RTV - pretplata

Radio, TV, internet, štampa...

Moderator: aquarius

Plaćate li TV-pretplatu ?

DA
25
56%
NE
20
44%
 
Total votes: 45

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

RTV - pretplata

Post by aquarius »

Prema Zakonu koji je izglasala NSRS, svi stanovnici Republike Srpske koji posjeduju radio i televizijske aparate, duzni su placati mjesecnu pretplatu u iznosu od sest KM.

Plaćate li TV-pretplatu ?
Jeste li zadovoljni programom koji emituju RTRS,BHT1 i FTV ?
Mislite li da plaćanjem kablovske televizije, niste dužni plaćati RTV- pretplatu ?

Ostavite komentar ili sugestiju.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Наш друг форумаш Франц, неки дан рече како је имао посјету неких фишкала који су од њега захтјевали да плати ртв-претплату и при том пријетили пљенидбом радио и тв уређаја.
Ја сам се вербално наоштрио за ту прилику, а жени издао налог, да у мом одсуству, исте поспе врелим уљем или кључалом водом. :evil:

Плаћам уредно кабловску телевизију, радио и не слушам , осим на интернету, а програм јавних емитера не пратим, РТРС поготово !

Телефон ( фиксни ) немам и не треба ми,( и мобилни ми је превише! :? )тако да нисам у могућности да палаћм поменути харач. Нико из РТРС-а ме није контактирао и објаснио начин како да платим исту. Ја да их гањам, НЕЋУ !!!

Не желим плаћати нешто што не користим.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

Znas kako tema je vise nego odlicna. Ali RTRS nemam sta da platim, da gledam pojedine betere kako se svadjaju preko medija,pa ne pada mi napamet!!sve sto gledam od tv kanala su 3 hrvatska i ponekad pink bih ako ima kakav film!! Kablovsku nemam i ne treba mi...sto oni pustaju to gledam na netu!

p.s.
da uvedu za HRT ove kanale da se placa sutra bih pristao.
ali po meni televizija koja ne moze da se finansira od marketinga je ******!!tako da dalje nemam sta da komentarisem :!:

User avatar
djuka
Posts: 343
Joined: 27.09.2007. 15:31
Location: prnjavor

Post by djuka »

Od tih 6 km, 3 dajes BHT-u, a po 1,5 km dajes FTV i RTRS.
Je*i ga, zakon je zakon. Koliko jos gluposti placamo, taksa i nije strasna sa obzirom da je najjeftinija u regionu i da placamo cak tri javna operatera, sto mislim da nema nigdje!
Milan Đurđević - Đuka
Милан Ђурђевић - Ђука

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Ni pod razno! Zasto da placam 3 RTV pretplate (na tri telefonska broja) kad imam samo jedan televizor koji i ne gledam?! :roll:
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Mi ovdje placamo RTS 350 dinara (oko 9 KM), sto meni jako smeta. Kablovska nam je sad vec skoro 20KM, a ja TV i ne gledam cesto. Kablovsku placam zbog interneta, koji je stvarno odlican, ali TV pretplatu ne zelim da placam, ali moram, posto to dolazi kao dio racuna za struju, a ja nisam u svom stanu. Ne zelim gazdarici da napravim probleme nakon sto mi odemo.

Kao sto Aqua rece, RTS ne gledam skoro nikad, ali svejedno smatram da je RTS puno bolji od RTRS-a. I pored toga, 9 KM je previse. Prvobitno je to bilo 300 dinara, ali su jednom, bez ikakvog obavjestenja, samo povecali cijenu na 350.

Nije ok, ali mi to moramo placati.
You must not know 'bout me...

User avatar
djuka
Posts: 343
Joined: 27.09.2007. 15:31
Location: prnjavor

Post by djuka »

Weterinarka wrote:Ni pod razno! Zasto da placam 3 RTV pretplate (na tri telefonska broja) kad imam samo jedan televizor koji i ne gledam?! :roll:
To se lako rijesi, samo se obratis rtrs-u i placaces samo jednu.
Milan Đurđević - Đuka
Милан Ђурђевић - Ђука

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

:D to nije ni strasno, koji je cirkus u austriji... jer od skora signal njihove televizije vise nije moguce hvatati obicnom antenom, vec se mora kupiti resiver (jer se preslo na digitalnu televiziju), a taj reziver prima samo signal 3-4 drzavna programa... (za ostale, trebas jos jedan reziver :twisted: )..
E sad, mnogi ljudi nisu u stanju ili ne zele da ga kupuju, a ipak moraju placati preplatu iako nisu u stanju da prate te programe... :twisted: NEMAS PRAVO NA ZALBE.....
Preplata je oko 40eura, cini mi se za dva mjeseca....

