Komicne vijesti

Radio, TV, internet, štampa...

Moderator: aquarius

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

MAXIMUS wrote:Aaa .. glupog načina da čovjek izgubi život :o
Pa iskreno razmisljao sam dal da postavim ove vijesti pod "komicno" ili "tragicno",ali vise mi se cini komicno jer ipak nije zavrsilo tragicno!
Image

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Ili što bi se reklo , sve je dobro kad se dobro ,,svrši,, :lol:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

MAXIMUS wrote:Ili što bi se reklo , sve je dobro kad se dobro ,,svrši,, :lol:
Tako nekako drug!
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Citam juce kakve sve uslove poslodavci postavljaju pred zaposlene u NS. Tako neka djevojka prica da ju je gazda kafica pitao koliko moze popiti i kad je ova rekla da ne pije on je rekao da ispada iz trke, da kandidatkinja prije nje moze popiti 4 l vina za noc i da je u prednosti, da njemu treba neko ko podstice goste na alkohol i povecava profit :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

razumijem ga ... ako mu konobarica može popiti 4 l vina za noć , njemu i ne trebaju gosti :lol:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Post by ana »

Bas tako. :lol:
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Najgora predviđanja u istoriji

Američki multimilijarder i vlasnik kompanije "Majkrosoft" Bil Gejts ostaće zapamćen ne samo po komjuterima, već i po jednom od najgorih predviđanja na polju tehnologije, ali on nije jedini koji je dao lošu prognozu u svojoj karijeri.

Naime, britanski časopis o tehnološkim inovacijama "T3" objavio je listu 10 najgorih predviđanja svih vremena, među kojima su i dva Gejtsova, što dokazuje da i najbolji i najpametniji mogu da pogreše.

Gejts je tako 1981. godine izjavio da nikom nikada neće biti potrebna memorija od preko 640 kilobajta na ličnom računaru. Većina kompjutera danas se ne proda bez barem dva gigabajta memorije, što je 3.500 puta više.

Osnivač "Majkrosofta" istakao se još jednom izjavom koja je uvrštena u listu. On je na Svetskom ekonomskom forumu 2004. izjavio da će problem spamova, neželjenih reklama koje nam stižu elektronskom poštom, biti rešen za dve godine. Danas je više nego jasno da je ostalo još puno toga da se na tom planu učini.

Ljudi su svašta govorili i pisali o televiziji, rendgen aparatu, telefonu i avionima. Neki su čak predvideli da će se nuklearni usisivači uskoro naći u svim domovima.

Verovatno najgore predviđanje, koje je stvarnost gotovo odmah demantovala, dao je u februaru 2005. britanski biznismen i multimilioner Alan Šugar, koji je u intervjuu za londonski "Telegraf" izjavio da će digitalni muzički plejer “iPod” do sledećeg Božića biti "mrtav, gotov, zaboravljen“.

Od tada, “iPod” je samo dobijao na snazi i postao jedan od najtraženijih uređaja poslednjih deset godina. Do sada je u svetu prodato više od 174 miliona komada.

Urednik časopisa "T3" Majkl Bruk smatra da, uprkos velikom znanju i uspehu, Gejts i Šugar umeju i te kako da omanu.

Lista najgorih predviđanja svih vremena:

1. iPod nikada neće zaživeti - Alan Šugar, 2005.

2. Kompjuteri nikada neće ući u domove - Ken Olsen, osnivač korporacije za digitalnu opremu, 1977.

3. Usisivači na nuklearni pogon biće za deset godina u svim domovima - Aleks Luit, predsednik kompanije "Luit", koja proizvodi usisivače.

4. Interesovanje za televiziju će brzo proći. Ljudi će se ubrzo zamoriti od buljenja u tu kutiju svake večeri - Daril Zanuk, 1946.

5. Posle prvog leta "boinga 247", koji je mogao da primi svega deset putnika, 1933. godine, jedan ponosni inženjer izjavio je da "nikada niko neće napraviti veću letilicu".

6. Na pragu smo raketne pošte, izjavio je predstavnik Američke pošte Artur Samerfild 1959.

7. Nikome nikada neće biti potrebno više od 640 KB memorije na personalnom računaru - Bil Gejts 1981.

8. Amerikancima je telefon potreban, ali ne i nama. Mi imamo puno mladih kurira - Vilijam Pris, glavni inženjer Britanske pošte, 1878.

9. Spamova uskoro neće biti - Bil Gejts 2004.

10. Uskoro će se uvideti da su rendgen aparati čista prevara - Lord Kelvin, predsednik britanskog naučnog društva 1883.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

regeman wrote:
10. Uskoro će se uvideti da su rendgen aparati čista prevara - Lord Kelvin, predsednik britanskog naučnog društva 1883.
Ово треба ставити на прво мјесто :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

vrsta8472 wrote:
regeman wrote:
10. Uskoro će se uvideti da su rendgen aparati čista prevara - Lord Kelvin, predsednik britanskog naučnog društva 1883.
Ово треба ставити на прво мјесто :D
A možda su se zay..bali ... možda je surova istina ... :lol:
7. Nikome nikada neće biti potrebno više od 640 KB memorije na personalnom računaru - Bil Gejts 1981.
Ovo i nije baš naivna izjava ! Istina , memorija je bitna i treba je daleko više od 640KB međutim svjedoci smo kako se informatika razvija u ogroman biznis , tako da nas uslovljavaju novim , jačim , bržim i šta sve ne još , kompjuterima , često nepotrebno ...
možda se sa tih ,,početnih,, 640KB moglo kud i kamo više učiniti ali bi opala prodaja u tom slučaju !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Tuzlak plaćao seks 50 godina mlađoj djevojčici


TUZLA - Suđenjem Šekibu Damadžiću (65) iz Tuzle zbog spolnih odnosa sa 50 godina mlađom E.H. iz Huskića kod Lukavca juče je u Općinskom sudu Tuzla počeo prvi proces u BiH na temelju Konvencije o pravima djeteta UN-a.

Suđenje je zatvoreno za javnost, a optužnicu po međunarodnoj konvenciji podigao je glavni kantonalni tužitelj u Tuzli Šesenam Ćosić.

Damadžić je E.H. novčano nagrađivao za seksualne usluge koje mu je pružala u njegovoj vikendici u Huskićima.

Njena majka je posumnjala u, kako je rekla, prljave igre Tuzlaka upravo zahvaljujući novcu kojeg je djevojčica uvijek imala, iako potiče iz skromne porodice, te joj je kćerka sve priznala.

Pred Općinskim sudom Tuzla juče su saslušani djevojčicina majka i ginekolog, dok je saslušanje 15-godišnje E.H., u prisustvu vještaka psihologa, najavljeno za januar iduće godine.

U istrazi je navela da je u intimne odnose sa Šekibom D. stupila prije nego što je napunila 14 godina i da su godinu dana u vezi.

Međutim, nakon pokretanja istrage, vjerovatno, kako se pretpostavlja, usljed uticaja optuženog, izjavila je da je u seksualne odnose stupila nakon što je napunila 14 godina.

Pošto seksualni odnosi sa djecom starijom od 14 godina po zakonu BiH nisu kažnjivi, tužilac Ćosić odlučio je da se pozove na UN-ovu konvenciju, što je prva optužnica u BiH temeljena na tom međunarodnom dokumentu.

"Sudu sam dao vruć krompir i neće biti jednostavno odlučiti o presudi, ali ja sam prije svega htio da pokažem da naš krivični zakon i Zakon o krivičnom postupku nisu u skladu sa međunarodnim dokumentom", izjavio je Ćosić.

Udruženje tužilaca BiH je u nekoliko navrata iniciralo izmjenu propisa, između ostalog i dobne granice za (ne)zakonit seksualni odnos.
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Buscha novinar gadjao cipelama :D
http://de.youtube.com/watch?v=1rwxIjQZF98
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

haha, njemu sudjenje, a mala je kurva
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ima kauboj reflekse.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Hunter wrote:haha, njemu sudjenje, a mala je kurva
Pa vidis da nema veze s'vezom ovaj slucaj!
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

KAMIKAZA wrote:Buscha novinar gadjao cipelama :D
http://de.youtube.com/watch?v=1rwxIjQZF98

Novinaru koji je gadjao Busa su polomljeni vise rebara, jedna ruka i ima osteceno jedno oko i koljeno :? eto sta je Busova demokratija, gdje su tu ljudska prava ? :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ajde baba ne foliraj, vadi slamaricu
Čačak -- Srpska poljoprivredna penzionerka Milanka Vukadinović, navodno, duguje Penzionom fondu gotovo 11 miliona evra, odnosno nešto manje od milijardu dinara.

Naime, Milanka kaže da ona ni ne ume da barata sa tolikim brojkama i da se nada da je u pitanju greška. Iz filijale čačanskog Penzionog fonda B92 nezvanično saznaje da je zaista najverovatnije reč o grešci u kompjuterskom programu.

Saznanje da duguje Penzionom fondu 999 miliona 999 hiljada 999 dinara i 99 para, umalo nije šlogiralo penzionerku Milanku Vukadinović.

Od silnih devetki Milanki se zavrtelo u glavi, kada je njen sin, posle višednevne potrage, doneo kući listing po kome je Milanka milijarderski dužnik.

Ona kaže da je pretpostavila da se radi o nesporazumu, ali s druge nije bila potpuno sigurna u to, "jer zna u kakvoj zemlji živi, kao i da je ovde sve moguće".

"Prvo mi bilo smešno, a posle mi bilo žalosno. Od čega mi da platimo to. A nismo ni dužni. On je išao u Čačak gde treba tamo da ide, slali su ga za Beograd dva puta je išao, otud ga vrate tamo", rekla je Milanka.

"I sad je pre desetinu, petnaest dana, on je otišao u Čačak da vidi šta se to dešava. Međutm, oni su mu rekli tamo da mi imamo mnogo tog duga. Mnogo sam ljuta i što je 8.200 cela poljoprivredna penzija, a to je bedno", objašnjava Milanka.

Porodica Vukadinović još nije dobila nikakve informacija da li je zaista u pitanju nesporazum.

Jedino što im je predloženo u penzionom fondu je da Milanka dug krene da isplaćuje na rate.

A kako su članovi porodice Vukadinović izračunali, Milanka za to treba da bude živa narednih 40 hiljada godina.

Njoj i dalje nije jasno da li je u pitanju greška ili šala "jer ni na televiziji nije videla toliko para".

"Jedino je jedna službenica rekla tamo. Ona mu je rekla da može samo da izađe u susret da, kaže, po ratama plaćate. A od čega te rate, ne umem ni da potrefim koliko to čega ima", kaže Milanka.

U filijali penzionog fonda u Čačku, ne mogu trenutno da daju zvanične izjave, ali navode da Milanka nema razloga za brigu i da je najverovatnije greška u kompjuterskom programu.

Ali i to da je njen sin uzeo samo listing, a ne i rešenje po kome Milanka treba da počne da otplaćuje milijarderski dug, tako da je i predlog službenice da Milanka dug isplaćuje u narednih 40 hiljada godina na rate, prenagljen.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

Ovo je dobro....ni oni ne zanju sta i kako al hajd daj u ratama....
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

http://de.youtube.com/watch?v=1rwxIjQZF98


Da ne povjerujes...Jedan biznismen iz Arapskog svijeta je ponudio 10 miliona dolara za cipele kojim je gadjan Busch!
Image

kum1
Posts: 450
Joined: 19.04.2007. 10:41
Location: Prnjavor
Contact:

Post by kum1 »

Kome 10 mil. kad je cola u zatvoru ako nije pusten...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

kum1 wrote:Kome 10 mil. kad je cola u zatvoru ako nije pusten...


Kume nije on cola,koliko sam ja cuo na vijestima valjda je bio novinar,sad mozda ne govore istinu ili mene vec emso yebe!
Image

kum1
Posts: 450
Joined: 19.04.2007. 10:41
Location: Prnjavor
Contact:

Post by kum1 »

Ma ne....cola pjevac nego cola...kao....covjek...ok...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Volonteri dijelili besplatne zagrljaje


BANJALUKA - U okviru projekta "Mladi za mlade", koji realizuju volonteri Omladinskog udruženja "Benevolentia", juče je na banjalučkom Trgu Krajine organizovana akcija "Zagrljaj".

Volonteri ove organizacije, čiji je cilj promovisanje humanosti, građanima Banjaluke su tri sata dijelili besplatne zagrljaje.

Lana Bastašić, student Filozofskog fakulteta i jedna od volontera, navodi da je glavni cilj ove akcije širenje svijesti o mentalno nedovoljno razvijenoj populaciji u RS, naročito mladih.

"Naše volonterke danas ljudima nude besplatne zagrljaje i ujedno im dijele letke na kojima mogu da nauče nešto više o nedovoljno razvijenim licima. Naš cilj je da podstaknemo ljude na humanost i proširimo kod njih svijest o ovoj ugroženoj populaciji, kojih u RS ima oko 4.000", navodi Bastašićeva.

Banjalučanka Marija Dakić akciju volontera smatra simpatičnom i poučnom, ističući da bi zagrljaja među ljudima trebalo da bude više.

"Nažalost, danas je među ljudima sve manje druženja i razumijevanja. Sve se pretvorilo u trku za parama. Nema više lijepih riječi, sve je više zavisti i zlobe. Nije mi žao što sam ostarjela jer u vrijeme kada sam ja bila mlada, moralne vrijednosti su bile na cijeni. Žao mi je što je toga sada sve manje. Jasno je da treba više zagrljaja, dobrih djela", kaže ova Banjalučanka.

I Slavko Bjeljac, banjalučki pjesnik, koji je juče počašćen jednim toplim besplatnim zagrljajem, smatra da bi se ljudi trebali više grliti, a manje mrziti.

"Da su se ljudi u proteklom periodu više grlili, ne bi se dešavale sve one strašne stvari i ne bi bilo rata. Najčistiji ljudski segment je upravo zagrljaj i zato podržavam ovu akciju omladine", navodi Bjeljac.

U sklopu akcije Udruženje "Benevolentia" je u srijedu u klubu "Padrino" organizovalo humanitarnu žurku, a prema riječima Borislava Buljića, koordinatora ovog udruženja, sav prihod od ulaznica biće namijenjen za pomoć Savezu udruženja za pomoć mentalno nedovoljno razvijenim licima.
Image

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

sirote banjalucanke se ocajnicki bore za muskarca :wink:

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

Image

"Pojas nevinosti" tražen širom sveta
07.01.2009 01:35:47

Uprkos recesiji i krizi i dalje vlada velika potražnja za pojasevima nevinosti koje proizvodi jedna italijanska firma iz mesta Gubija.

Iz ponude ove firme, specijalizovane za srednjovekovne rekvizite, mogu se naručiti pojasevi nevinosti za žene po ceni od 143 evra i oni za muškarce koji su nešto skuplji - 158 evra.

Predstavnici firme tvrde da se tržište stalno proširuje i da danas imaju klijente ne samo u Evropi već i širom sveta.

Među njihovim prvim kupcima bili su Kinezi ali sada, kako kažu, primaju značajne narudžbe iz Rusije, Amerike i arapskih zemalja.

Pojaseve nevinosti kupuju uglavnom kolekcionari neobičnih predmeta ali i osobe koje su dale "zavet nevinosti", objašnjavaju predstavnici firme.

Kupuju ih, takođe, i ljudi koji žele da daruju šaljiv poklon.

Ipak, ima i onih koji celu stvar shvataju ozbiljno. Tako je pre neku godinu jedan ljubomorni Britanac kupio pojas nevinosti svojoj mladoj supruzi kada je trebalo da putuje sama u Grčku.

Do putovanja, ipak, nije došlo jer je ženi, koja je zaustavljena na detektoru za metale, zabranjen ulazak u avion sa kabastim predmetom od gvožđa teškim blizu tri kilograma.

(Tanjug)

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Ukrali stado ovaca


ZRENJANIN - Opštinsko tužilaštvo u Zrenjaninu pokrenulo je postupak protiv Dragoja Suručića (59) i Olivere Suručić (31) iz Novog Bečeja zbog sumnje da su ukrali stado ovaca koje je zalutalo na njihov salaš, saopšteno je u tužilaštvu.

Prema saopštenju, Suručić i njegova kćerka Olivera su 31. oktobra prošle godine, prisvojili stado od 27 ovaca koje su bile vlasništvo Bogdana Đuričina.
Ovce su zalutale na salaš Suručićevih koji su ih zatim natovarili na traktorsku prikolicu i odvezli svojoj kući u obližnje selo Kumane.
Policija im je privremeno oduzela ovce.
Image

Post Reply