KUDA IDE PRNJAVORSKI SPORT ???

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

Kakvo je stanje u prnajvorskom sportu?

Poll ended at 11.01.2009. 14:42

loše
11
55%
gore
1
5%
havarično
3
15%
odlično,bolje nije ni u Santa Barbari
5
25%
 
Total votes: 20

sportfan
Posts: 79
Joined: 13.09.2008. 19:32

Post by sportfan »

Predlazem da svi prnjavorski klubovi prestanu sa radom kako bi FK Ljubic imao dovoljno para. Bezveze je da se tolika kolicina novca odvaja za ostale klubove pa FK Ljubic ne moze normalno da funkcionise.

User avatar
zeko_sisko
Posts: 383
Joined: 30.09.2007. 16:14

Post by zeko_sisko »

mali_decak wrote:To sto nije realizovan dogovor s tim igracima nema nikakve veze sa FK Ljubic ni sa nedostatkom sredstava.Nemojmo mijenjati teze nitii traziti opravdanja.
sportfan wrote:Pa ljudi na kraju ce Ljubic biti kriv za sve,ma dajte molim vas ima tu mnogo toga o kojima vasi nadlezsni nece da vas informisu,upitajte ih malo!!!!!

Sta se to toliko promjeni preko noci?



Nego, koliko je tacno usvojen budzet za sport ove godine? Valjda, 300 000 KM.
I koliko ide za Ljubic?

User avatar
Mraka
Posts: 108
Joined: 19.09.2007. 18:52
Location: Prnjavor

Post by Mraka »

Pa ljubici ide oko 210000KM,valda dovode Ronaldinja posto navedeni nije zadovoljan minutažom u Milanu 8)

sportfan
Posts: 79
Joined: 13.09.2008. 19:32

Post by sportfan »

Malo si zamjenio autore navedenog u citatima.
Odgovorno tvrdim da to sto nije realizovan dogovor za dva igraca iz Igokee nema ama bas nikakve veze niti sa Ljubicem niti sa finansijama.
Steta, vjerujem da bi sa njima dvojicom opstanak Mladosti bio puno izvjesniji.
Nemoj misliti da branim Ljubic, iz mojih prethodnih postova jasno se vidi moj stav o Ljubicu.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Koliko znam Ljubic 180.000 kao izdvojena stavka ? (tako je nesto bilo dosad) a sportski savez 120.00. Ako je tako, a mislim da je tako bilo i dosad, onda rasporedjivanje ide ovako. Od tih 120.000 tamo nekakva odbojka (koja nema ni kluba) dobije jedno 10ak, karate i slicni how-to-kill sportovi povuku oko 30, i onda se jos tu skupi ovih wannabe sportova atletika, sah, bocanje, pikado, bacanje pogleda u vis itd. i oni dobiju ovo sto ostane i to je to moj ti druze :D

User avatar
Mraka
Posts: 108
Joined: 19.09.2007. 18:52
Location: Prnjavor

Post by Mraka »

Nicky je upravu tko ti to dodje. Plemeniti sportovi dobijaju pare a za ove ostale sta ostane. :shock:

sportfan
Posts: 79
Joined: 13.09.2008. 19:32

Post by sportfan »

Nicky wrote:Koliko znam Ljubic 180.000 kao izdvojena stavka ? (tako je nesto bilo dosad) a sportski savez 120.00. Ako je tako, a mislim da je tako bilo i dosad, onda rasporedjivanje ide ovako. Od tih 120.000 tamo nekakva odbojka (koja nema ni kluba) dobije jedno 10ak, karate i slicni how-to-kill sportovi povuku oko 30, i onda se jos tu skupi ovih wannabe sportova atletika, sah, bocanje, pikado, bacanje pogleda u vis itd. i oni dobiju ovo sto ostane i to je to moj ti druze :D
Nazalost sve ovo je jako blizu istine.
Jeste da komentar ima dozu sarkazma ali je jako zalosno da se stanje u prnjavorskom sportu moze opisati na ovakav nacin.
Da se razumijemo ima klubova koji svojim radom i rezultatima zasluzuju daleko vecu paznju i puno vise finansija.
Ali bar poloviha ih se ne takmici ili postoje samo formalno-pravno a dobijaju poprilicna sredstva.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Ajde sto pare dobijaju, nego sto i nagrade uzimaju, za kao nekakve sportske radnike. E to je zalosno...

sportfan
Posts: 79
Joined: 13.09.2008. 19:32

Post by sportfan »

Strucnjaci, pravi strucnjaci!!!
Samo Prnjavor ima tako istaknute strucnjake i sportske radnika, a klubovi su nam na jako niskim granama.
Cast izuzetcima.

