Komicne vijesti

Radio, TV, internet, štampa...

Moderator: aquarius

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Žene često u zločinima surovije i od muškaraca


Tri žene u poslednjih sedam dana završile su iza rešetaka zbog sumnje da su učestvovale u izvršenju najtežih krivičnih dela - otmicama, prevarama teških nekoliko miliona evra, iznudama. Najilustrativnije o ženama u kriminalu je broj od 175 pripadnica lepšeg pola koje trenutno u srpskim zatvorima izdržavaju ukupnu kaznu od 657 godina.


Beograđanka Božica J. (46) uhapšena je prošlog petka pod sumnjom da je s dvojicom saučesnika učestvovala u otmici poznanika, od koga su zatim iznudili 19.000 evra, BMW i kuću. Maja K. (42) iz Beograda uhapšena je u utorak kao pripadnik grupe koja je „NLB kontinental banku“ prevarila za 3,5 miliona evra. Osumnjičena je bila posrednik i nalazila je građane koji su lažnom dokumentacijom podizali gotovinske kredite. Dan kasnije uhapšena je 19-godišnja Marina G., dva sata nakon što je s trojicom saučesnika na ulici u Višnjičkoj Banji učestvovala u otmici i premlaćivanju mladića koji je ranije svedočio na sudu protiv njihovog prijatelja.
- Žene su perfidnije u izvršenju krivičnih dela od muškaraca. Manje su uočljive, ali sposobne i spremne na sve. Razbojništva, krijumčarenje i dilovanje droge, najsurovija ubistava, dela su zbog kojih su mnogim damama stavljene lisice na ruke. Lukavije su u planiranju, organizaciji i sprovođenju krivičnih dela, ali su i dobri pomagači u delima organizovanog kriminala - kaže za „Blic“ izvor iz MUP-a Srbije.
Najviše žena ima u prostituciji. Samo u Beogradu je registrovano 1.000 prostitutki, koje se najstarijim zanatom bave pod zaštitom 171 makroa, ali i 51 madam. Slična situacija je i u unutrašnjosti Srbije, gde je na tržištu prostitucije više od 5.000 žena.
- Glavnu reč u većini lokala u kojima se novac zarađuje na prostituciji vode žene. Šarmom ali i novcem u svoju mrežu žene organizatori prostitucije uvlače uticajne osobe na koje mogu da se oslone za slučaj da situacija izmakne kontroli. Tako se uz takve žene uvek nalaze uticajni lokalni policajci, tužioci i političari. Krivična dela se ne dele na muška i ženska. Iako je javnost sklona pomisli da žene najviše u zatvoru završavaju zbog ubistva muža nasilnika posle dugogodišnje torture, ima i onih koje se na likvidaciju supruga odlučuju iz čisto finansijskih razloga. Tako je nasledstvo bio motiv ubistva Beograđanina Nenada Petrovića. Njegovo ubistvo naručila je supruga Nataša, i za to platila 5.000 evra policajcu Nenadu Baračiju. Petrović je ubijen 14. aprila 2007. godine, a njegova supruga brani se da je sporan novac policajcu dala na zajam uz kamatu.
Jedna od najpoznatijih žena s one strane zakona je i Dušanka Petrović, poznata kao „gospođa kameleon“. Da bi nasledila stan, ubila je supruga vojnog penzionera i izfingirala razbojništvo. Prethodno je opljačkala nekoliko stanova kolega iz Trgovinskog suda. Uspela je da pobegne iz zatvora, pa je sa saučesnicama, među kojima je bila i njena ćerka, nastavila s prevarama po Bosni i Hrvatskoj. Na kraju, da bi se dočepala majčinog stana, ubila je brata, a da bi prikrila zločin, zapalila njegovo telo.
- Najsurovije su žene kojima su razbojništva glavni izvor zarade. Većina njih su povratnice, spremne na nasilje, zbog kojih se ne kaju čak ni kada budu osuđene na dugogodišnje kazne - kažu u policiji.
Na razbojništva su u poslednje vreme spremne i devojčice. Naoružane noževima, spremne su da i same krenu u pljačkaški pohod. Na meti su im trafike, prodavnice, stanovi.
- Dugo vremena u Beogradu je bila poznata izvesna Sonja Čvaka, koja je nadimak dobila po neverovatnoj veštini obijanja brava. U posao je ušla sa 16 godina. U bandi je imala trojicu momaka. Sa svakim je bila u ljubavnoj vezi tako da je ceo plen završavao kod nje - kažu u policiji.
Prevare su dela kojima su žene najsklonije. Što zbog slatkorečivosti, što zbog mogućnosti transformacije. Radmila Ikić ostala je najpoznatija naša prevarantkinja. Stalno je menjala izgled, obećavala ljudima kule i gradove, pričala da ima veze u najvišim državnim krugovima i uzimala im novac, stanove, a pojedince je uspela da dovede do prosjačkog štapa.
Većina žena hapšena je zbog finansijskih malverzacija. Osnivaju preduzeća, uzmu robu koju ne plate, prodaju je, uzmu novac i ugase firmu. Hapšeno je i puno državnih službenica, najviše zbog uzimanja mita. Nedavno je zbog toga uhapšena jedna inspektorka veterinarske inspekcije - kažu u policiji. Zbog mita, u ruke policije u poslednjih godinu dana palo je nekoliko doktorki i profesorki. Doktorka Mirjana Tomović uhapšena je nedavno kao pripadnica grupe advokata i policajaca, među kojima je i inspektorka za maloletničku delikvenciju Nataša Kovačević. Doktorka Tomović tereti se da je uzimala mito da osumnjičenima potpiše lažne zdravstvene nalaze. Policija je pre nekoliko meseci ušla u trag i doktorki Elmiri Grubić, koja je zaradila šest miliona dinara lečeći obolele namagnetisanim granulama šećera. Sa Elmirom je privedena i njena ćerka, koja je vodila evidenciju o pacijentima.
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Kontrolor leta spavao, avioni pola sata kružili oko aerodroma