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

samo se obratis rtrs-u i placaces samo jednu.
Нема шансе ! Ћале у фирми плаћа рачун за телефон и урачунату ртв-таксу иако на послу нити гледа тв, нити слуша радио. Није платио пар пута на мој наговор и дошла му опомена да мора да плати. Ови кленови у пошти о томе немају појма, а кад сам звао надлежне у РТРС, рекли су ми да им се обратим писменим захтјевом ( односно да им се напушим полног органа ) . Па ти сад види.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Плаћам редовно тв претплату. Мислим да је скупа за наше услове , а гледајући шта има на нашем каналу је катастрофа. Такође плаћам и кабловску, нормално :lol: , и мислим да је кабловска телевизија дужна регулисати то са националном телевизијом. :?
Image

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

ne gledam rtrs, ne slusam radio rs, zasto da im placam pretplatu, sto se tice filmova gori su i od k3, pustaju serije od prije 20 godina, i filmove žnj klase
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Ма све је то у реду. Контам ја ту причу да треба плаћати РТВ- таксу, али да плаћам оне који емитују прилоге у којима нема нити једне позитивне ријечи за Србе и Републику Српску, то нити могу нити хоћу.
Нисам загуљени националиста, али што је превише, превише је ! :evil:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

seljak iz skakavaca wrote::D to nije ni strasno, koji je cirkus u austriji... jer od skora signal njihove televizije vise nije moguce hvatati obicnom antenom, vec se mora kupiti resiver (jer se preslo na digitalnu televiziju), a taj reziver prima samo signal 3-4 drzavna programa... (za ostale, trebas jos jedan reziver :twisted: )..
E sad, mnogi ljudi nisu u stanju ili ne zele da ga kupuju, a ipak moraju placati preplatu iako nisu u stanju da prate te programe... :twisted: NEMAS PRAVO NA ZALBE.....
Preplata je oko 40eura, cini mi se za dva mjeseca....
Kratko receno.

http://www.orf-gis.at/index.php?kategor ... a=serbisch
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Da. Meni je program RTRS dobar, BHTV1 i FTV ne gledam.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Ne gledas zbog 60 minuta? :lol: :lol: :lol:

Pa, RTRS mislim da nisam nikad u zivotu pogledao, jer je program ocajan, a inace placam od kako je to pocelo da se naplacuje, cak i prije nego je donesen ovaj zakon.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Данас сам имао " блиски сусрет " са господом из Инспекције и очитао им лекцију. Нису били код мене кући ( и немогу јер немам фиксни телефон :P ), али су били у мом другом дому ( Абсолут клуб-у ).

Мало сам се извратио на дотичну господу, која поред непрофесионализма показаше и огромну дозу некултуре.

Овом приликом се извињавам Бати и Беги што сам " погубио живце ".
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

...

Post by Franz »

Dobro se treba zamisliti na ovu temu...
Vladu RS na celu sa Miletom Ronhilom pojedini ovdje dizu u nebo(ako imaju neke koristi od toga ne treba zamjeriti).RTRS je pod patronatom doticnog(predsjednik upravnog odbora je njegov covjek Z.L.),o tome ne treba trositi rijeci...sve mu to na kraju dodje kao nebitno ako uzmemo u obzir da putem tih medija tako ocigledno i prenapadno truju ovaj narod poganom politikom,da ne kazem mazu im oci njihovim medom i mlijekom...da ne bude zabune,mogu tek misliti sta bi cinila danasnja opozicija da je na njihovom mjestu,ono su tek likovi za analizu!
Koliko sam upucen, citajuci dnevnu stampu, niti ovi kvazi politicari iz federacije u zadnje vrijeme rade na unistenju Srpske, isto tako ni nasi iz Srpske ne rade na otcepljenju kao sto su oba tabora cinila prije izbora.
Zakljucak: fotelje legle i sad je na redu dosao trenutak kada ovaj narod treba jos dodatno osiromasiti, plate sami sebi odredjuju, mehanizme i pravila za jacanje vlastitih bankovnih racuna sami kroje.Tako stoje stvari u danasnjoj nama mrskoj drzavi na svim nivoima vlasti....jedno veliko bezakonje, rupe u sudstvu, precutno legalizovani kriminal(korupcija)...treba li spomenuti i poslednji slucaj kada se jedan od celnih ljudi iz SIPE(Sredoje Novic) zamjerio svom vodji Ronhilu....epilog: iz vedra neba dodje afera sa "uglednom" gospodom derventskom medju kojima i imucni rodjak gore pomenutog...zar treba cekati da se oni izmedju sebe posvadjaju pa da se unisti samo jedna karika u lancu organizovanog kriminala koji, nema sumnje, ima zastitu "uglednih" nama srpskih vodja!