User avatar
Mraka
Posts: 108
Joined: 19.09.2007. 18:52
Location: Prnjavor

Post by Mraka »

Ode Čabrilo dođe drogi stručnjak. :lol: :lol: :wink:

sportfan
Posts: 79
Joined: 13.09.2008. 19:32

Post by sportfan »

Niti je tada Cabrilo bio jedini niti je taj novi strucnjak sada jedini.

sportfan
Posts: 79
Joined: 13.09.2008. 19:32

Re: KUDA IDE PRNJAVORSKI SPORT ???

Post by sportfan »

Da malo osvjezimo temu.

Da li se nesto promjenilo u zadnje vrijeme?
Kakva je trenutna situacija u prnjavorskim klubovima?
Kako prnjavorski klubovi podnose svjetsku ekonomsku krizu?
Ima li pomaka u odnosu opstine prema klubovima?
Ostvareni rezultati klubova u protekloj(tekucoj-ako jos traje) sezoni?

Izvol'te...

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Re: KUDA IDE PRNJAVORSKI SPORT ???

Post by Sewerin »

Ma sve po starom...ništa novo.

P.S. FK Ljubić biće ekipa sa najvećim budžetom u drugoj ligi... 8)
Image

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: KUDA IDE PRNJAVORSKI SPORT ???

Post by Nicky »

Ja mislim da trebamo za zensku odbojku dati 47 hiljada, za atletiku 52 (jer im treba za ulicnu trku, skupe patike, poderu se), i za sah naravno 12 hiljada, jer su skupe nove table od mahagonija. :lol: :smt006 Koja komedija...mislim da je red da neko postavi i one kopije papira (zahtjeva) klubova za predstojecu sezonu, da se narod malo nasmije u ova teska vremena. Meni su ova 3 recimo zapala za oko... :roll:

sportfan
Posts: 79
Joined: 13.09.2008. 19:32

Re: KUDA IDE PRNJAVORSKI SPORT ???

Post by sportfan »

Sta reci a ne ponoviti vec receno o prnjavorskom sportu?
Pokusacu usmjeriti diskusije u jednom pravcu, navodeci podatke o rezultatima klubova i njihovim zahtjevima za sredstvima iz budzeta.

1. Kakve rezultate ostvaruju klubovi?
FK Ljubic: 2008. - 7.mjesto u I ligi RS, 2009. - trenutno 10.mjesto u I ligi RS(ne bih da komentarisem zadnje rezultate i evenualni ishod).
KK Mladost: 2008. - prvaci II lige RS - grupa zapad pa 11.mjesto u I ligi RS, 2009. - 11.mjesto u I ligi RS.
ZOK Ukrina: 2008. - istupili iz II lige RS - grupa zapad, 2009. - ne takmice se.
OK Tempo: 2008. - ne takmice se, 2009 .- ne takmice se.
KMF Obilic: 2008. - 4.mjesto u ligi malog fudbala RS, 2009. - 3.mjesto u ligi malog fudbala RS, polufinale kupa BiH.
RK Sloga: 2008. - nemam informacija, 2009. - takmice se u II ligi RS (nemam informacija o plasmanu).
Navedeni klubovi korektno dostavili podatke o rangu takmicenja u ovoj godini, izuzimajuci ZOK Ukrina i OK Tempo koji su naveli da se takmice u II ligama RS - grupa zapad.

A sada ono sto je najzanimljivije.

2.Zahtjevi klubova za sredstva iz budzeta opstine Prnjavor.
FK Ljubic - 210.000 KM,
KK Mladost - 35.000 KM,
ZOK Ukrina - 46.000 KM,
OK Tempo - 12.000 KM,
KMF Obilic - 5.000 KM,
RK Sloga - 20.000 KM.

Klubove borilackih sportova sam namjerno izostavio - kakvi su to tek''strucnjaci'' - njihovi zahtjevi se krecu od 20.000 KM do 35.000 KM.
Cifre sam iznio prema sjecanju sa poslednjeg sastanka klubova sa nadleznim organima opstine Prnjavor(moguce neznatno odstupanje u par hiljada KM).

Grobar Basket
Posts: 383
Joined: 09.01.2008. 23:18

Re: KUDA IDE PRNJAVORSKI SPORT ???

Post by Grobar Basket »

Upravo sam dobio informaciju da je na insistiranje jednog gospodina KK Mladost ostala bez 4.000 KM a te su pare prebacene OK Ukrini. Odgovorno tvrdim da se taj klub ne takmici ni u jednoj kategoriji i da je u tom klubu ostalo oko 8 igracica, naravno racunajucisve kategorije, zajedno sa seniorkama. Izgovor doticnom gospodinu je da moramo pomoci jedini zenski klub u Prnjavoru. OK Ukrina ima stvarne troskove oko 300 KM za salu pa pomnozite to sa 12, to su njihovi troskovi na godisnjem nivou. Za sta im trebaju ostale pare samo nebo zna :smt005 .

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: KUDA IDE PRNJAVORSKI SPORT ???

Post by Nicky »

Cuti, dobro je i to obzirom da su prosle godine povukli 20ak hiljada iz budzeta i imali su najboljeg sportskog radnika u 2008. godini, godini u kojoj se nisu takmicili. Sto kaze moj brat, can only happen in Bosnia. :evil:

Jadno, tuzno, zalosno...Eto, ja cu da postavim pitanje kome su isplacivane te pare za odbojku i gdje su ih potrosili kad se zna da se nisu ni takmicili. :lol:

sportfan
Posts: 79
Joined: 13.09.2008. 19:32

Re: KUDA IDE PRNJAVORSKI SPORT ???

Post by sportfan »

Grobar Basket wrote:Upravo sam dobio informaciju da je na insistiranje jednog gospodina KK Mladost ostala bez 4.000 KM a te su pare prebacene OK Ukrini. Odgovorno tvrdim da se taj klub ne takmici ni u jednoj kategoriji i da je u tom klubu ostalo oko 8 igracica, naravno racunajucisve kategorije, zajedno sa seniorkama. Izgovor doticnom gospodinu je da moramo pomoci jedini zenski klub u Prnjavoru. OK Ukrina ima stvarne troskove oko 300 KM za salu pa pomnozite to sa 12, to su njihovi troskovi na godisnjem nivou. Za sta im trebaju ostale pare samo nebo zna :smt005 .
Vama obecali, oni pare dobili.
Sve5.

Salim se, naravno.
I u prnjavorskom sportu vazi pravilo ''sto gore - to bolje''!!!
Mozda to i jeste recept rjesenja finansijskih problema klubova - sto manje raditi.

mali_decak
Posts: 218
Joined: 31.01.2008. 13:14
Location: PRESELIO

Re: KUDA IDE PRNJAVORSKI SPORT ???

Post by mali_decak »

Pa treba neko da ustane i javno kaze kakva je ovo lakrdija a ne da se dopisujemo na forumima,to nece nikom dobro doneti!!!

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: KUDA IDE PRNJAVORSKI SPORT ???

Post by Nicky »

Kome da kazes? To ionako svi znaju, ali dzaba zaba :P

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Re: KUDA IDE PRNJAVORSKI SPORT ???

Post by Sewerin »

Sezona 2010/2011
DRUGA LIGA RS - ZAPAD

Sad imamo šansu da gledamo velikane poput FK Ozren u fudbalu, KK Omarska u košarci itd.... :roll:

Prnjavor grad sporta. :smt005 :smt005 :smt005
Image

bobi1993
Posts: 268
Joined: 11.06.2012. 14:02

Re: KUDA IDE PRNJAVORSKI SPORT ???

Post by bobi1993 »

http://prnjavor.info/?go=news&subaction ... 1361451372 Ne znam kako vi gledate na ovo,ali da Ljubic dobije 120 000 mislim da stvarno nema smisla. Do kada ce se tolerisati ne(rad) u FK Ljubicu
Браћа Грим су били добри,али какве бајке прича Додик :)

Post Reply