Tenis

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

Post Reply
User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Bravo :!:
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Image


Jelena korak bliže Poršeu u Štutgartu
Cetvrtak, 4. oktobar 2007. 17:49


Najbolja srpska teniserka Jelena Janković izgleda da se baš nameračila da sedne za volan Poršea koji je, uz novac, glavna nagrada na turniru u Štutgartu. Ukupni nagradni fond iznosi 650.000 dolara, a pobednica umesto toga može da izabere luksuzni automobil.

Jankovićeva, koja je postavljena za trećeg nosioca, u drugom kolu savladala je Izraelku Šahar Pir sa 2:1, po setovima 4:6, 6:1, 6:3 i potvrdila da je povreda vrata prošlost.

Prvi deo meča obeležili su brejkovi, a bolje se snašla Izraelka koja je ipak bila autsajder u ovom meču. Pir je u četvrtom gemu oduzela servis JAnkovićevoj i povela sa 3:1, ali je Jelena uzvratila u sledećem gemu.

Kada se očekivalo da srpska teniserka bude sigurna na svoj servis, Izraelka joj je još jednom uzela servis, a nakon toga stigla i do ubeljivih 5:2. Tu, medjutim, nije bio kraj uzbudjenima, jer je Jankovićeva zahvaljujući drugom brejku uspela da smanji na 5:4 i sve je "mirisalo" na neizvesnu završnicu.

Ipak, Pir je u desetom gemu veoma lako treći put u setu oduzela servis Jankovićevoj, koja je prvi deo meča okončala duplom servis greškom.

Ako je u prvom setu Pir brejkovima "uništila" Jankovićevu, onda joj je srpska teniserka u drugom delu meča revanširala u punoj meri.

Treća igračica na planeti je već u trećem gemu napravila brejk, a zatim povela i sa 3:1. U nastavku seta mlada Beogradjanka još dva puta uzela je protivnici servis i na kraju ubedljivo trijumfovala sa 6:1.

Očigledno ljuta što je Izraelki uopšte dopustila da osvoji set, Jankovićeva je i u trećem delu meča nastavila da briljira.

Za desetak minuta igre u trećem setu, Srpkinja je osvojila dva gema na svoj i jedan na servis protivnice i lagano je povela sa 3:0. Nakon toga sve je bilo samo stvar rutine za Jankovićevu koja je zasluženo pobedila i plasirala se u treće kolo u kojem će igrati protiv Ruskinje Nadje Petrove.

(MONDO)
Image

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

J*bem mamu Ivanovicki. Dabogda se utopila!!! :evil: :evil: :evil:

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

vidim da je neko pao na kladionici :D
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Enan ponovo prejaka za Jelenu

Srpska teniserka Jelena Janković nije uspela da se plasira u finale turnira u Štutgartu, pošto je u polufinalnom okršaju poražena od prvog nosioca Žistin Enan sa 7:6 (7-2), 7:5. Meč je trajao skoro dva časa, a Jankovićeva ni u osmom pokušaju nije uspela da savlada Belgijanku. Rivalka Enanovoj u borbi za pehar biće bolja iz duela Kuznjecova – Golovin. Enanova će se u nedelju boriti za osmu titulu ove sezone, a Jelena će morati da se zadovolji sa 28.300 dolara.

Enanova je prva došla do brejka i povela sa 3:1. Tu prednost je pre svega sjajnim servisom čuvala sve do rezultata 5:3, kada je Jelena vratila ravnotežu.

U prvom poenu gema Belgijanka je promašila ne naročito težak smeč, što je doprinelo greškama u naredna dva poena, pa je Jelena došla do tri vezane brejk lopte, a ubrzo i do gema.

Nervozno je odigrala Jelena naredni gem i bespotrebnim greškama omogućila rivalki brejk, a ujedno i set loptu. Posle duže razmene kvalitetnih udaraca, Enanova je preuzela kontrolu, lepo izgradila poen, ali je potom promašila lagan smeč i nedugo zatim izgubila gem - 5:5.

