RTV - pretplata

Radio, TV, internet, štampa...

Moderator: aquarius

Plaćate li TV-pretplatu ?

DA
25
56%
NE
20
44%
 
Total votes: 45

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Re: ...

Post by Njegovan »

Franz wrote:Evo ga i moj epilog RTRS-ovog potrazivanja 30 km "neplacene" RTV takse.

Da ponovim, 3 puta su mi na vrata dolazili...tome je prethodio postar koji je donio plavu kovertu gdje pise da sam duzan platiti neke zaostale RTV takse za koje ja veze nemam.

Nakon sto sam iskulirao plavu kovertu, poceli su pristizati nekakvi misionari iz suda, prvi put su me opomenuli i ostavili nekakav papiric sa brojem ziro racuna....naravno, iskulirao sam i to.
Drugi put su dosli da biljeze sta to posjedujem od tv prijemnika(ubiljezili su u notes i digitalni risiver a ja jos cuo nisam da se RTRS moze pratiti putem satelita).I to sam iskulirao.
Treci put kad su dosli sa kombi-em sudske policije(tada sam vec bio spreman, tj. zamjenio sam ispravni TV sa nekim neispravnim iz doba cara Dusana i uklonio risiver za svaki slucaj).Primjetili jesu da sam ih pokusao nasankati sa tv prijemnikom i kako su krenule ostre rijeci, meni je puk'o film i pokazem im na koja vrata treba da izadju ako nece nevolje!To su i ucinili, usput prijeteci kako cu ja to sve platiti milom ili silom.Nisam primjenio silu, iskulirao sam sve uz par njima upucenih psovki.

Evo sad nakon svega ovog sto sam pretrpio, stize mi pismo iz suda gdje me obavjestavaju kako se izvrsni postupak u cjelosti obustavlja i ukidaju se sve sprovedene izvrsne radnje.Jos zbunjeno gledam u to rijesenje i ne mogu doci sebi...da li su oni normalni...zbog jebenih 30km koje nisam duzan platiti izvrse prepad ljudima u kuce uz prijetnje da ce da plijene pokretnu imovinu, da bi nakon toga odustali od samo njima poznatih potrazivanja.
Covjece, na ovo ne treba ostati, treba ih tuziti, sto cu i uciniti.

Umjesto da zavrsavaju ubistva, silovanja, pokusaje ubistva i sl. oni ganjaju neduzan narod i za to uzimaju pomasne dnevnice...POSEREM SE NA OVU DRZAVU...to je sve sto mogu jos dodati!!!
Занимљиво. :? Стварно ово мало звучи блентаво. Толико некога измелтретирати и на крају рећи као обуставља се. :roll:
Ма то су они нашли рачун који си платио па су сада нашли изговор обуставља се. Или су стварно одустали јер ниси попустио. Ко ће га знати. :?
Image

User avatar
djuka
Posts: 343
Joined: 27.09.2007. 15:31
Location: prnjavor

Post by djuka »

Poskupljenje za 15 %! Sada iznosi 6,90 km!
Milan Đurđević - Đuka
Милан Ђурђевић - Ђука

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

БРУКА И СРАМОТА


Нетреба њима ништа дати за претплату..... Нека се сналазе као што се сналазе остале телевизије у окружењу , како државне , тако и приватне..... а све оне имају 500 пута бољи програм него та наша бајна РТ РС
ImageImage

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

Franc..i RTRS je moguce uhvatiti digitalnim signalom na satelitskoj kao i ATV ali to treba biti stvarno strucnjak za te satelite :lol: jer osnovni cilj izlaska na satelit je da ih ovi Srbijanci spakuju u Total TV paket koji se dobro prodaje u Evropi.
"Kablovska preko satelita"
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
zokii1983
Posts: 243
Joined: 07.02.2005. 09:55
Contact:

