Partizan

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

Post Reply
Bodo
Posts: 70
Joined: 19.06.2002. 16:50
Location: Prnjavor
Contact:

Partizan

Post by Bodo »

Zbog greske na forumu, nestala je tema o osnivanju kluba navjaca FK Partizan u Prnjavoru.

Ovim putem zelim da se izvinim grobarima na nastaloj nepravdi i ogradim od "namjernog brisanja" jer sam i sam navijac Partizana.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

bodo bices ubijen !!!! 8)

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

Pa kod njih je (grobara i simpatizera partizana) vec sve u rasulu tako da niko to ne bi ni primjetio.....

Sad bojkotujemo a sad ne bojkotujemo i njihov neki kapitencic rece da nikada nece izgubiti od Zvezde....izgleda da nece (samo tri puta nakon te izjave)...zna covjek....

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Gdje si cipiripi nema te 100 godina?
Ma pusti Lolu Smiljanica zvanog kapiten.Taj je rekao da ce zakljucati marakanu.Ocigledno je mislio kljucevima koje je ukrao iz ludnice.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Ma ništa Bodo. Viša sila ( nadam se ).

A vi cigani, bolje da se bavite sobom i svojim problemima.
Ako, i to ako uđete u LŠ, čeka vas divovski posao.
Tad će se pokazati ko ste i od čega ste napravljeni.

Podsjećanja radi, Partizan je u LŠ propisno namučio jedan Real. Grupa u kojoj smo bili je bila najjača u ciklusu.

RES,NON VERBA - rekoše stari Latini.

p.s. čestitam na osvojenoj tituli. Nadam se da ste je osvojili sa obrazom.

ZA DRUGE SE NAVIJA, PARTIZAN SE VOLI !
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Nadam se da ste je osvojili sa obrazom.
kako to da kad god vi izgubite titulu, ona nije osvojena sa obrazom? :?
A vi cigani, bolje da se bavite sobom i svojim problemima.
Ipak ste se vi raspali, i imate mnogo vise problema.evo i djukic je bio normalan lik ali je stiteci Zekobjeka prolupao :P

Od LS za sada nema nista.

A vama se, vidim, vraca Ivic
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

regeman wrote:kako to da kad god vi izgubite titulu, ona nije osvojena sa obrazom?


Ja sam samo rekao " nadam se da je " . Kod nas inače ništa nemože s obrazom, pa zato.

regeman wrote:Ipak ste se vi raspali, i imate mnogo vise problema.evo i djukic je bio normalan lik ali je stiteci Zekobjeka prolupao :P
Od LS za sada nema nista.
A vama se, vidim, vraca Ivic
Ma ko se raspao ?! Ako nismo uzeli titulu, ne znači da smo se raspali. O čemu ti to ?!
Imate vi svoje Zekubjeku. Piksi i kamarila su duboko ogrezli u kriminalu, tako da netreba biti licimjeran. Svi kradu i to je to.

Ivić i Bruno Ćirilo , ako je vjerovati štampi.
Mada, nema od tog ljeba. Nadam se da sam u krivu, ali sumnjam.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ma ko se raspao ?! Ako nismo uzeli titulu, ne znači da smo se raspali. O čemu ti to ?!
Mislio sam na organizacionu strukturu, ionako protokolarni Curkovic je otisao a dosao Popovic koji nista nije uradio.Zeka i Bjeka nikada nisu popljuvani u novinama, zbog toga sto kao ledja podmecu Rebera, Tumbu, Djukica, Jesica.
Ne znam, mozda kod partizana i postoji plan ali ga nema niti u javnosti niti na djelu.

Daleko da smo mi sjajniji, i kod nas se radi glavom bez obzira, ali makar se nekupuju igraci od 100evra.
Nadam se da ce sledeca sezona biti bolja.14godina pratim domaci fudbal i tvrdim da je jedino Vojvodina spasila malo sezonu.Ostalo ocaj.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Re: FK Partizan

Post by salcn »

Bodo wrote:Zbog greske na forumu, nestala je tema o osnivanju kluba navjaca FK Partizan u Prnjavoru.

Ovim putem zelim da se izvinim grobarima na nastaloj nepravdi i ogradim od "namjernog brisanja" jer sam i sam navijac Partizana.
AUUUUUUUUUUUUU :smt017
Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

regeman wrote:
Ma ko se raspao ?! Ako nismo uzeli titulu, ne znači da smo se raspali. O čemu ti to ?!
Mislio sam na organizacionu strukturu, ionako protokolarni Curkovic je otisao a dosao Popovic koji nista nije uradio.Zeka i Bjeka nikada nisu popljuvani u novinama, zbog toga sto kao ledja podmecu Rebera, Tumbu, Djukica, Jesica.
Ne znam, mozda kod partizana i postoji plan ali ga nema niti u javnosti niti na djelu.

Daleko da smo mi sjajniji, i kod nas se radi glavom bez obzira, ali makar se nekupuju igraci od 100evra.
Nadam se da ce sledeca sezona biti bolja.14godina pratim domaci fudbal i tvrdim da je jedino Vojvodina spasila malo sezonu.Ostalo ocaj.
Ма Воша је посебна прича. ОФК је покушао нешто на почетку сезоне али све је то јалово.

Зека и Бјека имају своје новинаре у скоро свим дневним листовима у Србији, па отуд свејеврсан " ембарго " на пљување.

Мислим да је највећа грешка руководства Партизана неоправдани отказ Вермезовићу. Један од ријетких млађих тренера са визијом.

Поповић је класични бирократа. Имам утисак да је на ту функцију дошао по " политичкој линији ".
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Da, Popovic je Kostunicin geek.Prava kom-birokrata.Vidim da se DSS otima za Partizan a DS za Zvezdu, tako i po medijima.Svake novine imaju svoje novinare.Zurnal je vise na stranu CZ prije svega zbog Simica i Bobija Jankovica a Sport je vise na Partizanovu stranu jer je otac od Jovsica-treceg golmana jedan od glavnih ''tamo''.

Znam da je Zeka isao u Politiku da trazi otpuistanje Simica jer je ovaj pricao o njegovim krim-radnjama.naravno, ovaj je letio pa se vratio pa se sve stisalo.Bolje zivot nego da se prodje kao Bata Bulatovic.

Inace, CZ je dotakla moralno dno dna dovodjenjem Peconija I Caneta Subotica za sponzore.Kakva se tu muljaza krije niko ne zna.

OFK je platio danak volji terzica da radi sa njim i igracima/bodovima sta zeli i kako mu stima.A inace imaju ekstra igrace, duplo talentovanije od ovih iz CZ i Partizana, gledao sam ih vise puta uzivo.Nazalost, visa sila u liku terzica (Sada potpresjednik ili clan jednog od komiteta uefe-evo nekidan izabran) im ne daje da to ostvare.

Bata Kan Kan jest reketas, zelenas i krimos ali je jedini koji od vojvodine u zadnjih 6-7 godina zeli da napravi nesto i vidi se da je klub ozivio.

Danas su izjavili da nece prodavati osim najstarijih ali sacekajmo da vidimo.

Hajduk Kula ima solidan tim ali kubure sa finansijama otkako ih Rodici napustise kao generalni sponzor.

Beznaija,Vozdovac i Zemun-nemam sta reci

Borac-opstaju zbog regionalne zastupljenosti

Banat-solidan ali mator tim
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

Dobro vi partizanovci tj grobari sa istoka dokle to vise vase spominjanje mucenja reala i price o ligi sampiona?????
Crvena Zvezda je bila ucesnik PRVE lige sampiona ( 2 grupe sa 4 ekipe) i da je utakmice igrala u Beogradu vjerovatno bi bila u finalu.........

Zvezda nema srece u kvalifikacijama i gotovo....
Leverkusen igrao finale te godine,zatim PSV hit lige sampiona polufinale i opet ove sezone Milan (koji je kaznjen,mada ja mislim da je tu Zvezda bila kaznjena). Opet smo ispali od ucesnika finala.....
I da jedne godine od Dinama iz Kijeva koji je tada bio mnogo jaci nego danas..... ( 0:0 i 1:1 )

Partizan je u ligu sampiona usao preko jedne prosjecne engleske ekipe koja je sasvim slucajno tu zabasala.......

Namucili su doduse i Petrzalku i to dobro,morali su i penale pucati..........................

Da,igrali su nekada davno i finale Kupa Evropskih Sampiona ali Zvezda ima i to u vitrinama.......

Partizan i kada osvaja prvenstvo Srbije nije bolji u medjusobnim duelima sa Zvezdom a o bitkama na tribinama je suludo raspravljati...........................
Meni samo nije jasno jel oni imaju navijace ili nemaju da li je strajk ili nije????
Navijaci su jedno a simpatizeri drugo,da se razumijemo.....navijaci su oni koji su redovno na utakmicama,koji idu na gostovanja i sl.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Ципирипи, некад је било некад и тадашња Звезда није садашња Звезда. Финале ЛШ и побједу у Интертото купу можете само сањати. Не само ви, него и било који други клуб са простора бивше Југе.

Патетично је ваше позивање на прошле дане и пуну витрину, и наше к.урчење прошлим успјесима и данима, кад ето Звезда мало па мало фулне против клубова из жњ класе. Партизан исто. Клинци из Бежаније им опет узеше бодове и то послије вођства од 2:0.
Партизан сад мора да се вади против Воше у директној борби за 2. мјесто МСЛ-а.

Брука и срамота. Ловорике само за оне жељне сањарења. Буђење ће бити итекако ружно.

Једини спас је да "неко нормалан" опали reset , повуче рефу и " Ајмо Јово наново ". Приватизација и професионализација. Фудбалери да утуве у своје плитке умове да су ту само због нас , а Управе да се за криминал одговара !!!

Ја нисам неки бубуљичави клинац с којим ћеш се ти " препуцавати " инфантилним тезама, него особа која реално и трезвено размјењује мишљење са нормалним људима. Доказ томе је и мој дијалог са уваженим колегом regeman-ом. Човјек навија за Звезду, ја за Партизан и сасвим коректно комуницирамо.

Ти и теби слични, само доказују оно што сам давно рекао: " Боже, сачувај ме будала"
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

[quote="aquarius"]Ципирипи, некад је било некад и тадашња Звезда није садашња Звезда. Финале ЛШ и побједу у Интертото купу можете само сањати. Не само ви, него и било који други клуб са простора бивше Југе.

Патетично је ваше позивање на прошле дане и пуну витрину, и наше к.урчење прошлим успјесима и данима, кад ето Звезда мало па мало фулне против клубова из жњ класе. Партизан исто. Клинци из Бежаније им опет узеше бодове и то послије вођства од 2:0.
Партизан сад мора да се вади против Воше у директној борби за 2. мјесто МСЛ-а.

Брука и срамота. Ловорике само за оне жељне сањарења. Буђење ће бити итекако ружно.

Једини спас је да "неко нормалан" опали reset , повуче рефу и " Ајмо Јово наново ". Приватизација и професионализација. Фудбалери да утуве у своје плитке умове да су ту само због нас , а Управе да се за криминал одговара !!!

Ја нисам неки бубуљичави клинац с којим ћеш се ти " препуцавати " инфантилним тезама, него особа која реално и трезвено размјењује мишљење са нормалним људима. Доказ томе је и мој дијалог са уваженим колегом regeman-ом. Човјек навија за Звезду, ја за Партизан и сасвим коректно комуницирамо.

Ти и теби слични, само доказују оно што сам давно рекао: " Боже, сачувај ме будала"[/quote

Pa ti oprosti budali....ali ti si prvi spomenuo PROSLE dane a zasto ti smeta sto su nasi PROSLI dani a i sadasnji bolji od vasih..............
Lijepo je Regeman rekao raspadate se.....................Evo procitah neki dan da Bjekovic odlazi da bi dosao njegov sin....(sta reci?)
Stadion vidim isto tako nece da se pravi......
Ja ne trazim nikakvu raspravu sa tobom samo sam ti odgovorio na ono sto vi smatrate uspjehom....
Od koliko god losih timova Zvezda puca vi pucate od jos losijih,zar to nije istina???

....znas...najlakse je za nekoga reci da je budala........

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

da mi je znati ciji si tako pametan djecace....pravo mudro zboris kao da sam negdje cuo te sve rijeci al se nemogu sjetim....

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Nemojte tako.Poznajem cipiripija licno i znam da je ozbiljan i pametan momak.To sto je na navijacki nacin saopstio sudbinu FK Pakistana je cisto navijacko peckanje ali istine u tome ima.

Sto se tice stadiona, to mi je sumnjivo.Evo sad su odgodili gradnju, kao tesko je to sve srediti za godinu dana.Ali, sa obzirom na to da se stadioni i to savremeni grade samo i uglavnom uz drzavnu sisu, a ovdje se prica o nekakvom ulaganju strane firme-bojim se da nece od toga biti nista.Kao prvo, bilo koja firma, ako zeli prostor poslovni, jeftinije joj je napraviti zgradu za istu a ne citav stadion da bi se dobilo par hiljada kv.metara prostora.Kad je zvezda odlucila da izda graficku prezentaciju prepravke stadiona, jedan moj drug sa gradjevine je pogledavsi istu, rekoa da po svim zakonima fizike te prepravljene tribine ne mogu da stoje tako.Eto, neko nasao da sklepa nesto u nekom arhi ili autocadu i odmah u novinama-novi stadion

Drugo, bili ste u Ls prije par godina i imali kesa, a citam nekidan nekog grobara kako kaze da je Popovic uzeo kredit od Ruske banke da se vrate neki dugovi.Ruska banka, a on ima firmu u Rusiji, malo simptomaticno.

Sto se tice igrackog kadra, realno ste na nivou Hajduka Kule, Bezanije, samo sto se na pocetku plasili da vas napadnu.Kad su vidjeli da niste strasni napenalili su vas svi.Da Bajevica nije bilo cijenim da bi vas napunili sve i jedan derbi.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Procitao sam da ce novi trener Partizana biti Stevanovic a svi golmani odlaze.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

Sta mislite,hoce li Partizan biti drugi ove sezone?
Molio bi simpatizere partizana da ovo ne shvataju kao provokaciju........................
OPUSTENO,LJUDI..........

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

БЕОГРАД, 15. МАЈА (СРНА) - Дугогодишњи директор Фудбалског клуба "Партизан" Ненад Бјековић поднио је данас оставку на ту функцију, незванично сазнаје Б92.

Бјековић је оставку поднио на почетку сједнице Управног одбора на којој је требало да буде смијењен.

Према незваничним информацијама, нови директор клуба неће бити именован до прелазног рока, а о пословима у вези са довођењем играча бавиће се тренер Мирослав Ђукић.

Ненад Бјековић је био играч "Партизана" у периоду од 1969. до 1976. године и на 381 утакмици постигао је 192 гола.

Бјековић је био први тренер "Партизана" од 1984. до 1987. године и тада је освојио двије титуле првака Југославије, а на функцији спортског директора био је од 1990. године.

Било је вријеме.
САМО НАПРЕД ПАРТИЗАН !!!
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Crno-bjeli ojačali

Image

Delegacija beogradskog fudbalskog kluba Partizan, u kojoj su bili fudbaleri Albert Nađ, trener Ilija Zavišić i predstavnik službe marketinga Miroslav Ćurguz, prisustvovala je osnivačkoj sjednici Udruženja navijača ovog kluba u Prnjavoru.

- Ovako lijep ambijent potvrđuje da smo došli na prvo mjesto, odnosno u sredinu gdje naš klub ima zaista veliki broj pristalica. To nas obavezuje da pronađemo slobodan termin za gostovanje prvog tima i utakmicu protiv domaćeg prvoligaša Ljubića - rekao je Albert Nađ.

Za predsjednika prnjavorskog Kluba navijača izabran je Nebojša Tubonjić, za potpredsjednika Dragan Malinović, dok će ubuduće vođa navijača biti Siniša Mojević.

B.R. - Večernje novosti
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

15. maj 2007. | Izvor: B92 | B92
Ostavka, pa novi posao za Bjekovića

Dugogodišnji direktor Partizana Nenad Bjeković podneo je ostavku na tu funkciju na samom početku sednice Upravnog Odbora, ne čekajući da se takva odluka, eventualno, izglasa. Raspoloženje na sednici je bilo takvo da je bilo jasno da će Bjeković biti smenjen ukoliko sâm ne bude podneo ostavku. Dosadašnji direktor 'crno-belih' će ubuduće obavljati funkciju savetnika predsednika kluba za sportska pitanja.

Tema sednice su bila kadrovska pitanja i donesene su, kako je novinarima rekao predsednik kluba, konkretne odluke.

Prva odluka je da se prihvata odluka Nenada Bjekovića da se povuče sa funkcije sportskog direktora.

Predsednik Partizana Nenad Popović je izjavio kako je to „gest koji pokazuje sportsku i ljudsku veličinu Bjekovića i pokazao je koliko je on privržen Partizanu i koliko je spreman da uradi bilo šta što je u interesu kluba“.

Popović je podsetio da je za 17 godina, koliko je Bjeković bio na funkciji sportskog direktora, Partizan osvojio veliki broj trofeja i da je to najbolja potvrda za to kako je Bjeković radio svoj posao.

Druga odluka je da će od 26. maja, kada se igra poslednje kolo Meridijan Superlige, Bjeković biti „savetnik predsednika za sportska pitanja“ i tako će „njegovo znanje i iskustvo moći da budu od koristi klubu“.

Treća odluka je da se na funkciju zamenika direktora kluba postavi sadašnji prvotimac Partizana Ivan Tomić i ta odluka je doneta jednoglasno. Popović i ostatak UO se nadaju da će Tomić, "koji ima sve potrebne kvalitete, sazreti u ličnost spremnu da preuzme funkciju direktora kluba".

Četvrta odluka je da se Gordan Petrić, nekadašnji prvotimac Partizana i reprezentativac, imenuje za zamenika generalnog sekretara i da se i na taj način klub organizaciono ojačava.

Nenad Popović je najavio i ’petogodišnji plan’ koji će biti objavljen za 10ak dana, kada će biti jasno kakvi su planovi i ambicije Partizana.

Na pitanje da li je bilo govora o statusu Žarka Zečevića, Popović je odgovorio:

„Ne, on ima apsolutno poverenje Upravnog Odobra i smatram ga za jednog od pet najsposobnijih menadžera u Srbiji i pri tome mislim na sve oblasti. On je čovek koji bi mogao da upravlja bilo kojom firmom u Srbiji“.

Na pitanje o prelaznom roku i ’kadrovskim promenama u ekipi’, predloženo je da se time bave Tomić i Đukić uz pomoć Bjekovića, pa se samim tim pitanje poverenja Đukiću ne postavlja, računa se na njega.

U narednih nedelju dana, do ’petogodišnjeg plana’, sve strukture kluba radiće vrlo intenzivno pre ulaska u leto i osveživanja tima pred sledeću sezonu.

Nenad Bjeković je sa sednice UO izašao sa ostalim članovima i na novinarsko pitanje da li ima nešto da kaže, kratko je odgovorio „Ne sada“ i otišao. Nenad Bjeković je bio igrač Partizana u periodu od 1969. do 1976. godine i na 381 utakmici postigao je 192 gola.

Bjeković je bio prvi trener Partizana od 1984. do 1987. i tada je osvojio dve titule prvaka Jugoslavije, a na funkciji sportskog direktora Partizana je bio od 1990. godine.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

A, evo i odgovora>

15. maj 2007. | Izvor: B92 | B92
Grobari: "Nećemo 'magareće uši'"

Navijači Partizana najavili su za sredu zvanično saopštenje povodom kadrovskih promena u klubu, a njihove prve reakcije na odluke Upravnog odbora su negativne. Oni smatraju da su odluke Upravnog odbora "jeftin pokušaj da se navijačima, medijima i javnosti 'stave magareće uši' jer istog čoveka, zbog loših rezultata kluba smenjuju sa jednog i postavljaju na drugo, više, mesto" i najavljuju nastavak protesta protiv Uprave kluba.

Navijači su posebno nezadovoljni najavom da će u prelaznom roku poslove oko dovođenja novih igrača voditi Ivan Tomić i Miroslav Đukić, uz, kako je najavljeno, pomoć Nenada Bjekovića.

"Ivan Tomić je u kumovskim vezama sa porodicom Nenada Bjekovića, a dosadašnji direktor kluba je potezima u prethodnim prelaznim rokovima izgubio naše poverenje," kažu predstavnici Grobara i dodaju da "takav pokušaj da se 'promenama' izbegnu promene, neće proći," i najavljuju da će bojkot biti nastavljen, a da su spremni i na nove akcije kojima će iskazati svoje nezadovoljstvo.

Ko će se sve naći na udaru njihovog nezadovoljstva Grobari ne saopštavaju, ali kažu da "svako lako može da pretpostavi na koga su ljuti".

Protesti Grobara protiv generalnog sekretara kluba Žarka Zečevića i dosadašnjeg direktora Nenada Bjekovića traju već skoro dve godine.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Evo jednog od komentara na B92, na temu RJESENJE PROBLEMA>


U akcionarskim drustvima je privatni kapital. Da bi se neko privatizovao na posten nacin treba, u nasim uslovima, postati prvo akcionarsko drustvo.Drzava zakonom regulise postupak. Drzava svoj dio proda na licitaciji ili berzi. Za ostali dio se nominuju vlasnici. To mogu biti i dugogodisnji radnici u Partizanu, ali i regitrovani navijaci.Sve njihove akcije kotiraju na berzi i mogu se slobodno kupovati .Naravno moc navijaca u procentima nije obino velika, ali ima veliki simbolican znacaj. U takvoj "utakmici" akcije ce se prodavati po cijeni koja se bude kotirala na Beogradskoj berzi. Partizan je veliko evropsko ime, ima stadion u srcu Beograda, ima dobru fudbalsku skolu,veliki broj navijaca (i to ne samo u Srbiji), nema dugova iznad likvidne aktive i vjerujem da bi bilo investitora i izvan Srbije koji bi zeljeli da kupe akcije. Cak i ako bi bio neko od investitora, koje ste vi pomenuli, on bi bio zaiteresovan, vise od bilo kog da PARTIZAN najvise uspije. Drzava moze zadrzati zlatnu akciju kojom bi onemogucila promjenu djelatnosti, prodaju stadiona, prodaju vecinskog paketa nekom drugom klubu ili vlasniku nekog drugog fudbalskog kluba i promjenu imena. To se moze zastititi i na drugi nacin , ali preko zlatne akcije je najjednostavnije.Pogledajte primjer Celzija i Lidsa. Celzijevi navijaci su bili veoma neprijatno iznenadjeni sto neki Sibirac kupije "najotmeniji" klub na svijetu. Oni se danas plase da Abramovic ne proda svoj vecinski paket akcija. Americki biznismeni su skoro kupili Manceaster i Liverpul. Bilo je malo gundzanja, okupljanja navijaca, demonstracija, ali je je sve to brzo proslo i danas su ovi klubovi ojacali. Sada ih slijedi Arsenal. Lids je bio ispred Celzija prije par godina, nije se prestrukturirao i sada ide u likvidaciju.
Vjerujem da ce i svi veci timovi u Srbiji to ucinjeti. Sto prije to bolje. Na zalost iskreni navijaci koji vole klub, smrzavaju se na utakmicama, dozivljavaju veliku radost u tugu sa uspjesima i neuspjesima nijesu u stanju da ozdrave klub. Bogatiji klubovi prosperiraju, to je danasnja realnost. Ko nema novca da, na primjer, na trzistu kupi neophodnog fudbalera u datom trenutku placa skupo taj nedostatak. Partizan srecom ima jednu od najboljih fudbalskih skola u Evropi, ideju za najfudbalskiji stadion u tom dijelu Evrope,jedne od najboljih navijaca... U Srbiji ima dosta talenata, ima Partizan imidz i tradiciju i on ce biti jedan od velikih timova ponovo. Bolje da to bude sto prije nego sporije. Vrijeme nije samo novac, vrijeme sluzi da ga iskoristimo sto bolje da bi vise uzivali. Sa svadjama ne mozemo mnogo dogurati. Volim Partizan!
(Navijac Partizana, 15. maj 2007 15:25)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Grobari se vraćaju na Jug, ali privremeno
Ponedeljak, 21. maj 2007. 13:50

