Fudbalske sudije!!!

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Re: Fudbalske sudije!!!

Post by Sheki »

Nema sta, Veki je glavni.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Fudbalske sudije!!!

Post by aquarius »

E jebem ti fudbal i sudije. Poslije današnjeg sramotnog navlačenja Maja Vujovića da C.Zvezda ostane vodeća u Jelen Superligi, stvarno prestajem da pratim domaći fudbal.

Kljuse neotesano svira penal iako je očito da je (Ka)Kadu igrao rukom prije takođe sumnjivog prekršaja koji je nad njim napravio Lukić.

Grešaka je bilo sijaset, ali ono što me je najviše iznerviralo je totalno nezainteresovano ponašanje Vujovića nakon tek-won-doo zahvata golmana Zvezde Stamenkovića nad špicem Smedereva Mladenovićem. Čovjek je bio u gol-šansi, a Stamenković je prekršaj napravio van šesnaesterca. Ako to nije za crveni, onda prestajem sa gledanjem fudbala, doživotno.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Re: Fudbalske sudije!!!

Post by Sewerin »

Sjetimo se Kralja ...
http://www.youtube.com/watch?v=QZUqiZlUjks
P.S. Stamenković je ovog makar promašio.

A čitam da je i Vojvodina je oštećena protiv Partizana. Poništen gol u 90+.

Komentar trenera Vojvodine:
"Ja sam trener srpske 'stare dame', a ona ne želi da bude nekulturna"

Ipak je dobro Jelen pivo... :smt006
Image

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Fudbalske sudije!!!

Post by Cipiripi »

aquarius wrote:E jebem ti fudbal i sudije. Poslije današnjeg sramotnog navlačenja Maja Vujovića da C.Zvezda ostane vodeća u Jelen Superligi, stvarno prestajem da pratim domaći fudbal.

Kljuse neotesano svira penal iako je očito da je (Ka)Kadu igrao rukom prije takođe sumnjivog prekršaja koji je nad njim napravio Lukić.

Grešaka je bilo sijaset, ali ono što me je najviše iznerviralo je totalno nezainteresovano ponašanje Vujovića nakon tek-won-doo zahvata golmana Zvezde Stamenkovića nad špicem Smedereva Mladenovićem. Čovjek je bio u gol-šansi, a Stamenković je prekršaj napravio van šesnaesterca. Ako to nije za crveni, onda prestajem sa gledanjem fudbala, doživotno.
Nemoj...ja bas volim kad stari partizanovac tako temeljito prati zvezdine utakmice :wink:
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Fudbalske sudije!!!

Post by regeman »

A tek sto Vojvodini cist gol u 93.oj ponistise...
Tole Karadzic :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Fudbalske sudije!!!

Post by aquarius »

bas volim kad stari partizanovac tako temeljito prati zvezdine utakmice
Puka slučajnost. Oduševila me Sartidova borbenost, a i da vidim šta se desilo nakon Pižonovog odlaska.
A tek sto Vojvodini cist gol u 93.oj ponistise...
Nisam gledao, ali sramota u svakom slučaju. Toliko je očigledan kriminal u srpskom fudbalu da ga vide i mala djeca.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Fudbalske sudije!!!

Post by regeman »

Ja se zajebavam malko, ne pada mi na pamet da branim mafijase, naravno.
Vrh FSS je vrh partizana, finansijeri CZ su donedavno bili Sarici, a sad je ostatak Zemunskog klana.
Pizon je otisao jer nisu igrali igraci po ukusu mafije.
Treba pratiti samo razvojne putanje Lekica iz CZ i Petrovica iz Partizana..anonimusi, dosli u prvi tim na mala vrata, par partija, A tim drzave, transferi vani jos malo...ko se i koliko ugradjuje jedino nije jasno.
Sto se mene tice, titula nema smisla. Zvezda i da ju osvoji a nece, naletice na neki Fk Azerbejdzan ili Levadiju a Partizan opet na neke poput Apoela i sl.
Ono sto je CZ sacekalo proslih godina u smislu finansija i organizacije, sada ceka Partizan, mozda u manjoj mjeri, ali osim Diare i Moreire, koga prodati?
U Zvezdi jos gora situacija, Ninkov i mozda Perovic i to je to.
Sad se ceka stupanje na snagu famoznog zakona o sportu, kojim ce domaci klubovi na dobos. Uzece ih neko poput Ceptera ili vec ovog Djurica u Partizanu, i onda radi sta ti volja.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Re: Fudbalske sudije!!!

Post by Sheki »

Opsova me Aqua, ni kriva ni duzna. :-)

Elem, ja kao simpatizer FK CZ, tvrdim da pozicija u kojoj je bio glavni sudija u mecu CZ-Smederevo nije omogucila da vidi igranje rukom onog Kade :-) . Pomocni sudija svakako il nije imao mudca il nije imao dogovor sa glavnim kadijom da to mahne. Desava se, dakako, u "velikim" Jevropskim ligama isto, pa stoga ne treba odmah ici na neko mafijasko udruzivanje. :smt004

Nisam vidio ponisten pogodak srpske "stare dame" ali jedan uzareni fan PFC mi realno rece da je bilo u "liniji" te da se moglo i ne mahati, ali opet, ni to ne treba da znaci da je Tole urgirao. Mislim, moze da bude, al ne mora da znaci.

Ja, iskreno, jedva cekam da se privatizuju, da Zvezdu uzme Cepter il neki drugi cova koji ima novaca i smisla za biznis pa da ju pretvori u Sahtar il nesto slicno. Sto da ne? Ne bih ja tu nista imao protiv. Nit ce ko ukrasti istoriju, na koju se mi Srbi tradiocionalno palimo, niti trofeje, nit ce ,cvrsto vjerujem, ugasiti klub. Ako je biznismen onda vrlo dobro zna da je u fudbalu vrlo mogucno zaraditi mnogo novaca, pa sto bi s toga i gasio neku zlatnu koku, kakva bi FC CZ il PFC mogli biti.

P.S
@ Aqua
Di je to prekrsaj Stamenkovica? Stigao prvi do lopte, udario loptu... I sto bi reko mog drug: " Kud ces bre pod kamion? " Aut pravilno, Maja apsolutno u pravu.

Et, pozdravcic

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Fudbalske sudije!!!

Post by aquarius »

@ Aqua
Di je to prekrsaj Stamenkovica? Stigao prvi do lopte, udario loptu...
Ne slažem se da je prvi stigao do lopte. Činjenica je da je Mladenović bio u gol-šansi, a Stamenković zadnji igrač odbrane i to van 16.
Mogao je suditi barem opasnu igru, jer da je Stamenkovićeva kopačka bila samo koji centimetar više u desno Mladenović bi ili u Urgentni ili Bogu na istinu.
Dokaz za moje tvrdnje je silno Stamenkovićevo izvinjavanje i pokajnički izraz na licu. Dešava se, ali imao je više sreće nego pameti.

P.S. ni na pamet mi ne pada da te učim poslu, ali mislim da griješiš u ovom slučaju.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Re: Fudbalske sudije!!!

Post by Sheki »

Nije bio u gol sansi jer nije dosao do lopte, do koje je eto uzgred prvi dosao Stamenkovic. Jeste da je bila opasna igra, ali velim, di ces pod kamion. Ja sam prilicno ubijedjen da je sto se tice te situacije sudija bio u pravu. Stamenkovicevo izvinjavanje je ljudski, udario je coveka momacki, sto opet ne znaci da je faul. Da je recimo taj lik prvi dodirnu loptu, pa ga onda pokupio Stamenkovic onda crveni, razumije se.

Evo recimo zamisli da je korner, i golman skoci da uhvati loptu, uhvati je i pri tom pokupi igraca nenamjerno? Dakle?

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Fudbalske sudije!!!

Post by aquarius »

Individualni osjećaj mi govori da je Stamenković išao sa namjerom da osvoji loptu po svaku cijenu.
Neko navede primjer Ivice Kralja. Identična situacija, sa lakšim posljedicama.
Stavljam tačku na Jelen Superligu, sasvim opravdano. Partizan i dalje volim, ali samo kao ideju.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Re: Fudbalske sudije!!!

Post by Sheki »

Odavno je trebalo staviti tacku na tu ligu ...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Fudbalske sudije!!!

Post by regeman »

Partizan do bodova u 90om minutu. vidjecemo sta ce sutra od sudjenja na marakani biti. Do derbija ce sve da pokupuju a onda u derbiji odluka u tituli.
A mogu da se kladim da ce to biti najgori derbi ikad.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Fudbalske sudije!!!

Post by aquarius »

Evo dokaza da nisam usamljen u razmišljanju :

Vujović skinut sa liste
B. C. - S. B, 26.03.2010 20:34:54

Image

SUDIJA Majo Vujović iz Novog Sada i njegovi pomoćnici na utakmici Crvena zvezda - Smederevo (2:1) skinuti su sa liste arbitara koji se delegiraju za utakmice Superlige. Odluku je doneo Sudijski odbor FSS kao privremenu meru, ali Vujović i njegove kolege još nisu zvanično kažnjeni zbog propusta koje su napravili na “Marakani”.
- Sudijska četvorka sa utakmice Crvena zvezda - Smederevo izuzeta je iz ciklusa delegiranja dok ne stignu izveštaji posmatrača i specijalnog posmatrača suđenja. Još nismo dobili izveštaje posmatrača, iako je utakmicu direktno prenosio RTS. S obzirom na to da je meč igran u sredu od 18 časova, oni nisu prekoračili rok od 48 sati - rekao je u petak oko 15.00, posle sednice Sudijskog odbora FSS, predsednik ovog tela Bogoljub Stepanović.
Ipak, za nadležne ne postoji dilema oko toga da li je Vujović grešio.
- Ceo Sudijski odbor FSS gledao je snimak utakmice, kao i više od milion ljudi koji su pratili TV prenos. Svesni smo svega, greške su prisutne, ali sačekaćemo izveštaje posmatrača pre nego donesemo odluku - objasnio je Stepanović.
Vojvodina se uprkos najavi nije žalila zbog poništenog gola u 90. minutu utakmice s Partizanom.
- Nismo se žalili, niti ćemo. Ali, zna se da su našem centarforu Mrđi ove sezone poništena tri regularna gola, Bilbiji jedan, imali smo protiv nas i penale, mnogo grešaka na našu štetu - kaže generalni sekretar Vojvodine Radisav Rabrenović. - Vojvodina već godinama vapi za jednakim aršinom ali ga ne dobija, dok ostali imaju privilegiju na račun Vojvodine. Dokle će da nas tapšu po ramenu i uz reči “svaka čast, vi ste gospodski klub, najbolji u zemlji...” Kako baš Vojvodina da ima problem sa sudijom, posebno protiv večitih. Čime smo to zaslužili? Znaju da smo gospodski klub i da nećemo praviti scene. Naš stav je čestito i pošteno, uz sve greške koje su se dešavale i dešavaće se kao sastavni deo igre, ali nemam odgovor zašto baš protiv Vojvodine.

http://www.novosti.rs/code/navigate.php ... i%20sudija
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Re: Fudbalske sudije!!!

Post by Sheki »

Izvjestaji nisu stigli... Novinska nagadjanja.

mali_decak
Posts: 218
Joined: 31.01.2008. 13:14
Location: PRESELIO

Re: Fudbalske sudije!!!

Post by mali_decak »

Da Sheki stigli su i covek je suspendovan a kako i nece,u ovoj svoj prici zaboravili ste da doticni nije ispostovao svog kolegu pomocnog kod mawashija Stamenkovica,koji mu je signalizirao prekrsaj,a ti kao sudija znas da se to u pravilu nepisanom uvek uradi!!! :wink:

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Re: Fudbalske sudije!!!

Post by Sheki »

Nepisano pravilo. Ne nuzno.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Fudbalske sudije!!!

Post by aquarius »

Sudije (Les Arbitres/Kill the referee)
režija: Iv Inan, Erik Kardo i Delfin Lerisej
2009. godina, Belgija

Image

Ovo je poklon onima koji su zaluđeni fudbalom. Film koji su tri autorske ekipe u međusobnoj koordinaciji istovremeno snimale na nekoliko mesta širom Evrope - predstavlja jedan od najsloženijh produkcionih poduhvata u savremenom dokumentarnom filmu uopšte! Ostvarenje koje u Beograd stiže nakon velike borbe i lobiranja.

Priča o ljudima “koje niko ne poznaje, a svi vole da ih mrze”. Dokumentaristi koji probijaju standardnu medijsku sliku vrhunskog fudbala i vode nas u prostore pristupačne samo sudijama. Eksluzivno sniman u saradnji sa UEF-om tokom prvenstva Evrope 2008, ovaj film nas uvodi u središte, za publiku nevidljive, komunikacije sudija tokom velikih utakmica.

Engleski naslov filma “Kill the Referee” (“Ubijte sudiju”) otkriva uvek prisutnu dimenziju pretnje i opasnosti u poslu sudija.

Dramatičnost fudbala prikazana kroz sve okolnosti koje prate kontroverzne sudijske odluke. Studija savremenog fudbala koji je postao jedna od najvećih planetarnih zabava, ali i poželjni prostor promocije političkih lidera.

Uzbudljivi snimci iz dosad neviđenih vizura sudija i igrača! Ovde se uloge menjaju - neverovatno je šta sve sudije treba da istrpe kako od igrača tako i od gledalaca.

http://www.youtube.com/watch?v=p5Kud6sI ... r_embedded
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Re: Fudbalske sudije!!!

Post by Sheki »

Pogledao jedno 97 puta. Sjajan dokumentarac, posebno sjajni snimci razgovora sudija tokom meca. Film koji pokazuje tezinu bavljenja tim hobijem, i koliko malo fali da sudis finale ili da odes kuci....

P.S Obratiti paznju na Busaku i Rosetija. :wink:

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Fudbalske sudije!!!

Post by aquarius »

posebno sjajni snimci razgovora sudija tokom meca
To je najjači dio dokumentarca uz svjedočenja članova porodice. Inače, sudije nisu znale za dogovor produkcije i UEFA-e da se interna konverzacija sudija tokom utakmice ubaci u film. Btw, UEFA je naručila ovaj film.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Fudbalske sudije!!!

Post by Cipiripi »

UEFA je izgleda narucila i Barcu u finalu.....kako nekoga nije sramota onako dati crveni karton igracu u tako vaznoj utakmici?
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Fudbalske sudije!!!

Post by aquarius »

Cipiripi wrote:UEFA je izgleda narucila i Barcu u finalu.....kako nekoga nije sramota onako dati crveni karton igracu u tako vaznoj utakmici?
Plus gol iz ofsajda. :o

http://www.youtube.com/watch?v=iVUKROh6y-o
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Re: Fudbalske sudije!!!

Post by Sheki »

Ljudi smo, grijesimo! Buuuuuuhahahha! :-)

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Re: Fudbalske sudije!!!

Post by Sheki »

Hauard Veb sudi finale Lige šampiona

Agencije U sedištu Evropske fudbalske unije (UEFA), Nionu, danas je saopšteno da će glavni sudija finalne utakmice Lige šampiona Bajern - Inter biti 38.godišnji Englez Hauard Veb.

Pomoćnici Vebu biće njegovi zemljaci Majkl Malarki i Daren Kan, a sva trojica deliće pravdu i na predstojećem Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi.

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Re: Fudbalske sudije!!!

Post by Sheki »

Sudih 45 minuta utakmice Japan-Obala Slonovace


Image


Image


Image


Image


Znaci, osjecaj fenomenalan... 8) 8) 8)

Post Reply