Post by zokii1983 »

ja kao da zivim u centru balkana

Image

jos samo k3 da dodaju :)

http://www.youtube.com/watch?v=Oj1ckD2KuR8

User avatar
IloVa
Posts: 265
Joined: 01.07.2007. 10:26
Location: Austrija

Post by IloVa »

Cipiripi wrote:Franc..i RTRS je moguce uhvatiti digitalnim signalom na satelitskoj kao i ATV ali to treba biti stvarno strucnjak za te satelite :lol: jer osnovni cilj izlaska na satelit je da ih ovi Srbijanci spakuju u Total TV paket koji se dobro prodaje u Evropi.
"Kablovska preko satelita"
ma nije ih tesko naci na satelitu, samo su upakovani u Digi Tv, i trebas placati pretplatu. Moze i ilegalno, samo svako jutro moras ukucavati nove kodove, nekad i po dva puta dnevno :lol: :lol:

Boxer
Posts: 454
Joined: 01.06.2008. 09:06
Location: USA

Post by Boxer »

Ko je lud da placa pretplatu za bezvezne kanale iz RS !

Živorad
Posts: 821
Joined: 05.06.2008. 18:48
Location: ILOVA FOREVER

Post by Živorad »

TIS UPRAV MORAM DAT NOLKO PARA A DOBIJEM NIŠT SVE BOLJO IMAM DŽABNO NA RTS I NE PREBACUJEM JERBO SAM PRIČAJU DODO TAM DODO VAM I KAKO MILICJA NAPLATLA KAZNE PAM SE TAM NA TOJI PROGRAM NEIDE JERBO ZNAM NAPAMET SVE
SAD KAD ZNATE KOJI SAM ZNAJTE DAĆ VAS ZEZAT ZA SVE VAŠE BUDALŠTNE

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

Programi su ocajni svi drzavni nezna se koji je gori kako ih nije sramota naplacivati za takve bljuvotine a o moderatorima da ne pricam :smt078 zar to ne ide uz telefon
Friedns are flowers in life´s garden

kopacka80
Posts: 675
Joined: 24.01.2008. 16:51
Location: prnjavor zamisli

Post by kopacka80 »

Jel to neko plaća?
Ja rtrs nisam gledao,iiiiiiiiiiiiiiihahaj!!!!!
Stvarno je sramota što naplaćuju a ništa nemaju za ponudu.
BRUKA!!
MLADOST PROLAZI,STAROST ISTO PROLAZI!!!!
Др. Дабић

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Ма битно је да се само узимају паре од народа, а програм ко шиша... Гледајте остале канале , ако вас нешто занима.... :lol:
ImageImage

Živorad
Posts: 821
Joined: 05.06.2008. 18:48
Location: ILOVA FOREVER

Post by Živorad »

JEL SAM SANJO IL DOBRO VIDJO DODIK JUČE POZVA DA S NEPLAĆA PREDPLATA
SAD KAD ZNATE KOJI SAM ZNAJTE DAĆ VAS ZEZAT ZA SVE VAŠE BUDALŠTNE

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

:lol: :lol: :lol:


2 telefona u kući, 2 u firmi, 1 u radionici = 5 TV pretplata :lol:

Ebote :lol: :lol: :lol:


Posle kraćeg dopisa poslatog na adresu (kako ih Franjo nazva) "harača" RTV pretplata je na 4 telefonska računa obustavljena i sada plaćamo "SAMO" 6,xx KM


RTRS uopšte ne hvatamo antenom, ni zemaljskom ni satelitskom :D , toliko o tome... :lol:

ja+
Posts: 33
Joined: 29.01.2010. 21:37

Re: RTV - pretplata

Post by ja+ »

Ko nas pita šta gledamo.
U zakonu piše da je to POREZ na posjedovanje radio i televizijskog aparata, a mi možemo da gledamo šta hoćemo i koliko hoćemo al porez da uredno platimo. A ko porez ne plaća završi na sudu. Ja ne bih da plaćam taj porez uvećan za sudske troškove a VI.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: RTV - pretplata

Post by MAXIMUS »

