Kultura medija!!!

Radio, TV, internet, štampa...

Moderator: aquarius

Post Reply
User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Kultura medija!!!

Post by NemanjA »

Ova tema je ja mislim usko vezana i za opštu kulturu danas, mediji puno utiču na naš način razmišljanja, a i naših budućih naraštaj!! Pa me interesuje šta vi imate reći o tome, kako vi gledate na ovu pojavu :?: Ja bih iskreno izbacio pola današnjih emisija iz programa, i cenzurisao pola drugih :D

pile
Posts: 249
Joined: 17.10.2008. 00:41
Location: njemacka

Post by pile »

danasnje emisije su katastrofalne---bezvezne

i dosta bezobrazne,pogotovo zato sto to najvise djeca gledaju

slazem se sa tobom NemanjA--u potpunosti. :smt023
@@@sladja@@@

User avatar
borg 7/9
Posts: 201
Joined: 29.05.2007. 08:21
Location: Prnjavor

Post by borg 7/9 »

Ne možeš generalizovati da su sve emisije loše. Dobro, većina na kraju ne bude dobra, ali razlog tomu lezi u neprofesionalnosti ljudi koji rade u medijima. Dosta puta sam gledao nesto sto bi stvarno trebalo da bude interesantno, a ne bude zbog loseg odabira gostiju, loseg voditelja ili neceg treceg. Međutim, s druge strane, mediji nisu u mogućnosti da finansiraju "visokobudzetne" emisije, a i zašto bi kad im je najisplativije udarne termine prepustiti nekoj vračari koja baca grah i baja u karte! Pored ovog, nazovimo problema, imamo i fenomen koji se zove narodna muzika, (ne slazem se sa ovim nazivom) koja je preplavila medije, a razlog lezi u tome sto narod to voli htjeli se mi sloziti s tim ili ne. Jednostavno pogledajte koje stanice imaju najvise online slusalaca i koji vrstu muzike puštaju.
Da li hrabrost da se čeka, ili strah novog početka? Tek još sam ovdje!

User avatar
Kruskica
Posts: 372
Joined: 31.08.2007. 19:05
Location: preko puta auto puta

Post by Kruskica »

Slazem se...kazem ja-nije onaj DJ Krmak budala,lud je narod koji ga slusa i koji se baca u trans kad on pocne 'pjevati'...a njega bas briga..zgrce pare od naroda i super :lol:
...svi smo mi prah u svemiru...

pile
Posts: 249
Joined: 17.10.2008. 00:41
Location: njemacka

Post by pile »

ljudi rade mnogo toga za pare

zalosno ali istinito :cry:
@@@sladja@@@

User avatar
borg 7/9
Posts: 201
Joined: 29.05.2007. 08:21
Location: Prnjavor

Post by borg 7/9 »

Kad spomenu DJ Krmka ja ga poštujem. Na početku svoje karijere je pjevao normalne pjesme, a kao rezultat toga u Brodu je napunio diskoteku prije jedno 10 - ak godina. Bilo je bar 20 dusa na tom koncertu. Sta ces covjek je skontao sta ljudi vole i odlucio da ubije koju paru ;)
Da li hrabrost da se čeka, ili strah novog početka? Tek još sam ovdje!

User avatar
borg 7/9
Posts: 201
Joined: 29.05.2007. 08:21
Location: Prnjavor

Post by borg 7/9 »

pile wrote:ljudi rade mnogo toga za pare
A ja pisem za dzabe :smt100
Da li hrabrost da se čeka, ili strah novog početka? Tek još sam ovdje!

User avatar
marianna
Posts: 465
Joined: 21.06.2007. 09:49
Location: On the face of the place

Post by marianna »

Moze li Svet Plus? Da te preporucim da ne pises za dzabe :)

User avatar
Voajerka
Posts: 159
Joined: 15.09.2004. 21:08
Location: PNJ-BG

Post by Voajerka »

Primjer kulture medija je prnjavor.info. Svako kaze ono sto misli.
SAMO VAS POSMATRAM
Image

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

Voajerka wrote:Primjer kulture medija je prnjavor.info. Svako kaze ono sto misli.
Pametan nekada i precuti..........
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Ovo nije medij. Hvala! :wink:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Да ово није медиј. Ово је ант,немедиј.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Ovo nije medija vec mesija :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

А ко је месија :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

pravda08
Posts: 237
Joined: 02.01.2009. 10:47
Location: oko vas...

Post by pravda08 »

Kao i sve u našoj državi je podređeno politici, tako i sva sredstva informisanja: tv emisije, novine.... :smt011 :smt011 :smt011 Kultura u nekim tv emisijama ne zaslužuje komentar, jer danas svako može da bude spiker...Eto uporedite emisije iz Beograda i Zagreba sa emisijama sa naših prostora, tv.uporedite voditelje i njihov vokabular i ponašanje. Ali da ne bude da kritikujem samo, postoji i ovde dobri voditelji, posebno emisija politčkog karaktera,npr.Marin Marinković -K3, Suzana Rađen-Todorić -BN, Željka Popović RTRS, i najhrabriji novinar i voditelj Bakir Hadziomerović - FTV ( 60 minuta)... :smt038 :smt038 :smt038
A za muzičke emisije...nemam komentar, sad se prikazuje sve i svašta... :smt047 :smt047 :smt047 ova deca se truju svakakvim pesmama, i svako im može biti idol...strašno... :smt012 :smt012 :smt012
ISTINA JE TU, OKO NAS....SAMO JE TREBA NAĆI...

User avatar
borg 7/9
Posts: 201
Joined: 29.05.2007. 08:21
Location: Prnjavor

Post by borg 7/9 »

marianna wrote:Moze li Svet Plus? Da te preporucim da ne pises za dzabe :)
Slobodno me prporuči!! :smt024
Da li hrabrost da se čeka, ili strah novog početka? Tek još sam ovdje!

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Svaki dan u par termina prikazuje se ,,moja kuhina ... kuhinjica,, i stvarno je sve da prste poližeš !?
Čak te upute i gdje sve to možeš da kupiš na ,,akciji,, !!!

Još samo da kažu kako najlakše zaraditi lovu da to kupiš ... bila bi odlična emisija !!! :D
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Kultura medija!!!

Post by MAXIMUS »

24SI - Oba kablovska provajdera u Banjaluci prestala su sinoć emitovati puni signal Federalne televizije u momentu emitovanja novog izdanja magazina "60 minuta". Cenzura ili ne? Nazovimo to problemima tehničke prirode.
Portal "Buka" prenosi da 370. izdanje emisije "60 minuta" gledaoci Banjaluke sinoć nisu mogli gledati uobičajeno - slikom i tonom. Pojedini su emisiju ispratili samo slikom.

Oba kablovska operatera koja djeluju na teritoriji grada Banjaluke, "ELTA" i "ANEKS", prestala su sa emitovanjem punog signala Federalne televizije u terminu emitovanja emisije "60 minuta".
Dok su korisnici ELTA provajdera dobili od ove kompanije 60 crnih minuta u vidu skremblovanog programa, korisnicima ANEKSA bilo je dozvoljeno da isključivo slikom poprate novo izdanje ovog političkog magazina. Valjda pretpostavljajući da građani umiju čitati sa usana.
Kako su za portal "Buka" saopštili iz ANEKSA, nakon uvida u nijemi program Federalne televizije, u pitanju su bili tehnički problemi, te da se radi na njihovom uklanjanju.

(24sata.info)

Izvor vijesti: http://www.24sata.info/vijesti/dogadjaj ... z1G0Bf7DOH
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Kultura medija!!!

Post by Hirurg »

federalnu treba ukinuti skroz :!: :!: :!:

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Kultura medija!!!

Post by regeman »

Sto? Bas lijepo Bakir otkriva kriminal u RS. Da je deseti dio tacan, dovoljno.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Post Reply