Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Radio, TV, internet, štampa...

Moderator: aquarius

User avatar
radnik
Posts: 65
Joined: 13.03.2010. 23:03

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by radnik »

vrsta8472 wrote:http://www.mtel.ba/preview_story/22564/ ... sluga.html

Ево мало конкуренције. Није на одмет!
Zdrava konkurencija je uvijek dobrodošla. Malo je poskupo. Na forumima čitam da zna biti problema i trzanja slike. Čuće se.
u radu je spas

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Сада је ред да Терц трејд уведе нет и да буде конкурентан!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
radnik
Posts: 65
Joined: 13.03.2010. 23:03

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by radnik »

vrsta8472 wrote:Сада је ред да Терц трејд уведе нет и да буде конкурентан!
Da
u radu je spas

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by aquarius »

vrsta8472 wrote:Сада је ред да Терц трејд уведе нет и да буде конкурентан!
Da puknu real-time videoteku, malo poboljšaju signale i uvedu kablovski net. Gdje bi im kraj bio.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Па то им и ја кажем.

Битно је на тржишту бити конкурентан.

Нон-стоп уводити нека нова побољшања и иновације, тако да крајњем кориснику и не падне на памет да замјени, свог кабловског оператера.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
radnik
Posts: 65
Joined: 13.03.2010. 23:03

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by radnik »

Ima li neko kablovsku preko telekoma? Pišite da saznamo kakvi su utisci. Ja sam na kablovskoj tek novi korisnik ali sam za sada zadovoljan, djeca i supruga još zadovoljniji - crtića, serija i muzike kao u priči.
u radu je spas

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Ја мислим да пређем на то чудо од МТЕЛ-а. Доста користим фиксни, имам сваки мјесец 60КМ + 10КМ кабловске + 107 КМ интернет. А све бих то могао да објединим у један пакет од рецимо 100КМ. Отићу баш данас до МТЕЛ-а да видим шта нуде.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Сад сам био горе у МТЕЛ-у, добио сам цјеновник . . .па сам још звао и централу. Може се прикључити максимално два телевизора, с тим што један гледа то гледа и други . . . ако хоћеш да гледаш посебно то се плаћа додатних 6 КМ мјесечно + ПДВ, ако хоћеш додатних канала то се плаћа од 3.50 КМ до 7.50КМ мјесечно + ПДВ. Брзина нета је фиксна, не може се "доплатити" да имаш бржи нет, већ онолико колико ти је у Уговору написано а та брзина је по АДСЛ-у спорија до 15% од оне брзине коју уствари треба да имаш. И када се све одузме и дода, мени се то не исплати јер су максимално то искомпликовали.

Могу замислити које би још биле све "цаке", када потпишеш Уговор на 24 мјесеца :smt004

И зато ови из Терц трејда нека буду сада конкурентни да никоме не падне на памет да прелази на ово чудо. Значи уз кабловску да се има неки разуман флет пакет нета, и могу само да накриве шешири, и завале се у удобни наслоњач :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by aquarius »

Još kad bi se konačno izvadili iz m:tel-ove guzice i skontali kakvo blago posjeduju.
Meni nije jasno zašto svi operateri ( bukvalno važi za sve ) nastoje da zarade što manje para !?

Umjesto da smisle nove pakete, akcije, usluge... učahure se i vode onom
" što više profita sa što manje ulaganja ".

Ja sam svoje prijedloge rekao:
1. kablovski internet sa najmanje 1024/192 flat paket
2. veći broj kablovskih kanala sa mogućnošću izbora paketa kanala ( osnovni, filmski, sportski...)
3. pay-per view videoteka sa barem 100 naslova ( obračun na kraju mjeseca uz račun )
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by Hirurg »

vrsta8472 wrote:Сад сам био горе у МТЕЛ-у, добио сам цјеновник . . .па сам још звао и централу. Може се прикључити максимално два телевизора, с тим што један гледа то гледа и други . . . ако хоћеш да гледаш посебно то се плаћа додатних 6 КМ мјесечно + ПДВ, ако хоћеш додатних канала то се плаћа од 3.50 КМ до 7.50КМ мјесечно + ПДВ. Брзина нета је фиксна, не може се "доплатити" да имаш бржи нет, већ онолико колико ти је у Уговору написано а та брзина је по АДСЛ-у спорија до 15% од оне брзине коју уствари треба да имаш. И када се све одузме и дода, мени се то не исплати јер су максимално то искомпликовали.

Могу замислити које би још биле све "цаке", када потпишеш Уговор на 24 мјесеца :smt004

И зато ови из Терц трејда нека буду сада конкурентни да никоме не падне на памет да прелази на ово чудо. Значи уз кабловску да се има неки разуман флет пакет нета, и могу само да накриве шешири, и завале се у удобни наслоњач :smt002
valja polagati nove kablove i mnogo sto sta da bi net isao kroz kablovsku...i sad kad imam kablovski internet stojim iza tog, kabal je kabal ;)

User avatar
radnik
Posts: 65
Joined: 13.03.2010. 23:03

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by radnik »

Ja sam se raspitivao kod drugara elektroničara i on mi reče da je za internet najbolji optički pa onda koaksijalni koji koriste u kablovskoj, i da za internet što se tiče mreže gotovo da ne treba više ništa. Valjda će ova mtel-ova kablovska probuditi našeg kablovskog operatera.
u radu je spas

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by Hirurg »

Hoces reci da Terc koristi najbolji koax? heheheh cisto sumnjam :))) mtel malo poskup za nas smrtnike...samo to mogu reci

