KK Mladost 76

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

sportfan
Posts: 79
Joined: 13.09.2008. 19:32

Post by sportfan »

Postavio bih jedno pitanje:ko je donio odluku da Mladost istupi iz takmicenja?
Igraci, trener, bivsi trener, neko ko ima zelju da bude trener?
Otkud im pravo, svi oni su prolazni(dolaze,odlaze,prolaze).
Nigdje se ne pominje uprava.Kazu predsjednik i UO podnijeli ostavke ljetos, postoji valjda Skupstina kluba kao najvisi organ u klubu.
Neshvatljivo mi je da pojedinac ili vise njih mogu donijeti ovakvu odluku.
Ako je vec takva situacija da se ne moze takmiciti odluka o napustanju tamicenja trebala bi biti donesena na nekom ogranu upravljanja u klubu-UO ili Skupstina.
Tek tada bi se moglo reci da odustajanje od takmicenja nema alternativu.

User avatar
zeko_sisko
Posts: 383
Joined: 30.09.2007. 16:14

Post by zeko_sisko »

Ljudi moji, ne znam sta vama u ovome svemu nije jasno?

KK Mladost '76 kao nekakva institucija ne postoji. Skupstinu kluba cine igraci, sadasnji i bivsi. UO su cinile velike face, jednom rijecju lovatori. Medjutim, oni nikad nisu dosli ni na jednu utakmicu, niti bilo kakav sastanak. Njih to ne interesuje. Tu su samo pro forme.

A ko je donio odluku da Maldost istupi iz takmicenja? Ta odluka nije direktno donesena. Igraci su odlucili da nece igrati bez plata. Ako neko moze naci druge igrace, nije problem, neka nadje pa neka oni zavrse sezonu.

Kum_Ruzvelt wrote:Dobit nisu imali drugi sem povlastica,posao,nabačene neke poslovne varijante,transport,staklo.
Nije sija nego vrat. Ne moram ni ja imati platu, nek' mi srede popravku auta sto sam slupao, i ja cu igrati bez plate.

:D

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

A ko je donio odluku da Maldost istupi iz takmicenja? Ta odluka nije direktno donesena. Igraci su odlucili da nece igrati bez plata. Ako neko moze naci druge igrace, nije problem, neka nadje pa neka oni zavrse sezonu.

...e zato Vam ne treba dati niti da igrate ,niti da radite,...klasična ucijena...načelnik i ostali oci neka obrate ubuduće pažnju na Vas par!!!Ni tebi auto da se popravi! :smt018
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
zeko_sisko
Posts: 383
Joined: 30.09.2007. 16:14

Post by zeko_sisko »

He, he. Sva sreca pa ne zavisim od takvih kao vi.

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

Sva sreća!!!
A sreća se zna promjeniti!!! :wink:


...bilo bi bolje da nazoveš Dragišu,da povedeš te dječake da se odigra Foča,Prijedor da se odgodi...u među vremenu se možda i riješe neke situacije...nisi li ti kapt?
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
zeko_sisko
Posts: 383
Joined: 30.09.2007. 16:14

Post by zeko_sisko »

Tacno, kako meni tako i tebi. :wink:

Nego, drzimo se mi teme. Evo, ti si iskusniji od mene, kako bi ti pomogao klubu? Kad vec kontas ove stvari, objasni mi, molim te, kako to da Derventa, koja je medju zadnjima u Drugoj ligi, daje platu svojim igracima? Kako sve i jedan klub u Prvoj ligi placa igrace?

Jesu oni nesto bogatiji od nas ili samo sposobniji?

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

Ha!Brodolomac!Pravi kapiten!Lider,Vođa!

Opasan si ti Uletiloviću,
igraš li ti zbog novca?

Ja sam smatrao da si dečko koji će poginuti za ekipu i klub!Meni je kapiten bio Dragiša i možda zbog toba još volim Mladost!Mislim da bi ti isto mogao poduzeti neke korake,ali možda prvo popričaj sa Dragišom,pitaj ga kako razmišlja pravi kapiten!

Evo,
kada bi ti ja dao 1000 KM mjesečno šta bi uradio?Da li bi ti onda okupio igrače i digao atmosferu?
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
zeko_sisko
Posts: 383
Joined: 30.09.2007. 16:14

Post by zeko_sisko »

Kao prvo, ja nisam vise kapiten. Bio sam prosle godine, sad kada se vratio Dragisa, on je zauzeo poziciju koja mu pripada.

Na pitanje da li ja igram zbog novca, odgovor je sledeci: NE. Kao prvo, nikad ga i nisam dobio, a kao drugo, i da jesam, sigurno od njega ne bih mogao da zivim.

Al' nisam ni ja budala, kao ni bilo ko od mojih saigraca. Pare su nam obecali na pocetku sezone, nismo nista dobili. Kazu, kad prodju izbori. Izbori prosli, opet isto. Igrajte do polusezone, poslije ce biti sve ok. Polusezona zavrsila, sve po starom. Da su oni dali bilo kakve garancije, mi bi igrali. Al' nista. Kazu bice sledece sezone. Aha.

I ne treba meni 1000 KM. Daj svima nama po 300 KM i odlicno.

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

Dobar si ti momak,ja te malo testiram samo!
Ja sam ponudio svoje samo neki nisu prepoznali!
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

sportfan
Posts: 79
Joined: 13.09.2008. 19:32

Post by sportfan »

Po igracima su pare problem?
Slazem se da trebaju imati nekakvu nadoknadu za ulozeni trud.
Ali sta ako neko sad obezbjedi, lupam, 50000 KM za kluba,sta ako plata igracima bude po 500 KM.
Ko kaze da Mladost nece ispasti iz lige, ko kaze da za 3 mjeseca necemo doci u ovu istu situaciju?

sportfan
Posts: 79
Joined: 13.09.2008. 19:32

Post by sportfan »

Ko je obecao pare?
Cuju se svakakve price ovih dana.
Da je neko obecao blagostanje.
Cak da je i neko(pojedinac) ulozio svojih 50 000 KM u Mladost.

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

I to je isto 100% informacija koja koči masu nekih pozitivnih situacija koje bi mogle izroniti kao ruka spasa...
Igrači ucjenjuju,neki se hoće ušlepaju jer im je to plan zavjere koji kuju godinama...i na kraju nije ni čudo da se gasi...
Onda se isti ti,kao,ovdje prosipaju idejama,prozivkama i demagogijama!
Kako svi da pomognemo,pa i mi koji smo nagulili!!!
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

sportfan wrote:Ko je obecao pare?
Cuju se svakakve price ovih dana.
Da je neko obecao blagostanje.
Cak da je i neko(pojedinac) ulozio svojih 50 000 KM u Mladost.
...možda od nekih članarina?
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

Grobar Basket
Posts: 383
Joined: 09.01.2008. 23:18

Post by Grobar Basket »

Kao prvo i ja bih tebi imao sto sta reci, ali smatram da od toga nema nikakve koristi. Jer niti ti mene interesujes niti ja tebe. Raspitaj se malo kako je bilo pa onda pricaj. Mladost nije moj klub i ja to ne krijem ali kada sam dosao iz Njemacke prije par dana otisao sam na taj sastanak sa Dragisom i rekao da pristajem da ih treniram i to dzaba iako je to meni minus jer nebi imao ko da trenira moje klince. A imam ekstra generaciju koja je za 12 mjeseci izgubila samo 2 tekme a igrali smo i sa Srbijancima i sa Zenicom. Ali igraci nisu htjeli da igraju bez plate i ja ih razumijem. Ja clanarinu naplacujem i to ne krijem, to radi sve i jedan klub u BiH cak mi ta Mladost, jer za to sam se skolovao i od toga zivim. Clanarinu cu prestati da naplacujem kada ti budes prodavao svoju robu bez marze.

Grobar Basket
Posts: 383
Joined: 09.01.2008. 23:18

Post by Grobar Basket »

Zasto u Draqgisa i Pop napustili Mladost i otisli da igraju u Doboj za platu?
Tada se Mladost i raspala. Volio bih znati zasto????
A ja znam da su pojedinci imali platu i tacno znam koliku.
Zasto bi Ljubicev 20. igrac imao platu a u Mladosti ni jedan????

sportfan
Posts: 79
Joined: 13.09.2008. 19:32

Post by sportfan »

Kum_Ruzvelt wrote:
sportfan wrote:Ko je obecao pare?
Cuju se svakakve price ovih dana.
Da je neko obecao blagostanje.
Cak da je i neko(pojedinac) ulozio svojih 50 000 KM u Mladost.
...možda od nekih članarina?
Ne, ne radi se o toj vrsti ulaganja.
Mada ima oprecnih informacija o toj clanarini i troskovima takmicanja kluba.

sportfan
Posts: 79
Joined: 13.09.2008. 19:32

Post by sportfan »

Grobar Basket wrote:Kao prvo i ja bih tebi imao sto sta reci, ali smatram da od toga nema nikakve koristi. Jer niti ti mene interesujes niti ja tebe. Raspitaj se malo kako je bilo pa onda pricaj. Mladost nije moj klub i ja to ne krijem ali kada sam dosao iz Njemacke prije par dana otisao sam na taj sastanak sa Dragisom i rekao da pristajem da ih treniram i to dzaba iako je to meni minus jer nebi imao ko da trenira moje klince. A imam ekstra generaciju koja je za 12 mjeseci izgubila samo 2 tekme a igrali smo i sa Srbijancima i sa Zenicom. Ali igraci nisu htjeli da igraju bez plate i ja ih razumijem. Ja clanarinu naplacujem i to ne krijem, to radi sve i jedan klub u BiH cak mi ta Mladost, jer za to sam se skolovao i od toga zivim. Clanarinu cu prestati da naplacujem kada ti budes prodavao svoju robu bez marze.
Nemoguce je porediti klub i skolu sporta.
Sasvim nebitno da li se radi o fudbalu, kosarci ili nekom drugom sportu.

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

Ja sam se odrekao marže tada,zna Mišo!Nabne cijene alkohola,plus carina,plus prelivmani,plus porez,bez marže...pitaj Mišu!!!JA SAM HTIO POMOĆI!!!

A sada kada znam neke stvari nedam fening!!!
Bez sumnje da ti kondiciju radiš ok,zato si školovan, ali ostalo prepusti drugima!Uči od Dragiše!
I nemoj minirati Aco!Ali to ću ti sve reći u lice,samo da ove obaveze sjebem ovdje,odem poslom i vrnem se iz Berlina!!!
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

sportfan wrote:
Grobar Basket wrote:Kao prvo i ja bih tebi imao sto sta reci, ali smatram da od toga nema nikakve koristi. Jer niti ti mene interesujes niti ja tebe. Raspitaj se malo kako je bilo pa onda pricaj. Mladost nije moj klub i ja to ne krijem ali kada sam dosao iz Njemacke prije par dana otisao sam na taj sastanak sa Dragisom i rekao da pristajem da ih treniram i to dzaba iako je to meni minus jer nebi imao ko da trenira moje klince. A imam ekstra generaciju koja je za 12 mjeseci izgubila samo 2 tekme a igrali smo i sa Srbijancima i sa Zenicom. Ali igraci nisu htjeli da igraju bez plate i ja ih razumijem. Ja clanarinu naplacujem i to ne krijem, to radi sve i jedan klub u BiH cak mi ta Mladost, jer za to sam se skolovao i od toga zivim. Clanarinu cu prestati da naplacujem kada ti budes prodavao svoju robu bez marze.
Nemoguce je porediti klub i skolu sporta.
Sasvim nebitno da li se radi o fudbalu, kosarci ili nekom drugom sportu.
Zavisi???
Plaćaš li porez ili ne!!!
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

sportfan
Posts: 79
Joined: 13.09.2008. 19:32

Post by sportfan »

Za takav slucaj jos nisam cuo!

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

Nećemo o tome!Nemoj se ljutiti,počeće curiti informacije pa će poslije da tebe i mene neko proklinje!
Inspektori naplaćuju porez,
a mafijaši reket!
Sada zavisi,ko je legalan,polulegala,ne legalan...bio,biće,nije...
Ajmo o Mladosti!
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

sportfan
Posts: 79
Joined: 13.09.2008. 19:32

Post by sportfan »

Slazem se u potpunosti.

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

Očekuješ li da će Uletilović sjesti sa Dragišom i povesti,iz inata prema svima,momke da odrade sezonu?
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

Grobar Basket
Posts: 383
Joined: 09.01.2008. 23:18

Post by Grobar Basket »

Bez sumnje da ti kondiciju radiš ok,zato si školovan, ali ostalo prepusti drugima!


Odlican prijedlog. Prepustam sve drugima. A ja radim u svom klubu.

sportfan
Posts: 79
Joined: 13.09.2008. 19:32

Post by sportfan »

Kum_Ruzvelt wrote:Očekuješ li da će Uletilović sjesti sa Dragišom i povesti,iz inata prema svima,momke da odrade sezonu?
Druze, u Prnjavoru sam pa imam neke informacije.
Svi koji se spominju u nekim ulogama u Mladosti ¨ceraju¨ u suprotnom smjeru.
Cini mi se, nazalost, mrka kapa.

Post Reply