Crna hronika - vijesti

Radio, TV, internet, štampa...

Moderator: aquarius

Post Reply
User avatar
nout
Posts: 180
Joined: 21.01.2005. 21:57

Post by nout »

Izbjegavam stranice crne hronike, jer me ljudska tragedija jako pogadja, ali ovo sto se desava danas tesko je ignorisati. Tesko se izolovati od toliko ljudske ludosti i patnje. Sta jednog djecaka od 18 godina moze navesti da hladnokrvno oduzme toliko zivota? Prije par sati osvanula je vijest o pokolju u Puli. Brat ubije brata i njegovu porodicu. Ubije malu bebu i sedmogodisnju djevojcicu ! Ne znam moze li covjecanstvo nize pasti. Ovo zaista izgleda kao dno.

"Ima li ova tama ime? Ova okrutnost, ova mrznja, kako nas je pronasla? Da li nam se uvukla u zivote ili smo je mi potrazili i prigrlili? Sta nam se dogodilo da saljemo djecu u svijet kao sto saljemo muskarce u rat, nadajuci se njihovom sigurnom povratku ali znajuci da ce neki biti izgubljeni putem. Kada smo mi izgubili svoj put, prozimani sjenama, progutani cijeli tamom? Ima li ova tama ime? Je li to tvoje ime?"
Pleased to meet you, hope you guess my name
But what's puzzling you is the nature of my game...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:shock: STA ME PREPADAS BAKSUZE :smt075 PUJ; PUJ ;PUJ; BJEZ NECASTIVI OD KRSTENE DUSE !!! :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Sledio sam se,o boze mili i casni al me nout prepade,pozli mi !
Srebrena Krila

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

nout, pogledaj danasnje crtane filmove i igrice. Sve je puno nasilja, a djeciji mozak nije u stanju da razlikuje stvarnost od tih animacija i eto ti zla...

To ti je odgovor za danasnje stanje...
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

KAMIKAZA wrote: :shock: STA ME PREPADAS BAKSUZE :smt075 PUJ; PUJ ;PUJ; BJEZ NECASTIVI OD KRSTENE DUSE !!! :?
Hehe, Kamikaza, prvo put si me nasmijao na ovom forumu, svaka cast. Pogiboh. Ljudi me na poslu gledju u nevjerici, ja se odjednom valjam od smijeha... E muko moja! :smt082

Evo tetka to lijepo objasni, pronadje topli vodu... I ti si likcina!

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Post by dogface_gremlin »

vrsta8472 wrote:nout, pogledaj danasnje crtane filmove i igrice. Sve je puno nasilja, a djeciji mozak nije u stanju da razlikuje stvarnost od tih animacija i eto ti zla...
Dobro je da nisi rek'o k'o u Bure baruta - Ribice su krive, pacovi su krivi...
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Sheki wrote:
KAMIKAZA wrote: :shock: STA ME PREPADAS BAKSUZE :smt075 PUJ; PUJ ;PUJ; BJEZ NECASTIVI OD KRSTENE DUSE !!! :?
Hehe, Kamikaza, prvo put si me nasmijao na ovom forumu, svaka cast. Pogiboh. Ljudi me na poslu gledju u nevjerici, ja se odjednom valjam od smijeha... E muko moja! :smt082

Evo tetka to lijepo objasni, pronadje topli vodu... I ti si likcina!
Пази ти да тањире не полупаш :D

Babrinjo
Posts: 503
Joined: 06.02.2007. 21:58
Contact:

Post by Babrinjo »

Kako normalni ljudi ljudi gledaju na to sto taj dusevni bolesnik u Finskoj ucini i groze se na to,sto je razumljivo ali ja kontam i ne mogu nikako skontati koliko je 10 puta gori bolesnika na podrucju nase bivshe Yuge i mnogi ih smatraju idolima i kada to kazem onda mislim na sve te bolesnike naravno svih nacija jer je bilo ubica na sve tri strane.Zalosno sto taj decko uradi ali sta nasi djecaci uradise to je 6 biliona zalosnije.

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Babrinjo,buraz,taj finac je poludio i ubio u nervnom rastrojstvu,a mi smo ubijali svjesno i zdrave pameti!A znas zasto?E pa zato sto smo mi BALKAN BOYS!!!
Srebrena Krila

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Sta procitah danas u blicu.Zena odvela 2 cerke iz Ljiga-pustare u Srbiji kod ginekologa koji je ustanovio da ''nesto nije u redu''.Naravno, umjesto da nastavi da posjecuje ginekologa ona ih odvede bijelom magu, koji skonta da je moze ubijediti da ce one moci radjati samo ako on spava sa njima.I majka naravno pristane.
Svasta, stvarno, kurthon je najsavrsenije sredstvo.

