Tenis

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

Post Reply
User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Tenis

Post by Franz »

Tenis,sport koji je popularan i medju prnjavorcanima,ima i onih koji su trenirali,koji treniraju i naravno onih koji rekrativno igraju tenis ali nazalost sve izvan Prnjavora...
...zanima misljenje ostalih prnjavorcana,kako to da jedan Prnjavor nema bar jedan ili dva teniska terena???...jedan Celinac i Srbac ih imaju.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Stvarno
Ljudi ne vide da je u tom skupom sportu odlicna zarada.treba ti jedan trener, i mlatis pare klincima i rekreativcima :? .
Sad koliko je izgradnja terena..
Jedno Velenje ima vise teniskih terena cak i od BG-a.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
zazi
Posts: 423
Joined: 02.01.2006. 20:09

Re: Tenis

Post by zazi »

Franz wrote:Tenis,sport koji je popularan i medju prnjavorcanima,ima i onih koji su trenirali,koji treniraju i naravno onih koji rekrativno igraju tenis ali nazalost sve izvan Prnjavora...
...zanima misljenje ostalih prnjavorcana,kako to da jedan Prnjavor nema bar jedan ili dva teniska terena???...jedan Celinac i Srbac ih imaju.
a koji su ti prnjavorcani sto igraju tenis ? neka mi se jave! upravo trazim sparing partner-a za

User avatar
ivancho
Posts: 260
Joined: 02.05.2007. 16:37

Post by ivancho »

Stvarno
Ljudi ne vide da je u tom skupom sportu odlicna zarada.treba ti jedan trener, i mlatis pare klincima i rekreativcima Confused .
Sad koliko je izgradnja terena..
Jedno Velenje ima vise teniskih terena cak i od BG-a.
Izgradnja terena za tenis, znači samog terena na šljaci, sa zaštitnom ogradom oko njega košta oko 10000 EUR (lično sam se raspitivao), ali tu još dolaze propratni sadržaji (tuš, wc, svlačionica ....) cirka 10000 EUR, zatim plac za izgradnju (opet 10000 EUR), pa razne dozvole itd. oko 30000-35000 EUR, što i nije tako malena cifra (lakše je otvoriti kafanu :)). I to samo za jedan teren. Znači veoma skupa investicija za pojedinca koji bi rekreativno da se bavi ovim sportom. A što se tiče pojedinaca koji ga igraju poznajem lično 4 čovjeka koji se bave tenisom rekreativno i znam za dvije djevojke koje treniraju tenis (Vjerovatno ih ima još dosta.)
Tenis,sport koji je popularan i medju prnjavorcanima,ima i onih koji su trenirali,koji treniraju i naravno onih koji rekrativno igraju tenis ali nazalost sve izvan Prnjavora...
...zanima misljenje ostalih prnjavorcana,kako to da jedan Prnjavor nema bar jedan ili dva teniska terena???...jedan Celinac i Srbac ih imaju.


Mislim da bi i Prnjavor trebao da dobije svoj teren i to pored SD Sloga tj. Krajišnici planiraju dva terena iza Tropica.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Nisam imao pojma koliko kosta.Da je skupo skupo je.

Opet, brzo bi se to isplatilo.Dosta ljudi bi upisivalo klince u skolu a i mnogo ljudi bi ga igralo rekreativno.Ovdje, u NS, kako sam se raspitivao, sat vremena je oko 4=5 evra plus tvoji reketi.Sto i nije malo.
Ko ima kesa, i malo mozga, zna da je ovo investicija.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Tenis

Post by Franz »

zazi wrote:
Franz wrote:Tenis,sport koji je popularan i medju prnjavorcanima,ima i onih koji su trenirali,koji treniraju i naravno onih koji rekrativno igraju tenis ali nazalost sve izvan Prnjavora...
...zanima misljenje ostalih prnjavorcana,kako to da jedan Prnjavor nema bar jedan ili dva teniska terena???...jedan Celinac i Srbac ih imaju.
a koji su ti prnjavorcani sto igraju tenis ? neka mi se jave! upravo trazim sparing partner-a za
Ima ih...raspitaj se unaokolo....glupo je sad da stavljam bilo cija imena ovdje...ali u meni mozes uvijek pronaci prosjecnog sparing partnera :)

User avatar
zazi
Posts: 423
Joined: 02.01.2006. 20:09

Post by zazi »

nema problema franz , samo ponesi loptice ! :lol:

User avatar
zazi
Posts: 423
Joined: 02.01.2006. 20:09

Post by zazi »

regeman wrote:Nisam imao pojma koliko kosta.Da je skupo skupo je.

Opet, brzo bi se to isplatilo.Dosta ljudi bi upisivalo klince u skolu a i mnogo ljudi bi ga igralo rekreativno.Ovdje, u NS, kako sam se raspitivao, sat vremena je oko 4=5 evra plus tvoji reketi.Sto i nije malo.
Ko ima kesa, i malo mozga, zna da je ovo investicija.
dobro si rekao , mogu reci da bi bilo dobra investicija zato sto nigde nisam videla teniskog kluba bez club-house ,tako da dok klinci igraju roditelji pijuckaju polako .

ivancho , kakav ti je taj teren od sljunka ? :shock:

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

Sljaka ili zemlja...podloga kao na Roland Garros-u.

Gost

Post by Gost »

Ja govorim već nekoliko godina pojedinim ljudima u Sportskom savezu Opštine da se nađe prostor i da se napravi Atletska staza unutar koje bi se napravili tereni za male sportove, kao što su tenis, odbojka na pesku, košarka i mali fudbal. Čak smo mi iz Kluba imali i jedan zahtev prema prema Sportskom savezu da se to uradi, ali ništa od toga.
Govorim non stop da bi bilo dobro za sve sportove da se kao što ima na Koševu u Sarajevu napravi atletska staza unutar koje bi se napravila 3-4 teniska terena, teren za mali fudbal, teren za košarku i teren za odbojku na pesku. Tako bi se rešili mnogi problemi prnjavorkog sporta. Svi sportski kolektivi u Prnjavoru bi imali gde raditi kondicione pripreme, a i atletičari bi se konačno sklonili sa ulica gde trenutno treniraju... Da se sve ovo napravi potrebno je negde oko 500 000 do 700 000 KM. Ta uložena sredstva bi se mogla vratiti za nepune dve godine.
Primera radi, Koševo godišnje od iznajmljivanja ovih sportskih terena zaradi oko 1 500 000 KM ( jedan sat iznajmljivanja terena za mali fudbal košta 100 KM, sat teniskog terena 30 KM po osobi, sat terena za odbojku na pesku 80 KM, sat terena za košarku 80 KM, korištenje atletske staze 2 KM po osobi). Pomnožite te cifre sa brojevima sati u toku dana u kojima se mogu koristiti tereni, pa vidite koje su to cifre dnevno. Sve to pomnožite sa brojem dana i brojem meseci. Tereni su im non stop puni i bukvalno se ne može doći na red.
Mi ne moramo zaraditi 1 500 000 KM, neka zaradimo pola manje... Sa tim novcem bi se mogao isfinansirati sav sport u Prnjavoru i sva socijalno ugrožena domaćinstva naše Opštine

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

oko 30000-35000 EUR, što i nije tako malena cifra (lakše je otvoriti kafanu ).
Pa dobro to ti je jedan malo bolji Mecedes. :D

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Plasim se da kod ljudi, i opstinari i privatnici (cast izuzecimA) nisu shvatili koliki je sport izvor zarade!

Evo kivi je detaljisao, pa mi da ostvarimo 4tinu to bi bilo dobro.Samo, eto, ljudi kod nas hoce da im se pare odmah vrate.
A nas narod je takav, moras ga dovuci na teren, ali onda ce biti zaljubljenik , glavni u isti sport.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ivancho
Posts: 260
Joined: 02.05.2007. 16:37

Post by ivancho »

ivancho , kakav ti je taj teren od sljunka ? Shocked
Ne šljunak vec šljaka kao što je franz već rekao R.Garros
Citat:
Pa dobro to ti je jedan malo bolji Mecedes. Very Happy
Kako za koga Samac :)

Cijena po TK klubovima u BL iznos od 10 KM u Budžaku pored Lanaco-a
do 20 KM u parku. Cijene su po osobi na sat vremena sa svojim reketom.
Dodate tome još i trenera koji u prosjeku uzima 20 KM po satu i eto računice da bi se isplatilo treba ti cca. 6sati dnevno (u najboljem slučaju) x 180 dana (opet optimizam) = 1080sati x 15 KM = 16200 KM godišnje.

Znači za četiri godine otprilike. Međutim ako se odbiju porezi, održavanje terena, plaćanje osoblja i ostali ''opštinski nameti'' vrijeme se penje na dva puta veći period znači 8 godina. E, sada ako te pare pametno uložiš u bilo kakvu trgovinu za osam godina ti ćeš imati dva puta više novca od onogo što si uložio. A ovamo opet nećeš imati novac koji je uložen nego samo stari teren, stari club-house, ''staro osoblje'' :).

Po meni u Prnjavoru se NE ISPLATI ništa što je vezano za sport i kulturu.

'Bem ti provinciju.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

doci ce dan kad ce opstina to da odradi-nacekacemo se, cekali smo i gore stvari.

Ivancho, kazes raspitivao si se za radove.Ima li neka firma kod nas da to radi?Sumnjam.

U NS su neke zatvorene terene radili neki SLovenci.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ivancho
Posts: 260
Joined: 02.05.2007. 16:37

Post by ivancho »

vancho, kazes raspitivao si se za radove.Ima li neka firma kod nas da to radi?Sumnjam.

U NS su neke zatvorene terene radili neki SLovenci.
Nema nijedna specijalizovana firma sa područja RS-a. Čuo sam da u Sarajevu postoji firma koja se bavi uređenjem teniskih terena, ali ne znam kako se zove.
U Hrvatskoj postoji firma Isomat u Bjelovaru koja se specijalizovala za izgardnju teniskih terena.

Ali mislim da nije problem ni jednoj malo boljoj građevinskoj firmi da ti napravi teren ako samo imaš dobrog projektanta koji zna šta ti je potrebno, odnosno kakva je podloga potrebna za to. (pošto je sve u tome). Znači jedan bager, jedan valjak i jedan kamion je najpotrebnije za izradu terena :).

Što se tiče zatvorenih terena to se nisam raspitivao, ali u BL recimo kod Lanaca teren je samo pokriven ''balonom''. Ne znam stvarno kolika je investicija u to.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Hale: Zimonić i Santoro u finalu

Najbolji dubl igrač Srbije Nenad Zimonjić plasirao se u finale ATP turnira u Haleu. Zimonjić je u kombinaciji sa Francuzom Fabrisom Santoroom u polufinalu bio bolji od finsko - švedskog dubla Nieminen - Lindšted sa 2:0, po setovima 6:3, 6:4. Zimonjić i Santoro se u finalu sastaju sa trećim nosiocima Šveđaninom Aspelinom i Austrijancem Noulom.

Turnir u Haleu igra se za nagradni fond od 680 hiljada evra, a ovo će biti jedan od poslednjih turnira na kojem će Zimonjić igrati sa Santoroom, pošto nakon Vimbldona naš teniser počinje saradnju sa Kanađaninom srpskog porekla Danielom Nestorom.
Nisam znao da je i ovaj nas. :shock:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

J.Jankovic osvojila Birmingem.

Uvertira Vimbldona.

Nagradni fond 200.000 ojra cini mi se.

U finalu dobila Sarapovu sa 2-1 u setovima.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
drlonc
Posts: 242
Joined: 09.02.2007. 09:44
Location: Prnjavor

Post by drlonc »

Jeste dobila Jelena, ali uz sudijske isfure da se najezis!

Nevjerovatno je koliko su forsirali Sarapovu! Vraca se nakon pauze, ocigledno je da po igri nije ni za prvih 10, ali joj je komercijalnost i dalje vrhunska, pa je guraju da ti zlo dodje.

Gledao sam i polufinale koje je ona igrala protiv Bartoli (simpaticna debeljuca). Na 5:4 u prvom setu je Francuskinja servirala za set.
Onda je krenulo klanje! Sve sto je moglo da se ukrade, ukrali su i dali Sarapovoj. Ova se jadna bunila, ali nije imala kome. Nema celendza - samo sudije. Uzeli su joj nekoliko kljucnih lopti i bilo je 5:7. Onako isfurana drugi set nije ni igrala...

Jeleni nisu mogli ukrasti set (prvi je dobila Sarapova), a klanje je krenulo na 4:4 u trecem i 0:15 na servis manekenke. Fulala je prvi servis, a drugi poslala bar 10cm iza linije prema Jeleni. Ona, normalno, krenula na drugu stranu, ali umjesto 0:30 cuje 15:15. O, kako je popizdila!
Do kraja meca sve sto je moglo da se sudi za manekenku, sudilo se. Jelena je samo nekoliko puta gledala u pomocne sudije ili u glavnu (aspidu) koja na faci nije mogla sakriti muku od toga sto joj je receno da radi.
Standardno, Nesto u nama Srbima se procepi kada je najgusce i puce Ruskinja...

Bogu hvala, na Vimbldonu ce da bude snimaka, pa ce se manje krasti...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Da, gledao sam zadnji set pa sam vidio o cemu se radi.

Plus sto je glavni sudija, zensko celjade bi, izgledala kao da je na mec dosla sa neke lude zurke.

Kvalifikacije za Vimbldon pocele danas..igra nekoliko nasih.. u singlu..Zimonjic, Vemic, Bozoljac.

Inace, Tipsarevic je 62 od danas sto mu je rekord karijere.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
drlonc
Posts: 242
Joined: 09.02.2007. 09:44
Location: Prnjavor

Post by drlonc »

Moglo bi ispasti dobro sto je Rodick sada uzeo turnir, pa doskocio na 3, a Nole pao na 5. mjesto.
Nisam siguran, ali to bi ga trebalo prebaciti u vimbldonski dio zrijeba sa Nadalom. Da je ostao 4, sigurno bi bio gdje i Federer.
E, sad... Malo i ja njamke razmisljajuci vec na koga ce u polufinalu, znam, ali ljudski je nadati se.
Trava je cudo i kada nekoga krene servis, za tren si u avionu kuci.
Obecase da ce doci na onaj balkon nakon Vimbldona...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Da, bolje mu je da ide na Nadala, mada me taj programirani bizon sve vise nervira.Imam osjecaj da kad se napali da bi izbacio nekoga u igri parova a da on igra sam, a kamoli Noleta ili nekog drugog na Vimbldonu, gdj eipak prestiz.

Rodik, je generalno nula od igraca.Nekada, prije par godina takav ne bi uspio na Vimbldonu, sto znaci da je kvalitet igre na travi opao.Samo Federer, pa on jedini i uzima titule na Vimbldonu.

Nekad je tu bio Sampras, Agasi, Rafter, Filipusis, ivanisevic, svi u jednoj generaciji i nikad se nije znalo do kraja ko ce u finale kao danas, FedeEx i jos neko.

tu je noletu sansa da napravi mali darmar u vec ustaljenoj semi Vimbldona, i to organizatori i ocekuju.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
drlonc
Posts: 242
Joined: 09.02.2007. 09:44
Location: Prnjavor

Post by drlonc »

Mozda ove godine bude neizvjesnije.
Federera su naceli i moze svasta biti ako potrefi na nekog napaljenka, a bas i ne bude njegov dan.
Slazem se da je Rodik poluigrac, a Vimbldon je prava sansa za takve. Jedino tamo mozes daleko dogurati ako imas samo odlican servis i tek malo od ostalog.
Novak ima problematican volej, ali nece on bas ni srljati na mrezu. Dovoljno je dobar za dobar rezultat. Hrabri me to sto je on u Parizu igrao lose, a daleko dogurao. Dobro, nije bas da je igrao lose, ali nestalno sigurno. U glavi se popravio, pa je svasta moguce.

Zato je potpuno neizvjesno u damskom turniru.
Ima ih najmanje 5 koje su trenutno dovoljno dobre da mogu uzeti turnir. Osim nase dvije tu su Enan, Sarapova i Serena. Mislim da ce tesko neko osim njih doci u finale, ali trava je to.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Sumnjam da ce fedexa neko skinuti.Onako precizne lopte, jos po brzoj travi..Rodik moze samo da masta da se nekom visom silom da uz svoj stoprocentni servis oduzeti koji nekom favoritu.Jednostavno, taj se pogubi kad ga neko brejkuje.

Kako ce se Nole nositi sa pritiskom favorita iz sjenke, jer sad vec to ocekuju od njega, dok je proslih godina bio talenta, vidjecemo.Ali dosta je uznapredovao na servi, misicnoj masi, kondiciji i psihickoj spremi.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
zazi
Posts: 423
Joined: 02.01.2006. 20:09

Post by zazi »


User avatar
drlonc
Posts: 242
Joined: 09.02.2007. 09:44
Location: Prnjavor

Post by drlonc »

:D :D :D :D :D

Hvala za link, zazi!
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

Post Reply