Najvatreniji navijači Partizana pomalo su već i zaboravili kako izgleda južna tribina stadiona u Humskoj ulici. Već dve godine bojkotuju domaće utakmice Partizana (samo su jednom prekinuli bojkot zbog "večitog derbija"), tražeći ostavku do skora jedinih čelnih ljudi kluba - Nenada Bjekovića i Žarka Zečevića.

Grobari su odlučili da u poslednjoj utakmici ove sezone protiv Mladosti iz Apatina, 26. maja, privremeno prekinu bojkot i dodju na južnu tribinu stadiona Partizana.

Razlog za ovo privremeno "odmrzavanje" bojkota je u želji Grobara, kako kažu, da još jednom pošalju jasnu poruku čelnicima kluba, ali i da stave do znanja svima kakva će biti atmosfera na stadionu kada se ispuni i poslednji zahtev navijača, a to je odlazak generalnog sekretara Žarka Zečevića.

U medjuvremenu, jedan zahtev Grobara - odlazak Nenada Bjekovića sa mesta sportskog direktora ispunjen je. Doduše, Bjeković će posle 26. maja obavljati funkciju savetnika predsednika Nenada Popovića za sportska pitanja, ali je Grobarima naknadno objašnjeno da Bjekovićeva reč prilikom dovodjenja igrača više neće biti poslednja.

Ostao je, medjutim, još jedan zahtev, a to je odlazak Zečevića iz kluba. Uprava Partizana, medjutim, nema nameru da se odreklne Zečevića, što je jasno rekao predsednik kluba Nenad Popović posle sednice Upravnog odbora.

"Imam odličan odnos sa Zečevićem. On je jedan od pet najboljih menadžera u Srbiji i mogao bi da radi u bilo kojoj firmi", izjavio je Popović prošle nedelje.

Jedan od vodja Grobara Predrag Simić "Sima Srbija" rekao je da odluka o povratku na stadion važi samo za ovu utakmicu, jer nisu ispunjeni svi zahtevi.

"Borimo se za princip smenjivosti, da ostavke budu nešto normalno kada Partizanu krene loše", rekao je Simić.

U pamfletu u kojem pozivaju navijače Partizana na utakmicu Grobari su napisali:

"Pokažimo kakav Partizan hoćemo! Jak, uspešan i borben! Partizan koji se ne stidi svojih navijača, i navijače koji se ne stide Partizana! Da budemo brojni, bučni i dostojanstveni! Da pokažemo koliko nas ima!

Nećemo loš Partizan!
Nećemo Partizan koji gubi 10 utakmica u prvenstvu!
Nećemo Partizan kojeg pobedjuju Apatin, Hajduk, Bežanija, OFK, Vojvodina!
Nećemo Partizan koji gubi 3 derbija za 30 dana!
Nećemo ljude kojima ni 3.000 ljudi na stadionu u Kupu UEFA nije dovoljan signal da odu!
Nećemo ljude kojima ništa ne znači dve godine prazne južne tribine!
Nećemo Partizan otudjen od navijača!
Nećemo Partizan nad kojim se iživljavaju sudije, nećemo Partizan bez autoriteta!
Nećemo prodaju najtalentovanijih klinaca koji ne sastave ni dva kišna petka u prvom timu!
Nećemo još 12 godina obećavanja novog stadiona! Ili ga gradite, ili odustanite.
Nećemo žuto-plave stolice!
Šta hoćemo? Hoćemo jak, ugledan i odgovoran Partizan! Partizan moćan i u Evropi! Partizan koji neće biti otudjen od svojih navijača! Hoćemo Partizan kakav je uvek bio..."

(MONDO)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

sad ste treci na tabeli..... hahahaha 8)

Post Reply