Mnogo je grešila prva igračica sveta u tim trenucima, a Jelena je dobila dodatni podstrek i fantastično se kretala. Udarci Srpkinje su postali oštriji i agresivniji, ali takvo stanje nije maksimalno iskoristila - Enanova je sjajnim servisom neutralisala brejk loptu, a Jelena je lošim izborom udaraca poklonila gem Belgijanki.

Jankovićeva je bez poteškoća izborila taj brejk, u kojem je Enan dominirala i dozvolila protivnici samo dva poena.

U drugom setu obe teniserke su puno oscilirale i osvajale gemove u serijama. Jelena je započela furiozno i povela sa 3:0, dobivši poslednja dva bez izgubljenog poena.

Pri rezultatu 4:1 za Srpkinju, Enanova je spasla tri vezane brejk lopte, iskoristila veliku krizu u igri Jankovićeve, osvojila 13 od 14 narednih poena i došla 4:4.

To se pokazalo presudnim za ishod, jer je Žistin od tog momenta zaigrala bolje, dok Jelena nije prilazila loptici sa istim žarom kao pre, a primetno je bilo i slabije kretanje.

Perfektno je funkcionisao forhend Belgijanke, posebno po dijagonali, i najviše zahvaljujući tom udarcu napravila je brejk u 11. gemu, a potom rutinski odservirala za trijumf.

User avatar
IloVa
Posts: 265
Joined: 01.07.2007. 10:26
Location: Austrija

Post by IloVa »

a imala ju je 4:1 u drugom setu, ali nistaaaa

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

nije ovo prvi put da Jelena ne zna dokrajciti ovu Belgijanku....ovo vec polako prerasta u kompleks...

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

He, ja sam to rekao davno. To su stvari koje razdvajaju top10 igrace od velikih sampiona. Top10 igraca je bilo milion u istoriji, ali samo nekoliko velikih sampiona, a to nisu Jankovic pa ni Ivanovic, nazalost.

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Nole „faca“, osvojio i Beč!
Image
Osvajački pohod Novaka Đokovića nastavljen je u Beču. Bečlije i, naravno, Bečlijke osvojeni su i petom Novakovom pobedom na turniru „BA-CA trofi“, u finalu, nad dužnikom Stanislasom Vavrinkom od 2:0 (6:4, 6:0). Novak je time osvojio i 250 ATP bodova i 133.250 evra.

Do danas Novak nije na ovom turniru igrao svoj najbolji tenis. Švajcarac Vavrinka ga je prošle godine u Beču izbacio u osmini finala i inspirisani Nole „faca“, kako govore klinci u Beogradu, danas je "nedužnog" Stanislasa demolirao sa očiglednim uživanjem. U drugom setu, Vavrinka je osvojio samo četiri lopte!

Đoković: odigrao sam set života
Image

Najbolji srpski teniser ocenio je posle meča da pobeda u Beču za njega predstavlja veliki podstrek za predstojeći turnir u Madridu, a da je drugi set bio jedan od najboljih koje je odigrao do sada u karijeri.
"Bilo je korisno doći ovde. Dobro sam se pripremio za ovaj turnir i mentalno i fizički. Odlično je započeti sezonu u dvorani pobedom. To je dobar podstrek za Madrid", kazao je Đoković na konferenciji za štampu.
"Brejk u prvom setu bio je jedan od odlučujućih trenutaka u meču. Prelamao se rezultat, iako je to bio tek početak meča. Psihički je bilo važno dobiti taj gem i krenuti u meč sa prednošću od jednog brejka. Potom sam samouvereno držao tu prednost i dobio set", objasnio je Đoković tok igre protiv Švajcarca Stanislasa Vavrinke.
"Nagoveštavao sam uoči turnira da ću isprobavati mnoge stvari i izlaziti malo više na mrežu. Mislim da sam danas pokazao i neku svoju drugu stranu, koja može da mi pomogne u budućnosti", dodao je on.
"Ovo je spora podloga i bio sam skeptičan na početku meča. Bio sam svestan da je Vavrinka igrao dobar tenis na turniru i zato sam znao da moram da kontrolišem meč i da od početka budem agresivan. Često sam menjao igru, što njemu nije odgovaralo. Nisam mu dao prostora da preuzme kontrolu", rekao je Đoković.
Komentarišući svoj plasman na ATP listi, naš teniser je rekao da "nije očekivao da već ove godine ode tako daleko", mada je igrama u ovoj sezoni opravdao treće mesto. "Naredne sezone ću pokušati da rasteretim kalendar, da igram veće turnire i između njih ostavljam više vremena za oporavak", kazao je Đoković.
On je izrazio zadovoljstvo što je veliki broj navijača došao ga da bodri. "Osećao sam se kao kod kuće. Nadam se da sam se pobedom odužio navijačima koji su me pratili od prvog do poslednjeg meča", rekao je Đoković. Vavrinka je priznao da danas nije imao šansi protiv Đokovića. "Đoković je danas samo potvrdio izvanrednu formu u kojoj se nalazi čitave godine. Bio je isuviše dobar za mene. Igrao je agresivno i sve mu je uspevalo", rekao je Vavrinka.

Zaslužan i za rekordan broj posetilaca
Međunarodni teniski turnir "BA-CA trofi" u Beču zabeležio je ove godine rekordan broj posetilaca od svog uspostavljanja, a organizatori tvrde da je najzaslužniji za ovaj rekord najbolji srpski teniser Novak Đoković.
Direktor bečke gradske dvorane "Sstathale" Peter Gruber, na današnjoj završnoj konferenciji za štampu, rekao je da je prodati preko 57.000 ulaznica, što je za 5.000 više nego prošle godine.
"Ovo je najbolje posećeni "BA-CA trofi", koji se održava 22.put, od osnivanja. Imali smo 2.000 više posetilaca nego u vreme kada su na turniru učestvovali Pit Sampras, Boris Beker, ili nekadašnji austrijski as Tomas Muster", objasnio je on.
Direktor bečkog turnira Peter Fajgl ocenio je da je najzaslužniji za rekordan broj posetilaca Novak Đoković.
"Lepo sam se osećao juče, za vreme polufinala, kada je u hali bilo preko 8.300 ljudi. Đoković je zasigurno doprineo obaranju rekorda broja posetilaca. Nemam podatke koliko je Srba došlo u halu, ali sudeći po utisku prolazeći kroz redove bilo ih je jako puno, jer se u pojedinim sektorima nije mogla čuti niti jedna nemačka reč", dodao je on izrazivši zadovoljstvo dolaskom velikog broja srpskih navijača.
Fajgl je istakao da je cilj organizatora turnira da i iduće godine u Beč dovedu Đokovića.
"Razgovarao sam sa njim i rekao je da je spreman da se odazove ako ubrzamo podlogu", objasnio je on.
Fajgl je s tim u vezi najavio da će iduće nedelje otputovati u Madrid gde se igra na sličnoj, ali bržoj podlozi, te da će Beč sigurno promeniti podlogu, za koju igrači kažu da je prespora.
Gruber je najavio da će bečka dvorana "Štathale" iduće godine povećati lože za članove tima igrača, jer se ispostavilo da su postale tesne.
On je kazao da je lepo videti da igrači na ovaj turnir ne dolaze samo sa jednim trenerom, kako je to bilo uobičajeno, već sa svim trenerima i porodicom, što ukazuje da im se dopada u ovom gradu.

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

Svaka cast za Noleta. Samo, poceo se malo za*ebavati.. Ipak pobjedjuje.. a jest' covjek u formi :smt038
...And Justice For All

User avatar
Grobar
Posts: 377
Joined: 10.08.2007. 23:26

Post by Grobar »

Gledao sam mec i nemam rijeci bila je to igra macke i misa!!!
Svicarac nije imao ni prilike a kamoli nesto drugo
S verom u Boga za Partizan do groba,
pa i posle toga!

User avatar
Grobar
Posts: 377
Joined: 10.08.2007. 23:26

Post by Grobar »

OPet Nole u finalu!!!
Decko nije normalan, samo tako Nole!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
S verom u Boga za Partizan do groba,
pa i posle toga!

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Већ су га прозвали " Убица Шпанаца " :lol:

Само да му Аргентинац не узме мјеру.....

Ма нема шансе :!: :!: :!:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Grobar
Posts: 377
Joined: 10.08.2007. 23:26

Post by Grobar »

Đoković postao ponos Reala
Autor: I. Velimirović | 20.10.2007 - 08:15



Podršku Novaku Đokoviću, srpskoj teniskoj zvezdi, na turniru u Madridu sa tribina pruža i Predrag Mijatović. Sportski direktor Reala pomno prati karijeru našeg asa, bodri ga i navija da istraje i stigne do cilja - svetskog reketa broj jedan.
01. Uoči ATP turnira Masters serije u glavnom gradu Španije Đoković se slikao u trenerci i dresu Reala, pokazujući da je poklonik slavnog kluba sa „Bernabeua“?
- To je fantastično, svaka mu čast! Novaka poznajem odranije, kada još nije bio u vrhu, on je ponos svih nas. Gledao sam ga u društvu Kalderona u prvom kolu protiv Verdaska, tada mu je predsednik Reala prišao, poklonio dres sa Novakovim imenom i pozvao ga na večeru. Ma, Novak je sjajan tip, u stvari, mi smo oduvek imali velike tenisere, ali ova generacija je nešto posebno - kaže Mijatović za „Blic“.
02. Kako je Đoković dočekan na Pirinejima?
- Fenomenalno, navijači Reala su oduševljeni, svi ga vole, pa on je megazvezda, posle Nadala, koji je logično njihov ljubimac. Ima Novak ovde mnogo navijača, uz njega su i brojne poznate ličnosti, ne samo iz sveta sporta. Danas putujem u Barselonu, večeras igramo sa Espanjolom, ako Đoković uđe u finale, eto me u nedelju ponovo na tribinama, da mu pomognem. Pomno pratim i karijere Ane Ivanović i Jelene Janković, i ovom prilikom im čestitam na dosadašnjim rezultatima, svaka im čast, samo napred!
Image
S verom u Boga za Partizan do groba,
pa i posle toga!

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

Nole kralj. Svaka mu cast. On je ubjedljivo najprijatnije sportsko osvjezenje ovog podneblja!!
...And Justice For All

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

ali ga nalbandian uze, mogao bi da strada i federer :D
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Захебан овај Налбандијан. Богами, како је кренуо, одраће Федекса.

Ноле, жао ми је . Више среће следећи пут. Хвала ти на досадашњим успјесима. Више него хвале вриједно.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

NOVAK ĐOKOVIĆ PORAŽEN U POLUFINALU

Srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale međunarodnog turnira u Madridu, pošto je u polufinalu poražen od Argentinca Davida Nalbandijana sa 6:4, 7:6 [7-4].

Meč između Đoković i Nalbandijana trajao je sto minuta u kome je argentinski teniser potpuno nadvisio našeg najboljeg igrača.
Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Nole priznao poraz, Nalbandijan ceka Federera

Post by aquarius »

Subota, 20. oktobar 2007. 17:46

Najbolji srpski teniser Novak Djoković izjavio je da ga je Argentinac David Nalbandijan zasluženo pobedio u polufinalu turnira ATP Masters serije u Madridu.

Trenutno 25. igrač sveta u nedelju će se boriti za trofej sa Švajcarcem Rožeom Federerom, koji je rezultatom 6:4, 6:4 bio bolji od Nemca Nikolasa Kifera.

"Nalbandijan je igrao bolje, a ja nisam bio na nivou od prethodnih dana. Dešava se to. Nalbandijan je u dobroj seriji, u četvrtfinalu je pobedio Nadala, a prethodno još neke dobre tenisere. Zaslužuje da bude u finalu", rekao je Djoković.

Nalbandijan je Djokovića, koji je u Madridu bio postavljen za trećeg nosioca, pobedio u dva seta - 6:4, 7:6.

"Imao sam uspone i padove. Nisam bio dovoljno strpljiv, grešio sam. Kada je u nekim trenucima trebalo da budem agresivan, ja nisam bio", naveo je treći teniser sveta, koji je ove godine osvojio Masterse u Majamiju i Montrealu, a igrao je i u finalu US Opena.

Djoković je priznao i da je u Madrid došao iscrpljen posle osvajanja turnira u Beču prošle nedelje.

"Bile su ovo dve duge nedelje za mene. Osećam se zaista iscrpljeno. Očigledno je da u Madridu nisam bio dovoljno svež", kazao je srpski teniser.

Nalbandijan je u subotu posebno dobar bio na servisu, što potvrdjuje i podatak da je osvojio 35 od 41 poena na svoj prvi servis, uključujući i 22 od 25 u drugom setu.

"Osećam se kao nov. Igrao sam konstantno dobro i pritiskao Djokovića kada je trebalo. Nadam se da ću istu igru ponoviti i u finalu", rekao je Nalbandijan.

(Beta-AP)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Уморан чова.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Barba wrote:Уморан чова.
Jeste bas...Od cega? :wink: Od igranja 10 dana zaredom? Necu se sloziti, zato sto oni igraju iz sedmice u sedmicu, a na Grand Slamu se igra 15 dana pa svi bolji izdrze do kraja, nema umora. Tako da, iako mi je zao sto je ispao, nema opravdanja. Gledao sam mec, jednostavno su poeni odlucivali, a vazne je dobijao Nalbandian.

User avatar
Grobar
Posts: 377
Joined: 10.08.2007. 23:26

Post by Grobar »

NIsam gledao mec ali mi je strasno krivo novine kazu da nije bio odlucan!!!
S verom u Boga za Partizan do groba,
pa i posle toga!

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Grobar wrote:NIsam gledao mec ali mi je strasno krivo novine kazu da nije bio odlucan!!!
Djeciji fazoni. Na vrhu nema zeze. Ima IGRAS, ili NE IGRAS. Ako si poceo mec a nisi predao zbog povrede, znaci popusio si. Nole je imao i set loptu u drugom, a nije je konvertovao, tako da...Znaci igrao je, nije uspio do treceg seta.

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Image


MADRID: Kralj je David Nalbandijan




David Nalbandijan, pobednik je turnira Masters serije u Madridu. Nakon što je u četvrtfinalu i polufinalu počistio drugog i trećeg tenisera sveta, Rafaela Nadala i Novaka Djokovića, Argentinac je fantastičnu seriju zaokružio savladavši u borbi za trofej prvog reketa planete Švajcarca Rožea Federera rezultatom 2:1, po setovima 1:6, 6:3, 6:3.

Nakon lošeg početka i samo jednog osvojenog gema u prvom setu, Nalbandijan je u nastavku uspeo da pronadje igru koja ga je krasila od početka turnira u Madridu. Još jednom je demonstrirao možda i najbolji tenis u karijeri i definitvno potvrdio da je prebrodio krizu, koja je trajala godinu i po. Nekada trećem, a uocci madridskog mastersa 25. teniseru sveta ovo je sedma pobeda u 15. odmeravanju snaga sa Federerom i prva titula u 2007. godini, a ukupno šesta u karijeri.

Nalbandijanu je za trijumf u Madridu pripao ček na 340.000 dolara i 500 ATP poena, a Federeru, prošlogodišnjem pobedniku turnira, upola manja suma i 350 poena.
Image

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Znaci Federer opet donji. Suppa, samo pada... :wink:

Post Reply