Ova RTRS pretplata mu samo dodje kao jos jedan u nizu bespotrebnih poreza koje placamo drzavi gdje ce opet, samo je pitanje dana, biti krvi do koljena...tada cemo mi, obican narod, gledati jedne druge preko nisana, dok ce doticna gospoda vec uveliko svoje guzice maknuti daleko sa ovih prostora, u svojim luksuzno opremjenim vilama Dedinja, Zagreba....
...ne optuzujem doticnu gospodu, da smo na njihovom mjestu, vecina nas bi slicno postupila jer na koncu svega nas se nista i ne pita...svjetske poluge moci diktiraju tempo i kad im se ukaze potreba, tako sirom ovog globusa i crtaju nove politicke mape sa novom garniturom poslusnih "politicara".

Haha...da se vratimo temi,jedva cekam da dodje chika sto hoce da plijeni ono sto mu ne pripada...bice zabavno,casne mi kokorske krvi! :wink:
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
ULTRAS_BOG84
Posts: 197
Joined: 15.11.2007. 23:36
Location: Tamo gdje Bog izvodi kornere
Contact:

Re: ...

Post by ULTRAS_BOG84 »

Ja ju ne placam, a kakav im je program i ne zasluzuju da se placa!!!
Oni bi trebali placati da ih neko gleda!! O ovim kanalima iz federacije
necu ni da pricam, jer to su kanali strane drzave!!! :smt098 :smt097
A ako slucajno dodje taj cikica, bice:
:smt021 :smt027 :smt062 :smt066 :smt067
:smt068 :smt070 :smt071 :smt075
Jednog dana, kada prodje sve
Kad me budu stigle godine
I te noci kada izdahnem
Zadnje pivo za tebe cu da popijem!!!
I NA NEBU TOM NA KOJE IDEM JA
SIJA MOJA ZVEZDA CRVENA!!!

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

aquarius wrote:Данас сам имао " блиски сусрет " са господом из Инспекције и очитао им лекцију. Нису били код мене кући ( и немогу јер немам фиксни телефон :P ), али су били у мом другом дому ( Абсолут клуб-у ).

Мало сам се извратио на дотичну господу, која поред непрофесионализма показаше и огромну дозу некултуре.

Овом приликом се извињавам Бати и Беги што сам " погубио живце ".
Tako i treba, kad su dosadni k`o kožna bolest

Mene čude ljudi koji imaju kuću i stan ili dvije kuće nebitno...i onda plaćaju za sve.

Da vam odmah kažem, kod mene je to sređeno, odete negdje gore u poštu i odjavite, tako da plaćate jednu pretplatu.

Nek se ne uvrijedi onaj ko misli da oštečujem državu i da sam državni neprijatelj.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Mene nervira taj burazerski odnos u nasoj drzavi, posebno u ovom dijelu.
Sve se svodi na:''Program nam je sranje, nece biti bolji, ali pretplata nije skupa, a svi morate da je placate''.''Da nas tuzite, ne isplati se, radije plai tih 5 eura ili koliko vec.''
Ja ne znam kako to moji kuci placaju a u NS cu sad za oko 30km da imam 40 kanala kablovske i flat net.Iako je i u kablovskom sistemu rijetko koji kanal vrijedan pomena.
Ono sto me posebno iznerviralo jeste da je film ''Laf u srcu'' bio na RTRsu za vrijeme praznika mali milion puta a i pocetkom decembra.Kao da je isti ne znam sta.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

PO MENI BI SE FREKVENCIJE DODJELJIVALE SAMO ONIM MEDIJIMA KOJI SE MOGU SAMI FINANSIRATI; TAKO BI SE U JEDNOM POTEZU IZBJEGLI SVI SUKOBI I OKO DODJELA FREKVENCIJA I OKO PRETPLATE !!! :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

To sranje od tv pretplate za kanale sa drzavnim prefiksom se placaju u svim zemljama svijeta...Gledao ili ne. Nijemci idu toliko daleko da imaju odgovor na sve moguce pokusaje izbjegavanja placanja da na kraju kazu ok imate auto i u autu radio kojim primate drzavni signal,cak su dali na prijedlog da ko god ima internet mora da placa pretplatu ali je odbijen...za sada.