Juče uz kaficu pričam sa drugarom i nametne se tema mjesečni troškovi jedne porodice !
Čovjek je izračunao da mjesečni troškovi jednog domaćinstva ( struja , voda , telefon ) iznose od 150 do 200 KM a jedna trećina tog novca odlazi na na razno razne doprinose i sporedne stvari koje se u suštini i ne tiču tih troškova ali su nametnuti i moraš ih plaćati !
I naravno , uvjek pričam o slučaju računa za struju ... u jednom trenutku imao sam pretplatu od 200tinjak maraka ( pripremao se za zimu :D ) a na računu 0.08 pf kamate na kašnjenje plaćanja računa . Kada sam službenice pitao u čemu je problem i zašto mi je zaračunata kamata na kašnjenje kad sam u pretplati odgovorila mi je ,,, to svi računi imaju,, kao normalno je to ! :shock:
E sada matematika ... 0.08 pf puta domaćinstva plus radnje i ustanove .... skupi se tu fina svotica na mjesečnom nivou ! Gdje idu te pare i kako se knjiže ... to je već pitanje za istražne organe i inspekcije !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: RTV - pretplata

Post by vrsta8472 »

MAXIMUS wrote: I naravno , uvjek pričam o slučaju računa za struju ... u jednom trenutku imao sam pretplatu od 200tinjak maraka ( pripremao se za zimu :D )

А зато је наплативост, електричне енергије у Прњавору 107% :P
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: RTV - pretplata

Post by KAMIKAZA »

Paa po Maxinom racunu bi trebala da bude 108% ,a ovaj 1 % razlike je taman sluzbenicama za kafu. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: RTV - pretplata

Post by regeman »

Meni nije jasno kako struje u plus minus 3kw imam isto svaki mjesec, a pratim jos kako se krece potrosnja, sa obzirom da dec nisam bio tu 7 dana a januar jesam jos cudnije, i tako vec 3, 4 mjeseca...
a o mtel pumpanju impulsa...carevi...od listinga nema ljeba, svi brojevi su uredni, samo je problem sa duzinama poziva.., treba traziti neki elektronski zapis...kad sam preracunao minute ispada da sam svaki dan pricao 20min na fiksnom...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: RTV - pretplata

Post by Magyar »

regeman wrote:...kad sam preracunao minute ispada da sam svaki dan pricao 20min na fiksnom...

Mozda se neko zakacio :smt003
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re:

Post by vrsta8472 »

ThunderBird wrote:

RTRS uopšte ne hvatamo antenom, ni zemaljskom ni satelitskom :D , toliko o tome... :lol:
Аааа ово

http://www.rtrs.tv/

и то кошта :smt002

А нет имаш :smt003
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

ja+
Posts: 33
Joined: 29.01.2010. 21:37

Re:

Post by ja+ »

vrsta8472 wrote:Da. Meni je program RTRS dobar, BHTV1 i FTV ne gledam.
Gledaj obavezno BHTV1 i FTV da vidiš šta o tebi (nama) misle "komšije"

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: RTV - pretplata

Post by vrsta8472 »

Гледам "60 минута" и то ми је довољно за сада.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: RTV - pretplata

Post by KAMIKAZA »

:D Pretplata :D To ne placam od kada mi je policija odnijela onaj televizor sto je Serbez ukrao u Vrsanima :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
radnik
Posts: 65
Joined: 13.03.2010. 23:03

Re: RTV - pretplata

Post by radnik »

Sve se plaća pa i pretplata. Ja sam pristalica toga da svi zaradimo pa i oni na javnom servisu, al sam i za to da zaradimo da to sve možemo lagodno platiti a ne da tu pretplatu i ostale poreze i namete preračunavamo u količinu hljeba i mlijeka.
u radu je spas

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: RTV - pretplata

Post by KAMIKAZA »

Ja sam za to da se pretplata naplacuje procentualno od licnog dohodka ,recimo 0,05%;pa ko ima vecu platu ili penziju ,neka da vise. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply