KUDA IDE PRNJAVORSKI SPORT ???

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

Kakvo je stanje u prnajvorskom sportu?

Poll ended at 11.01.2009. 14:42

loše
11
55%
gore
1
5%
havarično
3
15%
odlično,bolje nije ni u Santa Barbari
5
25%
 
Total votes: 20

mali_decak
Posts: 218
Joined: 31.01.2008. 13:14
Location: PRESELIO

KUDA IDE PRNJAVORSKI SPORT ???

Post by mali_decak »

Otvaram ovu temu,sa nadom,a kako sa nadom,tako i sa željom da malo prodiskutujemo o stanju u prnjavorskom sportu danas.

Kao što znamo fudbal je u velikim problemima,košarka i rukomet su na ivici ponora,ženska odbojka se ugasila,atletičari treniraju na bunaru i tako dalje,uglavnom sve gore od goreg.Voleo bih da čujem vaše mišljenje o tome koji su uzroci ovakvog lošeg stanja kao i koji su mogući načini da se ono popravi.S obzirom da će uskoro početi i javna rasprava na ovu temu,mogli bi mi malo da se zagrejavamo ovde na forumu.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Nista ne brini, nova vlast je tu i oni ce se sigurno potruditi da odrze tradiciju prnjavorskog sporta! Ocekujem mnoga ulaganja, cuo sam bas da su sinoc na trgu na tradicionalnom doceku nove godine (to se organizuje za gradjane koji IPAK mozda nemaju para za skupe rezervacije, a ipak zele da se vesele, a i da bi grad izgledao kao grad) pozeljeli svojim gradjanima sve naj bolje, i obecali bolju godinu za SPORT, privredu kao i sam zivot!

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Куда иде Прњаворски спорт.... Не иде никуда, јер више нема где ићи..... Дошао је на најниже гране што може доћи.... Нема горе од овога тренутно.... Срамота за једно место које себе назива градом.... Прњавор се сврстава у најразвијеније Општине Републике Српске и Босне и Херцеговине, а далеко најмање издваја за спорт и културу.... Чак и Општине који имају по пет пута мањи буџет Општине од Прњавора издвајају дупло више за спорт од Прњавора.... Зато је код нас све више омладине по занатском центру где пију, пуше, дрогирају и проституишу се, уместо да своје слободно време проведу бавећи се неким спортом.... Сви се ваде на то како се нема пара... Не може ми нико рећи да једна Општина којој је буџет преко 15 милиона марака, не може да издвоји за спорт барем пола посто од буџета за спорт, а да не причам да издвоји два, три или члетири посто колико издвајају неке Општине у нашем окружењу, а које имају далеко мањи буџет од Прњавора... Ја шет година џаба причам многима у Општини и у спортским круговима на састанцина да треба да се направи један спортски центар иза Основне школе Никола Тесла, где би била атлетска стаза, унутар које би се направила два тениска терена, терен за кошарку, мали фудбал, одбојку на песку... То би добро дошло свим прњаворским спортским колктивима, аи самој Основној школи, јер би коначно икмали где да раде часове физичког васпитања на отвореном... Нешто слично као што је у Сарајеву на спортском центру Кошево.... Од изнајмљивања тих терена би се могао финансирати сав Прњаворски спорт, да сви живе и раде у идеалним условима и остало би још пара да се помогну све социјално угрожене породице наше општине и остале социјалне установе.... Тиме би се Буџет Општине Прњавор ослободио ставке за финансирање спорта, ате паре које су биле предвиђене за бспорт, могле би да се усмере на друге ствари које су потребне за несметано функционисање Општине и испуњења њеног Буџета... Примера ради Кошево у Сарајеву од изнајмљивања тих терена инкасира око милион и по конвертибилних марака годишње.... Нека се код нас заради пола од тога новца, то је више него довољно да се сав Прњаворски спорт тотално препороди и да сви могу како нтреба да раде и постижу одличне резултате, без бојазни за своју голу егзистенцију.... Иза Основне школе има земљиште које задовољава потребе изградње једног таквог спортског објекта... Ми из атлетског клуба смо прошле године пролетос , били у Основној школи и разговарали са директором око изградње таквог објекта и добили смо свесрдну подршку за тај пројекат... Чак су оно из Школе можда и више од нас заинтересовани да се тако нешто направи тамо иза школе.... Министарство спорта Републике Српске нам је обећало да ће поставити Тартан стазу која кошта око 300 000 КМ на том објекту, али ми морамо урадити припремне радове за то... Тј. морамо направити атлетску стазу и положити асфалт... Није проблем ни то... Урадили би ми то некако... Само да се реши питање земљишта на том месту... Тј докле је чије...Тамо је један део земље Школски, један део Општински, а један део у приватном власништву... Ми смо ишли у катастар да извадимо из земљишњих књига скице за то земљиште, да се види докле је чије земљиште... Нажалост нисмо наишли на сарадњу... Људи из катастра нису хтели уопште да нам издају скице тог земљишта, иако смо ми тражили и рекли да ћемо све платити колико год то кошта.... Тако да те тај пројекат стопиран до даљњег.... Видећемо у наредном периоду, дали ће шта ново бити по том питањи... Имамо обећања, да ће се нешто радити по том питању... Сад колико и шта видећемо.....
ImageImage

kum1
Posts: 450
Joined: 19.04.2007. 10:41
Location: Prnjavor
Contact:

Post by kum1 »

Evo bar po anketi smo se uvjerili da je u Prnjavoru sport zabrinjavajuće....
Dajte svoj prijedlog kako da to stanje popravimo...

pravda08
Posts: 237
Joined: 02.01.2009. 10:47
Location: oko vas...

Post by pravda08 »

Prnjavor ima toliko jakih sportskih klubova, da bi uz malu donaciju, bilo opštine ili Vlade, mogla realizovati to poboljšanje koje je potrebno. Fazon je u tome što se nekim klubovima daje i previše love, dok ostali nemaju ni za neophodnu opremu. Timski sportovi su baš zanemareni, fudbal, košarka, odbojka,rukomet(ako još postoji), tok pojedinačni sportovi cvetaju...
KMF Obilić je velika nada malog fudbala, i vidim da momci rade iako nemaju finansijska sredstva.
Nešto se treba uraditi, jer sve polako propada...i ne smemo dozvoliti da se sport ugasi zbog politike... :smt038
ISTINA JE TU, OKO NAS....SAMO JE TREBA NAĆI...

User avatar
borg 7/9
Posts: 201
Joined: 29.05.2007. 08:21
Location: Prnjavor

Post by borg 7/9 »

Sport u Prnjavoru može da opstane samo u vidu rekretivnih aktivnosti i to na sledeći način. Opština bi trebalo da finansira ekipne sportove na način da plaća samo ono što je neophodno da bi se klub takmičio, a tu mislim na kotizaciju (ili kako se vec zove), troškove odigravanja utakmica (sudije), održavanje terena ili plaćanje termina u sali, te troškove putovanja na utakmice koije se odigravaju u gostima. Ukoliko neki klub želi da postane profesionalni i da plaća svoje igrače tada neka postigne rezultat i pronađe sponzore.
Da li hrabrost da se čeka, ili strah novog početka? Tek još sam ovdje!

User avatar
zeko_sisko
Posts: 383
Joined: 30.09.2007. 16:14

Post by zeko_sisko »

@ Borg 7/9

Sta je za tebe rezultat?

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Borg 7/9 mislim da to i jeste srz problema.
Svim klubovima bi opstina trebala da obezbijedi placanje troskova kotizacija i troskove sudjenja, troskove koristenja sportskih objekata i troskove putovanja.
Znaci osnovne stvari,a menadzment kluba nek obezbjedi dodatna sredstva za ispunjavanje takmicarskih ambicija.
Ako bi to uspjelo da se rijesi na takav nacin, svi klubovi bi bili zadovoljni.Sigurno.

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Post by Striker »

Da i nama bi bilo super da nam neko da bilo sta :D zar ne Nicky :D Ipak mi zastupamo Prnjavor :D
Image

User avatar
lisnato_testo
Posts: 758
Joined: 12.11.2007. 11:23

Post by lisnato_testo »

Jeste,vi u lepom svetlu prikazujete Prnjavor,samo što to vaše nije sport,mislim kukičanje je više sport nego to vaše :P
Image

mali_decak
Posts: 218
Joined: 31.01.2008. 13:14
Location: PRESELIO

Post by mali_decak »

Slazem se da opstina treba da pokrije osnovne troskove,dakle dvoranu,sudije i put a sve ostalo nek obezbede clanovi UO jer kod nas je praksa dosad bila da se cekaju pare od opstine i onda taj famozni UO mase rukama i deli lovu a nikakve zasluge za to nemaju,jer opstina nema sanse da isfinansira sve.Sa nekih 450 000 km mi bi svi mogli da uzivamo i svi budemo zadovoljni a to je nekih 3 posto ukupnog budzeta!!!

pravda08
Posts: 237
Joined: 02.01.2009. 10:47
Location: oko vas...

Post by pravda08 »

Brate, sad će to teško biti, jer je trenutna vlast obećala lovu na sve strane...malo sebi, malo koaliciji,da se neke rupe začepe... :lol: :lol: :lol: svako čeka usvajanje budzeta pa da navali.... :smt014 :smt033
ISTINA JE TU, OKO NAS....SAMO JE TREBA NAĆI...

User avatar
borg 7/9
Posts: 201
Joined: 29.05.2007. 08:21
Location: Prnjavor

Post by borg 7/9 »

zeko_sisko wrote:@ Borg 7/9

Sta je za tebe rezultat?
Kad se oko kluba okupi što veći broj mladih. To je za mene rezultat. I upravo bi prioritet trebalo da imaju oni klubovi koji okupljaju djecu i koji se oslanjaju na takmičenje sopstvenim snagama.
Da li hrabrost da se čeka, ili strah novog početka? Tek još sam ovdje!

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

lisnato_testo wrote:Jeste,vi u lepom svetlu prikazujete Prnjavor,samo što to vaše nije sport,mislim kukičanje je više sport nego to vaše :P
Mislim da nisi u pravu, a to mogu i da dokazem. e-Sports ces da vidis na Olimpijadi iduci put, a gledao si i na Eurosport sigurno :wink:

Malo procackaj pa ces se i sam uvjeriti :wink:

User avatar
lisnato_testo
Posts: 758
Joined: 12.11.2007. 11:23

Post by lisnato_testo »

Pa kakvih sam se sve gluposti nagledao na letnjim Olimpijadama ništa više ne može da me ne iznenadi.A to o čemu pričaš jesam gledao na ES,čak ne kažem da nije zanimljivo i svakako je takmičarskog karaktera.Ali i školsko takmičenje u matematici je takmičarskog karaktera i domine kod Doma penzionera pa ipak ni jedno ni drugo nisu sport.U svakom slučaju,slažem i vi ste nešto zaslužili,makar po miš i tastaturu ;)
Image

pravda08
Posts: 237
Joined: 02.01.2009. 10:47
Location: oko vas...

Post by pravda08 »

:smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt038
ISTINA JE TU, OKO NAS....SAMO JE TREBA NAĆI...

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Hahaha, ma pusti ovog degena, on vas samo lozi. Nisam mislio nista ozbiljno na temu, samo sam morao tebi da odgovorim.

Sto se tice teme...sta da se doda sto vec nije receno!? Generalno sport u BIH je u jako losem stanju, nema sponzora, nema para a samim tim nema ni ekipa ni para. Neko je rekao da se klubovima treba dati samo pare da se takmice...Pa tako je i bilo dosad, samo je problem predstavljalo to sto nikad nisu svi dobili pare, vec su se odredjivali prioriteti, kao sto i treba da se odrede. Mogu ja da napravim ligu u kuglanju gdje ce mi trebati 200.000 KM za sezonu, ali koga je to briga!? Treba biti ipak malo realan...Fudbal, kosarka pa ko zna koliko mjesta prazno, pa tek onda ostali sportovi.

Ovi pojedinacni su mi inace ultra smijesni, posebno ovi borilacki i atletika. Tu svako ima po 2496 medalja, 54543 diplome, zahvalnice i ko zna sta ne jos. Toliko o kvalitetu. Mada, ne treba to zaboraviti, ali ipak se trebaju i kod nas odrediti prioriteti, bas kao u cijelom svijetu.

sportfan
Posts: 79
Joined: 13.09.2008. 19:32

Post by sportfan »

Jako zanimljiva tema a ovako mali broj postova.
Mozda je i to najbolji odraz stanja sporta u Prnjavoru!!!

Mislim da je sport u Prnjavoru jako,jako duboko u zivom blatu.
Klubovi prestaju sa radom, mizeran broj gledalaca na sportskim dogadjajima, sve manji broj mladih zainteresovanih za bavljenjem sportom, nezainteresovanost privrednih subjekata za ulaganje(pomoc) u klubove, limitirana sredstva koja opstina moze izdvojiti za sport, rezultati u skladu sa gore navedenim.

Kakva je trenutna situacija u klubovima?
OK Ukrina prestala sa radom ljetos, KK Mladost 76 prestala sa radom ovih dana(ako je tacna informacija), RK Sloga tavori u drugoj ligi RS, muski odbojkaski klub(ne mogu da se sjetim imena) ne takmici se vec par godina, FK Ljubic u velikim dugovima i neizvjesnoj situaciji u tekucoj sezoni, KMF Obilic(iako je izborio plasman u polufinale prvenstva RS i cetvrtfinale kupa BiH) pitanje je da li ce imati sredstava za nastavak takmicenja.
Ostali klubovi(borilacki,sahovski...) gotovo da se i ne cuje za njih.

Realno kad se sagleda situacija je jako tmurna.
Nazalost, ni svjetla na kraju tunela!

User avatar
2much4any1
Posts: 95
Joined: 09.12.2008. 08:30

Post by 2much4any1 »

Mislim da je sport u Prnjavoru jako,jako duboko u zivom blatu.
Klubovi prestaju sa radom, mizeran broj gledalaca na sportskim dogadjajima, sve manji broj mladih zainteresovanih za bavljenjem sportom, nezainteresovanost privrednih subjekata za ulaganje(pomoc) u klubove, limitirana sredstva koja opstina moze izdvojiti za sport, rezultati u skladu sa gore navedenim.
Slažem se u potpunosti.
Nekad,na košarkaškom terenu kod gimnazije,nisi mogao doći na red za basket.Trebao si doći u 08.00 da bi šutnuo na koš A.Danas je ''bolje'' vrijeme provesti po kladionicama,igraonicama..
KATAKLIZMA!!
No pain,no glory

User avatar
lisnato_testo
Posts: 758
Joined: 12.11.2007. 11:23

Post by lisnato_testo »

Nekad,na košarkaškom terenu kod gimnazije,nisi mogao doći na red za basket.
Danas na pijanskom terenu u zanatskom centru ne možeš da dođeš na red za pivo ;)

Ima milion problema organizacione prirode na lokalnom nivou,ali je činjenica da je interesovanje za sport opalo,za brat bratu 17000 %,a sve kao posledica gubitka moralnog kompasa,nestanka pravih vrednosti u društvu i usranog kvaliteta života.
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ne pratim nesto sport u Prnjavoru i klubove, zato sam rijetko i pisao o tome. Cini mi se da sam procitao negdje da nema para za sve. Treba biti ozbiljan pa imati makar jedan profi sportski klub ali ozbiljan, da taj klub ima 5godisnji plan a ne ovako da po 3, 4 kluba i sekcije imaju amaterski status i bez para da su konstantno. Eto npr, ja bih dao prednost kosarkaskom klubu u odnosu na fudbalski jer se kod nas uvrijezilo misljenje da ono sto je najpopularnije treba najvise para da ima bez obzira na rezultate.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
2much4any1
Posts: 95
Joined: 09.12.2008. 08:30

Post by 2much4any1 »

Danas na pijanskom terenu u zanatskom centru ne možeš da dođeš na red za pivo
POTPISUJEM!

Koliko je samo talenata propalo..stvarno šteta :roll:
No pain,no glory

mali_decak
Posts: 218
Joined: 31.01.2008. 13:14
Location: PRESELIO

Post by mali_decak »

Nista tu ne treba specijalno,samo malo da se digne budzet za sport i vuci ce biti siti a ovce na broju!!

User avatar
2much4any1
Posts: 95
Joined: 09.12.2008. 08:30

Post by 2much4any1 »

Misliš da dizanje budžeta za sport nije ''specijalno''??Kad je budžet u pitanju,tu je sve ''specijalno''. :)
No pain,no glory

mali_decak
Posts: 218
Joined: 31.01.2008. 13:14
Location: PRESELIO

Post by mali_decak »

Moguce,moguce,ali to treba dignuti sa sadasnjih oko 310000 na 400000 km a to i nije nesto narocito!!!

Post Reply