Crna hronika - vijesti

Radio, TV, internet, štampa...

Moderator: aquarius

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

ŽIVOT ODUŽIO SMRĆU!

Post by aquarius »

V. MITRIĆ, 15. oktobar 2007

LOZNICA - Milenko Burmazović iz Velikog Sela kod Loznice, bivši policajac, zaklao je u ponedeljak oko 10 časova na magistralnom putu Loznica - Valjevo, u selu Bređak ispred kuće Dragoslava Tešića, čoveka koji je darovao bubreg njegovoj ćerki Verici! Tešić je prošlogodišnji dobitnik nagrade za najplemenitiji podvig "Večernjih novosti".

Ubica je posle krvavog pira, sedeo na mostiću kraj puta, mirno pušio, i tako sačekao policajce. Određen mu je policijski pritvor.

- Šokirani samo, zaprepašćeni, zatečeni - pričaju Borivoje i Brano, Dragoslavljeva braća. - Neshvatljivo je za zdrav razum da Burmazović zakolje čoveka čije je srce bilo tako široko da bez razmišljanja pokloni bubreg njegovoj ćerki. Sreća je što ubica nije krenuo u Dragoslavljevu kuću, jer su u njegovom ludačkom pohodu mogla da stradaju i deca!

Ubica je, sa suprugom, u subotu bio na ručku kod Tešića. I tada je hteo da maltretira suprugu, ali mu je Dragoslav rekao da to ne čini nikako, a posebno ne u njegovoj kući. Burmazović je bio toliko osion da je nastavio sa pokušajima da suprugu maltretira u gostima. Domaćin je bio prinuđen da pozove u pomoć policiju. To je ovog nasilnika izgleda toliko razljutilo, pa je krvav pir započeo u štali u Velikom Selu gde živi, tako što je hicima iz pištolja ubijao stoku.

Supruga sa kojom ima šest ćerki pobegla je od kuće još u subotu. Milenko se dao u poteru, pa je u automobilu kojim je došao do Tešića policija zabeležila i ogromnu sekiru. Pretpostavlja se da je mislio da je supruga pobegla od njega u porodicu Tešić.

- Čuli smo da je tražio Dragana i pošto je dobio odgovor da je moj brat otišao da kupi hleb, sačekao ga je, a potom mu na putu zadao dva udarca nožem u vrat i u arteriju na nozi. Dragan je na licu mesta ostao mrtav i bespomoćan - priča Borivoje Tešić, Dragoslavljev brat.

Zahvaljujući sinovcu Tešića Željku Tomiću, inače policajcu, ubica je posle krvavog pira ubrzo savladan. Oduzet mu je nož, a potom je i savladan, kako krvavu dramu ne bi nastavio i prema drugim nedužnim ljudima.

Kako tvrde meštani, Burmazović je maltretirao članove svoje porodice, a posebno suprugu. Istragu sprovodi Okružni sud u Šapcu, uviđaj je uradio istražni sudija Živadin Lazić, koji nam je rekao da će biti urađena obdukcija Dragoslava Tešića.

U celom Vukovom kraju vest da je ubijen jedan od najhumanijih ljudi ovog dela Srbije brzinom svetlosti se raširila. Za Dragoslava svi imaju samo reči hvale, pa ne treba pretpostavljati kako na očev zločin reaguje mala Verica koja živi, kako kaže, sa čika Dragoslavljevim bubregom.
NAJAVIO ZLOČIN

KAKO saznajemo, lozničkoj policiji prijavljene su pretnje ubistvom koje je ubica najavljivao od subote i supruzi i čoveku koji je njegovom detetu poklonio bubreg. Nije, međutim, zadržan već je iskoristio mogućnost da krvavi pir i "obećanje" ispuni do kraja na način svojstven samo monstrumima koji se na takav način "zahvaljuju" onima koje je trebalo, ako ništa da poštuju dok su živi.



PRETIO TUŽBOM
LOZNIČKI policajci u ponedeljak oko 13 časova doveli su ubicu Milenka Burmazovića u hitnu službu Zdravstvenog centra "Dr Milenko Marin", kako bi mu osoblje izvadilo krv. To će biti prilika da se zvanično utvrdi da li je bio pod
dejstvom alkohola ili ne.
Ubica je bio agilan. Tražio je od policajca koji ga je obezbeđivao da ga zaštiti od slikanja i pretio da će tužiti ako se nešto objavi o njemu. Revnosni policajac zatražio je da izbrišemo snimak ubice iz Velikog Sela.


VELIKO SRCE

NI jednog trenutka se nije dvoumio Dragoslav Tešić, dugogodišnji hemičar u lozničkoj "Viskozi", kad mu se pružila prilika da bude donator bubrega tada jedanaestogodišnjoj Verici Burmazović.

Devojčica je bila veoma bolesna, a njeni roditelji na velikim mukama. Majka Milica je bila narušenog zdravlja, a otac Milenko nije imao odgovarajuću krvnu grupu. Za njihovu mezimicu svaki dan bio je večnost, jedan bubreg je potpuno uništen, a drugi ugrožen cistama. Jedini spas je bila transplantacija.

- Pozvao sam Burmazoviće kući - pričao je Tešić za "Novosti"posle uspešnog operativnog zahvata. - Sreća je bila da sam, prema medicinskim kriterijumima potpuno odgovarao kao davalac. Bio sam srećan i ja, ali i Vericini roditelji kad se sve uspešno završilo.

Sreći roditelja Verice Burmazović, tada nije bilo kraja. Uglas su govorili:

- Takvih ljudi danas je veoma malo. Zahvaljujući njemu, naše dete živi. I ići će u školu, jer zbog bolesti, u četvrtom razredu osnovne škole, njeno školovanje je zaustavljeno.

Dragoslav Tešić je svima koji su ga pitali otkud mu tolika hrabrost govorio:

- Srećan sam što je Verica zakoračila u novi, za nju bolji život.

Zbog svoje velike humanosti Tešić je u akciji "Novosti" - "Najplemenitiji podvig", proglašen za najplemenitijeg.
S. S.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Jadan ti kruh!!!
Srebrena Krila

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Знам да има лоших људи међу нама, али овакво нешто ни сањати нисам могао.
Мало би га било убити. :evil: :evil: :evil:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Smrt mučenjem-presuda po kratkom postupku za nauk ostalim bolesnim umovima! :evil:

User avatar
AziLanT
Posts: 133
Joined: 11.10.2007. 11:24
Location: Evropa

Post by AziLanT »

Mislim da je ovo najobicnija budala i majmun.
Nauka i religija nisu suprostavljene.
Nauka je samo previse mlada da bi razumela.

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Mozes ti sad mislit sta hoces,majmun je ubio covjeka,i bog te pita jos koliko takvih majmuna hoda pored nas!Ali,ja mislim da se oduvijek znalo ko su potencijalni manijaci,a da bi se zaustavila ovakva desavanja,takve treba promatrati i lagano cukati po glavi,da se zna da ovim svijetom vladaju normalni a ne budale i manijaci.
Srebrena Krila

User avatar
minko
Posts: 329
Joined: 16.07.2007. 17:05
Location: Dedinje, Prnjavor
Contact:

Post by minko »

Samo ga muciti, a ne ubijat! Udarat ga a ne dat mu plakat, a konja covjeka! C C C

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

seha wrote:Mozes ti sad mislit sta hoces,majmun je ubio covjeka,i bog te pita jos koliko takvih majmuna hoda pored nas!Ali,ja mislim da se oduvijek znalo ko su potencijalni manijaci,a da bi se zaustavila ovakva desavanja,takve treba promatrati i lagano cukati po glavi,da se zna da ovim svijetom vladaju normalni a ne budale i manijaci.
...ma jos je dobro sto je ta konjina kod nas,bar ce ga se namlatiti kako treba...Da je to uradio u nekim "slobodnim" i razvijenim zemljama onda bi se jos milion eura potrosilo na budalu na razne sanatorijume,posmatranja,dokazivanja trauma iz djetinjstva pa ne bi ni isao u zatvor nego u neku kliniku pa na kraju dobio max 20 god zatvora.........
To treba odmah u zooloski vrt odvesti i nahraniti lavove,meDJede (i onako su postara pojeli) ili bolje zmije..........
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Нема шта, болесник...

User avatar
plawusha
Posts: 101
Joined: 03.08.2007. 23:56

Post by plawusha »

Nazalost danas se za svakog kaze da je covjek...Takvim budalama treba prvo prikucati 20 eksera pod nokte pa ih koji put baciti na elektricnu stolicu...nije mi jasno sto ukinuse smrtne kazne???
Image
jeftino grizem po kucama....br: 065/yxy/xxxx

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Ko kaze? Ja stalno vicem da idemo glasati za Arnolda, a niko nece. :lol: El.stolica je 0. Mucenje nije smrtna kazna, samo da se zna, jer je neko spomenuo. Po meni, dostojna kazna za takve ljude je smrt giljotinom, i to na gradskom Trgu, kao nekada, za primjer drugima.

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

Robovlasnički sistem je iz raja izašao...

Bičem po ledjima...



Za ne povjerovati je koliko čovjek mora da bude mentalno loše da uradi ovako nešto... :?

User avatar
plawusha
Posts: 101
Joined: 03.08.2007. 23:56

Post by plawusha »

Image
jeftino grizem po kucama....br: 065/yxy/xxxx

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Joj plawusha,giljotina je za.ebana i strasna,ali od nje se crkne dok si reko britva.Mislim da je lomaca bolji nacin za rjesavanje zivota stoke kosto je ovaj od Loznice.
Srebrena Krila

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

plawusha wrote:Image
Kao sto rekoh. Po kratkom postupku. :smt023

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Nakon Toše Proeskog još jedan pjevač je napustio ovaj svijet:

Sinoc oko ponoci u 43-oj godini zivota u bijeljinskoj bolnici preminuo Nino Resic. Kazu da ga je srce drmnulo Sad(
Steta, imao je mnogo hitova, koji ce ostati nezaboravni!!!
R.I.P.
www.domaci.de
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
AziLanT
Posts: 133
Joined: 11.10.2007. 11:24
Location: Evropa

Post by AziLanT »

Dobar pjevac...steta. R.I.P
Nauka i religija nisu suprostavljene.
Nauka je samo previse mlada da bi razumela.

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

seha wrote:Joj plawusha,giljotina je za.ebana i strasna,ali od nje se crkne dok si reko britva.Mislim da je lomaca bolji nacin za rjesavanje zivota stoke kosto je ovaj od Loznice.
Гријешиш. Од гиљотине се не умире одма. Када се глава одсјече научници кажу да чак 6 минута жртва зна шта се дешава нешто као мозак је у функцији има ваздуха и може да размишља и види све. Страшно али истинито. :(
Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

aquarius wrote:Nakon Toše Proeskog još jedan pjevač je napustio ovaj svijet:

Sinoc oko ponoci u 43-oj godini zivota u bijeljinskoj bolnici preminuo Nino Resic. Kazu da ga je srce drmnulo Sad(
Steta, imao je mnogo hitova, koji ce ostati nezaboravni!!!
R.I.P.
www.domaci.de
Не знам ко је он. нек му је лака црна земља.
Image

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

Njegovan wrote:
seha wrote:Joj plawusha,giljotina je za.ebana i strasna,ali od nje se crkne dok si reko britva.Mislim da je lomaca bolji nacin za rjesavanje zivota stoke kosto je ovaj od Loznice.
Гријешиш. Од гиљотине се не умире одма. Када се глава одсјече научници кажу да чак 6 минута жртва зна шта се дешава нешто као мозак је у функцији има ваздуха и може да размишља и види све. Страшно али истинито. :(
6 sekundi, a ne minuta, pa covjek umre nakon 3 minute u vodi zbog nedostatka kiseonika
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Image

Image

Ime: Nikola Resic
Nadimak: Nino
Datum rodjenja: 22.01.1964.
Mesto rodjenja: Bosanska Dubica
Visina: 185 cm
Horoskopski znak: jarac/vaga
Boja kose: crna
Boja ociju: crna
Omiljeni film: Lovac na potezu
Omiljena pevacica: Ana Bekuta, Selin Dion
Omiljeno jelo: ruska salata, sarma
Omiljeno pice: kokta
Hobi: citanje
Ljubimac: Nepoznat

Nikola Resic Nino

1992 - Sto mi noci nemaju svanuca

01. Sto mi noci nemaju svanuca
02. Moja draga prevari me
03. Samo reci da
04. Oci su moje mutne od dima
05. Sudbina zla
06. Mangup
07. Noc ne nocim
08. Obrisi se suzo sama
09. Pevaj, pevaj, srce moje
10. Dodelio mi zivot tugu

1993 - Zbogom mala

01. Zbogom mala
02. Usne vrele kao zar
03. Ne brini se
04. Smej se
05. Ne volis me vise ti
06. Da li verujes
07. Vatra i vino
08. Lazi, lazi
09. Daj mi tvoje crne oci
10. Ne volis me vise ti

1994 - Sta cu mala s tobom

01. Sta cu mala s tobom
02. Udahni duboko
03. Sunce nek potamni
04. Donesi dvije mirise
05. Sta to nemam
06. Oci bez sjaja
07. Bolje da nisam
08. Hajde da se zagrlimo
09. Ne da suza da se moli
10. Zacutale sve gitare

