Ko osvaja ligu Sampiona?

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

Post Reply
User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

Ma nisam bukvalno mislio, ali mi je neobicno bez njih :wink: Njemacka bez Bayerna je isto k'o Italija bez Juventusa ili Milana..itd. Liverpool, Real, Barsa.. ako jedan od njih fali, nije to to 8)
...And Justice For All

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Nicky wrote:A coeka. Pa jesi ti uopste citao sta sam ja pisao? Izgleda da nisi. Sta su se namucili covjece dragi? Sad ti kazem da su igrali samo finale, nisu se uopste takmicili prije, vec samo igrali jednu ili 2 utakmice, nisam siguran, i osvoje. A sto se tice Liverpoola, niko nije rekao da je igrao LS tada, vec DA SU ZNALI igrati, a tad su bili daleko najjaca ekipa, sad Ianom Rushem npr. i jos mnogim velikanima tadasnjeg fudbala.
E nalupa ga i ti sad.Pa idi na uefa.com pa na competition history pa ces da vidis da su igrali, ne mozda kao danas, ali povelik broj utakmica.I jos kad uzmes da su putovali brodom i autobusima uglavnom, itekako su se namucili.
Liverpul 91 sigurno nije bio, cak i da su igrali medju najjacim ekipama u Evropi.Njih je tek Rafa preporodio, prvi put nakon 70ih, a i 74 ih je zvezda izbacila :D

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Yeste, yeste. Pa gledao sam te utakmice. Franco zatvori Barcine igrace u zatvor pred utakmice, i onda Real pobijedi. Necu o tome da raspravljam, to je zalosno. Real. :twisted: :twisted: :twisted:
A pool je bio prvak jos 2 puta, a nisu 70e, tako da...poslije finale, tako da o5 nisi u pravu. A i prije Rafe, 5 trofeja u jednoj sezoni pod Houllierom, tako da OPET nisi u pravu.

Kirk:
Kada bi igrali vise, pa dobijali igrom, a manje sudijama, ja bi ih cijenio. Dotad, Italija :roll: :twisted: :smt097 :smt067

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Nemoj da se izvlacis, kakvi zatvori, kakav Franco?Pa kompleksi barse i reala ce uvijek ostati isti, to nema veze sa realnoscu.
Vrlo dobro znas kakve trofeje su uzimali pod Ulijerom, batali me pivskih i liga kupova.Cak i uefa kup nije izvadio stvar sa obzirom na renome tima.I kakvu je stagnaciju klub dozivjeo od 85e do 2005te.?Dobro, ajd od 92 do 2005 sa obziorm na suspenziju.Od najveceg Engleskog tima i jednog od najjacih Evropskih postao je prosjek, hjeli to njegovi navijaci priznati ili ne.ManUtd , Arsenal i Celzi su bili miljama daleko i da Rafa nije dosao tako bi i ostalo.

edit:slazem se za zabarae i ja ih ne podnosim, dekadencija fudbala.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Pa ako ne znas istoriju, malo procackaj, pa ces naci ovo o cemu sam pisao. A to o kupovima sto si rekao, dovoljno je da prestanem da raspravljam sa tobom o ovome. Nije to kup Italije pa da igraju neka djecurlija, ili neke budale koje nikada ne igraju. Kup Engleske je jedno od takmicenja za koje se smatra da je teze osvojiti nego vecinu drugih takmicenja, i zato stfu, nemas pojma. UEFA cup, super kup Evrope (znaci pao prvak Evrope, tada Bayern), charity shield (pao i prvak Engleske), i oba kupa (opet pali i taj Chelsea i Arsenal). Tako da, nije da su tu pobjedjivani neki Chesterfield ili Lincoln City, nego samo najjaci timovi, kako Engleske, tako i svijeta. Zvezda osvoji 2 pehara (krmeca) pa 20 godina spominje neku DUPLU KRUNU. Kako ovo nazvati???

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Da , Franko je kriv za sve. Katalonija jadna uvijek ispastala, zato su danas najbogatiji?
Ja i ne znam sto raspravljam sa nekim, ko je navijac tima, koji nakon osvajanja svega i svacega i godina kada je bio najbolji tim u svijetu pocne pominjati nekakve kupove, za koje niko ziv ne zna osim pasioniranih kladionicara.
Kazem ti, kompleksi su cudo, i cigani i gorbari ce, kao i uostalom liverpulovi navijaci, uvijek prebrojavati nekakve tv lige sampiona.Liverpul nekad, i ajd da se usudim danas nije isto kao i Liverpul 85-05, to svi znaju, i ti, samo ti je tesko priznati.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Naravno da nije, te godine su im bile lose, samo masis taj period dobro, jer Pool je bio prvak i poslije 84., bio u finalu, pa bio prvak Eng, tako da...Kazem ti, nemoj da pises o necemu sto ne znas. A sto se tice kupa Engleske, mahnem ti sad sledece god kad se donese ona odluka, o plasmanu pobjednika kupa eng u ligu sampiona, a smanjeju Talijana na 3 predstavnika. Onda mozes samo da izadjes napolje i objesis se o rasvjetu, kad vidis sta si sve pisao.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Od 85te do 2005te nije nista osvojio sto je bilo u skladu sa renomeom.Koliko znam premijer ligu od njenog osnivanja nije osvojio.Dominacija Mancestera pocinje krajem 80ih a tu se nadoveyuje Arsenal i sada Celzi.Uostalom to su i celnici kluba rekli i stalno govorili, i ne znam sta si se ti uskokodakao, kada su nakon otpustanja Ulijea rekli da je taj period bio jako los i da Uefa kup NIJE dovoljan da bi se pokrile ambicije.
A ako se ti kao navijac liverpula radujes prolasku osvajaca kupa u ligu sampiona, jer je to izgleda jedini trofej koji Liverpul moze da osvoji, onda ulicna rasvjeta ostaje tebi .
I zamolio bih te da ne potcjenjujes tudje znanje, na osnovu svoje tuge i kompleksa u vezi FC Liverpula, vec da budes realan.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Haha, tuge i kompleksa! I to da mi jedan delija kaze? LOL! :lol: :lol: :lol: 5 puta prvak Evrope, finalista milion puta, osvajac 2k5 i finalista 2k7, tako da ne znam o cemu pricas. Prvaci su bili 89. tako da to 85- bas i ne stoji. Taj ManUtd je bio 2 puta prvak Evrope, znaci u rangu Nottm Forresta, tako da...pure jos. O Arsenalu u Chelseaju o tome necu ni pricati.

Regards,

Pool fan!

User avatar
Liquari
Posts: 1827
Joined: 15.08.2007. 16:32
Location: Prnjavor City
Contact:

Post by Liquari »

manchester wins 8) hehe
Take me home united road!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Nicky wrote:Haha, tuge i kompleksa! I to da mi jedan delija kaze? LOL! :lol: :lol: :lol: 5 puta prvak Evrope, finalista milion puta, osvajac 2k5 i finalista 2k7, tako da ne znam o cemu pricas. Prvaci su bili 89. tako da to 85- bas i ne stoji. Taj ManUtd je bio 2 puta prvak Evrope, znaci u rangu Nottm Forresta, tako da...pure jos. O Arsenalu u Chelseaju o tome necu ni pricati.

Regards,

Pool fan!
Joj nicky pa kompleksi se mogu jedino tebi pripisati.Pojedinci koji vole pool su izgleda gori od cigana i grobara, i nemoj da mijesas moju navijacku pripadnost sa mojim misljenjem o liverpulu.Ja volim liverpul, jos kad bi znali titule osvajati..
85=92 su bili suspendovani, a ta titula 89 dovoljno govori.EEEE..89!!!!!Znas ti kad je to bilo?
I cak je i upravni odbor rekao da se zahvaljuju Ulijeu na kupu uefa i jos kojim trofejima ali da je to ispod ocekivanja.I onda dodje nicky i ubjedjuje u suprotno.Smijesno bi bilo da nije tuzno.
Sam sebe pobijas, eto, uporedi sad te osvojene trofeje u proslosti koje si u zadnjem postu pobrojao i ove pivske kupove u skorijoj proslosti koje si juce pobrojao pa ces vidjeti koji paradoks.Kakvi crni liga kupovi, pa tu rezervisti izlaze na teren.
Kazes pao Arsenal, pao celzi, pao prvak..pa i treba da padaju pred takvim timom par puta godisnje a ne jednom u 2 godine,
Liverpul jeste slavniji tim od svih Engleskih timova, ali je u zadnjih 20 godina pao u zapecak Arsenala, a o Mancesteru da ne govorimo, na svim poljima=skautinga, finansijama i organizaciji! to je realnost a ti trubi sta hoces.Na kraju cete poceti kao cigani i grobari da se prisjecate i govorite:nosili smo se sa realom/bajernom.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Haha!!! Yea, ti znas. Nisam rekao da je 5 trofeja OGROMAN USPJEH (jer nema prvenstva ni lige sampiona), to si ti rekao, nego sam samo rekao da su OSVAJALI TROFEJE od 85.-05. a ne da nisu osvajali, kao sto si TI rekao.

btw, samo da se nadovezem na to sto si rekao za te rezerviste u kupu. Mislim da sam gore napisao vec, ali za takve mi nije tesko ponoviti, jer ionako nece uci u glavu. NISU TO TALIJANSKI KUPOVI da igraju INVALIDI ili djeca od 11 godina. U Eng ekipe imaju po 30 igraca pa ko god igra, dobar je, bio to Shevchenko koji inace nema mjesta, ili Crouch, ili Zokora, ili Saha il' Tevez, ili mozda Gilberto, Owen, ili bilo koji drugi "rezervista".

Prvak 85-86, 87-88, 89-90
FA cup 85-86, 1988-89, 1991-92, 2000-01, 2005-06
Liga kup 1994-95, 2000-01, 2002-03
Superkup Engleske 1986 1988 1989 1990 2001 2006
PRVAK EVROPE 2004-2005
Kup UEFA 2000-2001
SUPERKUP EVROPE 2001 2005

Znaci, opasno si me smorio pa sam morao izdvojiti 3 minuta za tebe, da malo prebrojimo zajedno svi.
ZNACI, U GODINAMA ZA KOJE SI REKAO DA LIVERPOOL NIJE NISTA OSVOJIO (85-05), IPAK JE OSVOJIO 20 PEHARA (SLOVIMA: DVADESET), A KAO STO TI RECE GORE ZA REAL, PEHAR JE PEHAR. TO STO NISU UZELI TITULU PRVAKA ENG ODAVNO, SAMO POKAZUJE KOLIKO JOS IMA JAKIH EKIPA, DOK ZVEZDA NE MOZE PORED JEDNE JAKE UZETI (TO JE ZALOSNO). EH DA, A TI SAD PREBROJ KOLIKO JA ARSENAL UZEO PEHARA ZA OVO VRIJEME, I CHELSEA, PA KAD TO SHVATIS, ONDA SE VRATI, DOTAD MOLIM TE NEMOJ NISTA PISATI VISE.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

A tebe ako neko smara nemoj da diskutujes.Od tih 20 trofeja, sa obzirom na VELICINU Liverpula vise od pola ih kurcu ne valja.-liga kup, superkup.Tu ima 7 trofeja da valjaju a to je tek trecina!Vidi sta je liverpul 70ih osvajao.
Drugo, kad upravni odbor kaze da nisu zadovoljni meni ne treba neki tamo net navijac nicky da objasni kako je to dobro.A manutd i arsenal si uh pretekli na svakom planu, ne samo igrackom.I celzi.
Trece, ja ne poredim liverpul i zvezdu i ne znam sta se nje kacis stalno.
Cetvrto, igraju juniori i igraci koji treba da se dokazu a ne superstarovi.Mozda ti u fifi igras u kupu sa prvim timom jer si fan ali to nije stav Beniteza niti Vengera.
I ja mrzim zabare ali im ne mozes prigovoriti kao ni ja sto su osvajali titule u zadnjih par godina u Evropi.Jebiga.
Peto, ja sam poredio kup sampiona prije i sada a ne prvenstvo i nekakav pivski kup.
Arsenal i Manutd su uzimali ono sto svi racunaju kao najbolje-titulu prvaka premijer lige!
Mislim, da bi ti bilo lakse kada bi prestajao da branis liverpul jer za tim nema potrebe, godinama su daleko od titule i mogu samo da se vade na te usrane kupove.
A i ti bi mogao da se ne javljas, npr dok liverpul ne osvoji premijer ligu.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Hehe, sinoc je bio kup, pa malo procackaj. Inace, nisam ljubitelj fife, nego uglavnom statistike.

Chelsea-Leicester (LAMPARD 3 gola, i Shevchenko)
Arsenal (Eduardo 2x i Denilson)
Liverpool (Gerrard dao)
ManCity (Elano)
Tottn (R.Keane i Chimbonda)

JUNIORI POSTOJE SAMO NA BALKANU, u svijetu fudbala toga vise nema. Ili si igrac prvog tima (MEDJU 20-30, KAKO GDJE, OBICNO GDJE SU SVI IGRACI EXTRA) ili si nedovoljno dobar pa igras za rezerve (u eng te rezerve sluze za nesto drugo). Ovo gore sam napisao samo da vidis da igraju svi veliki igraci, iako je to MANJE CIJENJEN kup Engleske. Nema zeze, djecurlije neke. A i ako ima poneki, onda staju iza poraza, a ne, NE IGRA NAM SE PA SMO PUSTILI.

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

A ko u Celziju nije veliki igrac? Liverpulu, Arsenalu.. Mancesteru? Svima njima je najvaznija PREMIJER LIGA, a onda Liga Sampiona.. a o ovim kupovima ne bih da komentarisem, bas su pivski kupovi. :arrow:
...And Justice For All

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Pa to sam i govorio, svi su veliki igraci, i nema razlike ko igra (ne smije biti), i kad god izgubis, izgubio si, nema ovo-ono. FA Cup se kao sto sam rekao smatra najjacim kupom na svijetu, te stoga nemojte da bulaznite. Uostalom, vec sam rekao da se raspravlja u UEFI da se pobjedniku FA Cupa dodijeli mjesto u Ligi Sampiona od mislim 2010. Valjda vam to bar nesto govori.

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

Znam ja sta se raspravlja, samo dosta je VELIKANA protiv tog prijedloga, tako da.. nisam bas siguran :wink:

Nego, *ebes to ko koliko titula ima.

Ljudi vidite li Real, a jesu odrali Valensiju u gostima.. odlicno igraju.. DA LI SE TO REAL VRACA?? :wink: Imaju odlicnu ekipu... jos kad dodje Adriano bice ih milina gledati ove sezone.. 8)
...And Justice For All

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Mogu PRENIJETI sve igrace iz Engleske u Real, ja cu i dalje da ih mrzim. Jednostavno, jedan od onih 'antipaticnih' klubova.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Nicky wrote:Jednostavno, jedan od onih 'antipaticnih' klubova.
Ко мени Manchester United.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Nicky wrote:Hehe, sinoc je bio kup, pa malo procackaj. Inace, nisam ljubitelj fife, nego uglavnom statistike.

Chelsea-Leicester (LAMPARD 3 gola, i Shevchenko)
Arsenal (Eduardo 2x i Denilson)
Liverpool (Gerrard dao)
ManCity (Elano)
Tottn (R.Keane i Chimbonda)

JUNIORI POSTOJE SAMO NA BALKANU, u svijetu fudbala toga vise nema. Ili si igrac prvog tima (MEDJU 20-30, KAKO GDJE, OBICNO GDJE SU SVI IGRACI EXTRA) ili si nedovoljno dobar pa igras za rezerve (u eng te rezerve sluze za nesto drugo). Ovo gore sam napisao samo da vidis da igraju svi veliki igraci, iako je to MANJE CIJENJEN kup Engleske. Nema zeze, djecurlije neke. A i ako ima poneki, onda staju iza poraza, a ne, NE IGRA NAM SE PA SMO PUSTILI.
Ja ti samo trubim da bi pool sa obzirom na renome svake godine trebao biti ili prvi ili drugi kandidat za titulu u premijer ligi a oni su favoriti ali iz sijenke.I to je taj pad liverpula, batali me tih kupova, to je samo zamazivanje ociju.A ko dade prvi gol za pool?Klinac-junior, ko dade golove za Arsenal?

Sto se tice Reala, oni vec drugu godinu zaredom igraju ruzan fudbal, ali hebem li ga pobjedjuju stalno.A ne svidja mi se to njihovo gomilanje igraca.Pola od njih su odlicni a tamo otpadaju na klupi.Razumijem ja konkurencija i sve to, ali fudbalu je potreban seleri kap hitno.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Istina je da BI TREBAO, ali nije. Nije ni da nije bio drugi. Ja se sjecam bar 3 4 puta da je bio drugi. A sto se tice tog igraca kojeg si spomenuo, Nabil El Zhar je Marokanac sa 21 godinom, i to nema veze sa juniorima. Igraci u Evr i svijetu igraju u prvom timu vec od 16, pa ako ti je to klinac...Kao sto rekoh, nema juniora i klinaca vise. Samo igraci koji vise ili manje igraju, u zavisnosti od forme, svoje ili drugih igraca.
A za Arsenal, pojasnicu isto. Eduardo da Silva, naturalizovani Hrvat, koji je placen isto para za koliko je Henry prodan Barci, vrhunski igrac, i to ce se jos pokazati, samo sto su sad Van Persie i Adebayor u fantasticnoj formi pa on mora da grije klupu. A Denilson je mladi Brazilac koji je vec debitovao za Brazil, i odigrao vise od pola utakmica u prvoj prosle god za Arsenal, tako da je valjda jasno o kakvom se igracu radi. Jos pitanja? :lol:

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ali to nije prvi tim, i ne znam sta si toliko navalio da branis te kupove, cak i da prvi tim liverpula igra, kao sto nikad ne igra osim mozda u finalu malo vise igraca, ti kupovi su nista spec, domace takmicenje u sijenci premijer lige koju poll ne moze NIKAKO da osvoji.Ako je to nivo koji liverpulovi navijaci u dijaspori prihvataju, onda u redu.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

:lol: Pa ima Liga sampiona, pa opet, pa opet...Bice prvenstvo. Jednostavno je mnogo jakih ekipa. I JOS JEDNOM CU PONOVITI, posto ne citas sta pisem. Pa i taj je PRVI TIM. Nema prvi tim kao nekad (znam ja sta ti mislis) da imas 11 igraca od 1-11 :lol: i jos par dobrih rezervi. Njih je u PRVOM TIMU SAD 30, samo neko nekad igra, iz nekih razloga. To je to.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Nicky wrote::lol: Pa ima Liga sampiona, pa opet, pa opet...Bice prvenstvo. Jednostavno je mnogo jakih ekipa. I JOS JEDNOM CU PONOVITI, posto ne citas sta pisem. Pa i taj je PRVI TIM. Nema prvi tim kao nekad (znam ja sta ti mislis) da imas 11 igraca od 1-11 :lol: i jos par dobrih rezervi. Njih je u PRVOM TIMU SAD 30, samo neko nekad igra, iz nekih razloga. To je to.
Ja bi bas volio da i taj prvi tim izvede u polufinali npr lige sampiona :lol: .Uvijek je bio isti fazon sa prvim timom, bar kod zapadnih ekipa, samo sto je konkurencija veca ali i ceste povrede, medjutim reci da prvi tim ne postoji je bezveze.Postoji uvijek grupa od 7-8 igraca koji igraju a ostatak su zamjene za povrijedjene, kartone, nove formacije i sl.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Naravno da nije tako. Recimo, Benitez od kako je trener Poola, nikad nije izveo istih 11 dva puta zaredom na teren. Ja sam cak gledao utakmice gdje je u subotu igrala ekipa jedna, a u srijedu npr samo bude golman isti, i Carragher :lol: , pa ti vidi. Onda u sub opet zamijeni 5, pa u srijedu opet 10. Znaci to je rotacija od nekih 25 igraca, ne 13-14. Pogledaj malo, pa ces da vidis. Kod nas je to malo drugacije (u eng naravno :lol: ) zato sto ima vise takmicenja, pa zato u Carling cupu igraju TEBI nepoznati igraci, mada isto vrijedni kao i drugi. Ako se sjetis 2k5, o osvajanju LS su odlucivali igraci tipa Sinama-Pongolle, Mellor, Le Tallec, i njima slicni, a Gerrard nije igrao ni pola utakmica. Jednostavno tako dodje. Forma, taktika, svasta.

Post Reply