Vijesti

Radio, TV, internet, štampa...

Moderator: aquarius

Post Reply
User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

Image

Бета,13.3.2006.Зденко Томановић, адвокат породице Милошевић, изјавио је новинарима у Хагу да је обавијестио Владу Србије и надлежне да је жеља ове породице да Слободан Милошевић буде сахрањен у Београду.

Томановић је рекао да ће тијело преминулог Милошевића данас преузети његов син Марко, који би требало да стигне из Москве.

Наводећи да је о томе обавијестио холандске власти и тражио да Марку Милошевићу буде омогућено да уђе у земљу, он је додао да би то требало да буде урађено што прије.

Томановић је рекао да би сутра требало да дођу и руски љекари, како би провјерили резултате обдукције, која је јуче обављена у Хагу, а према чијим је резултатима Милошевић преминуо од инфаркта.
Градоначелник Београда Ненад
Богдановић саопштио је данас да неће одобрити да бивши председник
Србије и СРЈ Слободан Милошевић буде сахрањен у Алеји заслужних
грађана на београдском Новом гробљу.

"За време свог мандата у Скупштини града Београда сагласио сам се да
се у Алеји заслужних грађана сахране људи који су својим делом и
животом оставили позитиван, племенит и хуман траг у овом граду и
нашој земљи", навео је Богдановић у писаној изјави достављеној
агенцији Бета.

Он је истакао да су трагови које је Милошевићев режим оставио за
собом разлог што сматра да му никако не припада место "заслужног
грађанина" не само у Алеји већ ни у српској историји.

Богдановић је додао да, међутим, не оспорава право онима који
другачије мисле да искажу своја осећања и став на начин примерен
тренутку какав јесте смрт сваког човека.
Врховни савјет одбране Србије и Црне Горе /СЦГ/ неће дозволити употребу јединица Војске СЦГ у протоколу сахране Слободана Милошевића - саопштила је Дирекција за информисање Савјета министра СЦГ.

Овај закључак је донесен на приједлог предсједника Србије Бориса Тадића и у складу са одредбама Правила службе Војске СЦГ.
Син Слободана Милошевића, Марко, изјавио је данас да ће затражити од Русије дозволу да његов отац буде сахрањен у Москви, уколико члановима његове породице не буде гарантована безбједност у Србији.

Марко Милошевић је за Први канал руске телевизије рекао да његова породица жели да Слободан Милошевић буде сахрањен у Београду, али да та одлука зависи од тога да ли ће власти Србији гарантовати безбједност његовој мајци Мири, против које је поднесена кривична пријава.

"Управо сам изубио оца и не желим да ризикујем безбједност своје мајке" - рекао је Марко Милошевић и додао да је незванично затражио од руских власти дозволу за сахрану у Москви, док се у Србији не стекну услови за преношење тијела из Русије.
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

SLUCAJNO SAM GLEDALA EMISIJU "OTVORENO" NA HRT. HRVATE JE SADA UHVATILA VELIKA FRKA! POSTO SU I MILOSEVIC I BABIC VEC MRTVI, BOJE SE TA CE I "NJIHOVI HEROJI DOMOVINSKOG RATA" ZAVRSITI TAKO!!!!!!!
JOS VISE SE BOJE DA CE SADA HRVATSKA DRZAVA BITI OPTUZENA ZA GENOCID NA SRPSKOM STANOVNISTVU ZA VRIJEME POSLEDNJEG RATA!!!!!!
DAJ BOZE PRAVDE!!! BOLJE IKAD NEGO NIKAD!!!!!!
nema zabave bez zena i rakije

kum_dd
Posts: 41
Joined: 04.01.2006. 02:00

Post by kum_dd »

Murgo nisi DOBRO gledao-la OTVORENO!! ili nisi razumio-la..poz :lol:

User avatar
HEKTAP
Posts: 817
Joined: 19.05.2005. 02:49
Location: Trg ratni profitera/Prnjavor

Post by HEKTAP »

Mira Markovic ce da prisustvuje sahrani jer je vlada Srbije danas ukinula potjernicu protiv nje!!!
oooooooooo oce biti derneka!!!
Samo neznam koce da mu kopa raku i gdje i kad??? :cry: :cry: :cry:
Nisam lijep al sam zato PAMETAN!!!

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

kum_dd wrote:Murgo nisi DOBRO gledao-la OTVORENO!! ili nisi razumio-la..poz :lol:
Na koju emisiju mislis? Ja ne mislim na onu od sinoc!
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
Bojana
Posts: 1598
Joined: 26.02.2005. 05:28
Location: Koje?

Post by Bojana »

murgo wrote:JOS VISE SE BOJE DA CE SADA HRVATSKA DRZAVA BITI OPTUZENA ZA GENOCID NA SRPSKOM STANOVNISTVU ZA VRIJEME POSLEDNJEG RATA!!!!
Ne, nego treba i pretposljednjeg i posljednjeg! Ne treba im dozvoliti da udju u EU dok ne priznaju sve zlocine nad Srbima, pocevsi od Jasenovca i Drakulica do progonstva stotina hiljada Srba iz Slavonije i Krajine! :evil:
Ko se jednom o mlijeko opece, taj i u jogurt duva !

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

murgo wrote:SLUCAJNO SAM GLEDALA EMISIJU "OTVORENO" NA HRT. HRVATE JE SADA UHVATILA VELIKA FRKA! POSTO SU I MILOSEVIC I BABIC VEC MRTVI, BOJE SE TA CE I "NJIHOVI HEROJI DOMOVINSKOG RATA" ZAVRSITI TAKO!!!!!!!
JOS VISE SE BOJE DA CE SADA HRVATSKA DRZAVA BITI OPTUZENA ZA GENOCID NA SRPSKOM STANOVNISTVU ZA VRIJEME POSLEDNJEG RATA!!!!!!
DAJ BOZE PRAVDE!!! BOLJE IKAD NEGO NIKAD!!!!!!

!!!!!!!
!!!!!!
!!!!!
!!!!
!!!
!!
! :lol: :lol: :lol:
...And Justice For All

Kostakurta
Posts: 537
Joined: 26.03.2005. 09:10

Post by Kostakurta »

:shock: Ako ovako nastavi zatvor u Hagu ce bankrotirati.
Zbog nerentabilnosti i nepopunjenih apartmana :lol:
,,Gosti,, ocito nisu zadovoljni ponudzenim programom i reprezentacijom spomenutog hotela :smt003 :smt044
Odmah sam ja znao da tu nesto smrdi
kaze tip iz komunalnog

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

Kostakurta wrote::shock: Ako ovako nastavi zatvor u Hagu ce bankrotirati.
Zbog nerentabilnosti i nepopunjenih apartmana :lol:
,,Gosti,, ocito nisu zadovoljni ponudzenim programom i reprezentacijom spomenutog hotela :smt003 :smt044
:shock: :? Daj KOSTAKURTA uozbilji se vise i pocni lijepo i PRAVILNO pisati.. Đ a ne Dž.. nemoj da si ogranicen.. :cry:
...And Justice For All

Kostakurta
Posts: 537
Joined: 26.03.2005. 09:10

Post by Kostakurta »

Kirk_H@mmett wrote:
Kostakurta wrote::shock: Ako ovako nastavi zatvor u Hagu ce bankrotirati.
Zbog nerentabilnosti i nepopunjenih apartmana :lol:
,,Gosti,, ocito nisu zadovoljni ponudzenim programom i reprezentacijom spomenutog hotela :smt003 :smt044
:shock: :? Daj KOSTAKURTA uozbilji se vise i pocni lijepo i PRAVILNO pisati.. Đ a ne Dž.. nemoj da si ogranicen.. :cry:
Dobro onda
,,Gosti,, ocito nisu zadovoljni ponudjenim programom i reprezentacijom spomenutog hotela :smt005
Odmah sam ja znao da tu nesto smrdi
kaze tip iz komunalnog

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

ПРЊAВОРСКA ПОЛИЦИЈA ПОКРЕНУЛA ИСТРAГУ О ПРЕВAРИ

НИ ПОСЛА, НИ ЕВРА


Деветорица младића којима је Драган Радић Баја обећао посао у Aустрији платили за "папире" по 115 евра али до данас нису отпутовали на рад у иностранство па су све пријавили полицији

ПРЊAВОР - Деветорица младића са подручја прњаворске општине поднијела је протекле недјеље пријаву Станици полиције Прњавор против Драгана Радића Баје из Радње код Добоја, због наводне преваре.
- Нисмо у питању само нас деветорица. Богзна колико је људи насјело на Радићеву причу о запослењу у Aустрији - започињу своју причу четворица младића који су, након пријаве полицији, одлучили и да јавно проговоре о цијелом случају.
Један од преварених младића са којима смо разговарали протеклог викенда Милољуб Милијевић из села Млинаца истиче да ако су они већ преварени не би требало да насједну и други.
- Зато смо одлучили да проговоримо - каже Милијевић.
Они тврде да је број преварених људи много већи и да се не ради само о превареним лицима са подручја прњаворске општине.
- За причу како неки човјек тражи шумске раднике за рад у Aустрији чуо сам почетком јануара у Лишњи од Гостимира Васића, с којим сам се сусрео у тамошњој кафани. Он ми је рекао да се обратим извјесном Милану Стојаковићу из Чорли, за кога сам касније незванично чуо да је одраније познат прњаворској полицији. Он ме је упутио на тога Драгана Радића Бају из Радње. Он је обећао да ће средити "папире" по цијени од 115 евра. С обзиром на то да се код нас до посла тешко долази, одлучио сам да платим за себе и за оца - прича нам Милован Мачковић из Срповаца, напомињући да је отац продао краву како би платили Радићу.
Преварени младићи причају да је носилац посла била аустријска фирма "ДДГ Дујић", која је наводно власништво извјесног Рајка Дујића, рођеног у Чечави, која има своје представништво у Мркоњић Граду. По првобитном договору у Aустрију је требало да крену на Светог Саву односно 27. јануара, да би тај рок био пролонгиран за прву половину фебруара. Посљедњи обећани рок био је 10. март.
- Као разлоге за пролонгирање одласка на рад у Aустрију, Радић је наводио проблеме са обезбјеђивањем радних дозвола у Aустрији. Након 10. марта ми више са њим немамо контакте. На број телефона који нам је дао више се нико не јавља - прича Недељко Ћетојевић из Срповаца.
Ћетојевић каже да је у договору са осталим превареним, које је познавао, одлучио да цијели случај пријави прњаворској полицији, гдје су нам потврдили да су пријаву оштећених грађана примили и да је покренута истрага.

Д. ЧОЛИЋ
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:shock: :? U RANIM JUTARNJIM SATIMA NA BENZINSKU PUMPU U NJEMACKOM GRADU HAMBURGU DOSAO JE COVJEK KOJI JE POD RUKOM NOSIO GLAVU ZENE POSTO JE GLAVU OSTAVIO NA TRAVU NAREDIO JE RADNIKU DA POZOVE POLICIJU NAKON DOLASKA POLICIJE USTANOVLJENO JE DA SE RADI O 40 GODISNJEM TURCINU KOJI JE ODSJEKAO GLAVU SVOJOJ ZENI DOK SU U STANU BILI OSIM NJIH I DVIJE MALOLJETNE KCERKE !!!
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Musa Kesedzija

Post by vrsta8472 »

Tip je bas COOL :? ...nadam se da ce ovo neko iz PNJ da procita, pa da i mi ne izostajemo za EVROPOM :? :wink:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

KAMIKAZA wrote::shock: :? U RANIM JUTARNJIM SATIMA NA BENZINSKU PUMPU U NJEMACKOM GRADU HAMBURGU DOSAO JE COVJEK KOJI JE POD RUKOM NOSIO GLAVU ZENE POSTO JE GLAVU OSTAVIO NA TRAVU NAREDIO JE RADNIKU DA POZOVE POLICIJU NAKON DOLASKA POLICIJE USTANOVLJENO JE DA SE RADI O 40 GODISNJEM TURCINU KOJI JE ODSJEKAO GLAVU SVOJOJ ZENI DOK SU U STANU BILI OSIM NJIH I DVIJE MALOLJETNE KCERKE !!!

:smt005 :smt005 :smt005 :smt100
...And Justice For All

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Datum: 21.03.2006
Poreska uprava RS sabira podatke o plaćenom porezu na godišnji dohodak

D. Risojević

Banjolučanin prijavio platu od 500.000 KM
BANJA LUKA - Jedan Banjolučanin platio je porez na lični dohodak 54.663 KM, što ga je svrstalo u rekordere po prijavljenoj zaradi u prošloj godini, saznaju "Nezavisne".

Anonimni biznismen prijavio je Poreskoj upravi da je u 2005. godini ostvario lični dohodak od 546.635 maraka, na osnovu čega je platio 10 odsto poreza.

Podatak o tome ko je ostvario ovoliku zaradu, maltene stotinu puta veću u odnosu na prosječnu godišnju zaradu, za razliku od nekih zapadnih zemalja, kod nas nije moguće dobiti, jer zakon zabranjuje otkrivanje takvih informacija.

Poreski obveznici, koji su u prošloj godini ostvarili četiri puta veću zaradu u odnosu na prosjek, bili su dužni da do 15. marta dostave podatke o tome koliko su zaradili u prošloj godioni, i na osnovu tih podataka plate porez na dohodak.

Prema preliminarnim podacima Poreske uprave, poresku prijavu podnijelo je 1.256 građana, mada će ovaj broj, zbog obrade podataka, koja je još u toku, sigurno porasti. Očekuje se da će ukupno uplaćeni porez biti veći nego što je to bio slučaj u prošloj godini, kada je poresku prijavu ispunilo 2.030 obveznika.

Ekonomisti tvrde da je pohvalno to što se neko odvažio da prijavi godišnju zaradu od pola miliona, jer, kažu, takvih je veoma malo.

"Gotovo svakodnevno smo svjedoci apsurdne situacije u kojoj čovjek vozi automobil od 100.000 maraka, a da uopšte nije poreski obveznik, ili, ako jeste, onda je prijavio minimalnu zaradu", upozoravaju ekonomisti.

Kako bi povećala prihode i ublažila udar na siromašne, Vlada RS, kako je juče objavljeno, namjerava drastično da izmijeni Zakon o porezu na dohodak. Prema novom prijedlogu, bila bi ukinuta dosadašnja praksa duplog oporezivanja (plata se mjesečno oporezuje, a postoji i obaveza za one sa većom zaradom, za godišnju prijavu) i bila bi uvedena diferencirana stopa poreza.

"Oni koji imaju više, platiće više", rekao je Milorad Dodik, predsjednik Vlade, "a oni koji imaju manje, platiće manje nego do sada".

Po novom prijedlogu, ko godišnje zarađuje do 2.400 KM, njegova zarada uopšte neće biti oporezovana, dok će oni koji zarađuju više od ove cifre platiti 10 odsto poreza, a treća kategorija, ona s godišnjom zaradom od 20.000 KM i više, platiće 15 odsto poreza.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

to je hrabrost! Taj primjer trebao bi da posluzi kao uzor i svim bogatasima u opstini Prnjavor!!!!
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

TO JE PRAVA LJUDINA NJEGA ZA PREDSEDNIKA REPUBLIKE !!!!!!!!!! :smt038 :smt023
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

U AFGHANISTANU JE OSUDJEN NA SMRT 40-GODISNJI ABDUL RAHMAN JER JE PRESAO SA ISLAMSKE VJERE NA HRISCANSKU !!!

Pitam se ko bi po tom njihovom zakonu ostao ziv u BOSNI bas bi se sudovi i dzelati naradili !!! :lol: :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Bojana
Posts: 1598
Joined: 26.02.2005. 05:28
Location: Koje?

Post by Bojana »

KAMIKAZA wrote:U AFGHANISTANU JE OSUDJEN NA SMRT 40-GODISNJI ABDUL RAHMAN JER JE PRESAO SA ISLAMSKE VJERE NA HRISCANSKU !!!

Pitam se ko bi po tom njihovom zakonu ostao ziv u BOSNI bas bi se sudovi i dzelati naradili !!! :lol: :wink:
A kad se nacrta Muhamed na papiru, oni divljaju i pricaju o diskriminaciji! :evil:
Ko se jednom o mlijeko opece, taj i u jogurt duva !

User avatar
HEKTAP
Posts: 817
Joined: 19.05.2005. 02:49
Location: Trg ratni profitera/Prnjavor

Post by HEKTAP »

Postovana "gospodo" arapi Auschwitz ja poceo opet sa radom!!! 8) 8) 8)
Nisam lijep al sam zato PAMETAN!!!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

CIKAGO-USA -22.03.2006
U JEDNOM MALOM MJESTU KOD CINCINNATIJA U DRZAVI OHIO 66 -GODISNJAK JE IZ LOVACKE PUSKE SA DVA METKA USMRTIO 15-GODISNJEG DJECAKA A KAO GLAVNI RAZLOG ZA OVAJ ZLOCIN UBICA JE NAVEO DA MU JE DJECAK PRESAO PREKO TRAVE U DVORISTU !!!
:evil:
Pa kakav je to lovac kad mu trebaju dva metka iz takve blizine ? :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Sigurno je gledao Balkanskog spijuna i ono KOD NAS U SELU KAD NEKOGA NE VOLE SAMO GA ODVEDU U LOV I DRMMMM :!:

Stvarno zalosno :cry:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Kostakurta
Posts: 537
Joined: 26.03.2005. 09:10

Post by Kostakurta »

KAMIKAZA wrote:CIKAGO-USA -22.03.2006
U JEDNOM MALOM MJESTU KOD CINCINNATIJA U DRZAVI OHIO 66 -GODISNJAK JE IZ LOVACKE PUSKE SA DVA METKA USMRTIO 15-GODISNJEG DJECAKA A KAO GLAVNI RAZLOG ZA OVAJ ZLOCIN UBICA JE NAVEO DA MU JE DJECAK PRESAO PREKO TRAVE U DVORISTU !!!
:evil:
Pa kakav je to lovac kad mu trebaju dva metka iz takve blizine ? :?
Takav zakon da ako ti neko nenajavljen udze u dvoriste imas pravo da ga DRMMM :lol:
Trebalo bi tako uvesti i kod nas,ebote zbog penjana na komsijinu tresnju izginulo bi pola sela :smt003 :smt044 :smt071
Odmah sam ja znao da tu nesto smrdi
kaze tip iz komunalnog

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:shock: DA NE POVJERUJES !
MC KEESPORT-USA 23.3.2006
TANYA KACH KOJA JE NESTALA PRE DESET GODINA PRONADJENA ZAHVALJUJUCI JEDNOJ PRODAVACICI CIJI JE SIN POLICAJAC.
TANYA JE NESTALA 1996 KAKO JE USTANOVLJENO BILA JE OTETA OD THOMASA HOSE KOJI JE RADIO U OBEZBJEDJENJU I DRZANA SAMO 3 KILOMETRA OD SVOJE KUCE .CETIRI GODINE NIJE PUSTANA DA IZLAZI A KAD JE POSLIJE IZLAZILA BILA JE POD PRISMOTROM NJEGA ILI NEKOGA IZ NJEGOVE FAMILIJE I KAD SE KONACNO USUDILA DA JEDNOJ ZENI POVJERI SVOJE PRAVO IME OVA JE POZVALA POLICIJU TJ. SINA KOJI JE PREGLEDAO STARE AKTE I ORGANIZOVAO HAPSENJE .
Prema zakonu u USA njemu ce se samo suditi za oduzimanje slobode trecem licu !
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

ВОДЕНA СТИХИЈA И КЛИЗИШТA ОПAСНО ПРИЈЕТЕ МНОГИМ ПОДРУЧЈИМA СРПСКЕ

НЕБО ПAДA, ЗЕМЉA ПУЦA

Почетак прољећа донио кише, нагла отапања снијега и набујале ријеке, а као посљедицу свега тога поплаве и клизишта у већини општина. Стање од јуче алармантно, а природа не попушта


У прњаворској општини кише су задале главобоље члановима тридесетак избјегличких породица. Уз пут Прњавор - Бања Лука, Лишња је подивљала и поплавила већи дио насеља Ратковац, јавља Драган Чолић.
- Само нам је ова поплава још фалила, да нас докрајчи - описује своју муку Бранко Кењало, избјеглица из Бихаћа.
Даница Лукић, са своја два сина, јуче није могла из бараке у којој су нашли уточиште. Лишња јој се одомаћила на прагу.
Начелник прњаворске општине Владо Живковић ступио је у контакт са Штабом Територијалне одбране и Црвеним крстом, како би помогли угроженим људима.
- Са секретаром Црвеног крста сам се договорио да се хитно упуте пакети с храном. Користићемо и механизацију како би се избјегла додатна штета - изјавио је Живковић.
Његови сарадници кренули су у поплављено насеље како би видјели шта је најнеопходније људима у Ратковцу.
Aко киша настави да пада истом јачином, могућ је и прекид саобраћаја на дијелу пута Бања Лука - Прњавор, у Ратковцу.
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

Post Reply