Tenis

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Tenis

Post by regeman »

Dobar je Nole zadnjih nekoliko turnira...kakav je bio od juna do januara odlicno igra. Jedino je nemoguce Nadala dobiti osim ako se ne dobije prvi set a tu malo i psihicki padne.
Bice ovo zanimljiva godina..prva cetiri a tu su i Verdasco, Conga i jos pokoje iznenadjenje. Noletu je dobro sto moze preko fedexa do finala na RG ukoliko ostane u ovakvoj formi, a na Vimbldonu brani malen broj poena, moze da napreduje..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
drlonc
Posts: 242
Joined: 09.02.2007. 09:44
Location: Prnjavor

Re: Tenis

Post by drlonc »

Ko voli tenis, a nije danas gledao polufinale Madrida, ostao je uskraćen za veliki doživljaj.
Nole je odigrao odlično, kako to čini posljednjih par puta protiv Nadala, ali sve se svelo na - tako blizu, a tako daleko...
Set, brejk lopte u drugom setu. Nadal bez lopte za brejk u dva seta. Pa 1:1 nakon što je izgubio 7:5 u taj-breku, s tim da je Nadal imao sreće k'o pašče u najmanje 4 od tih 7 poena koje je dobio.
Ne bi bilo za zamjeriti Noletu da je izgubio treći set sa 6:0, ali nastavio je sa dobrom igrom.
Brejk, pa brejk nazad. U taj-breku tri meč lopte, ali je onaj ludak sve stizao, spasio i iskoristio svoju drugu nakon više od 4 sata igre. Stvarno šteta...
Što reče komentator na Sport klubu: "Nikad nisam bio ponosniji na igru Đokovića."
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Re: Tenis

Post by Sheki »

Sto rece jedan moj veliki drug: Bogovi tenisa su bili u Madridu. Ovo danas nije nista. Ko god da pobijedi, nist`! Nole NAPOKON nasao pravog kondicionog trenera i to se dalo veoma lijepo primijetiti. Sjajno je odigrao i nadam se da ce ovako i nastaviti da igra. Bravo Nole!!

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Re: Tenis

Post by Sheki »

Uzgred :

Fedex - Nadal 6-4 i 6-4 !


8) :smt110

User avatar
Liquari
Posts: 1827
Joined: 15.08.2007. 16:32
Location: Prnjavor City
Contact:

Re: Tenis

Post by Liquari »

Bio je i red :)
Take me home united road!


Dzukela
Posts: 91
Joined: 27.04.2009. 15:31
Location: Prnjavor

Re: Tenis

Post by Dzukela »

Sheki wrote:Uzgred :

Fedex - Nadal 6-4 i 6-4 !
8) :smt110
Fedex se opet vraca, Nadal se i dalje drzi samo za gace bas je popusio haha.
Njole nista novo uvek izgubi kad je najpotrebnije nece nikad biti broj 1 !

User avatar
drlonc
Posts: 242
Joined: 09.02.2007. 09:44
Location: Prnjavor

Re: Tenis

Post by drlonc »

Nisam ni ja lud za Noletom zbog njegovog ponašanja i forsiranih predaja, ali ne treba griješiti dušu.
U ovom trenutku on je za klasu bolji od Federera.

To što je ovaj dobio Nadala u finalu, ne pokazuje ništa. Ko imalo prati tenis, pogotovo Nadala, vidio je da on nije bio ni blizu svoje igre. Jednostavno, čovjek je bio potpuno iscrpljen i ispražnjen, kako to biva nakon onakvih mečeva.
Da je Novak prošao, isto bi bilo.

Najgore je što ga je Nole načeo, izmorio i poremetio samopouzdanje, a ovaj dokusurio i sad ispade mudonja.
Da je Federer igrao u polufinalu sa Noletom, bilo bi glatkih 2:0 (za Noleta, dakako).
Igračina je Roger, nema šta, ali njegovo prolazi, a u posljednje vrijeme ima i sreće. Ne bi me iznenadilo da ovako dogura i do finala RG-a, a kako stvari stoje, žrijeb će biti na istu foru kao prošle sedmice - njemu na mlin.
Kako god, ne vjerujem u neki trijumfalni povratak Federera i skoro da sam siguran da će on ovu godinu završiti kao broj 4.
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Re: Tenis

Post by Sheki »

Realno, nazalost, koliko god ja volio Fedexov stil igranja tenisa, njegovo vrijeme je proslo. Nole je izborom novog kondicionog trenera nasao ono sto mu je falilo. Sve je bolji i bolji, i ja se veoma radujem RG i njegovom nastupu. Svaki mec sve je blizi Nadalu, i tu se vec slute novi veliki okrsaji i na RG i na US i na Wimbledonu... Nole takodje sve bolji u svom ponasanju. Sve u svemu, super tenis, ovog ljeta!!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Tenis

Post by regeman »

Kakva mu je porodica, Nole je olicenje finog ponasanja.
Ipak je fedex za generaciju stariji od svojih konkurenata i sigurno je doslo do zasicenja, ipak sumnjam da nece ciljati na jos 2 gren slema, prije svega Vimbldon, ne bi li Pita prestigao. Bice sjajna sezona.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Tenis

Post by seljak iz skakavaca »

`Saljivo` pismo Novaka Djokovica:
"DRAGI RAFA, VISE NISI MOJ DRUG" :D

http://srbijasport.com/vest.php?news_id ... port_id=52

Dzukela
Posts: 91
Joined: 27.04.2009. 15:31
Location: Prnjavor

Re: Tenis

Post by Dzukela »

seljak iz skakavaca wrote:`Saljivo` pismo Novaka Djokovica:
"DRAGI RAFA, VISE NISI MOJ DRUG" :D

http://srbijasport.com/vest.php?news_id ... port_id=52
Njole brzo ispada sa Rolangarosa to lagano uzima Rafa brez problema !

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Re: Tenis

Post by Sheki »

Dragi Rafa, skloni se. :smt006 :smt006 :smt006 :smt006

Zivio SODA!! :twisted: :twisted:

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Tenis

Post by Nicky »

Haha...smatras da je to jedini nacin da se uzme Roland Garros? :D Bojim se da ce opet na kraju plakati i ako uzme, jer ce znati da i dalje nije pobijedio najboljeg. :D

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Re: Tenis

Post by Sheki »

Bilo kako bilo. Soda cisti!

Nisam siguran da li ce Fedex osvojiti. Ali u svakom slucaju, zanimljivo je ovo gledati.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Tenis

Post by Nicky »

Meni je Del Potro najjaci dosad. Soderling ide kuci, Gonzo je cini mi se prejak za njega. Nadala je igrao ko ku*ac, Davidenko je mafijas, prodaja, tako da je ispalo kao da je Soderling sad neki igrac...

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Re: Tenis

Post by Sheki »

Ispade opet drugacije od ovog sto si rekao iznad, ali ok...


Finale : Federer - Soderling. Roger je na korak od besmrtnosti...

Ma koliko se nekome Roger nije svidjao ili stosta, ovaj put mislim da mu svi zele pobjedu!!


VAMOS ROGER!!

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Tenis

Post by Nicky »

Eto i ja mu zelim pobjedu. Samo da ne place opet, prosli put mi nije bilo dobro mjesec dana. :smt005

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Re: Tenis

Post by Sheki »

I uspio je!! Kralj Roger je usao u istoriju ! ! !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Tenis

Post by Nicky »

Bravo :smt005 :smt006

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Re: Tenis

Post by Mr X »

Nadal ne igra na Vimbldonu!


Image

Prvi teniser sveta Rafael Nadal ipak neće igrati na Vimbldonu! Španac nije uspeo da zaleči povredu kolena, pa je posle nekoliko sati iščekivanja konačno izašao pred novinare i objavio da će najpopularniji grend slem proteći bez njega.


Rafa je danas izgubio i drugu egzibiciju u nizu, protiv Stanislasa Vavrinke, a novinari su očekivali da posle dva odigrana seta sa Švajcarcem najbolji teniser sveta objavi hoće li ove godine igrati na terenima "Ol Ingland Klaba". Međutim, Toni Nadal je rekao da će javnost morati još malo da sačeka i da je konferencija odložena. Najava onog što će se desiti mogla se videti tokom igre sa Vavrinkom, kada je na Tonijevo "savi se na tu loptu" Nadal rekao "ne mogu".
"Bolje mi je nego pre nekoliko nedelja, ali i dalje nisam potpuno spreman. Nisam u stanju da odigram sa 100 odsto snage dve nedelje", rekao je Nadal, koji je dan ranije izgubio egzibicioni meč od Lejtona Hjuita.
Prethodni meč, zvanični, igrao je protiv Robina Soderlinga u 4. kolu Rolan Garosa.
"El Toro" već dugo ima problema sa kolenima, prošle godine je zbog toga propustio Dejvis kup, a u teniskim krugovima se više od godinu dana priča da kolena neće moći još dugo da izdrže neverovatnu kretnju Španca. Nedavno je i sam dao "uvijenu" potvrdu tim tvrdnjama.


Obavljen žreb

I da je odlučio da učestvuje na Vimbldonu, Nadal bi imao težak zadatak da odbrani titulu jer bi ga već u drugom kolu čekao bi bivši broj 1 Lejton Hjuit, dok bi u polufinalu mogao da naiđe na Endija Mareja.
Što se tiče ostalih tenisera iz samog vrha, Novak Đoković i Rodžer Federer nalaze se na istoj polovini žreba i ukoliko budu bili uspešni očekuje ih duel u polufinalu. Đoković u prvom kolu igra protiv francuskog tenisera Žulijena Benetoa, Janko Tipsaević startuje duelom protiv Jana Herniha iz Češke, a Viktor Troicki koji će po prvi put u karijeri biti nosilac na Vimbldonu u provm kolu igra protiv Argentinca Brajana Dabula.

U dublu Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor postavljeni su za druge nosioce, a u prvom kolu igraće protiv Italijana Simona Bolelija i Andreasa Sepija.
Dušan Vemić i Nemac Miša Zverev imali su nesreću da već u prvom kolu za protivnike dobiju prve nosioce braću Bob i Majk Brajan iz Sjedinjenih Američkih Država, dok će Janko Tipsarević i Španac Nikolas Almagro u prvom kolu igrati protiv Rumuna Andreja Pavela i Horija Tekaua.

U ženskoj konkurenciji moguće je finale sestara Vilijams, mada neće biti iznenađenje ni ukoliko ih odmene Jelena Dementijeva i Dinara Safina koje će možda imati priliku da igraju sa Serenom i Venus u polufinalu. Što se tiče Jelene Janković ona će u prvom kolu igrati protiv nemačke teniserke Julije Gergeš, dok će Ana Ivanović ovogodišnji turnir započeti duelom protiv Čehinje Lusi Hradečke. Kako se Ana i Jelena nalze u istoj polovini žreba njihov međusobni duel mogao bi biti viđen u četvrtfinalu.

Vimbldon 2009 dobiće i najmlađu teniserku u istoriji takmičenja u liku domaće teniserke Laure Robson koja će nastupom protiv Danijele Hantuohove u provm kolu oboriti rekord Martine Hingis iz 1995. godine. Laura je rođena 21. januara 1994. godine u Melburnu, profesionalac je postala prošle godine i trenutno zauzima 482. mesto na WTA listi.
Image

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Tenis

Post by Nicky »

Zivio kralj! :lol:

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Re: Tenis

Post by Sheki »

Jedan covjek = Istorija = 15 Titula ...


ROGER FEDERER ! !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Tenis

Post by Nicky »

Brate dopisujes se sam sa sobom :D

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Tenis

Post by dogface_gremlin »

Federer kralj. A igraće još... A čitam tamo Borg ima 11 titula a povuk'o se u 25-oj. Još na Australian Open je samo jednom učestvovao, daleko mu bilo putovat. I on nindža bio, šteta što to nisam doživio.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

Post Reply