Fudbalske sudije!!!

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

Post Reply
User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Fudbalske sudije!!!

Post by salcn »

Koji je sudija za vas najbolji???
Da li su sudije podmitljive???
Gdje najvise grijese sudije???


U POSLEDNJE VRIJEME SE SVASTA DESAVA NA FUDBALSKIM UTAKMICAMA.
PO MNOGIMA GLAVNI KRIVCI SU SUDIJE.


ZASTO :?:

HAJDE DA MALO DISKUTUJEMO O TOME(KOGA ZANIMA FUDBAL)!!!
Image

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

5 Najboljih sudija:

Savo Music
Veljko Cvjetic
Boro Zumzara
Sudac Gajski(rtl sudnica)
Ricard Mej(pokojni Milosevic i pokojni Mej su imali fantasticne duele)

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Kundacarka mara wrote:5 Najboljih sudija:

Savo Music
Veljko Cvjetic
Boro Zumzara
Sudac Gajski(rtl sudnica)
Ricard Mej(pokojni Milosevic i pokojni Mej su imali fantasticne duele)
Иако претходни пост нема везе са темом, похвална је његова шаљива компонента.

Један једини цар Пјерлуиђи Колина. Највећи живући. Штета што је окачио пиштаљку о клин.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

...

Post by Franz »

Sheki is tha best!

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Cekah i cekah te Franz i eto... Naravno da to JOS nisam, ali... O tom po tom... Da se vratimo na temu. Za mene trenutno najbolje sudije su Lubos Michel iz Slovacke i Massimo Bussacca iz Svajcarske. Obojica vrlo mladi za jednog sudiju uspjeli mnogo toga da dostignu. Sasvim sam siguran da sledece godine finale Champ. Lige sudi Michel, a godinu poslije Bussacca. Lijepa stvar sto je finale PE U-17 sudio Bojan Filipovic iz Srbije. Kako cujem, u BIH trenutno najbolji sudija je Novo Panic iz Doboja. Sto se tice podmicivanja, tesko moze da se desi u zapadnim drzavama i ligama, ali i desava se, a u nerazvijenim drzavama i ligama je to postalo svakodnevnica. Gdje najvise grijese sudije? VEOMA tesko pitanjce. Posao sudije je jedna od najtezih radnji koje jedan covjek obavlja. U jednoj sekundi ili sviras ili ne... Ili jesi ili nisi... Nema usporeni... Pa ti vidi... Ima jedno 3 godine, vise se ne ljutim kad sudija pogrijesi... Ljudi smo... :wink: I samo mi ne diraj sudije? Jel onaj gresni Fandel kriv sto je onaj lik utrcao? Nije cak ni onaj svabo sto je sudio SRB-ENG. Jest da ja pricam o visokim nivoima, mozda se sranja u nekim utakmicama i desavaju zbog sudija, ali i to je normalno, s obzirom na kvarnost ljudske duse... :twisted:

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Sheki gdje sudis?Tj koja liga

posto sam ja ovde isao na jedan uvodni seminar za sudije ali sam odustao od toga , imam dosta obveza..

Koliko placaju savezi, ako nije tajna?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Kako stvari stoje, nadam se od sledece sezone 2. Medjuregionalnu u Svajcarskoj, to mu dodje 4 od vrha, sto i nije tako lose, obzirom na moje godine.Ne placa me Savez nego me placaju klubovi po utakmici... Sad, pretoceno, oko 1000 KM mjesecno, zavisno,normalno od broja utakmica. Savez samo delegira... Moj savjet. Ne pocinji suditi u BIH. Samljece te... Mada, mnogo je lakse dospjeti do FIFA preko FSBIH nego preko nekih legalnijih saveza u Evropi... :wink:

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Vidim onlajn si.

Nije to lose...mislim fino si placen.Ovde u Srbiji em te malo plate, em te po selima jure igraci, gledaoci, seljaci :)

Ja krenuo na seminar ali odustao zbog obveza.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

A ovdje ti savez placa pravno osiguranje te ako te neko napadne, bilo ko, ide tuzba, nista te ne kostaju advokati, samo sjedis kuci i cekas presudu, a zakoni za to su strasno rigorozni... Utakmicu mozes skoro prekinuti i ako te neko potapse po ramenu, a kamoli vise... Niko ti se ne unosi u facu, ma milina... Samo ima puno liga pa dok sve prijedjes taman ostaris, ali eto, ja sam rano poceo i dobro mi ide... Onda gomile tih seminara, testova, psihicki, fizicki, ma ubise... Ko zna sta ce biti... Ali u Srbiji i BIH, nema od toga nista, ja skidam kapu ljudima koji to tamo rade, jer za to treba imati... Shvatas... Vile, motike... Pa ozhezhi... Ma pusti to...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ovdje kad pocinjes, imam dva druga, prvo sudis najnize lige, a znas sta je to kod nas.Krmece lige :)

Popiju 5 pivi i nazderu se slanine i hoce da igraju.A i ne znaju pravila.Dobijes i ovde odstetu, zabrane tim igracima dozivotno, kao sto su nedavno uradili, ali sta ti vrijedi kad barabe polupaju bubrege.
Mada, naravno, sve je to daleko od Evropskog nivoa.

koliko cesto imas Kuperov?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

4 puta u jednoj sezoni. Ovdje kreces od djece koja imaju po 13-15 godina... E to je tuga...Novac je bitan, kad cova mora mjesecno da ti plati gomile para... E to je muzika,pa i klub jos zbog lose organizacije... Ja uvijek kad cu kuci naljutim nekod da me gurne i onda naplatim i idem na odmor... heheh... Salim se naravno... :lol:

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

KAKO JE SUDIO SLOVENAC
:?: :?: COVJEK MLAD 30 GODINA

PO MENI BIO JE KOREKTAN
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

salcn wrote:KAKO JE SUDIO SLOVENAC
:?: :?: COVJEK MLAD 30 GODINA

PO MENI BIO JE KOREKTAN
Znašli možda kako se zove i preziva taj sudac?Da nije možda Drago Kos?
Image

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Mr X wrote:
salcn wrote:KAKO JE SUDIO SLOVENAC
:?: :?: COVJEK MLAD 30 GODINA

PO MENI BIO JE KOREKTAN
Znašli možda kako se zove i preziva taj sudac?Da nije možda Drago Kos?
STVARNO IME NISAM ZAPAMTIO!

REGE KAKO SE SUDIJA ZOVE :lol:
SAD CE ON TO DA NAPISE
Image

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Covjek se zove Damir Skomina. Negdje procitah da mu je majka srpkinja a otac hrvat. Sto se tice sudjenja na toj utakmici. Jedina greska je sto onom holandjaninu nije dao crveni za udaranje u lice jednog naseg igraca. Ali je tu trebao da reaguje pomocni, jer se sve desavalo ispred njega. Po meni je Skomina odsudio fenomenalno, s obzirom na sve okolnosti, navijace, pritisak jer je iz Slovenije, jer razumije, i finale je, ako kiksnes nema druge sanse... Svaka mu cast!

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Sheki wrote:Covjek se zove Damir Skomina. Negdje procitah da mu je majka srpkinja a otac hrvat. Sto se tice sudjenja na toj utakmici. Jedina greska je sto onom holandjaninu nije dao crveni za udaranje u lice jednog naseg igraca. Ali je tu trebao da reaguje pomocni, jer se sve desavalo ispred njega. Po meni je Skomina odsudio fenomenalno, s obzirom na sve okolnosti, navijace, pritisak jer je iz Slovenije, jer razumije, i finale je, ako kiksnes nema druge sanse... Svaka mu cast!
:smt023
Image

Elmar
Posts: 639
Joined: 27.04.2007. 23:13
Location: Prnjavor

Post by Elmar »

Fudbalske sudije u BiH = Mafija

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

MARTIN HANSON

Sa mislite kako je sinocnu utakmicu sudio???
Moje je misljenje da je malo bio na strani Rengersa.
Image

User avatar
SCG
Posts: 486
Joined: 12.04.2006. 22:52
Location: Prnjavor City/CH

Post by SCG »

[quote="Sheki"]Kako stvari stoje, nadam se od sledece sezone 2. Medjuregionalnu u Svajcarskoj, to mu dodje 4 od vrha, sto i nije tako lose, obzirom na moje godine.Ne placa me Savez nego me placaju klubovi po utakmici... Sad, pretoceno, oko 1000 KM mjesecno, zavisno,normalno od broja utakmica. Savez samo delegira... Moj savjet. Ne pocinji suditi u BIH. Samljece te... Mada, mnogo je lakse dospjeti do FIFA preko FSBIH nego preko nekih legalnijih saveza u Evropi... :wink:[/quote]


ejj da ti nisi sudio jednom utakmicu u st.gallenu: sc brühl i ja mislim da je bio stäfa ili altstätten???

to je bilo prosle sezone 06/ 07??

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Sudija kažnjen zbog udaranja igrača
Belgijski fudbalski sudija osuđen je na tri meseca zatvora uslovno, zbog udaranja igrača za vreme utakmice dva amaterska tima. Sudija će morati da plati i 500 evra kazne, kao i 750 evra odštete igraču kome je slomio nos. Incident se dogodio kada je sudija za vreme utakmice u Haseltu izgubio živce zbog stalnih prigovaranja igrača i udarcem šakom slomio nos jednom od njih.

Zanimljivo :lol:
Ovako nesto prvi put cujem :lol:
Image

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

SCG wrote:
Sheki wrote:Kako stvari stoje, nadam se od sledece sezone 2. Medjuregionalnu u Svajcarskoj, to mu dodje 4 od vrha, sto i nije tako lose, obzirom na moje godine.Ne placa me Savez nego me placaju klubovi po utakmici... Sad, pretoceno, oko 1000 KM mjesecno, zavisno,normalno od broja utakmica. Savez samo delegira... Moj savjet. Ne pocinji suditi u BIH. Samljece te... Mada, mnogo je lakse dospjeti do FIFA preko FSBIH nego preko nekih legalnijih saveza u Evropi... :wink:

ejj da ti nisi sudio jednom utakmicu u st.gallenu: sc brühl i ja mislim da je bio stäfa ili altstätten???

to je bilo prosle sezone 06/ 07??
Nisam SCG. Kao sto sam gore napisao ja sudim 2. Regional a to sto ti velis je 2. Inter? Kako stvari stoje u 2.Inter cu od nove godine, tj. od polusezone, pa se onda sigurno i sretnemo negdje.

A Martin Hanson na Zvezdinoj utakmici? Svi kartoni za Zvezdu realni. Jedino sto je pogrijesio u stvari i nije njegova greska, tj kad je Skot udario cini mi se Milijasa u glavu? E to je bilo na strani do jednog Asistenta a Hanson je bio okrenut prema drugoj strani jer se tamo odvijao napad. Znaci, pomocni je to "morao" da vidi, ali medjutim nije. To vidim kao jedinu gresku, ali desava se. Ko je kriv Koromanu, ili Raskovicu? U uglu, nigdje nikoga i onaj mali se zaleti, uklize sa obe noge? Pa gdje gonis majstore, nije to Cukaricki!

Pozz

HIRURG ORTOPED
Posts: 9
Joined: 16.08.2007. 21:21

Post by HIRURG ORTOPED »

Fudbalske sudije :!: :!: :!:
Borislav Pajić
Veljko Cvijetić...... :wink: :lol:

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

1. SUDIJA UPRAVO DAJE ZNAK DA JE POSTIGNUT POGODAK. USMERIO JE POGLED KA
POMOĆNIKU, KOJI MU SAOPŠTAVA DA LOPTA NIJE PREŠLA LINIJU U VRATIMA.ODLUKA?

A.) PRIZNAĆE POGODAK I UPOZORITI POMOĆNIKA DA SE NE MEŠA U TO.
B.) PROMENIĆE ODLUKU I SPUSTIĆE LOPTU NA LINIJU VRATAREVOG PROSTORA.
C.) PRIZNAĆE POGODAK I IGRU NASTAVITI POČETNIM UDARCEM.
2. DOK JE LOPTA NA DRUGOJ STRANI TERENA, IGRAČ PLAVIH UVREDI POMOĆNOG SUDIJU. ODLUKA POMOĆNOG SUDIJE ?

A.) PRIJAVIĆE TOG IGRAČA SUDIJI ODMAH .
B.) PRIJAVIĆE TOG IGRAČA NAKON UTAKMICE.
3. NA UTAKMICU NIJE DOŠAO POMOĆNI SUDIJA , PA JE SUDIJA ODREDIO, IZ PUBLIKE, ISPITANOG SUDIJU. U 5.MINUTU UTAKMICE, U PREKIDU IGRE, NA UZDUŽNOJ LINIJI U PROPISANOJ OPREMI JAVLJA SE DELEGIRANI POMOĆNI SUDIJA KOJI ŽELI DA NASTAVI DA OBAVLJA DUŽNOST POMOĆNOG SUDIJE. ODLUKA ?

A.) SUDIJA ĆE DOZVOLITI ZAMENU ISPITANOG POMOĆNOG SUDIJE
B.) SUDIJA NEĆE DOZVOLITI ZAMENU ISPITANOG POMOĆNOG SUDIJE

jedan mali test za Shekija :D
Image

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

A pitanja, sacuvaj Boze...

Br. 1 je B. Ako sudija uradi a ili c onda mu i ne trebaju pomocnici. Mada se u praksi skoro nikad nece desiti da sudija prvo svira gol pa tek onda pogleda u pomocnika. :wink:

Br. 2. je A. Naravno! Sta drugo. E sad moje pitanje za tebe? Kako ce sudija nastaviti igru ako je prekinuo zbog tog vrijedjanja?

Br. 3. mislim da je A. Mada je kod mene nemoguce skoro da pomocni ne dodje, vjerovatnije je da mu pozli ili slicno, ali hajde... Daj rezultate, odmah? :wink:

Meni juce sudija pomocni pokaze penal na faul, ja 30ak metara iza dogadjanja, on na 15,igraci trce paralelno, ja nisam siguran da li da sviram pogledam njega, on mase i sta da se radi, sviram ja... :oops:

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Meni juce sudija pomocni pokaze penal na faul, ja 30ak metara iza dogadjanja, on na 15,igraci trce paralelno, ja nisam siguran da li da sviram pogledam njega, on mase i sta da se radi, sviram ja...

Sheki pa valjda je tvoja zadnja
Nije jednostavno ali odluka mora pasti

Sta ti u tim momentima prolijece kroz glavu :?:
Pitanja su laka za tebe ,ali eto da malo ozivim temu :lol: :D
poz
Image

Post Reply