Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Radio, TV, internet, štampa...

Moderator: aquarius

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by Hirurg »

arene su po meni isto lose uradjene, vrte stare tekme...koje su ponekad zanimljive...sto se tice zabusanta vidim da se razumije u tehniku ko mara u krivi al dobro, takodje taj vid zakljucavanja digitale je vrlo lak za otkljucavanje jer ce biti zakljucan na uredjaju a ljudi te gluposti odavno otkljucavaju..nisu jos cestito ni uveli digitalu a vec kontaju kako zakljucati...cc...papci sta drugo reci...uglavnom jedna znj klase kablovska koja se tako i ponasa...

ps

kupiti nov hd risiver i on ce sve kanale da podrzava i mpeg2 i mpeg4


a dvb t je nesto sasvim drugo.....dvb c risiver ima za kablovski ali i za satelitski signal tako da treba obratiti paznju

User avatar
Zabusant
Posts: 14
Joined: 09.09.2013. 23:12

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by Zabusant »

Hirurg wrote: a dvb t je nesto sasvim drugo.....dvb c risiver ima za kablovski ali i za satelitski signal tako da treba obratiti paznju
Procitaj malo o toj tehnici pa onda savjetuj. DVB-T i DVB-C risiveri primaju signal frekvencije od 100 do 1000 MHz a DVB-S (satelitski) 10 - 12 GHz. Razlika izmedju DVB-T i DVB-C je u tome sto DVB-T prima signal do QAM 64 a DVB-C obicno rade sa QAM 128 ili 256. Pogledajte na Google tamo sve lijepo pise. A elta vam je bas primjer kablovskog operatera :D . a i oni ovo dana pocinju sa zakljucavanjem digitale.

ja+
Posts: 33
Joined: 29.01.2010. 21:37

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by ja+ »

Hirurg wrote:znam da nema, mozda ce imati...a prodaje sd risiver po cijeni hd risivera... :smt005
I ja sam bio u kablovskoj i ne prodaju ništa, trenutno nemaju risivera, kazu da uskoro stizu. ko prodaje SD pod HD risivere?
Kazu da imaju Arene HD kanale, kome da vjerujemo aquariusu i hirurgu ili njima u kablovskoj.

User avatar
Zabusant
Posts: 14
Joined: 09.09.2013. 23:12

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by Zabusant »

ja+ wrote:
Hirurg wrote:znam da nema, mozda ce imati...a prodaje sd risiver po cijeni hd risivera... :smt005
I ja sam bio u kablovskoj i ne prodaju ništa, trenutno nemaju risivera, kazu da uskoro stizu. ko prodaje SD pod HD risivere?
Kazu da imaju Arene HD kanale, kome da vjerujemo aquariusu i hirurgu ili njima u kablovskoj.
ne vjerujem ovoj dvojici jer im se konstatacije ne slazu sa pricom iz kablovske, a njihove risivere jos ne vidjesmo.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by aquarius »

Nikom ja ne držim stranu i ne nagovaram nikoga za ili protiv. Kao jedan od prvih korisnika Terc TV kablovske televizije IMAM pravo da kritikujem, hvalim ili kudim. Isto to pravo ima i onaj ko je juče potpisao ugovor.
Jednostavno, imao sam priliku gledati ostale kablovske operatere u okruženju ( B.Luka, Doboj, Prijedor, Bihać, B. Petrovac) i više mi se sviđa izbor kanala i kvalitet isporučenog signala. Arene sigurno jesu u rezoluciji 1920×1080, ali su snimci jako loši jer u vrijeme njihovog originalnog emitovanja ta razolucija nije ni postojala. To je isto kao kada od mono pokušavate napraviti stereo signal. Nemoguće. Pogledajte npr. Discovery HD pa mi onda pričajte o rezoluciji i kvalitetu. Elta to ima. Arene jesu jeftine za distribuciju ali su krš.
Ne tako davno sam predlagao da se naprave paketi pa neka svako bira onaj paket koji mu odgovara.