1995 - Tvoje oci

01. Tvoje oci
02. Otrovana grehom
03. Nije meni
04. Idi, moram da ti kazem
05. Za tebe
06. Kasnije il' pre
07. Pesma prijatelju
08. Ljubav od mastila
09. Nemirna si kao čigra
10. Steta (sto si milovana)


1996 - Tebe zelim nocas

01. Ljubav je slepa
02. Miris zrelih jabuka
03. Kada odem
04. Ne mogu vise
05. Placi nocas
06. Olovne kise
07. Prijatelji gde ste
08. Ostani u mojim pesmama
09. Cija li se sele
10. U mom kraju
11. Zaboravi

1997 - Za proslu ljubav

01. Za proslu ljubav
02. Imala pa nemala
03. Ajde mori
04. Ode od mene polako
05. Dah zivota
06. Kao vetar lak
07. Sve si mi zabranila
08. Da si ptica
09. Prokleta kafana
10. Svuda bez tebe
11. Eh da imam neku moc
12. Zeljo moja
13. Sve do zore
14. Nikad zivot da naucim

1998 - Ko te samo takne

01. Za proslu ljubav
02. Imala pa nemala
03. Ajde mori
04. Ode od mene polako
05. Dah zivota
06. Kao vetar lak
07. Sve si mi zabranila
08. Da si ptica
09. Prokleta kafana
10. Svuda bez tebe
11. Eh da imam neku moc
12. Zeljo moja
13. Sve do zore
14. Nikad zivot da naucim

1999 - Tebi ravno sve do mora

01. Tebi ravno sve do mora
02. Ruzo mirisna
03. Ziveli prijatelji
04. Htela, ne-htela
05. Ti si cerko tatin sin
06. Cuvaju te tvoji
07. Kraljica Balkana
08. Zbog tebe cu ostariti
09. Bilo bi lepo i tebi i meni
10. Carolija
11. Varao me zivot majko

2000 - Trebas mi

01. Tvoje oko kao mastilo
02. Natoci jos jednu
03. Kunem ti se
04. Lazes da si moja
05. Trebas mi
06. Plava zena, topla zima
07. Carica i car
08. Srce ranjeno
09. Morala si morala
10. Da li sam dobrodosao
11. Moja si, moja
12. Tvoje oko kao mastilo

2001 - Dvanaest meseci

01. 12 meseci
02. Sipajte mi 0,5
03. Zaplakace harmonike
04. Milion puta hvala
05. Gde ljubav caruje
06. Koga da krivim
07. Odan i veran
08. Ptice umiru pevajuci
09. Sta ce mi subote, sta ce mi nedelje
10. Mrvica

2004 - Opet onaj stari

01. Za oci zelene
02. Neka me vetrovi slome
03. Opet onaj stari
04. Vino i suze
05. Nece grom u koprive
06. Ma nije zora zbog tebe svanula
07. Izdala si me
08. Otrov i med
09. Ostala je casa
10. Lazi su me opekle

2005 - Novembar

01. Novembar
02. Svi su znali da me varas
03. Ludili svi za tobom
04. Bez tebe dani se ne broje
05. Da mi nije tebe
06. Damo
07. I posle tebe, ti
08. Mozda ce srce opet voleti
09. Nikad se necu zeniti
10. Tu nema pameti
11. Velicanstvena

2006 - Nazovi me

01. Nazovi me
02. Neka mi sude
03. Kum
04. Jedan na jedan
05. Covek bez srece
06. Sve dok zivim
07. Da mi je da znam
08. Vracam ti se
09. Sve sto volim, daleko je
10. Kad ostaris i osedic
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Nisam slusao njegove pjesme,ali sve jedno veliki gubitak za muzicku scenu.Laka mu zemlja!
Image

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Svasta boze :!:

Nek mu je laka i prosta crna zemlja :!: :(

Imao je dobrih hitova
Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

vrsta8472 wrote:Image
Сад знам ко је.
Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Hunter wrote:
Njegovan wrote:
seha wrote:Joj plawusha,giljotina je za.ebana i strasna,ali od nje se crkne dok si reko britva.Mislim da je lomaca bolji nacin za rjesavanje zivota stoke kosto je ovaj od Loznice.
Гријешиш. Од гиљотине се не умире одма. Када се глава одсјече научници кажу да чак 6 минута жртва зна шта се дешава нешто као мозак је у функцији има ваздуха и може да размишља и види све. Страшно али истинито. :(
6 sekundi, a ne minuta, pa covjek umre nakon 3 minute u vodi zbog nedostatka kiseonika
Извињавам се онда. Моја грешка. :oops:
Image

Post Reply