkrivanja nemilog događaja, uprava Sportske dvorane je prefarbala stakla na prozorima s kojih je snimana svlačionica.

Dječak kojeg sumnjiče za snimanje golih košarkašica je odlikaš u osnovnoj školi. Njegova majka je službenica MUP-a TK. Otac osumnjičenog dječaka, Halil M., koji je profesor u banovićkoj srednjoj školi, kaže da je nakon razgovora sa sinom saznao da je u snimanju učestvovao i četrnaestogodišnji A.Dž., te punoljetni mladić s nadimkom Čoja, koji je, navodno, i dao ideju za snimanje.

Halil M. tvrdi da se na snimcima ne vide lica djevojaka, te da njegov sin nije koristio video-kameru, već kameru na mobitelu. Također, negira da su se snimci mogli kupiti jer je od sina oduzeo mobitel.

Prema pričama osnovaca, snimci su dospjeli u njihove i mobitele srednjoškolaca, a velika potražnja je i razlog što je autor pokušao napraviti i drugi dio filma.

"Službenici PS Banovići još prikupljaju dokaze, a izvještaj će tužilaštvu biti poslat u narednih nekoliko dana. Sada ne možemo reći protiv koliko osoba", rečeno je u Odjelu za javnost MUP-a TK.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

НЕОБИЧAН ИНЦИДЕНТ У БAЊОЈ ЛУЦИ

СУЗЕ ПОД ВЕЛОМ ТАЈНИ

Полиција уочила два маскирана цивила и уплакану дјевојку у џипу међународних снага. Приликом покушаја да контактирају са дјевојком, војници упалили џип и побјегли. Све пријављено Еуфору који води интерну истрагу

БAЊA ЛУКA - Инцидент, у којем су учествовала два војника Еуфора у цивилу и једна дјевојка на паркингу код "Леснине" у Бањој Луци, и јуче је био обавијен велом тајни.
Министарство унутрашњих послова Републике Српске саопштило је да је патрола бањолучке Полицијске станице 2 у уторак око 23 часа на паркингу у насељу Росуље, у џипу "нисан терано" затекла двојицу маскираних мушкараца у цивилном одијелу. Они су се представили да су припадници Еуфора и показали рукама полицији да се удаљи.
На задњем сједишту у џипу, полицајци су примијетили млађу дјевојку која је била уплакана. У саопштењу се истиче да су на покушај полицајаца да контактирају са дјевојком, војници упалили џип и побјегли. О овом случају, полиција је обавијестила дежурног официра Еуфор.


--------------------------------------------------------------------------------


ЏИП
"Глас Српске" незванично сазнаје да јединица Еуфор смјештена у бази Рамићи код Бање Луке посједује џип "нисан терано" са тамним стаклим и регистарским таблицама "ТТ 56 AA" које су полицајци уочили на лицу мјеста. У вријеме инцидента, џип је био на паркингу код "Леснине", у мраку иза камиона. Јуче нисмо успјели да сазнамо ко је био у џипу нити ко је дјевојка.

--------------------------------------------------------------------------------
Према сазнањима нашег листа, припадници Еуфора су на глави имали маскирне капе - фантомке. Дјевојку стару око 25 година, полицајци су примијетили јер је стакло на џипу било спуштено код задњег сједишта.
Портпарол Центра јавне безбједности Бања Лука Раде Мутић истакао је да још нема повратне информације од Еуфора.
- Чекамо да нам из Еуфора саопште јесу ли маскирана лица њихови војници или не. Уколико се испостави да немају везе са Еуфором, започећемо истрагу. Aко буде супротно, да су то војници међународних снага онда полиција нема надлежност над случајем - објаснио је Мутић.
Шеф канцеларије за односе с јавношћу Мултинационалне оперативне групе сјеверозапад мајор Расел Креиг јуче је изјавио да је истрага о случају који је пријавила полиција Републике Српске у току и да не може тренутно ништа да каже.
Очекује се да ће истрага утврдити шта се стварно десило јер не треба заборавити да је раније било злоупотреба џипова, али и униформи међународних мировних снага.
Подсјетимо само на један случај када су у пљачки два милиона марака 1. децембра 2004. године у мјесту Јасенов До надомак Бање Луке, маскирани разбојници били обучени у униформе, наоружани пушкама и возили џип са ознакама међународних мировних снага. Дан касније пронађен је спаљени аутомобил пљачкаша а утврђено је да је то био украдени џип једне од међународних организација. Сличних случајева било је још.
В. ЈAЊИЋ

Zasto postoji POLICIJA kad ne moze da reaguje?
Kome je potrebna istraga,ako ne budu vojnici EUFOR-a?
I da jesu vojnici ili sluzbenici,kojem zakonu podlezu ovakve osobe?

Zalosno!!!
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Zalsno, i kako da pravna drzava djeluje prtov trgovine bjelim robljem kada nema nadleznosti nad pripadnicima EUFORA :?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
HEKTAP
Posts: 817
Joined: 19.05.2005. 02:49
Location: Trg ratni profitera/Prnjavor

Post by HEKTAP »

ma treba njih sve pobiti!!! :lol: to su najveci mafijasi i zlikovci...,al posto smo mi od zavrsetka zadnjeg rata postali pi*kini dimovi i da nam stranci sude u vlastitoj kuci, hhhhhhhhhhm,neznam sta da kazem na sve to!!! :!: :idea: :?: :arrow:
Nisam lijep al sam zato PAMETAN!!!

Post Reply