Ili,cak znaju da traze da se iz jedne kuce placa 2-3x ako ima vise prijavljenih na adresu stanovanja.
A ti krvoloci sto rade za njih rade na procenat pa ako te uhvate u masinu i ako ih na vrijeme ne istjeras van znaju da ti nakaleme pretplate za sve to sto imas u kuci...
Ogroman broj ljudi se sudski goni sa njima.

Jedina sansa za sada je ako promijenis adresu da zivis slobodno od njih dok se ne pojave pred vratima :lol:
Svagdje je problem sa tim lopovima,njih moras da placas a ako zelis nesto da gledas sta valja onda moras da placas tu televiziju koja vrijedi kao npr Premiere...............
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

...

Post by Franz »

Evo ga i moj epilog RTRS-ovog potrazivanja 30 km "neplacene" RTV takse.

Da ponovim, 3 puta su mi na vrata dolazili...tome je prethodio postar koji je donio plavu kovertu gdje pise da sam duzan platiti neke zaostale RTV takse za koje ja veze nemam.

Nakon sto sam iskulirao plavu kovertu, poceli su pristizati nekakvi misionari iz suda, prvi put su me opomenuli i ostavili nekakav papiric sa brojem ziro racuna....naravno, iskulirao sam i to.
Drugi put su dosli da biljeze sta to posjedujem od tv prijemnika(ubiljezili su u notes i digitalni risiver a ja jos cuo nisam da se RTRS moze pratiti putem satelita).I to sam iskulirao.
Treci put kad su dosli sa kombi-em sudske policije(tada sam vec bio spreman, tj. zamjenio sam ispravni TV sa nekim neispravnim iz doba cara Dusana i uklonio risiver za svaki slucaj).Primjetili jesu da sam ih pokusao nasankati sa tv prijemnikom i kako su krenule ostre rijeci, meni je puk'o film i pokazem im na koja vrata treba da izadju ako nece nevolje!To su i ucinili, usput prijeteci kako cu ja to sve platiti milom ili silom.Nisam primjenio silu, iskulirao sam sve uz par njima upucenih psovki.

Evo sad nakon svega ovog sto sam pretrpio, stize mi pismo iz suda gdje me obavjestavaju kako se izvrsni postupak u cjelosti obustavlja i ukidaju se sve sprovedene izvrsne radnje.Jos zbunjeno gledam u to rijesenje i ne mogu doci sebi...da li su oni normalni...zbog jebenih 30km koje nisam duzan platiti izvrse prepad ljudima u kuce uz prijetnje da ce da plijene pokretnu imovinu, da bi nakon toga odustali od samo njima poznatih potrazivanja.
Covjece, na ovo ne treba ostati, treba ih tuziti, sto cu i uciniti.

Umjesto da zavrsavaju ubistva, silovanja, pokusaje ubistva i sl. oni ganjaju neduzan narod i za to uzimaju pomasne dnevnice...POSEREM SE NA OVU DRZAVU...to je sve sto mogu jos dodati!!!
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

To sto pises Franz je stvarno nevjerovatno ! Pa da si pokusao nekoga da ubijes ne bi te tako zezali zbog tih bijednih 30km :shock:
Evo kod mene u Norway se placa pretplata oko 500km godisnje i naravno da to ne placam jer skoro i ne gledam tv (a i da gledam ne bi to platio). Prije par godina mi je dosla kontrola da vidi imam li tv u kuci i posto po zakonu ne mogu uci bez odobrenja rekao sam im da sam tv prodao. Covjek me samo cudno pogledao, zabiljezio nesto u svoju svesku i od tada mi ne dolazi racun za pretplatu :lol:

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Darius wrote:posto po zakonu ne mogu uci bez odobrenja rekao sam im da sam tv prodao.
Код нас улазе и у чизмама. :lol:
Image

Post Reply