Da završim, svako ima pravo da za svoj novac bira šta će i kada će da gleda. Zaboga, živimo u digitalnoj eri. Iskoristimo mogućnosti.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by Hirurg »

najgori su ovi sto rade copy paste sa google :smt005

ne vidim razlog zakljucavanja digitalnih kanala?

nek mi zabusant pojasni....

User avatar
Zabusant
Posts: 14
Joined: 09.09.2013. 23:12

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by Zabusant »

Zašto ja da ti pojašnjavam zaključavanje. Zar misliš da su ovi iz kablovske genijalci pa se sjetili zaključavati televiziju pa da je gledaju samo oni što je plaćaju.
Što plaćati kablovskoj kad na satelitu imamo besplatnu digitalnu televiziju, TOTAL,MAX TV, DIGI, POLARIS, SKY, ITD.. Pitajte nekog kakva je eltina analogna tv i koliko je para (14 KM).
Usput čuo sam od drugara da su u kablovsku stigli risiveri za digitalu, pitanje je samo da li kupiti novi TV ili risiver. Gledao sam u Tušu neki LED 80cm dijagonala "čuvene marke" Hyundai. sa utorom za modul i karticu. Sića 400 KM možda još neku markicu na onih 400.

ja+
Posts: 33
Joined: 29.01.2010. 21:37

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by ja+ »

Zabusant wrote: Usput čuo sam od drugara da su u kablovsku stigli risiveri za digitalu, pitanje je samo da li kupiti novi TV ili risiver. Gledao sam u Tušu neki LED 80cm dijagonala "čuvene marke" Hyundai. sa utorom za modul i karticu. Sića 400 KM možda još neku markicu na onih 400.
I ja sam gledao taj TV ali sam ipak otišao popodne i kupio digitalni HD u kablovskoj. Ljudi ga lijepo programirali, pripremili kablove da mogu gledati i analognu na istom TV i naravno platio 100KM. Kod kuće prikopčao i radi odlično. Arene me lično ne interesuju ali vidim da su stari snimci u starom formatu , ali su prenosi uživo ipak u HD. Sve u svemu slike su odlične.

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by rocky »

Kome bude trebao digitalni resiver nek se javi meni dobice ga za pivu :D
Idemo dalje ...

User avatar
borg 7/9
Posts: 201
Joined: 29.05.2007. 08:21
Location: Prnjavor

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by borg 7/9 »

aquarius wrote: Skoro sam pročitao šaljivi oglas : " Mijenjam 4 Arene za 1 Sport Klub " :)
Potpisujem 8)
Da li hrabrost da se čeka, ili strah novog početka? Tek još sam ovdje!

User avatar
Zabusant
Posts: 14
Joined: 09.09.2013. 23:12

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by Zabusant »

Složio bih se sa aquariusom " ...svako ima pravo da za svoj novac bira šta će i kada će da gleda. Zaboga, živimo u digitalnoj eri. Iskoristimo mogućnosti."
ali bih i dodao mogućnosti su nam male, TOTAL TV, Telekom i Kablovska (Ja se snađem malo i na internetu sa programima iz NET TV).
Total jedan TV i da ima sporta 16 KM. Telekom sa 3 u 1 brate preskupo (doduše imaš besplatno telefonirati u njihovoj mreži, samo ako imamo kome) i Kablovska sa tri TV i digitalnom (zasad besplatnom) za velikih 12 KM. ODOH sutra kupiti taj digitalni HD za stoju ( kupovina drva može sačekati ) pa vam javim kako radi
Last edited by Zabusant on 11.09.2013. 22:50, edited 1 time in total.

ja+
Posts: 33
Joined: 29.01.2010. 21:37

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by ja+ »

Mijenjam sport klub za dvije pive.
Rocky napiši nam tel.broj da te zovem biće dvije pive (ako prođe zamjena) za taj digitalni.

ja+
Posts: 33
Joined: 29.01.2010. 21:37

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by ja+ »

borg 7/9 wrote:
aquarius wrote: Skoro sam pročitao šaljivi oglas : " Mijenjam 4 Arene za 1 Sport Klub " :)
Potpisujem 8)
Normalno kako ćeš se odlučiti šta gledati od četiri programa, ovako jedan sport klub i nema dileme.

User avatar
borg 7/9
Posts: 201
Joined: 29.05.2007. 08:21
Location: Prnjavor

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by borg 7/9 »

Od kada su uveli arenu ne znam da li sam ista pogledao.
Vjerovatno je razlog u tome sto vise volim gledati engleski fudbal, formulu 1, tenis i sl. za razliku od istorijskih utakmica i live prenosa utakmica Jelen super lige. Iskreno cak i Eruosport prenosi atraktivnije sportove.
Ali kao sto nas narod kaze koliko para toliko i muzike, jer navodno bi svaki korisnik kablovske trebao doplatiti dodatno bar 1 KM za Sport klub.
Da li hrabrost da se čeka, ili strah novog početka? Tek još sam ovdje!

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by aquarius »

ali bih i dodao mogućnosti su nam male
Ma nisu, samo se treba interesovati.

1. Dream BOX
http://en.wikipedia.org/wiki/Dreambox
http://www.pik.ba/?trazilica=dreambox&k ... _po=cijena

2. Android TV Box
http://www.youtube.com/watch?v=cARrBXpvAw0
http://www.pik.ba/artikal/4709996/android-smart-tv-box/
Normalno kako ćeš se odlučiti šta gledati od četiri programa, ovako jedan sport klub i nema dileme.
Kako jedan SK kad ih ima 7 (SK, SK+, SK Prime, SK3, 4 i 5, Golf klub).
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Zabusant
Posts: 14
Joined: 09.09.2013. 23:12

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by Zabusant »

ok ali koliko nas zna i može to sebi riješiti. Šta je sa ostalim ljudima koji bi pogledali nešto na TV.
jednostavnije se preseliti u Beograd a tamo bar ima extra ponuda i mogućnosti, al treba opet para.
Imam kablovsku, kupim sebi i TOTAL za jedan TV i opet mi ostade još mogućnosti (IPTV imate prijatelje).
Naravno puno košta ali ja hoću da budem frajer pa da imam veliki izbor programa i ne žalim se imam sve.

User avatar
borg 7/9
Posts: 201
Joined: 29.05.2007. 08:21
Location: Prnjavor

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by borg 7/9 »

Nije stvar u tome koliko nesto kosta vec sta se dobije za pretplatu.
Od 50 kanala koji su u ponudi sigurno je barem 10 koje 99 % ljudi ne gleda duze od par sekundi koliko je potrebno da prodje dok se listaju svi programi.
Pored toga kada imam kanale na kojima povremeno pise tekst tipa: Insert card (ovde ne mislim na Hustler), niste pretplaceni na kanal, niste izmirili obaveze ...... ne mogu da budem zadovoljan ako redovno placam racun svakog mjeseca.
Da se razumijemo ovo sto imamo je svjetlosnim godinama bolje od antena po krovovima i izbora od dva programa koja smo imali prije 30 godina, ali to ne znaci da je to dovoljno dobro za vrijeme u kome zivimo.
Da li hrabrost da se čeka, ili strah novog početka? Tek još sam ovdje!

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by aquarius »

Nismo se sporazumili.
Ja sam lokal patriota i smatram da je bolje da naši ljudi zarade i da naš novac ostane u Prnjavoru.
Bezbroj ljudi sam, u okviru posla koji sam do skora obavljao, preusmjerio na Terc-ov kablovski internet (o proviziji ćemo poslije ;) ) i nije mi žao zbog toga, jer im je internet stvarno stabilan i dobar.
Ali mi nije jasno kako to da uvijek mi korisnici vučemo za rukav provajdera da nam pruži bolji kvalitet usluga. Sa Mošom sam bezbroj puta pričao o uvođenju digitalne TV i čekao istu najmanje pola godine. Inkasanta kad pitam kada će noviji i kvalitetniji kanali dobijem odgovor "Biće" i na tom se završi.
Shvatam ja da je sve danas skupo, pogotovo tehnika, ali nekad se mora i uložiti da bi se dobilo.
Borg 7/9 je u pravu. Koji su razlozi za zadržavanje TV5 ili RAI3 !? Gleda ih 5 ljudi na opštini, a za ostalih 20000 nas zaboli !?
Te rezone ne mogu da shvatim.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

mackdizdar
Posts: 130
Joined: 10.08.2012. 11:20

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by mackdizdar »

aquarius wrote: Koji su razlozi za zadržavanje TV5 ili RAI3 !? Gleda ih 5 ljudi na opštini, a za ostalih 20000 nas zaboli !?
Te rezone ne mogu da shvatim.
Nemoj shvatiti. Nauči francuski kao ja pa gledaj :smt002

User avatar
Zabusant
Posts: 14
Joined: 09.09.2013. 23:12

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by Zabusant »

I meni se čini da ima programa koje niko ne gleda, kao što je naveo aquarius, ima tu još takvih programa. Ima ih istih i sličnih u ponudi kod svih kabl operatera. Valjda svi oni znaju zašto je to tako, ja pretpostavljam da se tražila prosječna cijena, da ima programa na broj (50, 80, 100 programa lijepo zvuči) ali koliko bi koštala kablovska kad bi na njoj bilo 50 vrhunskih programa a da opet budu po svačijem ukusu. Zna li neko koliko košta jedan program kabl operatera npr. Sport klub, Arena, Premijere, Viasat HBO itd. Forumasi bliski izvoru informacija mogli bi da se potrude da saznaju neke cijene. Hustler bi trebalo prebaciti na digitalu i zaključati početak rada u 11 je prerano jer je puno starije djece ( 12-17 godina) budno u to vrijeme.

ja+
Posts: 33
Joined: 29.01.2010. 21:37

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by ja+ »

Nije problem u broju kanala ni to da li neko gleda ili ne TV5 ili sličan kanal. Mene interesuje da imam pogledati nekoliko kanala sa tematikom koja mene interesuje. Ja lično bih izbacio sve sportske kanale, oni su kod mene programirani na kraju TV liste. ALI Veliki broj pretplatnika se neće složiti sa mnom, i ne trebaju oni neka gledaju sportske kanale a neka se ne ljute na mene koga to ne interesuje. Vidite da i jedna MKTV sada ima prilično veliki broj gledalaca u Prnjavoru a do juče smo svi govorili da je to nepotreban kanal.

User avatar
Zabusant
Posts: 14
Joined: 09.09.2013. 23:12

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by Zabusant »

Slažem se sa JA+. Šta bi rekle naše "SNAŠE" što prate serije, farme i Pink, vjerovatno Izbacite sport i politiku i dajte nam "pink non stop farma" ili kako li se već zove.
Zašto je kafa sa šlagom u Banja Luci 2 - 2,5 KM a u Prnjavoru 1 KM ? Kafa je ipak kafa.

ja+
Posts: 33
Joined: 29.01.2010. 21:37

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by ja+ »

U BL je naplaćena lokacija, ime lokala, "ljubaznija usluga", a kod nas samo kafa. Vjerovatno je na to mislio i zabusant, upoređuje Aneks i eltu sa tercom.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by aquarius »

Znam ja cijene za SK ali neću o tome. Ima ko o tom vodi brigu.
Što se tiče kanala rješenje je jednostavno. Neka ponude više paketa i svako sebi izabere ono što ga zanima.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

djukic
Posts: 10
Joined: 14.09.2013. 15:48

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by djukic »

jeli to samo privremeni broj programa na digitalnoj tv ili će ih biti još

Post Reply