Atletski klub PRNJAVOR

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

Živorad
Posts: 821
Joined: 05.06.2008. 18:48
Location: ILOVA FOREVER

Post by Živorad »

KOUČE OČITUJ DER SE
SAD KAD ZNATE KOJI SAM ZNAJTE DAĆ VAS ZEZAT ZA SVE VAŠE BUDALŠTNE

Atletski_klub_Prnjavor
Posts: 51
Joined: 08.08.2007. 23:44
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Atletski_klub_Prnjavor »

На Млађе јуниорском првенству Босне и Херцеговине, одржаном 16 и 17. августа 2008. године у Сарајеву, атлетичари АК Прњавор освојили су ЈЕДНУ медаљу.
МИЛИЦА МОРАВАЦ је у трци млађих јуниорки на 3000 m освојила БРОНЗАНУ медаљу.
Успех је још већи имајући у виду да је Милица још млађа пионирка.
Пред атлетичарима АК Прњавор престоји Млађе јуниорско Првенство Републике Српске на Соколцу 23. августа, као и Екипно Првенство Босне и Херцеговине за јуниоре и јуниорке у Љубушком 30 и 31 августа 2008. године.

Image

Image
AK PRNJAVOR

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Sve cestitke za Milicu... BRAVO!
Image

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

bravo:D

Atletski_klub_Prnjavor
Posts: 51
Joined: 08.08.2007. 23:44
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Atletski_klub_Prnjavor »

На последњој овогодишњој уличној трци одржаној 19.09.2008. године у Мркоњић Граду поводом Крсне Славе Општине , атлетичари Атлетског клуба Прњавор, освојили су ОСАМ медаља. ТРИ прва , ТРИ друга и ДВА трећа места.
НИКОЛА БОЖИЋ је у трци пионира на 250 m , освојио ДРУГО место.
НИКОЛА ПЕТРОВИЋ је у трци пионира на 800 m, освојио ТРЕЋЕ место. Занимљиво је да је Никола, због кашњења на старт трке, трчао са шестим разредом основне школе иако је он трећи разред, али је ипак успео да се избори за треће место.
ЈЕЛЕНА ГАЈИЋ и ЂУРЂИЦА ПЕУЛИЋ су у трци пионирки на 800 m , освојиле ПРВО и ДРУГО место. Исто тако због грешке стартера све пионирке су ову трку трчале два пута, пошто је први пут трка кренула без одобрења судијског жирија, па су морали поновити трку, али су Јелена и Ђурђица поново заузеле прва два места.
МИЛИЦА МОРАВАЦ је у трци пионирки на 850 m , освојила ПРВО место.
АМЕЛА КОВАЧЕВИЋ и БОЖИДАРКА КАЛИНИЋ су у трци пионирки на 900 m , освојиле ДРУГО и ТРЕЋЕ место.
БОШКО БИЈЕЛОНИЋ је у трци јуниора на 1200 m , освојио ПРВО место.
ЈЕЛЕНА ГАЈИЋ, ВЕЛИНКА МОРАВАЦ, ЂУРЂИЦА ПЕУЛИЋ, БОЖИДАРКА КАЛИНИЋ, МИЛИЦА МОРАВАЦ и НАТАША БИЈЕЛОНИЋ су после својих школских трка , трчале и трку сениорки на 4500 m, где су заузеле пласмане редом од ЧЕТВРТОГ до ДЕВЕТОГ места. Нарочито су се истакле у овој трци ЈЕЛЕНА ГАЈИЋ и ЂУРЂИЦА ПЕУЛИЋ, које су после две трке и ову трећу изванредно истрчале.
Иначе прва три места у овој трци су заузеле ЛУЦИЈА КИМАНИ из Бања Луке, МАРИЈАНА ЛУКИЋ из Вуковара и БИЉАНА ЦВИЈАНОВИЋ из Добоја.