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Jak Barba, mnogo jak! :lol: :lol:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Bivši bokser u Puli ubio i bebu u kolijevci

Agencije

09.11.2007 19:49

PULA - Damir Voskion (47) iz Pule u četvrtak naveče izvršio je petorostruko ubistvo u kojem je stradala cijela njegova porodica, a najmlađa žrtva imala je dva mjeseca.


Voskion je oko 19 časova u porodičnoj kući u Puli iz još neutvrđenih razloga ubio oca Renata Voskiona (70), brata Deana (40), njegovu suprugu Natašu (36) i njihovo dvoje djece - sedmogodišnju Karlu i dvomjesečnog Maura. U trenutku masakra djevojčica je pisala zadaću, a dječaka je majka upravo podojila i stavila u krevetić. U kući Voskionovih nije bilo Damirove i Deanove majke, a koja je takođe živjela u zajedničkom domaćinstvu. Da je bila ondje, i nju bi, može se pretpostavi, zatekla smrt od sinovljeve ruke. Spasilo ju je što se nalazi na liječenju u bolnici.

Damir Voskion, poslije ubistva kakvo se ne pamti u Istri, neko vrijeme je, ispričale su zbunjene i prestravljene komšije, gotovo pun sat uznemireno hodao ulicom. Niko od komšija, koji su ga susreli, nije u njegovim rukama vidio oružje. Ali, kako Damir nije bio baš omiljen lik, niko se nije previše zaustavljao s njim. Može se pretpostavi da je Damir na ulici čekao svog šesnaestogodišnjeg sina, koji je, takođe, živio u porodičnoj kući s ocem. Ali kako ga nije dočekao otišao je u najbližu policijsku stanicu. Ondje je priznao šta je učinio. Ali, u međuvremenu je ubičin sin došao kući. Prešavši prag zatekao je pobijenu porodicu, a u tom su trenutku odjeknule policijske sirene i pred kućom su se zaustavili policijski automobili. Dolazak policajaca u Voskionovih na Vidikovcu potvrdio je stravičnu činjenicu - cijela je porodica pobijena. Niko nije davao znakove života. Šesnaestogodišnjeg dječaka sebi je odveo djed, otac bivše Damirove supruge. Dječak je u šoku i biće mu pružena stručna pomoć. U šoku su i užasnute komšije. Porodica Voskionovih pamte kao prosječnu koja ni po čemu, osim po prilično krupnom i čudljivom Damiru, nije iskakala od prosjeka. Istražni sudija Županijskog suda u Puli Svetislav Vujić izjavio je da je najvjerovatnije riječ o porodičnim razmiricama.

Damir Voskion posjedovao je ilegalno pištolj, ali sve žrtve nisu umrle od posljedica hitaca, nego je Damir neke žrtve pretukao tupim predmetom. Ali, još se ne zna ko su od ubijenih bili žrtve smrtonosnih udaraca, a ko posljedica metaka.

Na konferenciji za novinare policija je potvrdila da se Damir poslije zločina sam prijavio policiji, a komšije su u međuvremenu pozvale Hitnu pomoć.

Načelnik Odjeljenja krim-policije PU istarske, Dragutin Cestar, rekao je da je protiv Voskiona bila podnesena krivična prijava zbog krivičnog djela prijetnje prije nekoliko godina te da je u dva slučaja protiv njega podnesena prekršajna prijava zbog ometanja javnog reda i mira.

Damir Voskion je radio kao vatrogasac u pulskom brodogradilištu "Uljanik". Živio je u porodičnoj kući u Rohregerovoj ulici u Puli sa ocem, bratom, snahom i njihovom djecom. Prema svjedočenjima komšija, braća Damir i Dean bili su u svađi. Za Damira, bivšeg boksera, komšije su rekle da je "jednom zadavio labradora golim rukama".
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Post by dogface_gremlin »

Nicky wrote:LOL! Pa nije to crna hronika rege. :lol: :lol: :lol: Ili, ne znam ni sam. :lol:
Tu definitivno ima crnog...
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
4-ever
Posts: 487
Joined: 23.09.2007. 15:05
Location: tamo negde iza duge,gdje su vjecna proleca...

Post by 4-ever »

Mladen Derajić poznatiji kao MACA, radnik preduzeća "Topling" iz Prnjavora, koji je u nedjelju 28.10.2007.godine povrijeđen u eksploziji plinske boce,juce je preminuo na Klinickom centru u Ljubljani...

Moje saucesce porodici!!! Neka mu je laka crna zemlja...
Image

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Post by ana »

Moje iskreno saucesce porodici.
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Последњи поздрав пријатељу Маци . Искрено саучешће његовој породици.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

ДВОЈЕ ТЕЖЕ И ТРОЈЕ ЛАКШЕ ПОВРИЈЕЂЕНИХ

БАЊАЛУКА, 12. НОВЕМБРА (СРНА) - Двије жене задобиле се тешке, а три особе лакше тјелесне повреде у саобраћајној незгоди која се догодила јутрос у 8.55 часова на магистралном путу Бањалука - Прњавор, саопштено је из Центра јавне безбједности (ЦЈБ) Бањалука.

У саобраћајној незгоди учествовала су два путничка моторна возила "голф" којима су управљали Адмир Ахметовић (31) из Осмака и Здравко Паликућа (55) из Прњавора.

Тешко су повријеђене Дервиша Хамидовић (55) из Осмака и Дервиша Хамидовић (50) из Сапне, које су биле сапутници у аутомобилу којим је управљао Ахметовић.

Оба возача, као и сапутник у возилу којим је управљао Паликућа, Пејка Миливојац (42) из Прњавора, задобили су лакше тјелесне повреде.

У вријеме вршења увиђаја, од 8.55 до 10.05 часова, саобраћај на мјесту незгоде био је обустављен.

У току је истрага у циљу утврђивања узрока и околности саобраћајне незгоде.

Из Клиничког центра Бањалука, гдје су хоспиталозоване тешко повријеђене имењакиње, накнадно ће бити саопштени детаљи о њиховом здравственом стању. (крај)кп/мђ
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

4-ever wrote:Mladen Derajić poznatiji kao MACA, radnik preduzeća "Topling" iz Prnjavora, koji je u nedjelju 28.10.2007.godine povrijeđen u eksploziji plinske boce,juce je preminuo na Klinickom centru u Ljubljani...

Moje saucesce porodici!!! Neka mu je laka crna zemlja...
Istina je. Juče sam čuo za ovu vest.

Moje iskreno saučešće porodici Derajić !
ImageImage

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

moje saucesce...

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

saucesce
Srebrena Krila

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Otišao kod komšije i nije se vratio

Boro Kovačević (50) iz Priječana kod Banjaluke, koji je u prošli četvrtak pronađen mrtav na području Orašja, nestao je još prije tri mjeseca kada je od komšije krenuo svojoj kući, od kada mu se gubi svaki trag.

"Posljednji put smo ga vidjeli 3. septembra uveče kada je otišao kod našeg komšije. Sjedio je kod njega do jedanaest ili pola dvanaest, a potom rekao da ide kuće. Nije se, međutim, vratio", kazala je za "Nezavisne" vidno potresena Borina supruga Bogdanka. Ističe da je 4. septembra slučaj prijavila policiji i da od tada nisu ništa čuli o njemu sve dok im nije javljeno da je pronađen mrtav.

Bogdanka kaže da su dan nakon Borinog nestanka pronašli njegov prsluk na obližnjem kupalištu u Priječanima, gdje se on cijelo prošlo ljeto kupao. U prsluku su pronađene njegove cigarete i upaljač, te mjesečna karta za autobus.

"Taj prsluk je imao na sebi te noći kada je otišao od kuće. Čuli smo da su neki ribari, nakon Borinog nestanka, vidjeli u rijeci Vrbas tijelo čovjeka sa svezanim rukama na leđima. Tražili smo nakon toga da dođu ronioci i pretraže ovaj dio Vrbasa. Dolazili su ronioci i pretražili Vrbas, ali nisu ništa našli", priča Bogdanka. Dodala je da ne zna šta se tačno desilo. Navodi da je njen suprug već 26 godina radio kao mesar u studentskoj menzi u Banjaluci i da je bio miran čovjek koji se nije nikome zamjerao, niti je bio s nekim u svađi.

"Prije nestanka se normalno ponašao. Nije bio povučen u sebe, niti nam je kazao da mu neko prijeti. Ne znamo šta se desilo", kazala je Bogdanka.

Tijelo Bore Kovačevića pronašao je u prošli četvrtak radnik preduzeća "Hidrogradnja" na obali rijeke Save u selu Donja Mahala kod Orašja. U Županijskom tužilaštvu u Orašju su kazali da je Kovačević pronađen sa rukama svezanim na leđima, a imao je i povredu glave koja je nastala usljed udara. U oraškom tužilaštvu navode da još ne znaju da li je u pitanju udarac tupim predmetom ili je, možda, u pitanju pad na tvrdu podlogu. Obdukcijom tijela, koja je urađena dva dana kasnije na Odjelu patologije Županijske bolnice u Orašju, utvrđeno je da je Kovačević umro zbog utapanja, te da je u vodi proveo više od dva mjeseca. Istražioci nisu isključili mogućnost da je Kovačević živ svezan, pa bačen u rijeku.

U CJB Banjaluka su kazali da im je MUP Posavske županije proslijedio zvaničnu dokumentaciju u vezi s pronalaskom Kovačevićevog tijela na području Orašja i rezultatima obdukcije.

"Moramo prvo pregledati tu dokumentaciju i vidjeti šta su oni do sada utvrdili, te šta su preduzeli na svom području. Nakon toga ćemo preduzeti neophodne mjere iz naše nadležnosti kako bi se ovaj slučaj rasvijetlio", kazali su u banjalučkoj policiji.
Image

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Ubila muža vibratorom

FBI je predstavio najčudnije slučajeve s kojima su se susreli njegovi agenti - od niza nesrećnih okolnosti, do najbizarnijih ubistava!

Američki FBI godišnje istraži oko 3.600 ubistava, a krajem godine se javnosti uvek predstave najbizarniji slučajevi sa kojima su se agenti susreli, prenosi sajt press-a.

Agenti Federalnog istražnog biroa tvrde da ne postoji savršeni zločin i ubistvo bez tragova i iako je čin ubistva sam po sebi jeziv, neki slučajevi su toliko bizarni i smešni da zaslužuju čak i medijsku prezentaciju.

Među ovogodišnjim najbizarnijim slučajevima je ubistvo 36-godišnjeg muškarca koga je njegova supruga „dokrajčila" vibratorom dugačkim 50 santimetara. Njoj su, naime, dosadile stalne suprugove perverzne seksualne želje, pa je ovu seksualnu alatku u celosti ugurala u njegov anus i tako mu nanela unutrašnje povrede od kojih je iskrvario.

Zanimljiv je i slučaj jednog 99-godišnjaka koji je poginuo dan pre stotog rođendana, kada ga je na putu prema mestu rođendanskog slavlja udario kamion koji joj je prevozio njegovu slavljeničku tortu.

Nesrećnim spletom okolnosti život je izgubila i 40-godišnjakinja koja je zalutala u streljanu za obuku policajaca. Naime, kada je sirota žena shvatila da je ušla u streljanu, skočila je i viknula: „Bu!" Policajci su se prestravili i pomislili da je meta koja iskače progovorila, pa su na nju otvorili vatru iz pištolja. Ženu je pogodilo čak 40 od 67 ispaljenih metaka!

U nameri da se reši svog ljubavnika, jedan homoseksualac je onesvestio svog dragog i na njega tako omamljenog navukao oglasni pano na kome je s jedne strane napisao: „Smrt crnčugama!", a s druge: „Bog voli Kju kluks klan!", i „ostavio" ga u delu Njujorka poznatom po crnačkim bandama - Harlemu. Nesrećnik je u roku od dva minuta bio mrtav.
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

e bas mi zao onog čiče :(
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

Nakon zajednickog pijancenja Hrvat ubo Srbina kuhinjskim nozem

POLICIJSKI službenici PP Crikvenica, jučer su oko 21.20 sati, na autobusnom kolodvoru zatekli 44-godišnjeg državljanina Srbije nastanjenog u Crikvenici koji je krvario iz područja prsišta, priopćila je PU primorsko-goranska.

Istovremeno, u postaji se zaprima telefonska dojava anonimnog građana koji javlja kako je vidio počinitelja koji odlazi s mjesta događaja te da ga prati po Strossmayerovim šetalištem. Policajci su ozlijeđenog 44-godišnjaka odvezli na hitni prijem Doma zdravlja, dok je osumnjičeni zatečen na spomenutom šetalištu kod kina Jadran i doveden u prostorije PP Crikvenica. U trenutku zaticanja muškarac je u rukama držao dva kuhinjska noža dužine oštrica od 22 i 11 cm.

Provjerom identiteta utvrđeno je kako se radi o 57-godišnjaku iz Crikvenice.

Utvrđeno je kako su oštećeni i osumnjičeni, u društvu 20-godišnjaka iz Crikvenice, tijekom večeri pili po ugostiteljskim objektima u užem području grada. Oko 21.00 sat, između muškaraca je došlo do prepirke i svađe koja je kulminirala tučnjavom ispred tosterije "Mia".

Tučnjavu je prekinuo 20-godišnjak te je osumnjičenik krenuo u nepoznatom smjeru, a druga dvojica su krenuli prema kafiću "KIM" u krugu autobusnog kolodvora. Osumnjičeni se potom vratio s dva noža i započeo prepirku s 44-godišnjakom i jednom ga ubada nožem u prsište te odlazi prema kinu "Jadran".

Teško ozlijeđeni 44-godišnjak je prevezen u KBC Rijeka, dok je nad 57-godišnjakom u tijeku kriminalistička obrada.
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Treca zrtva ekspolzije - Danilo Agostini. :cry:



Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply