Rekreacija

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

...evo da se ne ljute i ostali forumasi...svima dajem gratis maj mjesec...Vedrane,pokreni gu'j'cu![/quote]

Franz jel ovo jos uvjek vazi???Istekla mi mjesecna za tertanu danas a tanak sam sa lovom pa da ne ispadnem iz forme... :D Bog ce ti platiti!!!

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Aerobik zove...gotta go! 8)
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
fiona
Posts: 77
Joined: 26.06.2005. 07:52

Post by fiona »

Thai bo, trchkaranje, 'vozikanje biciklom do faksa' a danas i nesto ekstremnih sportova-'vozikanje biciklom sa faksa dok kisha lije k'o iz kabla'
panta rei

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Danas sam cjepao drva, prava stvar za rekreaciju...citao sam da je Muhamed Ali radi kondicije svaki dan cjepao po 10m drva...nisam kao on ali pokusavam da budem:)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

vrsta8472 wrote:Danas sam cjepao drva, prava stvar za rekreaciju...citao sam da je Muhamed Ali radi kondicije svaki dan cjepao po 10m drva...nisam kao on ali pokusavam da budem:)
:shock: MUHAMED ALI SE IZGLEDA NIJE OBOGATIO OD BOKSA ;VEC OD CIJEPANJA DRVA !!! :D
MOZES ZAMISLITI 10 METARA DNEVNO ; 60 MARAKA PUTA 30 DANA =1800 KM ;PLATA SRPSKOG MINISTRA A PLUS SPARAS PARE ZA TERETANU !!! :wink: :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Hahaha e nisam se duze ovako nasmijao od ovog pisanja Kamikaze o M. Aliju :D

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

REKREACIJA JE NEOPHODNA!

Post by Kirk »

Ljudi rekreirajte se radi zdravlja, jer licni rezim zivota i zivotni stil imaju 50% vaznosti na zdravstveni status, dok drugu polovinu cine ekoloski uslovi i geneticki faktori sa po 21%, dok ljekarska briga utice sa skromnih 8%

Prema izvjestaju svjetske zdravstvene organizacije nedovoljna fizicka aktivnost proglasena je za samostalni faktor rizika. Utvrdjeno je da je kod osoba koje nemaju dovoljno fizicke aktivnosti u toku radnog ili slobodnog vremena OPSTA SMRTNOST povecana za 2 puta, dok je smrtnost kao posljedica kardio-vaskularnih oboljenja povecana za 3,5 puta.

Svako treba da ima program fizickih aktivnosti u toku dana onoliko MINUTA koliko ima godina, to je najmanje. :arrow:
...And Justice For All

User avatar
denza
Posts: 50
Joined: 29.07.2007. 10:12

Post by denza »

Sve je to u redu ali...
Klincima kao i vecima virtualni svet je sve pobrkao,danas mozes na prste izbrojati klince koji se igraju fudbala ili necega ispred zgrade ili na igralistima a pitaj bilo kojeg sta je wow ili cs objasnice ti u detalje! Sto bi se zamarao kada ima pes ili neznam ni ja sta vec !
Zalosno je to ali zapitajmo se sta ce tek poslije biti uz ovoliko napredovanje tehnike
S vjerom u Boga za Partizan do groba!!!

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

S tim da ima jedan OBRUC ili KOS na cijeloj opstini koji je dostupan toj djeci/odraslima.. uzimajuci u obzir gasenje rasvjete u 22h.. a kako i gdje ljeti da se igra? I to je JEDAN jedini "validan ili bolje reci KAKO VALJA" teren. Sta reci, nego dzoJsteek u shake i udri! A djecu tesko nagovoriti .. :smt079 Daj ljud' imate MILIONE i ne mislite ni o cemu! :smt071
...And Justice For All

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Juce sam nakon visemjesecne pauze, krenuo u teretanu.

Kupim si ja trenerku, patike za trcanje i nikako da krenem na rekreaciju tj terenatu.

Odem sinoc kod Franz-a, kad tamo neko interesantno drustvo sjedi, pricaj, tracaj...oni muski razgovori kad, gdje i ko.

Nakon sat vremena odlucim da malo treniram, trenirao sam bas malo ali me sada ubi' upala misica.... dzaba i andol i aspirin sto sam sinoc popio.

E da, jos sam pokusao i da malo trcim od kuce do teretane, ali ne mogu da potrcim ni 50m.

Nevjerovatno koliko sam se zapustio preko ljeta :lol:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Ljudi,karanje je najbolja rekreacija,zivota mi.

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Opet ti znaš najbolje...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Seha, ajd ti svaki dan karaj po 3h koliko meni treba do odem do teretane, obavim trening i vratim se.

Ako mozes, onda je tvoja zena jedna od sreciniji na ovoj nasoj planeti :wink:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

E Vrsta, pa ti sebi onda kupi patike za TERETANU, a me za trcanje. :smt005

Svaki oblik rekreacije je dobar, ako traje dovoljno dugo.. evo jedan sedmicni program, u zavisnosti sta najvise volite.. sve se preporucuje, naizmjenicno, da ne bi bilo monotono, uzevsi u obzir da hodanje i trcanje aktiviraju 3/4 ukupne muskulature.

Hodanje - Izmedju 30 i 50 minuta, brzinom 4,8 - 8km/h 3 x Sedmicno
Trcanje - Od 20 - 45min. 3-5 puta sedmicno (pocetnici 120-130 otkucaja srca/min)
Plivanje - Od 10 - 15 minuta (preplivati za to vrijeme izmedju 250-900metara) 3 x Sedmicno
Voznja bicikla - Izmedju 20 - 30min. (70 obrtaja u minutu, odprilike 25km/h) 3-4 x Sedmicno

Eto, pa ko voli nek' izvoli :smt026
...And Justice For All

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Kupio sam si patike za trcanje, u blizoj buducnosti cu da trcim od kuce do teretane i nazad :D

Za sada samo setam 8)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Dobro ljudi sto me napadoste,nisam mislio nekoga isprovocirat.Meni ne treba puno ,nisam debel.A ti Barba sta je problem,jebemu misa.

User avatar
The Godfather
Posts: 48
Joined: 16.09.2007. 13:26

Post by The Godfather »

Eto bas sam mislio da pocnem trenirati Aikido,ali mi se bas i ne da...Sad ce zima,pa ima da mi ode na kosti :smt003
I'm gonna make him an offer he can't refuse.

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

Forumasi, naime sjedenje za racunarom ima dosta negativnog efekta na organizam.. u duhu rekreacije predlazem da STOJIMO za racunarom dok pisemo postove.. mozda to smanji spamovanje na vecini tema. :twisted:

Predlazem da svaka druga sedmica u mjesecu bude AKTIVNA sedmica tj. da se postovi pisu stojeci. Probajte dva mjeseca tako i vidjecemo rezultalte.. :wink: uz to, da svaki post sadrzi najmanje 10 rijeci. :lol: Bez oslanjanja na pomocna sredstva.. (sto, stolica, fotelja, krevet i sl.) moze se cucnuti :lol: Samo da se ne sjedi, lezi, oslanja... :)

Poslije toga, kada dodje do napredovanja, organizovacemo trku forumasa na 30m sa laptopom :lol: :smt024
...And Justice For All

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

juce sam pisao postove stojeci, a prijavljujem se i za tu utrku :D
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Post by dogface_gremlin »

Kirk_H@mmett wrote: Predlazem da svaka druga sedmica u mjesecu bude AKTIVNA sedmica tj. da se postovi pisu stojeci. Probajte dva mjeseca tako i vidjecemo rezultalte.. :wink: uz to, da svaki post sadrzi najmanje 10 rijeci. :lol: Bez oslanjanja na pomocna sredstva.. (sto, stolica, fotelja, krevet i sl.) moze se cucnuti :lol: Samo da se ne sjedi, lezi, oslanja... :)

Poslije toga, kada dodje do napredovanja, organizovacemo trku forumasa na 30m sa laptopom :lol: :smt024
Lud si Kirk. :lol: Dobro si se dosjetio. Ja predlažem da se piše iz polučučnja. Tako je najteže. Tako ćemo se najbolje pripremiti za pomenutu trku.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

U nedostatku bucica, tastaturu i mis koristiti kao iste! :D
Guys with glitz to chicks with kicks.

Kicin
Posts: 28
Joined: 17.02.2005. 18:07

Post by Kicin »

denza wrote:Sve je to u redu ali...
Klincima kao i vecima virtualni svet je sve pobrkao,danas mozes na prste izbrojati klince koji se igraju fudbala ili necega ispred zgrade ili na igralistima a pitaj bilo kojeg sta je wow ili cs objasnice ti u detalje! Sto bi se zamarao kada ima pes ili neznam ni ja sta vec !
Zalosno je to ali zapitajmo se sta ce tek poslije biti uz ovoliko napredovanje tehnike

:smt038 :smt038 :smt038

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

Ma moze i trcanje po sobi.. nije problem. Pucomet, za razvoj misica podlaktice :shock: :lol:
...And Justice For All

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Post by dogface_gremlin »

KIRK !!! Na ljeto moramo sebi nabavit po jednu ovakvu prikolicu pa onda moremo gonit đe oćeš.

Image

PS: Zato sam ja i slomio svoju bočicu. :)
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

kimi the dog
Posts: 108
Joined: 20.02.2007. 13:51
Location: middle of nowhere

Post by kimi the dog »

Eh, bolna tacka! Sport obozavam, sto je mozda prilicno cudno zensku osobu. Kao klinka sam se bavila svim sportovima koji su postojali u Prnjavoru, ali dodje srednja pa fax i tako ja izgubih kontakt sa tom oblasti. Tjeram sama sebe vec duze vrijeme bar na aerobik kod Franza, ali nemam vremena zaista. Kad malo bolje razmislim, cesto izvodim psa u setnju...ovaj on mene, tako da se izmorim za cijeli dan, mozda mi nije ni potrebno.

Post Reply