Пред атлетичарима АК Прњавор у наредном периоду предстоје још неколико такмичења са којих се очекују доста добри резултати, а прво је у недељу 21.09.2008. године на Отвореном Ветеранском Првенству Хрватске у Загребу.
AK PRNJAVOR

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

Brate Kiwi...suze su mi na oci krenule kad sam procitao koliko ste medalja odnjeli na svetom atletskom asfaltu Mrkonjic Grada!
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Atletski_klub_Prnjavor wrote: Пред атлетичарима АК Прњавор у наредном периоду предстоје још неколико такмичења са којих се очекују доста добри резултати, а прво је у недељу 21.09.2008. године на Отвореном Ветеранском Првенству Хрватске у Загребу.
Kivi, pozdravi nam Anunasmijanu.. :)

Atletski_klub_Prnjavor
Posts: 51
Joined: 08.08.2007. 23:44
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Atletski_klub_Prnjavor »

На Отвореном Првенству Хрватске за ветеране одржаном 21.09.2008. године у Загребу, атлетичари АК Прњавор поново су имали успеха и освојили ЧЕТИРИ медаље, ТРИ златне и ЈЕДНУ сребрену.
ВЕЛИНКА МОРАВАЦ је у трци на 1500 m и 5000 m, освојила ЗЛАТНЕ медаље.
РАНКО МИТРОВИЋ је у троскоку освојио ЗЛАТНУ, а у скоку у даљ СРЕБРЕНУ медаљу.
Велинка и Ранко су овим пласманом изборили право наступа на Ветеранском Првенству Балкана које се одржава од 04 – 05.10.2008. године у Бару у Црној Гори.
AK PRNJAVOR

Atletski_klub_Prnjavor
Posts: 51
Joined: 08.08.2007. 23:44
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Atletski_klub_Prnjavor »

Атлетски клуб Прњавор је на Ветеранском Првенству Балкана одржаном од 04 до 05. октобра у Бару у Црној Гори, освојио ЧЕТИРИ ЗЛАТНЕ медаље,
ВЕЛИНКА МОРАВАЦ је у тркама на 5000 m и 10000 м освојила ЗЛАТНЕ медаље, и тако одбранила Титуле Балканске првакиње у овим дисциплинама освојене прошле године у Пловдиву у Бугарској.
РАНКО МИТРОВИЋ је у СКОКУ У ДАЉ освојио ЗЛАТНУ медаљу, и тако одбранио Титулу Балканског првака у овој дисциплини освојеној прошле године у Пловдиву у Бугарској.
Успех више него прошле године, РАНКО МИТРОВИЋ је остварио у ТРОСКОКУ где је освојио ЗЛАТНУ медаљу, и тако се попео степеницу више него прошле године у Пловдиву у Бугарској, чиме је освојио још једну Титулу Балканског првака.
Пред атлетичарима АК Прњавор предстоји још неколико такмичења до краја године, чиме се завршава врло успешна овогодишња атлетска сезона. Прво такмичење је у суботу 18.10.2008. године Екипно првенство Републике Српске у кросу, које се одржава у Теслићу, затим Екипно Првенство Босне и Херцеговине у кросу које се одржава 25.10.2008. године у Теслићу, чиме се завршава овогодишња атлетска сезона у Босни и Херцеговини.

Image
AK PRNJAVOR

Atletski_klub_Prnjavor
Posts: 51
Joined: 08.08.2007. 23:44
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Atletski_klub_Prnjavor »

На Екипном Првенству Босне и Херцеговине и Републике Српске у кросу, одржаном 19.10.2008. године у Бањи Врућици код Теслића, атлетичари АК Прњавор поново су имали успеха.
Екипа ПИОНИРКИ АК Прњавор у саставу ЈЕЛЕНА ГАЈИЋ, МИЛИЦА МОРАВАЦ и ЂУРЂИЦА ПЕУЛИЋ су у трци на 1000 m на Првенству Републике Српске, освојиле Титулу Првакиња Републике Српске у кросу за 2008. годину.
У исто време на Првенству Босне и Херцеговине су освојиле друго место и Титулу Вицепрвакиња Босне и Херцеговине у кросу за 2008. годину.
Ово је било последње такмичење ове године у Босни и Херцеговини, чиме је стављена тачка на атлетску сезону у Босни и Херцеговини за 2008. годину. Остало је још пар такмичења за Ветеране која се одржавају у Србији.
Сада следи краћа пауза и од 01. новембра почињу припреме за нову Атлетску сезону за коју се надамо да ће бити успешнија него ова протекла.
AK PRNJAVOR

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Jel ovo bilo za veterane?

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

Mene zanima kako nesto moze biti AK a ima takmicare samo za neke kros trke i ulicne polu-maratone? Vise mi to lici na neki rekreativni klub. Da bi nesto moglo da bude AK valjda bi trebalo da ima takmicare za sve discipline?
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Nicky wrote:Jel ovo bilo za veterane?
ТИ СИ ЋОРАВ НИКИ... ПРОЧИТАЈ ШТА ПИШЕ... ПИОНИРКЕ, А НЕ ВЕТЕРАНКЕ...
Last edited by KIVI76 on 20.10.2008. 09:11, edited 1 time in total.
ImageImage

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Cipiripi wrote:Mene zanima kako nesto moze biti AK a ima takmicare samo za neke kros trke i ulicne polu-maratone? Vise mi to lici na neki rekreativni klub. Da bi nesto moglo da bude AK valjda bi trebalo da ima takmicare za sve discipline?
НЕМАШ ТИ ПОЈМА... ДА ИМАМ АТЛЕТСКУ СТАЗУ КАО ОСТАЛИ АТЛЕТСКИ КЛУБОВИ, ИМАО БИХ И ЈА ТАКМИЧАРЕ У СПРИНТУ, ПРЕПОНАМА, БАЦАЊИМА И СКАКАЊИМА... ОВАКО, ГДЕ ДА ИХ ТРЕНИРАМ.... НА АСФАЛТУ И НА ГРАДСКИМ УЛИЦАМА.... НЕМОЈ ДА ПАМЕТУЈЕМ МАЈКЕ ТИ... ИМАМО ЈЕДНОГ ТАКМИЧАРА У СКОКУ У ДАЉ И ТРОСКОКУ ИЗ ЛАКТАША КОЈИ НАСТУПА ЗА НАС, А ТРЕНИНГЕ РАДИ НА ГРАДСКОМ СТАДИОНУ У БАЊА ЛУЦИ.... ДА ИМАМ УСЛОВЕ ВРЛО ЛАКО БИ МОГАО НАПРАВИТИ НЕКОГ ДОБРОГ СКАКАЧА ИЛИ БАЦАЧА, ЈЕР КОД НАС ИМА ТАЛЕНТОВАНЕ ДЕЦЕ... АЛИ ГДЕ ДА ИХ ТРЕНИРАМ.... СВЕ ЗАВИСИ ОД УСЛОВА ЗА РАД.... ОВАКО МИ НЕ ПРЕОСТАЈЕ НИШТА ДРУГО НЕГО ДА ТРЕНИРАМО ОВО ШТО СЕ МОЖЕ НА ГРАДСКИМ УЛИЦАМА, А ТО ЈЕ ТРЧАЊЕ НА СРЕДЊЕ И ДУГЕ ПРУГЕ.... И УМЕСТО ДА НАС ПОДРЖАВАТЕ, ШТО И У ОВАКВИМ НЕМОГУЋИМ УСЛОВИМА ЗА РАД, ГДЕ ТРЕНИРАМО И ГДЕ СЕ ПРЕСВЛАЧИМО НА УЛИЦИ Н АСТАРОМ БУНАРУ ИСПРЕД ШКОЛЕ, ИМАМО ДОБРЕ РЕЗУЛТАТЕ , ВИ НАС СТАЛНО НАПАДАТЕ И СПУТАВАТЕ... БОЉЕ ДА НАМ ДАТЕ ПОДРШКУ И ДА ПОМОГНЕТЕ, НЕГО ДА НАС НОН СТОП НАПАДАТЕ И ВРЕЂАТЕ...
ImageImage

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

@Kiwi
zar sam nesto rekao licno protiv tebe i tvog rada??? Ja sam iznio samo svoj komentar na to opste stanje stvari i kako da mi kazes da to sve skupa nije neozbiljno kada sam navodis u kakvim uslovima radite i da se djeca presvlace po ulici. Oprosti, ali takav AK (vjerovatno to nije slucaj samo sa Prnjavorom) nemoze da se takmici npr na drzavnom prvenstvu BIH u ekipnoj konkurenciji.
Meni je to isto kao kada bi npr Ljubic igrao utakmice sa 7 igraca i da neko kaze jbg mi nemamo uslove da igramo sa 11 ali eto mi se zovemo FK
Oprosti ako to tebe licno pogadja ali taj rad na silu nista nece donijeti osim tako ponekih putovanja na kojekakva takmicenja na koja se niko i ne obazire mnogo.
Da ce biti bolje sto se atletike tice,tesko! Sve ti to sam znas bolje od mene 100x ali eto ljutis se na mene.

Samo da znas za mene je najveci uspjeh Prnjavorskog sporta ikada to sto je Zeljko ucestvovao na OI jer to je uspjeh ogroman i tesko ponovljiv za nas grad. Zalosno je sto taj njegov podvig nije nista popravio na bolje.
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Е па видиш... Такмичења у атлетици се одржавају у Појединачној и Екипној конкуренцији... И у тим конкуренцијама се одржавају Првенства Републике Српске и Босне и Херцеговине... Категорије су МЛАЂИ ПИОНИРИ и ПИОНИРКЕ (до 13 година старости), СТАРИЈИ ПИОНИРИ и ПИОНИРКЕ (14 и 15 година старости), МЛАЂИ ЈУНИОРИ и ЈУНИОРКЕ (16 и 17 година старости), СТАРИЈИ ЈУНИОРИ и ЈУНИОРКЕ (18 и 19 година старости), МЛАЂИ СЕНИОРИ (20-22 године старости), СЕНИОРИ и СЕНИОРКЕ (22-34 године старости) и ВЕТЕРАНИ и ВЕТЕРАНКЕ (преко 35 године старости)... Државна Првенства се одржавају у свим овим категоријама у ПОЈЕДИНАЧНОЈ и ЕКИПНОЈ конкуренцији... Кросу и на атлетској стази... Што се тиче Екипне конкуренције.... У такмичењима на атлетској стази ми се не такмичимо, пошто немамо услове за рад са бацачима и скакачима, као и трчањима преко препона од Млађих пионира до Ветерана... У Екипној конкуренцији можемо да се такмичимо само у кросу, пошто су ту само трчања и одржавају се у свим овим горе наведеним категоријама.... У кросу се такмиче не само тркачи, него и бацачи коплја, кугле, кладива и скакачи у далј, вис и тркачи преко препона... Дакле СВИ.... Када треба да се помогне Клубу да се што боље пласира у екипној конкуренцији, тада сви трче и дају свој допринос , без обзира којом дисциплином се они бавили... Да те подсетим, једино се у кросу на Купу Европских Шампиона у једној трци могу наћи најбољи тркачи на Свету... у Купу Европских Шампиона на стази, они се распореде у преко 30 дисциплина и такмиче се... У кросу су сви у једној дисциплини.... АК Прњавор је два пута учествовао на КУПУ ЕВРОПСКИХ ШАМПИОНА У КРОСУ ЗА СЕНИОРЕ и СЕНИОРКЕ, где могу да оду само ПРВАЦИ ДРЖАВА никако неко други, као што је случај са другим спортовима , где се преко квалификација може доћи у КЕШ, и где из једне државе може да учествују две, три или више екипа... У атлетици не може.... Само првак Државе може учествовати... Ми смо једанаест пута били Екипни Прваци Републике Српске у кросу за сениоре и десет пута за сениорке, а Екипни Прваци Босне и Херцеговине у кросу за сениорке смо били пет пута, а за сениоре четири пута... И да знаш нису такмичења на којима ми учествујемо КОЈЕКАКВА ТАКМИЧЕЊА... Све су то такмичења која се налазе у Календару такмичења Атлетског савеза Босне и Херцеговине и Атлетског савеза Републике Српске.... Званична Првенства и купови Републике Српске и Босне и Херцеговине , као и уличне трке и друге незваничне трке...
Највећа пропаганда и промоција атлетике на просторима бивше Југославије и Балкана, је управо на улицама, на уличним тркама... Ту се сакупи неколико десетина милиона гледалаца дуж траса трка на улицама широм Балкана и Европе, а и неколико стотина хиљада такмичара... Примера ради, на Берлинском маратону се на старту појави око 50 000
маратонаца и још двадесетак хиљада такмичара у трци рекреативаца на 5 км, а дуж стазе изађу милиони гледалаца да поздраве такмичаре, што се на стадиону не би могло десити, због премалог капацитета.... Надам се да ће ти после овога бити барем мало јасније, када је у питању атлетика и Атлетски клуб...
Наравно да је највећи успех Прњаворског спорта, наступ Жељке Петровића на Олимпијским играма у Сиднеју 2000 године и који нико, како сада ствари стоје, у наредних 50 година неће поновити... Нажалост то нико не цени и не зарезује ни за суву шљиву... Мало им је то... Хтели би да неко оде на неко Интергалактичко такмичење... И то би им било мало...
ImageImage

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

KIVI76 wrote:
Nicky wrote:Jel ovo bilo za veterane?
ТИ СИ ЋОРАВ НИКИ... ПРОЧИТАЈ ШТА ПИШЕ... ПИОНИРКЕ, А НЕ ВЕТЕРАНКЕ...
Izvinjavam se, nisam citao.

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Ма ОК ! Опроштено... :wink: :lol:
ImageImage

Atletski_klub_Prnjavor
Posts: 51
Joined: 08.08.2007. 23:44
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Atletski_klub_Prnjavor »

На Републике Српске за млађе јуниоре и јуниорке, одржаном 24.10.2008. године у Бања Луци, атлетичари АК Прњавор поново су имали успеха.
ЈЕЛЕНА ГАЈИЋ је у трци млађих јуниорки на 1500 m освојила СРЕБРЕНУ медаљу и Титулу Вице Првакиње Републике Српске за 2008. годину.
МИЛИЦА МОРАВАЦ је у трци млађих јуниорки на 800 m освојила СРЕБРЕНУ медаљу и Титулу Вице Првакиње Републике Српске за 2008. годину.
Успех ових такмичарки је већи тиме што су оне још млађе пионирке, а успеле су да се изборе за медаље у старијој категорији од своје.
Ово је било последње такмичење ове године у Републици Српској, чиме је стављена тачка на атлетску сезону у Републици Српској за 2008. годину.
Сада следи краћа пауза и од 01. новембра почињу припреме за нову Атлетску сезону за коју се надамо да ће бити успешнија него ова протекла.
AK PRNJAVOR

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

A veterani?

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Ники , *ереш мало превише... Лепо ти пише да је млађе јуниорско првенство, а ти нон стоп провоцираш... Боље ти је да ме се манеш тих глупости... Боље за тебе...
ImageImage

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Nicky wrote:A veterani?
Pise lijepo. Kad trce veterani?

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Ја ти лепо рекох, а ти како хоћеш...
ImageImage

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

Atletski_klub_Prnjavor wrote:На Републике Српске за млађе јуниоре и јуниорке, одржаном 24.10.2008. године у Бања Луци, атлетичари АК Прњавор поново су имали успеха.
ЈЕЛЕНА ГАЈИЋ је у трци млађих јуниорки на 1500 m освојила СРЕБРЕНУ медаљу и Титулу Вице Првакиње Републике Српске за 2008. годину.
МИЛИЦА МОРАВАЦ је у трци млађих јуниорки на 800 m освојила СРЕБРЕНУ медаљу и Титулу Вице Првакиње Републике Српске за 2008. годину.
Успех ових такмичарки је већи тиме што су оне још млађе пионирке, а успеле су да се изборе за медаље у старијој категорији од своје.
Ово је било последње такмичење ове године у Републици Српској, чиме је стављена тачка на атлетску сезону у Републици Српској за 2008. годину.
Сада следи краћа пауза и од 01. новембра почињу припреме за нову Атлетску сезону за коју се надамо да ће бити успешнија него ова протекла.
Vaistinu uspjesnija i da vam se pozlate srebrEne medalje.

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

KIVI76 wrote:Ја ти лепо рекох, а ти како хоћеш...
Ja sad samo vidim gnjev i samo gnjev...
Srebrena Krila

Post Reply