FK Ljubic

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: FK Ljubic

Post by Nicky »

Janbo wrote:trenutno se takmiče samo mlađe selekcije a ako bog da ove godine bi se mogli ponovo takmičiti i u drugoj ligi RS-a.
E pa onda neka mi neko objasni gdje je 30 hiljada koje je klub dobio u zadnje 3 godine obzirom da se nisu (niste) takmicili uopste. I ko je slagao nacelnika Tomasa prosle godine rekavsi da se klub takmici u 2. ligi (a oni jos veci invalidi pa to nisu ni provjerili nego su telefonski dogovarali) i da je klubu potrebno za takmicenje 10 hiljada...evo ja provjereno znam da se u drugoj odbojkaskoj ligi za jednu takmicarsku sezonu ne moze potrositi vise od 3-4 hiljade maraka. O clanarinama od djece necemo ni pricati, samo neka mi neko objasni ovo sto sam pitao.

Sve je to fino druze moj, ja sam isto za sport i omladinu, ali zasto ne krenemo ciscenje od pocetka...Prvo da se vidi ko, gdje, sta i kako, da se stvore uslovi, lako cemo mi za djecu.

Janbo
Posts: 3
Joined: 15.03.2013. 22:11

Re: FK Ljubic

Post by Janbo »

Nicky wrote:
Janbo wrote:trenutno se takmiče samo mlađe selekcije a ako bog da ove godine bi se mogli ponovo takmičiti i u drugoj ligi RS-a.
E pa onda neka mi neko objasni gdje je 30 hiljada koje je klub dobio u zadnje 3 godine obzirom da se nisu (niste) takmicili uopste. I ko je slagao nacelnika Tomasa prosle godine rekavsi da se klub takmici u 2. ligi (a oni jos veci invalidi pa to nisu ni provjerili nego su telefonski dogovarali) i da je klubu potrebno za takmicenje 10 hiljada...evo ja provjereno znam da se u drugoj odbojkaskoj ligi za jednu takmicarsku sezonu ne moze potrositi vise od 3-4 hiljade maraka. O clanarinama od djece necemo ni pricati, samo neka mi neko objasni ovo sto sam pitao.

Sve je to fino druze moj, ja sam isto za sport i omladinu, ali zasto ne krenemo ciscenje od pocetka...Prvo da se vidi ko, gdje, sta i kako, da se stvore uslovi, lako cemo mi za djecu.
Samo ću se nasmijati na ovih 30000 KM, očigledno da ni sam ne znaš kako klubovi dobijaju pare, tj znaš samo nećeš da uzmeš u obzir... A to za laganje nebi da komentarišem pošto o tome ništa ne znam, pa nebi da se petljam u nešto što nisam upućen. Ja koliko znam da su se mlađe selekcije takmičile i da nisu igrali drugu ligu zadnje 2 god. samo to znam.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: FK Ljubic

Post by Nicky »

Mozda nisi bio ranije u klubu, ali to ne znaci da ne mozes da se raspitas. Naravno da znam, i provjerio sam sve to, jos prosle godine. Klub se u zadnje 4 godine nije takmicio 3, a pare iz budzeta dobijaju klubovi koji se takmice u ligama RS, a ne skole kosarke, odbojke ili bilo cega. To je pravilo i takva je odluka. A kojim magijama klubovi koji se nigdje ne takmice dobijaju pare, to je vec slucaj za ispitivanje (i bice ispitano sigurno)

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Re: FK Ljubic

Post by Sewerin »

LJUBIĆ - SLOGA 1:2 (0:0) (Segić 67 - Kujundžić 61p, 78)
Image
Dobojska Sloga očekivano je savladala „fenjeraša“ prvoligaškog karavana, ekipu Ljubića sa 2:1. Gosti su dominirali u prvom poluvremenu, ali nisu mogli da krunišu terensku inicijativu. Ipak, u 61. minutu Dobojlije stižu do vođstva. Milan Balaban srušio je Ermina Vehabovića u šesnaestercu Prnjavorčana, a siguran realizator najstrože kazne bio je Vladan Kujundžić. Domaći ubrzo preko Danka Segića stižu do izjednačenja, ali Kujundžić svojim drugim golom, ovaj put glavom, omogućava svom timu da se iz Prnjavora vrati sa cijelim plijenom i ostane u borbi za šampionsku titulu, a Ljubić gurne ka Drugoj ligi.
Image

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Re: FK Ljubic

Post by Sewerin »

Ljubiću izmakla senzacija
Image
U Gacku je favorizovana ekipa Mladosti dočekala „fenjeraša“, prnjavorski Ljubić.
Ipak, Ljubić je golom Balabana nakon asistencije Vidovića poveo sa 1:0 u 20. minutu, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.
Drugo poluvrijeme obilovalo je uzbuđenjima. Prvo su domaći poravnali na 1:1 golom Goranovića u 66. minutu, da bi gosti do nove prednosti stigli u 72. minutu preko Segića. Ipak, da Prnjavorčani ne odnesu cijeli plijen iz Gacka pobrinuo se Vasiljević koji je pogodio u sudijskoj nadoknadi.Na kraju veoma uzbudljive utakmice Mladost i Ljubić su remizirali, 2:2.
Image

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Re: FK Ljubic

Post by Sewerin »

Ljubić - Sloboda NG (1:2)
Image
U Prnjavoru su se sastali „fenjeraš“, Ljubić, i ekipa novogradske Slobode.

Gosti su poveli u 37. minutu preko Ljubana Antonića koji je snažnim udarcem sa desetak metara savladao nemoćnog golmana domaćih. U zadnjim sekundama prvog poluvremena izjednačili su Prnjavorčani preko Vladimira Ančića koji je pogodio sa pet metara u padu.

Iako su Prnjavorčani imali terensku inicijativu u drugom poluvremenu Novograđani su nakon jednog kontranapada ponovo poveli preko Ljubana Antonića kome je ovo bio drugi gol na meču. Sloboda je tako odnijela sva tri boda iz Prnjavora.
Image

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Re: FK Ljubic

Post by Sewerin »

Prnjavorčani sve dalje od opstanka
Image
Dvanaest poraza na 18 odigranih mečeva u Prvoj ligi Republike Srpske bilans je fudbalera Ljubića iz Prnjavora. Povratnik u prvoligaško društvo doživio je i treći proljećni poraz na svom terenu identičnim rezultatom 1:2 i sve je bliži povratku u Drugu ligu.

Četa Milana Vujasina ima 12 bodova, pet manje od pretposljednjeg Borca i sve su manje šanse da će i naredne sezone nastupati u „elitnom“ rangu Srpske.

- U jeku naših napada, nesrećno smo primili drugi pogodak. Naša odbrana nije bila dobro postavljena, dozvolili smo Novljanima da nas ugroze iz kontranapada i čestitam im na trijumfu. Mi se okrećemo narednim susretima, gdje ćemo pokušati doći do opstanka jer se još nismo predali. Borićemo se dokle god postoji teoretska šansa za opstanak - naglasio je Vujasin.

U narednom kolu Ljubić gostuje u Ugljeviku ekipi Rudara, koja se takođe nalazi u nezavidnom položaju.
Image

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Re: FK Ljubic

Post by Sewerin »

RUDAR (U) - LJUBIĆ 1:5 (0:2)
Image
„Fenjeraš“ iz Prnjavora pomalo neočekivano već u prvom poluvremenu postigao je dva gola i stigao do vođstva od 2:0, a u drugom dijelu igre još čak tri! Sve što je Rudar uspio da uradi do kraja je počasni pogodak za konačnih 1:5.

www.rs-sport.org
Image

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Re: FK Ljubic

Post by Sewerin »

Ubjedljiv trijumf "fenjeraša"

Image

„Fenjeraš“, Ljubić, je pred svojim navijačima odmjerio snage sa još jednom ekipom koja ima ambicije za prvu poziciju, Kozarom iz Gradiške. Nakon prvog poluvremena navijači domaćih su imali mnogo razloga za zadovoljstvo. Fudbaleri Ljubića su pogotcima Ančića u 34. i Njegomirovića u 37. minutu. otišli na odmor sa vođstvom od 2:0. Oba pogotka domaći su postigli nakon prekida, tačnije nakon dva slobodna udarca koja je izveo Rajilić. Pogotkom Žižka u 81. minutu domaći su postavili konačnih 3:0 i osvojili važna tri boda u borbi za opstanak.

www.rs-sport.org
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: FK Ljubic

Post by vrsta8472 »

Љубић коначно славио код куће

Image

Прњавор - У најбољем овогодишњем издању фудбалери Љубића надиграли су у свим елементима Козару из Градишке и стигли до убједљивог тријумфа 3:0 у 20. колу Прве лиге Републике Српске.

Прњаворски фудбалери испраћени су дуготрајним аплаузом навијача јер су остварили прву побједу на свом стадиону у "Борику" послије пола године, односно од окршаја са Слободом из Мркоњић Града почетком октобра у оквиру десетог кола. Послије серије пропуштених прилика у првих пола часа домаћи су повели у 34. минуту када је Владимир Анчић спретно реаговао и послао лопту главом у мрежу Козаре. Претходно је Александар Раилић извео слободан ударац са тридесетак метара искоса вјешто проналазећи нападача "плавих". На сличан начин два минута касније домаћи су повисили. Поново је Раилић извео слободан ударац, а најсналажљивији пред голом Раденка Брковића био је капитен Александар Његомировић.

У наставку меча играло се у споријем ритму, при чему су гости из Градишке успоставили теренску равнотежу. Фудбалери Козаре показали су жељу да ураде нешто конкретније, односно да бар ублаже вођство домаћих, међутим, одбрана Љубића предвођена расположеним Борисом Жишком благовремено је отклањала опасност испред свог гола. У финишу меча, што и није карактеристика игре "плавих", постигнут је још један погодак. Добру акцију у којој су учествовали Његомировић, Видовић и Анчић крунисао је млади Александар Жижак голом у 81. минуту. Разумљиво је било одушевљење Његомировића, Црнатка и другова јер су претходне три прољећне утакмице пред својим навијачима изгубили идентичним резултатом 1:2.

- Коначно смо пронашли себе. Иако нисмо могли рачунати на повријеђеног нападача Данка Сегића, прорадили смо у офанзивним акцијама па сада са много више оптимизма чекамо преосталих шест мечева - рекао је тренер домаћих Милан Вујасин.

Његов колега из Градишке Милош Појић, који је својевремено носио дрес Љубића, био је незадовољан.

- Како смо играли, тако смо и прошли. Посљедња догађања у нашем клубу и пораз против Зворничана на домаћем терену у претходном колу учинили су своје. Честитам Љубићу на побједи и желим да стигну до свог циља опстанка у Лиги - изјавио је Појић.

http://www.glassrpske.com/sport/republi ... 16544.html

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: FK Ljubic

Post by vrsta8472 »

Љубић - Дрина (З) 1:3

Image

Љубић ће од наредне сезоне вјероватно играти у Другој лиги Српске.

Поразом од Зворничана на свом терену, Прњаворчани су након само једне сезоне дошли на корак од повратка у друголигашко друштво.

У 19. минуту Зворничани су преко Милоша Јокића повели 1:0, када је мрежу домаћих погодио главом. Владимир Декет проиграо је Бориса Жижка за 1:1 у 77. минуту. Прволигашка судбина домаћих највјероватније запечаћена је у самом финишу меча. Прво је Радован Васић у 86. минуту погодио за 1:2, а два минута касније коначних 1:3 поставио је Александар Илић.

Љубић сада има четири бода мање у односу на претпосљедњи Рудар и у задњих 180 минута сезоне требало би да се деси право чудо па да тим из Прњавора избјегне селидбу у нижи ранг такмичења.

ЉУБИЋ - ДРИНА (З) 1:3 (0:1)

Стријелци: 0:1 Јокић (19), 1:1 Б. Жижак (77), 1:2 Васић (86), 1:3 Илић (88).
Стадион: "Борик" у Прњавору.
Гледалаца: око 200
Судија: Зоран Грбић (Приједор).
Жути картони: Мујкић, Балабан, Сегић (Љубић); Радовић (Дрина, З).

ЉУБИЋ: Црнадак, Видовић, Мујкић, Симић, Раилић, Г. Декет, Његомировић (од 66. мин. А. Жижак), Балабан (од 53. мин. Пауновић), Јованић (од 46. мин. Б. Жижак), Сегић, В. Декет. Тренер: Милан Вујасин.

ДРИНА (З): Радић, Крчмар (од 43. мин. Радовић), Милошевић, Ивановић, Јокић, Кикић, Симић (од 88. мин. Марковић), Ђурић, Стевановић (од 77. мин. Суљић), Васић, Илић. Тренер: Драган Мићић.

Играч утакмице: Александар Кикић (Дрина, З).

http://www.rs-sport.org/novosti.php?vise=6612
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: FK Ljubic

Post by Nicky »

Cestitke gradjanima Prnjavora!

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: FK Ljubic

Post by Vucijak »

Nicky wrote:Cestitke gradjanima Prnjavora!
Bravo za Ljubic ponos naseg grada :roll:
Image

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: FK Ljubic

Post by Nicky »

Napisao sam vec na svoj fejsbuku, ali moram i ovdje cisto onako...otprilike 98,16% gradjana opstine Prnjavor se raduje kad Ljubic izgubi. Mislim da zbog tih 1 i nesto % ljudi u i oko KO (kriminalna organizacija) Ljubic ne bi trebali da odlucuju kako, sta i gdje treba da ide prnjavorski sport. Dosta je vise. Moram reci da tuzna srca ovo pisem jer sam i sam bio fudbaler i od svih sportova najvise volim fudbal.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: FK Ljubic

Post by bičbožiji52 »

Niki :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: FK Ljubic

Post by vrsta8472 »

Искључена струја

Клупске просторије Фудбалског клуба Љубић го Прњавора остале без електричне енергије.

Струја је искључена због великих луговања Електродистрибуцији, а није помогао ни потписани репрограм у отплати старих дуговања.

- Према задужењу електродистрибутера, наводно треба да платимо око 35.000 марака, а проблем ћемо, надам се, ријешити ових дана, што значи да ће почетак припрема бити у нормалним условима - рекао је члан Управног одбора Љубића Драго Бајић.

Почетак припрема за предстојећу сезону у Другој лиги, група запад планиран је око 15. јула. За 13. јул на стадиону "Борик" биће уприличен традиционални сусрет ветерана најпопуларнијег прњаворског спортског колектива.

Б.Р. - Глас Српске
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: FK Ljubic

Post by Hirurg »

tu livadu treba dati v usorcu....placao bi covjek struju a i bilo bi neke koristi i od trave i od prostorija...

User avatar
Mraka
Posts: 108
Joined: 19.09.2007. 18:52
Location: Prnjavor

Re: FK Ljubic

Post by Mraka »

Pa u ovom klubu su same lopovcine. Sramota za grad. Cuj to Nemanja Vasic , Drago Bajic , Dragan Acic.... Jos im samo fali Usorac i to je to :twisted: :twisted: :twisted:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: FK Ljubic

Post by vrsta8472 »

Кормило Шобату

За шефа стручног штаба Љубића, умјесто Милана Вујасина, именован је његов досадашњи помоћник Предраг Шобат.

Први сарадник новог кормилара биће Горан Кострешевић, а бригу о голманима водиће и даље Славко Жеребни. Шобат је већ у неколико наврата био на челу стручног штаба прњаворског лигаша, па има довољно искуства на тој позицији.

У клупским просторијама још није ријешено питање укључења електричне енергије, због дуговања која су већа од 30.000 марака. Предсједник Скупштине, Немања Васић, каже да ће проблем струје бити ријешен до средине овог мјесеца, када је предвиђен почетак љетних припрема.

Б.Р. - Глас Српске
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: FK Ljubic

Post by Nicky »

Ispasce i iz druge lige lagano

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Re: FK Ljubic

Post by Sewerin »

OTIŠLI: Aleksandar Njegomirović (Deportivo de La Coruña), Goran Deket (Zenit Saint Petersburg), Aleksandar Railić (Schalke 04), Vladimir Deket (Fiorentina), Saša Paunović (West Bromwich Albion), Ljubiša Pezer (Twente), Dragan Crnadak (CSKA Moscow), Bojan Simić (Red Bull Salzburg)

8)
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: FK Ljubic

Post by vrsta8472 »

Растанак са осам првотимаца

Фудбалски клуб Љубић растао се са чак осам првотимаца из прошле сезоне.

Новом стручном штабу, који ће од 14.јула предводити Предраг Шобат, на располагању неће бити досадашњи капитен Александар Његомировић, као ни Владимир Декет, Бојан Симић, Саша Пауновић, Александар Раилић, Горан Декет, Љубиша Пезер и Драган Црнадак.

У руководству су се одлучили на израженије подмлађивање екипе, па ће окосницу новог таласа „плавих“ предводити Данко Сегић, Веселин Видовић, Владимир Анчић и браћа Борис и Александар Жижак.

Б.Р. - Глас српске
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: FK Ljubic

Post by vrsta8472 »

Почетак без струје

Фудбалери Љубића имали су прво окупљање 14. јула, али су играче, стручни штаб и чланове руководства дочекале клупске просторије без електричне енергије.

У Управном одбору очекују да ће проблем струје бити ријешен ове седмице. Нови шеф стручног штаба Предраг Шобат, са својим помоћником Гораном Кострешевићем, упознао је играче са планом рада у Прњавору. Првом договору присуствовало је 22 играча. Екипа је осјетно подмлађена, јер чланови Љубића више нису Александар Његомировић, Владимир Декет, Бојан Симић, Горан Декет, Александар Раилић и Саша Пауновић, а голман Драган Црнадак отпутовао је у Русију, гдје је пронашао посао.

Б.Р. - Глас Српске

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: FK Ljubic

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply