Crna hronika - vijesti

Radio, TV, internet, štampa...

Moderator: aquarius

Post Reply
User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Crna hronika - vijesti

Post by Mr X »

Image

Stravičan zločin ispred srednje škole u Sremskoj Mitrovici


SREMSKA MITROVICA - Ispred Ekonomske škole "9. maj" u Sremskoj Mitrovici, Goran P. (20) iz Velikih Radinaca je juče u 12.50 zaklao učenicu Jelenu Milošević. Posle kraće svađe, Goran P. je devojku osam puta ubo u vrat i leđa, a od teških povreda ona je izdahnula na puta za bolnicu.

Zločin se dogodio pred mnoštvom učenika mitrovačke Ekonomske škole, koju je kao učenica drugog razreda pohađala Jelena Milošević.
Kako pričaju njene drugarice iz drugih odeljenja, Jelena je posle kraćeg zabavljanja sa Goranom prekinula vezu. Posle toga, bila je izložena njegovom maltretiranju i pretnjama. Čak je, kako navodi drugarica V.B, zbog neuzvraćene ljubavi nekoliko puta pokušao da izvrši samoubistvo.
Kao i mnogi đaci iz fruškogorskih sela, Jelena je na nastavu dolazila školskim autobusom.
- Samo što smo izašli iz autobusa, Goran nas je presreo i počeo da se sa Jelenom objašnjava. Ona je zastala, a mi smo nastavili ka školi jer nam popodnevna nastava počinje u 13 sati. Odjednom sam začula njeno zapomaganje i vrisku. Videli smo kako je povukao za kosu, oborio na zemlju i počeo besomučno da ubada nožem. Bilo je jezivo, krv je liptala na sve strane - u šoku priča jedna od Jeleninih drugarica.
Goran P. se, prema izjavama očevidaca, odmah dao u bekstvo, a prisutni radnici ""Telekoma"", koji su se zatekli u blizini i videli šta se dogodilo, dali su se u poteru za njim. Nedaleko od mesta ubistva, kod bivše fabrike ??1. novembar??, poštar je sustigao mladića, oborio ga i pozvao policiju. U međuvremenu, teško ranjena devojka prebačena je u mitrovački Zdravstveni centar.
Kako nezvanično saznajemo od lekara u službi Hitne pomoći, nesrećnoj devojci nije bilo spasa jer je usled obilnog krvarenja zbog povreda na vratu i sedam ubodnih rana u leđa preminula već na putu ka bolnici.
Ispred kuće Miloševića, na ulazu u selo Velike Radince, okupili su se rođaci, prijatelji i meštani, da podele bol sa Jeleninim roditeljima Savom i Snežanom.
Prisutne komšije za Goran P. kažu da se posle završene srednje škole zaposlio u fabrici ??Mitros??, kao i da je bio na lošem glasu kao kavgadžija i problematičan mladić, što su mnogi i osetili na svojoj koži.
- Moja Jelena je bila odličan učenik drugog razreda Ekonomske škole, turistički smer. Šta je tom nesrećniku trebalo da je ubije sa 16 nežnih godina? Volela je život, putovanja, bila omiljena među drugaricama, sve je stizala i da nauči i da se proveseli. Evo, ovo je njena soba. Sve stoji kako je danas u 12 sati, pred odlazak u školu ostavila. Juče mi je rekla da je sa drugaricama, kao i obično vikendom uveče, odvezem u mitrovačku diskoteku ??Noks?? i posle dođem po njih. Pitao sam je da li ima nešto između nje i tog momka. Rekla je da je on lud za njom, ali da ona prema njemu ne gaji osećanja. Neki su pričali da su se zabavljali, ali ja ne verujem. Mlađa ćerka Branka nam ide u četvrti razred Osnovne škole i pre dva dana je otišla na ekskurziju na Zlatibor. Kako da joj sad javim da joj omiljene sestre, njenog idola više nema? Kako će ona mala to preživeti, šta mi sad da radimo - kroz plač pita otac Savo, ne odvajajući se od Jelenine slike.
Goranu P. policija je odredila zadržavanje do 48 časova.

28.09.2007
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Uvijek kad pročitam ovako nešto,svaki se put zapitam: kakvi su to ljudi što mogu takav zločin da naprave?Naj vjerovatnije da je kod svakog ubice tog tipa prisutna duševna poremećenost i da su trebali potražiti pomoć.
Ne smijem ni da mislim na nešto ovako,jer i ja imam ćerkicu i po nekad me tačno uhvati strah.Ne daj Bože nikom!
Image

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

Na zalost svijet je pun ovakvih psihopata

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Djevojka se bori za život, mladić sahranjen

PRIJEDOR - Zdravstveno stanje Sanje Lajić (20) iz Prijedora, koju je teško ranio njen bivši mladić Blagoja Paraš (30), koji se potom ubio, trenutno je stabilno.

To je juče potvrdila Slobodanka Todorović, dežurni ljekar u Klinici za anesteziju i intenzivno liječenje Kliničkog centra Banjaluka.

"Djevojka je prekjuče ujutro odmah po prijemu u bolnicu operisana jer je u pucnjavi zadobila prostrelne rane u predjelu trbuha i grudnog koša. Za sada reaguje na terapiju, ali je zbog ozbiljnosti povrede pod stalnom ljekarskom kontrolom", izjavila je dr Slobodanka Todorović.

I dok se nesrećna djevojka bori za život juče je na lokalnom groblju u Donjim Garevcima, zaseoku Paraši, sahranjen Blagoja Paraš.

Tragedija se dogodila u utorak uveče u prijedorskoj ulici Ive Andrića u naselju Gomjenica, gdje je s majkom u djedovoj kući živjela Sanja Lajić. Prema svjedočenju očevidaca koji su u gluvo doba noći u Andrićevoj čuli pucnjavu, mladić i djevojka su se prethodno svađali.

Komšije kažu da su nakon pucnjave, kada su izašli na ulicu, vidjeli nepomično tijelo mladića i krv na putu.

"Bilo je strašno to vidjeti. Mladić koji je iz pištolja ranio djevojku, nakon čega je ona bukvalno pužući došla do kuće svog djeda, ležao je u krvi na putu. Ovo je tragedija kakva se više ne bi smjela ponoviti", govori Nena Kragulj, komšinica Sanje Lajić.

Rodbina nesrećne djevojke tvrdi da su se Blagoja Paraš zvani Bato i Sanja Lajić prije godinu dana zabavljali, ali su i prekinuli tu vezu. Sumnja se da je Paraš imao namjeru da obnovi tu vezu, na što ona vjerovatno nije pristala.

Paraševi prijatelji sumnjaju da je mladić imao namjeru da ubije Sanju, koju je prema njihovom svjedočenju beskrajno volio. Paraš iz prvog braka ima i devetogodišnju kćerku, a iza sebe je ostavio neutješnu majku Gospu i sestru Sanju sa porodicom.
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

I Prijedor i Mitrovica su narkomanski gradovi.Uzas.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Све ће то народ помлатити...

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
BOŽE...BOŽE.... :cry:
Image

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

kako da nece...
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Pucnjava

Patrola PS Prnjavor, 03.10.2007. godine, lišila je slobode D.G. (1972.) iz Prnjavora, zbog osnova sumnje da je počino krivično djelo izazivanje opšte opasnosti (ispalio je nekoliko hitaca iz pištolja u pravcu porodične kuće M.V. u Prnjavoru).

U toku je preduzimanje odgovarajućih zakonskih mjera.

MUP RS
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Pokusaj ubistva jednog naseg forumasa M.V. :cry:

I taj sto je pucao u njega a ne u kucu je 82 a ne 72 godiste.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

vrsta8472 wrote:Pucnjava

Patrola PS Prnjavor, 03.10.2007. godine, lišila je slobode D.G. (1972.) iz Prnjavora, zbog osnova sumnje da je počino krivično djelo izazivanje opšte opasnosti (ispalio je nekoliko hitaca iz pištolja u pravcu porodične kuće M.V. u Prnjavoru).

U toku je preduzimanje odgovarajućih zakonskih mjera.

MUP RS
Da malo ispravim stvari jer se ipak radi o meni koji visim na ovom forumu...

Patrola PS Prnjavor, 03.10.2007. godine, lišila je slobode(malo sutra,eno morona na slobodi) Drazena Glisica (1982.) iz Dervente(inace 'uzoriti' muz moje sestre,drugi po redu), zbog osnova sumnje da je počino krivično djelo izazivanje opšte opasnosti (prethodno probudio me time sto je bacio kamen na prozor spavace sobe nakon cega sam izasao na prozor gdje sam ugledao doticnog kako drzi pistolj u ruci i zatim rasuo citav sanzer municije po meni)Miroslava Vujasinovic u Prnjavoru.

U toku je preduzimanje odgovarajućih zakonskih mjera...(nadajmo se da je tako i da ce kazne biti maximalne!)

Molim one koji nemaju sta pametno da napisu da se suzdrze od bilo kakvih komentara jer mnogi od vas bi danas bili na mojoj sahrani da me dragi bog nije sacuvao kao sto na zalost nekih i jeste!

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Drago mi je Franz da te cuva neka vise sila. Zivio ti nama najmanje 100 godina ! :D

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

O moj BOZE! Kao sto rece ovaj, drago mi je da si dobro, a ljudi svakakvih ce uvijek biti. Samo se nadam da ce svako dobiti sto je zasluzio!!! Nista ne brini, bitno je da si ziv i zdrav!!!!!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Franz, cuvaj se. Ima svakakvih budala danas.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

franz, prnjavorski bas celik, zivio ti nama dugovjecno
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

tacno ne mogu da vjerujem da je drazen uradio tako nesto....znam ga odlicno..pih....nisam znao da je budala tolika

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

ma neka si ti ziv i zdrav i jos ce mo mi dosta PALETA piva popiti u riu :wink:
cuo sam ja za pucnjavu,reko bice na forumu,gdje,sta,kada.
Internet cudo :D

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

:shock: не могу да вјерујем. Затечен сам. Франц, држи се другар...
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

Dražen Glišić... :roll: :roll: :roll:

mene ne čudi, nikad on nije bio dobar...


Franz, ne poznajemo se lično ali... nek te Bog dragi čuva budala poput gore spomenutog... :roll:

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »


User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

kao sto je neko pomenuo na forumu da ce ova tragedija da otrojci.Bio je u pravu jos jedan momak je nazalost poginuo.Ovu tuznu vijest sam upravo cuo.Nebi spominjao jos njegovo ime,svejedno ce se to saznati.Saucesce porodici i neka mu je laka zemlja :( :( :(

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Koje sada poginuo? :shock:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Sta se to desava u Prnjavoru u zadnje vrijeme, sve tragedija do tragedije ?

User avatar
SCG
Posts: 486
Joined: 12.04.2006. 22:52
Location: Prnjavor City/CH

Post by SCG »

Darius wrote:Sta se to desava u Prnjavoru u zadnje vrijeme, sve tragedija do tragedije ?
neznam, mi da imamo stanovnika k'o banja luka mi nigdje nebi mogli iz kuce izaci
www.kkmladost76.freeforums.org

KK MLADOST 76'= PONOS GRADA

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

SRBIJU posljednjih dana potresaju krvavi obiteljski sukobi. Niz je nastavljen jučer u Novom Beogradu gdje je oko 14 sati Marko Knežević nožem napao oca Zorana i zadao mu više od dvadeset uboda, javlja Blic.

Zoran Knežević je u teškom sranju prebačen u obližnji Kliničko-bolnički centar, a Marko Knežević je pobjegao i policija traga za njime.

Ubojstvu je, kažu susjedi, prethodila svađa jer otac sinu nije htio dati novac, sumnjajući da će ga potrošiti na drogu. Susjedi potvrđuju kako je sin imao problema s drogom i kako je otac činio sve da sina odvoji od prokletstva droge.

"Zoran je, kako žive u prizemlju, uspio izići na ulicu. Bio je sav krvav i samo je rekao da ga je sin izbo nožem. Ispričao nam je kako je Marko istrčao na ulicu i pobjegao odmah nakon što ga je napao", rekao je jedan od susjeda.

Uzroke učestalih obiteljskih tragedija srpski stručnjaci pronalaze u porastu narkomanije i alkoholizma, ali i u siromaštvu. Ipak, jedan od najčešćih razloga jest taj što se nasilje i loši obiteljski odnosi dugo prešućuju i ne traži se pomoć stručnjaka.

Post Reply