Piloti dva aviona, očekujući uputstva za sletanje od kontrolora leta na jednom malom aerodromu u Grčkoj, morali su da nadleću aerodrom duže nego što treba, jer je kontrolor u smeni zaspao, saopštila je grčka kancelarija za civilno vazduhoplovstvo.


Ministarstvo za saobraćaj je naredilo istragu posle incidenta, jer je kasnio redovan let aviona iz Atine, kao i čarter let avion iz Slovačke, navodi se u saopštenju i dodaje da se incident dogodio na aerodromu grčkog ostrva Lezbos, na severoistoku Egeja.
Prema navodima grčke televizije Net, kontrolor leta je zaspao i nije se probudio na vreme, pošto mu se pokvario mobilni telefon koji mu služi i za buđenje. Pošto su piloti nadletali aerodrom, direktor aerodrom je telefonom pozvao kolegu kontrolora. Posle pola sata čekanja, oba aviona su sletela bezbedno na aerodrom.

Evropska komisija upozorila je nedavno Grčku da bolje kontroliše svoje aerodrome, u skladu sa evropskim normama.
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Robija zbog seks injekcije
J. D. Lj, 01.10.2008 18:55:19

U BEOGRADSKOM Drugom sudu u sredu je, na četiri godine zatvora osuđen Dragan Jovanović (34) iz sela nadomak Beograda zbog lažnog predstavljanja i nadrilekarstva. Utvrđeno je da je lažni doktor od marta 1997. do juna 1999. godine "lečio i izlečio" blizu 20 nerotkinja, od kojih je svaka rodila zdravu bebu.
Sve bi bilo u redu da trojica muževa nisu posumnjali u Jovanovićev metod lečenja. Iz dana u dan, pristizale su u "ordinaciju" žene iz Beograda, Niša, Kragujevca...
- Dolazile su mi žene iz svih krajeva Srbije i tražile isto: da im omogućim da rode dete - branio s Jovanović. - Bilo ih je lepih i mladih, ali i starijih i ružnih. Ali, svakoj sam udovoljio i pomogao da dobije dete.
Jovanovića su trojica očeva "prozrela" i jedne noći, pijani, upali u njegovu kuću. Prvo su ga pretukli, a potom i prijavili policiji.
- Tražili su da priznam čime sam lečio njihove žene. Uplašen, ali i besan, rekao sam im da nisu njihove žene jalove, nego oni. Kazao sam i da nikada ne bi imali decu da nije bilo mene i moje injekcije - priznao je Jovanović.
Jovanović se nijednog trenutka nije pokajao.
- Nikoga nisam ubio, nego sam darivao život. Žene su same pristajale na moje "lečenje". Ne može se zatrudneti od čajeva i trava, nego samo od dobre injekcije. Svaka, koja ju je primila, dobila je porod - objasnio je Jovanović.

NEŽAN
ODBRANU lažnog doktora na sudu su potvrdili gotovo svi svedoci - žene.
- U braku sa mužem bila sam 10 godina i nismo imali dece - ispričala je jedna od novopečenih majki. - Čula sam za Jovanovića, otišla kod njega i kada mi je rekao da se svučem sve mi je bilo jasno. Nisam se opirala, a i doktor je delovao fino. Rodila sam divnu devojčicu, koja je pljunuti doktor. Jovanović je bio nežniji i bolji od mog Živote!

:D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

:D :D :D

Fantastično...

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

Prejako!!! :lol:
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

C A R :!:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Nesto mi poznata tehnika ovoga doktora...hmmm...nekada se i po tlu nasih krajeva gibao doktor toga sklopa,lijecio po Dragalovcima,Ostruzini,Ljebu i ostalim pogranicnim zonama...Sta da kazem nego svaka cast majstore Jovanovicu,svaka ti dala!!! Umalo zaboravih,i po Potocanima,takodjer!!!
Srebrena Krila

User avatar
marianna
Posts: 465
Joined: 21.06.2007. 09:49
Location: On the face of the place

Post by marianna »

Tajna dugovečnosti? Zaboravite na seks!

Zaboravite duvan, redovno vežbajte, ne preterujte sa pićem... to su neke od tajni koje su tokom godina razni otkrivali, kao recept za dugovečnost.

Međutim, najstarija Britanka na to samo odmahuje rukom, i poručuje - zaboravite na seks!

Klara Midmor slavi 105. rođendan, i otkriva da je uvek bila "prezauzeta" za veze, i smatrala fizičku nežnost "dosadnom".

"Odbila sam nekoliko prosaca tokom godina. Nikada se nisam zamarala vezama, uvek sam imala pametnijeg posla. Mnogi su me pitali da li sam homoseksualka, ali odgovor je - ne", rekla je ona za "Dejli mejl".

"Kada sam bila mlada, znalo se da ćete seks iskusiti tek - i jedino - sa mužem. U 12. godini, odlučila sam da se nikada neću udati. Mladi danas žive prebrzo, ne razmišljaju o posledicama".

Klara je uvek imala "platonske" veze i prijateljstva sa muškarcima, ali nikada nije osetila potrebu da stvari podigne "na sledeći nivo".

Rođena u Glazgovu 1903, seća se vesti o potonuću "Titaika" (1912) i početku Prvog svetskog rata (1914). Porodica je emigrirala u Egipat kada je Klara imala sedam godina, zatim u Kanadu, pa na Novi Zeland. Klara se u dvadesetim godinama vratila sama u Britaniju, gde se zaposlila kao sekretarica i kućepaziteljka.

"Odrasla sam u eri kada je male devojčice trebalo samo gledati, a ne i slušati, i morala sam da naučim da se branim i zarađujem. Moja nezavisnost nije se dopadala većini muškaraca, pa sam uskoro napunila dovoljno godina, da postanem usedelica".

Klara je slobodno vreme ispunjavala čitanjem, baštovanstvom, kuvanjem i slušanjem emisija na radiju.
Njena komšinica Džozi Harvi (72) kaže da je tajna Klarinog dugog života upravo u tome što nikada nije imala muža, koji bi joj samo "smetao".

Gospođica Midmor proslaviće 105. rođendan uz čestitku od kraljice Elizabete II, i čašu vina sa drugaricama u domu u Peranportu, Kornvol.

"Ne brinite, neću se napiti i napraviti neku glupost", našalila se živahna bakica.
(MONDO)

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

'ajde ne nagovaraj ljude :lol:


...Sve je više istraživanja koja dokazuju da redovan seks poboljšava imunološki sistem, kontrolu bešike i funkciju prostate, poboljšava čulo mirisa, utiče na smanjenje težine i rizika od srčanih oboljenja, ublažava bol...
Redovni seks za naše tijelo i psihu predstavlja više od samog uživanja i zabave. Sex igra važnu ulogu u našem fizičkom i emocionalnom funkcionisanju.
Seksualno aktivni ljudi su rjeđe na bolovanju, društveniji su, bolje raspoloženi i više uživaju u životu.
Žene koje imaju seksualne odnose barem jednom nedjeljno češće imaju pravilne i redovne menstrualne cikluse.

Britanski istraživači otkrili su da žene koje upražnjavaju redovan seks ređe oboljevaju od depresije.
Istraživanje je pokazalo kako žene s redovnim nedjeljnim seksualnim odnosima imaju znatno više estrogena od onih čiji su odnosi sporadični ili ih uopšte nema. Koristi estrogena su višestruke: zdraviji srčano - nervni sistem, niži holesterol, veća gustoća kostiju, manje naborana koža.


Njihove američke kolege došle su do zaključka da je depresija još ređa kod žena čiji partneri ne koriste kondom.
Prema njihovom tumačenju, za to je odgovoran jedan hormon - koji se nalazi samo u spermi, a koji, posle absorpcije u ženski genitalni trakt, pozitivno utiče na ženin hormonalni balans.

Redovan seks znači ređe oboljevanje od gripe i prehlada, ali i zdravije zube.
Seks olakšava menstrualne tegobe. Mnogim ženama je seks tokom mjesečnog ciklusa potreban i dobar. Mnoge su žene izvestile kako im nakon orgazma tokom menstruacije popuštaju grčevi i bolovi koje inače osećaju u tom periodu.
Ovo nastaje zbog toga što stezanje materice tokom orgazma pomaže izbacivanju menstrualne krvi i smanjuje napetost njenih mišića, uzrokovanu hormonima.
Seks je značajan i za smanjenje stresa. Istraživanja pokazuju kako su ljudi koji su zadovoljni svojim seksualnim životom rjeđe depresivni, anksiozni, nasilni i neprijateljski raspoloženi.

Seks poboljšava raspoloženje i pomaže ublažavanje boli. Kod bolesti kao što je artritis redovni orgazmi povisuju prag boli. Ovi bolesnici mogu podnijeti veću bol za vrijeme seksualnog uzbuđenja, a njihovi hronični bolovi značajno su slabiji nekoliko sati nakon seksualnog uživanja.
U prošlosti su babice savjetovale ženama da masturbiraju kako bi si olakšale porođajne bolove. Bolje raspoloženje nakon seksa kao i prestanak ili olakšavanje bolova objašnjava se endorfinima, tzv. unutrašnjim drogama čije izlučivanje u mozgu podstiče seks.

Seks može izliječiti glavobolju. Određena istraživanja pokazuju kako žene koje pate od migrene nakon seksa osjećaju olakšanje ili prestanak bolova.

Prema nekim studijama, osobe koje su zadovoljne svojim seksualnim životom manje obolijevaju od srčanih bolesti, karcinoma, autoimunih bolesti i infekcija, bolova u leđima, hemoroida, povišenog krvnog pritiska, lupanja srca, znojenja, astme, ekcema, gojaznosti, nesanice, noćnih mora i žive duže.

Istraživanja su pokazala i to da kod žena ne postoji rizik od "overdoziranja" seksom, ali da previše seksa može da škodi muškarcima. Kod osetljivog tkiva penisa može da dođe do iritacije prilikom preterane upotrebe, pa čak i do trajnih oštećenja..

:D
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Reketirala momka


Podgorica - Menadžer prodaje u kompaniji Delta Milica Belojević uhapšena je zbog sumnje da je nekoliko dana pretećim porukama ucenjivala svog momka Željka Mihajlovića, tražeći mu 5.000 evra, pišu Vijesti.


Devojka se sumnjiči da je sa nekoliko različitih telefonskih kartica Mihajloviću slala poruke u kojima mu je pretila da joj vrati navodni dug od 5.000 evra.

U porukama ga je pitala da li je zaboravio dug i pretila da je gotov ukoliko joj do prvog u mesecu ne stvori 5.000 evra, i da će, ukoliko ne bude imao novac, „platiti“ neko njegov - navodi se u saopštenju Uprave policije.

Belojevićeva je, dok se zabavljala sa Mihajlovićem, koji je vlasnik lokala, sve znala o njemu tako da se dosetila da slanjem pretećih poruka, dođe do novca.
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Japanka u zatvoru zbog ubistva virtualnog muža
Autor: Blic online | Foto:easytips.net | 24.10.2008. - 10:56
Neimenovana profesorka klavira iz Japana uhapšena je nakon što je navodno ubila svog virtualnog supruga u popularnoj video igrici "Mejplstori", piše BBC.

Policija je navela da je žena (43), besna zbog iznenadnog "razvoda", ilegalno pristupila kompjuterskim podacima o čoveku koji je igrao njenog muža u
"Mejplstoriju" i "ubila" njegov lik.
"Iznenada sam bila razvedena, bez ijedne reči upozorenja. To me je veoma naljutilo," rekla je neimenovana Japanka.
Ona se trenutno nalazi u zatvoru u Saporu, gde čeka na odluku suda da li će biti optužena za ilegalni pristup kompjuteru i manipulisanje podacima. Za ovaj prestup, preti joj kazna od najviše 5.000 dolara i do pet godina zatvora.
"Mejplstori" je korejska igrica koja je brzo postala popularna širom sveta, a naročito na Dalekom Istoku.
Cilj igre je da se pobedi u borbi protiv čudovišta, ali igrači takođe mogu da se uključe u društvene aktivnosti i veze, uključujući i brak, putem svojih digitalnih likova, takozvanih avatara.

That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

:lol: :lol: :lol:

e svašta...


Dok mafije svijetom haraju oni hvataju ženu od 43 godine koja je "upala" u tudji komp.. glupost :lol:

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ajd sto je i hvataju, ali pogledaj njenu reakciju, popizdila sto se lik razveo od nje u igrici :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

Kriza druže kriza...

Nestaje mužijaka polako, koncentracija ženki ljuskog roda na planeti zemlji se drastično povećava i veća je za oko 45,21 % od koncentracije "jačeg pola"...

Treba naći saputnika tj. punjača i onda ga čvrsto držati... kad nemaš to, onda bar virtuelno... :lol: :lol: :lol:

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ja nikako tu krizu da osjetim :lol:

Kod mene je tu blagostanje, a u onim stvarima gdje se pare drze je kriza.
Sta ces, naopako sam se rodio, tako mi i sad ide :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
nkulesko
Posts: 329
Joined: 01.10.2007. 21:36
Location: ROMA, ITALY

Post by nkulesko »

Vozio Reno 500 kilometara na sat
Autor: FoNet | 25.10.2008. - 11:09

Jedan Rumun bio je šokiran kada je na kućnu adresu dobio obaveštenje da mora da plati ogromnu kaznu. U obrazloženju je pisalo da ga je policija snimila dok je vozio svoj 15 godina star Reno čak 498 kilometara na sat.

Tom brzinom išao je uskim planinskim putem u u gradu Sinaiju. Pošto je pre dobijanja kazne Toader Mojse odlučio da proda kola, sada kaže da će povećati cenu, jer ima dokaz da je njegov Reno brži od svih bolida u Formuli 1.
"Zaista sam se slatko nasmejao kada sam video kaznu. Mislim da bih sada
morao da udjem u Ginisovu knjigu rekorda. Otišao sam u policijsku stanicu i dao im moj Reno da ga testiraju. Ako uspeju da izvuku 120 na sat, platiću im kaznu", rekao je šezdesetjednogodišnji Toader. Policija je saopštila da neće
morati da plati kaznu dok se ne utvrdi ko je napravio grešku - radar ili policajac.


eh sta ti je masina...
".......i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze....."

User avatar
borg 7/9
Posts: 201
Joined: 29.05.2007. 08:21
Location: Prnjavor

Post by borg 7/9 »

У Aфрици желе да производе југо
Datum: 02.11.2008 19:00
Autor: Глас Српске
КРAГУЈЕВAЦ - У Конгу, Aлжиру или Русији, могао би у будућности да се производи некада национални производ бивше Југославије, аутомобил "југо".

Послије потписивања уговора са "Фијатом" и почетком припрема за производњу новог модела, дошло је вријеме да такозвани југићи и флориде "иду у пензију". Међутим, да ова возила "нису за бацање", потврђују и понуде за откуп производне технологије из појединих афричких земаља.

Директор групе "Застава возила" Зоран Радојевић потврдио је за Б92 да су све понуде заинтересованих за куповину производне опреме прослијеђене Aгенцији за приватизацију. Машине ће бити понуђене на тендеру, тек пошто "Фијат" донесе одлуку шта ће од опреме задржати.

- У оптицају је неколико понуда за неке моделе које ми сада имамо на нашим линијама. Један од понуђача је фирма из Конга, друга је руска корпорација са Кипра, а трећа понуда је из Aлжира - каже предсједник Самосталног синдиката фабрике "Застава аутомобили" Зоран Михајловић.

Половином новембра зауставиће се производне траке у погонима крагујевачке "Заставе". Последњи "југићи", "флориде" и "кечеви" отићи ће у историју. Ова возила су "чедо" домаћих стручњака, и у толико прије ће, сматрају у синдикату, растанак тешко пасти.

- Ова возила су нешто што смо стварали и градили годинама и, без обзира на то колико су стара и застарјела, тешко нам пада, јер то је ипак нешто што смо ми стварали - наглашава Михајловић.

За "кеца" и "југића" се може рећи да су једини олдтајмери који се још увек производе. Прва возила овог типа са са траке су сишла још 70-их година прошлог вијека.

Поједини "Заставини" радници тешко доживљавају растанак са домаћим производним програмом, јер су кажу, правећи те аутомобиле, појединци провели читав радни вијек. Други, пак, сматрају да је прекид производње једина ствар која може да утиче на "престанак јавашлука" у фабрици.

Возни парк
Aко је судити према паркингу испред фабрике, "југиће" и друге "Заставине" аутомобиле највише возе управо радници. Службено возило генералног директора "Заставе" један је од новијих "Опелових" модела, док се предсједник новоформиране компаније "Фијат аутомобили Србија", Ђовани де Филипис по Крагујевцу вози у "флориди".

http://www.glassrpske.com/vijest/4/ekon ... -jugo.html
Da li hrabrost da se čeka, ili strah novog početka? Tek još sam ovdje!

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

Slovenci uveli "bonton za Bosance"!

Strani radnici jedne od najvećih slovenačkih građevinskih kompanija Vegrad iz Velenja upozoreni su da svoje ponašanje moraju prilagoditi prilikama u Sloveniji i okolini u kojoj se nalaze.

Na vratima kontejnera u kojima stanuju sezonski radnici, većinom iz BiH, osvanula su uputstva da u okolini ne razbacuju smeće i ne uriniraju, piše "Večernji.hr".

Kompanija Vegrad im "objašnjava" da su došli "u sredinu s višim stepenom kulture" i poručuje: "Budite svesni da stanujete u urbanoj sredini i da sebi ne možete dopustiti takvo ponašanje. Naši su susedi visokosituirani ljudi i takve postupke neće još dugo tolerisati".

Iza teksta na obaveštenju potpisan je Vegradov predstavnik Marko Čerkez, koji je novinarima kazao da su radnicima samo savetovali kako da se ponašaju.

Na pitanje zašto im je trebalo reći da su došli u sredinu s višim stepenom kulture, Čerkez je odgovorio: "Pa zaista je tako, zar nije?" Naglasio je i da će kazniti osobu koja je obaveštenje dala medijima.

"Svi smo ovamo došli raditi kao normalni ljudi. Mnogima je to jedini izlaz iz bosanske krize, a ljudi koji su to obaveštenje napisali sigurno nisu upoznati s bosanskom kulturom. Svi smo mi završili srednju školu, u kojoj smo naučili i pravila ponašanja ", kaže jedan radnik.

Predstavnica Vegrada Branka Klavž priznala je da obaveštenje "nije napisano baš najboljim stilom".

"Stanovnike kontejnerskog naselja nismo nameravali da povredimo" , kazala je Klavž i dodala da je Vegrad svestan da su njihovi zaposleni “ključ uspeha kompanije”.

Radnici su novinarima, međutim, rekli da rade od 10 do 12 sati na dan, a mesečno zarade jedva 600 evra. Odbijanje prekovremenog rada se, kažu, kažnjava.

(MONDO)
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Gej pingvini kradu jaja od strejt parova


Par homoseksualnih pingvina u jednom zoološkom vrtu u Kini se trudi da ukrade jaja od heteroseksualnih ptica kako bi i oni postali roditelji, prenosi britanski Telegraf.
Čuvari zoo vrta "Polarna zemlja" u mestu Harbin na severoistoku Kine primetili su kako dva gej pingvina, u pokušaju da sakriju krađu, ostavljaju kamenje ispod stopala drugih pingvina. Ovu obmanu su međutim primetili njihovi drugari pingvini, koji su počeli da ignorišu gej par, dok su čuvari odlučili da odvoje par kradljivaca u nameri da ih spreče u uznemiravaju drugih ptica.
Čuvar zoo vrta je objasnio da gej par ima prirodni nagon da postanu roditelji bez obzira na svoju seksualnost.
"Jedna od obaveza odraslog mužjaka je da se stara o jajima. Uprkos biološkoj nemogućnosti da postanu roditelji, i dalje je prisutna prirodna želja", rekao je čuvar listu "Austirian Times".
"To nije diskriminacija. Mi moramo da ih odvojimo, inače će cela grupa biti uznemirena tokom sezone poleganja jaja", dodao je on.

Postoje brojni primeri homoseksualnosti u životinjskom carstvu, ali su gej pingvini privukli pažnju javnosti više od bilo koje druge vrste.
Jedan zoološki vrt u Nemačkoj nedavno je razljutio neke homoseksualne grupe kada je osoblje gej pingvinima dovelo ženke koje je trebalo da ih zavedu i "preobrate". Ovaj zoo vrt je ubrzo odustao jer mužjaci nisu pokazali interesovanje za ženke.

Svasta...
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Баш свашта... :lol: Па и пингвини почели имитирати људе и почели красти ради користољубља... Страшно.... Где иде овај свет животиња..... :cry: Ни животиње нису што су некада биле... :wink: :lol: :lol: :lol:
ImageImage

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Pljačkaš se sapleo i sam sebe ranio


VELIKA KLADUŠA - Omer Omanović (25), iz Velike Kladuše, primljen je u Kantonalnu bolnicu u Bihaću s teškim tjelesnim povredama zadobijenim vatrenim oružjem, a pretpostavlja se da je nehotično sam sebe ranio nakon što je u petak naveče opljačkao objekat "Lutrije BiH" u Velikoj Kladuši.

Maskiran i naoružan automatskom puškom, Omanović je u Ulici Huske Miljkovića iz objekta "Lutrije" ukrao oko 4.000 KM. Novac je spremio u vrećicu i potom se trkom uputio u susjednu ulicu.

Radnica u kladionici S.D. (24) odmah je obavijestila policiju o pljački, koja je nakon izlaska na teren ubrzo u Ulici Šerifa Omeragića pronašla Omanovića, koji je ležao bez svijesti s prostrelnom ranom na grudima. Uz Omanovića, odranije poznatog policiji po kriminalnim radnjama, bila je i vrećica s novcem, a pušku su pronašli dvadestak metara dalje.

Policija pretpostavlja da se pljačkaš u bijegu sapleo i nehotice aktivirao pušku, koja mu je nanijela po život teške povrede.

U trenutku zaključenja ovog broja "Nezavisnih" ljekari Kantonalne bolnice u Bihaću još su se borili za njegov život.

Istraga o ovom slučaju je u toku.

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Kriminalna grupa sisatih žena pljacka napaljene muskarce

GRUPA djevojaka smislila je vrlo lukavi način kako opljačkati naivne muškarce. Nakon što namažu sise kloroformom dođu u bar, odaberu žrtvu te popiju nekoliko pića s njom, a zatim nestaju bez traga dok se naivni muškarci bude praznih džepova.Policija u Kampali, glavnom gradu Ugande, upozorila je građane na djevojke koje pljačkaju muškarce.

"Muškarci bi ubuduće trebali pripaziti s kime se druže ako žele zadržati novčanike bez obzira na to koliko su ugodne i pristupačne nepoznate djevojke. Nanose kemikaliju na grudi, približe se muškarcu, popiju piće s njim, a potom te muškarce nađemo onesvještene i bez novčanika", rekao je Fred Enanga, glasnogovornik kampalske policije.

"Kad muškarci dođu k svijesti ne sjećaju se ničega"

"Ništa ne ostavljaju za sobom! Osim novca odnose i odjeću. Više puta se dogodilo da žrtve pronađemo gole, a kad dođu sebi ne sjećaju se ničega osim avanture. Zato apeliramo na sve muškarce da vode računa jer mi osumnjičenih nemamo", potvrdio je Fred.

Naivnim muškarcima bi ovaj zabrinjavajući slučaj trebao biti podsjetnik da trebaju razmišljati gornjom, a ne donjom glavom koja im može zadati i novčane probleme.

Image

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

:lol: :lol: :lol: Хахахахахахах...... Е свашта човек може овде прочитати.... :lol: :lol: :lol:
ImageImage

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Glumac prerezao grlo na pozornici u Beču
Autor: Blic online, BBC | Foto:Reuters | 11.12.2008. - 17:47


Jedan bečki pozorišni glumac je jedva izbegao smrt nakon što je na sceni sam sebi prerezao grlo pravim nožem, koji je pod još nerazjašnjenim okolnostima bio podmetnut umesto tupog rekvizita, prenosi BBC.

Danijel Hevels
Glumac Danijel Hevels (30) srušio se na binu bečkog Burgteatra prošlog vikenda dok mu je krv šikljala iz vrata u sred predstave "Meri Stjuart" Fridriha Šilera.


On je zatim hitno prebačen u bolnicu s dubokom posekotinom u grlu koja svom srećom nije zahvatila glavnu arteriju.
Austrijska policija istražuje da je li je ovaj incident bio slučajna greška glumca, ali ne isključuje mogućnost planiranog ubistva. Policija je saznala da je nož kupljen u lokalnoj radnji i da je čak imao etiketu sa cenom na sebi koada ga je glumac koristio.
"Da je glumac samo malo jače zabo nož, verovatno bi na licu mesta iskrvario do smrti", rekao je doktor koji leči Hevelsa listu "Osterajh".

Ova stvarna drama odigrala se prošlog vikenda tokom izvođenja predstave o kraljici Škotske, u kojoj je Hevelsov lik trebalo da izvrši samoubistvo. Publika je navodno glumcu poklonila snažan aplauz za "specijalne efekte" koji su učinili da samoubistvo izgleda realno, ali su shvatili da nešto nije u redu kada je glumac odveden sa bine.
Hevels se brzo oporavio i teatralno se pojavio na bini sledeće večeri - ali sada s povezom oko vrata.
Image

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Aaa .. glupog načina da čovjek izgubi život :o
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Post Reply