User avatar
radnik
Posts: 65
Joined: 13.03.2010. 23:03

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by radnik »

Hirurg wrote:Hoces reci da Terc koristi najbolji koax? heheheh cisto sumnjam :))) mtel malo poskup za nas smrtnike...samo to mogu reci
Ne tvrdim ništa već iznosim ono što su stručnjaci rekli a to da je koaksijalni kabl daleko bolji od telefonskog. Zar smo mi plaćali
bezveze skupi koaksijalni kabl i konektore kad smo nabavljali opremu za Wireles, mogli smo koristiti i telefonsku paricu. Kakav koaksijalni kabl koristi Terc ne znam, nisam stručan ali mi se čini da nije onaj sa pijace (bar kaod mene nisu koristili taj već neki sa dva sloja folije i jednim slojem opleta od žice).
u radu je spas

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Радниче, реци им да пусте нет у кабловску!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
radnik
Posts: 65
Joined: 13.03.2010. 23:03

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by radnik »

vrsta8472 wrote:Радниче, реци им да пусте нет у кабловску!
Reci im ti. Ja sam ih pitao prilikom sklapanja ugovora za kablovsku i rekli su mi da bi moglo biti ove godine.
u radu je spas

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Кажем оном инкасанту, а он мени каже "биће". Ти изгледа имаш боља познанства од мене у тој фирми :smt002 па им шапни на увце шта раја хоће :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
radnik
Posts: 65
Joined: 13.03.2010. 23:03

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by radnik »

vrsta8472 wrote:Кажем оном инкасанту, а он мени каже "биће". Ти изгледа имаш боља познанства од мене у тој фирми :smt002 па им шапни на увце шта раја хоће :D
I ja kontaktiram sa inkasantom i meni kaže isto. Do kraja godine imam ugovor sa m:tel_om za internet. Vjerovatno kablovska do tada neće imati svoj internet, kako čujem oni samo pričaju o tom internetu ali ništa ne rade na tu temu. A pitanje je ko će biti povoljniji.
u radu je spas

User avatar
borg 7/9
Posts: 201
Joined: 29.05.2007. 08:21
Location: Prnjavor

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by borg 7/9 »

Koja je cijena digitalnih prijemnika dvb-c koji su potrebni za pracenje digitalne televizije?
Da li postoje kakave pogodnosti za one koji su vec godinama pretplatnici ili se placa puna cijena?
Inkasant koji naplacuje kablovsku je reako kod mene u komsiluku da ce kostati 10 KM u sta iskreno ne vjerujem jer je vjerovatno zaboravio jednu nulu. :wink:
Da li hrabrost da se čeka, ili strah novog početka? Tek još sam ovdje!

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by aquarius »

Oko 100 KM, tako mi rekoše kad sam ih pitao.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by Hirurg »

brate kupis sebi risiver gdje hoces, bitno je da ima podrsku za nas jezik, tj jedan od nasih jugoslovenskih jezika i uzivas. kod risivera je bitno da pratis da li je SD ili HD format slike. SD risiver mozes naci za 50 km.....HD risiver je oko 100-120km...

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by aquarius »

Terc trenutno nema ni jedan HD kanal.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by Hirurg »

znam da nema, mozda ce imati...a prodaje sd risiver po cijeni hd risivera... :smt005

User avatar
borg 7/9
Posts: 201
Joined: 29.05.2007. 08:21
Location: Prnjavor

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by borg 7/9 »

Hvala na pojasnjenju.
Ipak se ne isplati tih para za rad pinkovog paketa i arena sport kanala na kome su utakmice iz doba Gerd Milera :D
Da li hrabrost da se čeka, ili strah novog početka? Tek još sam ovdje!

User avatar
Zabusant
Posts: 14
Joined: 09.09.2013. 23:12

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by Zabusant »

Da li je neko od vas bio u kablovskoj i raspitao se o digitalnoj televiziji? Vjerovatno ne. Pišete uglavnom ono REKLA KAZALA. Ja imam TV sa DVB-T digitalom i on na moju žalost ne odgovara :( . Pozajmio sam risiver DVB-C MPEG 2 od drugara iz BL i radili su neki kanali ali Pink i Arena nisu. Lično sam bio u kablovskoj da se raspitam u čemu je problem. Pink paket je u MPEG4 formatu, Arene u HD 1920x1080 a ostali kanali MPEG 2, zato moj risiver i nije mogao prikazati kanale koji nisu MPEG2. Resivera nemaju ali ih očekuju ovih dana ????? možda i bude. Cijena risivera je još nepoznata ali se nadaju da će biti oko 100 KM ili nešto manje. Planiraju zaključavanje digitale iduće godine a cijenu ne znaju. Navodno njihovi risiveri će moći otključavati digitalu. preporučuju oprez kod kupovine kod drugih prodavaca jer ne znaju da li će podržavati otključavanje. Nadam se da će biti još dobrih kanala na digitali pa da kupujem i taj DVB-C, ide zima i valja se obezbijediti.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Terc Trade Company; KABLOVSKA TV Prnjavor

Post by aquarius »

Ajd, nek si nam rekao ;)
Jedva čekam zaključavanje pa da onda pređem na alternativu (Total TV, Android TV ili Dream Box).
Terc stalno izmišlja toplu vodu. Neka se ugledaju na banjalučku ELTA kablovsku televiziju što se tiče usluge i
broja TV kanala.

Skoro sam pročitao šaljivi oglas : " Mijenjam 4 Arene za 1 Sport Klub " :)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Post Reply