Sportski Ribolov

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Sportski Ribolov

Post by svraka »

Апелујем на све спортске риболовце, љубитеље природе и здравог живота, на људе из Туристичке организације општине Прњавор, и на све остале који мисле да је језеро Дренова мјесто за одмор и релаксацију, да поднесу упит надлежним републичким институцијама, да ли се од водозахвата може правити риболовни ревир или нека туристичка дестинација. Адресе на које се треба обратити су Министарство здравља, Републичка санитарна инспекција, или рецимо Завод за заштиту здравља Бањалука. Прије самог обраћања наведеним институцијама предлажем да се прочита Закон о водама ("Службени гласник РС" број 50/06, и измјене и допуне број 92/09). Телефоне ових институција можете добити на број 1185, информације.

Прочитао сам пост у којем се између осталога каже како је довољно накрмити шарана сат времена, и ето улова. У водозахвату Дренова?! Страшно је колико смо неинформисани, колико не познајемо законске прописе, и колико смо спремни да их кршимо и онда када их познајемо.

Закон је рекао да нико осим радника водоснабдијевања, и контролних органа (надлежне инспекције), не смије прићи водозахвату, а ми организујемо риболовна такмичења, туристичке дестинације, и шта све не. Прије него ми било ко шта напише по овом питању, молим да се обрати на напријед наведене адресе.

И још само једна мала напомена: закон је предвидио да непознавање прописа не ослобађа од одговорности.

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Sportski Ribolov

Post by BETMEN »

svraka wrote:Апелујем на све спортске риболовце, љубитеље природе и здравог живота, на људе из Туристичке организације општине Прњавор, и на све остале који мисле да је језеро Дренова мјесто за одмор и релаксацију, да поднесу упит надлежним републичким институцијама, да ли се од водозахвата може правити риболовни ревир или нека туристичка дестинација. Адресе на које се треба обратити су Министарство здравља, Републичка санитарна инспекција, или рецимо Завод за заштиту здравља Бањалука. Прије самог обраћања наведеним институцијама предлажем да се прочита Закон о водама ("Службени гласник РС" број 50/06, и измјене и допуне број 92/09). Телефоне ових институција можете добити на број 1185, информације.

Прочитао сам пост у којем се између осталога каже како је довољно накрмити шарана сат времена, и ето улова. У водозахвату Дренова?! Страшно је колико смо неинформисани, колико не познајемо законске прописе, и колико смо спремни да их кршимо и онда када их познајемо.

Закон је рекао да нико осим радника водоснабдијевања, и контролних органа (надлежне инспекције), не смије прићи водозахвату, а ми организујемо риболовна такмичења, туристичке дестинације, и шта све не. Прије него ми било ко шта напише по овом питању, молим да се обрати на напријед наведене адресе.

И још само једна мала напомена: закон је предвидио да непознавање прописа не ослобађа од одговорности.


Ako je tako kako ti kazes odkud onda da ministarstvo salje dozvole u udruzenje koje su vazece, al necu da se raspravljam samo cu da pitam sta je opasnije takmicenje ili pesticidi koji se slivaju u vodozahvat. Ako je tako kako ti kazes ispade da jezero Drenova nikad nije ni bilo revir znaci da se sve ove godine radilo nelegalno. A sad kad je naizat promjenjeno staro rukovodstvo koje je bilo rak rana ovog udruženja sad se odjednom pojavljuju ovi problemi a do sada je sve bilo uredu
POSMATRAM VAS

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Sportski Ribolov

Post by svraka »

Па зашто би било онако како сам ја рекао? Оставио сам ти адресе на које можеш добити детаљне информације. Провјери. Прије 12-13 година, санитарна инспекција је била исмијана на скупштинском засједању, када је предочила управо ово о чему причам. Ћандо (Клокић) се тада, као одборник, ибретио, откуда санитарној инспекцији идеја да риба прља воду. Шта би требало, да инспекцијски органи код сваке промјене општинске власти покрећу исту причу испочетка, и да сваки пут буду исмијани од дрипаца из одборничких клупа? Скупштина општине Прњавор је донијела Одлуку којом се језеро Дренова проглашава за риболовни ревир, иако је указано да се то коси са законом. Па и ти одборници су прије свега дужни да прије доношења одлука буду начисто да ли се одлука коју доносе коси са законом или не.

Можете се љутити колико хоћете, али је чињеница да су 10000 корисника градског водовода таоци пар спортских риболоваца и њихове заљубљености у чист ваздух и природу. Људи, ви бацате крму у водозахват! Како се крме сомови? Колико се те крме баци? Реците ми има ли таквог идиотлука игдје на свијету регистрованог! Да ли је то игдје у свијету дозвољено? Водозахвати су опасани жицом кроз коју је пуштена струја. А ви организујете на водозахвату републичка такмичења у риболову и правите туристичке дестинације! Излетишта! Размислите, адресе имате, зовите, питајте...

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Sportski Ribolov

Post by BETMEN »

svraka wrote: Можете се љутити колико хоћете, али је чињеница да су 10000 корисника градског водовода таоци пар спортских риболоваца и њихове заљубљености у чист ваздух и природу. Људи, ви бацате крму у водозахват! Како се крме сомови? Колико се те крме баци? Реците ми има ли таквог идиотлука игдје на свијету регистрованог! Да ли је то игдје у свијету дозвољено? Водозахвати су опасани жицом кроз коју је пуштена струја. А ви организујете на водозахвату републичка такмичења у риболову и правите туристичке дестинације! Излетишта! Размислите, адресе имате, зовите, питајте...

Hahahahahahahahaahahahahahahahah toliko si providan da je to jadno i da se citas kao otvorena knjiga, kao prvo preskaces da mi odgovoris na jedno pitanje STA JE OPASNIJE KRMA ILI HERBICIDI, sva ta krma koja je bacena je zavrsila u stomaku riba i nigdje drugdje, za sve ove godine koliko sam ribolovac nisam te vidio na jezeru ni u njegovoj okolini sto bi trebalo barem jednom mjesecno da uradis, ako ne sluzbeno onda rekreativno. Smetamo mi ribolovci iz prnjavora al nebi smetao koncesionar iz drugog grada posto bi neko dobio malo u dep. Jezero Bočac, Modrac, Trebinjsko, Zvorničko i da ti nenabrajam dalje gdje se sve krmi i gdje su sve dozvoljeni čamci od strane maloumnika
POSMATRAM VAS

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Sportski Ribolov

Post by svraka »

Не знам шта рећи. Заправо, све сам рекао. Јасно ми је да је риболовцима рећи да им на језеру Дренова није мјесто, као дирнути их у живу рану. Ајмо пребацити онда причу на хербициде и каменолом. Па зар има неко да мисли да су те теме изостављене у овом случају. Толико сам труда и времена на то потрошио, и ништа постигао нисам, да једноставно не желим више да о томе размишљам. Сви добри домаћини који живе око језера су обештећени, новцем или некретнинама у Прњавору, прије него си се ти вјероватно и родио. Обештећени, да напусте санитарне заштитне зоне водозахвата. Обештећење су узели, а зашто су још горе? Треба ли ја да одговорим на та питања? Зашто каменолом није измјештен? Ја треба да дам одговор? Зашто је језеро проглашено за риболовни ревир, иако је то вододзахват? Ја треба да дам одговор на то питање?

Драги пријатељу, писао сам службене дописе, разговарао, апеловао годинама, ишао у Министарство водопривреде. И био означен као црна овца. Или боље речено, као будала, како ме Врста окарактерисао на једној другој теми на овом форуму.

Ево да ти одговорим на питање, шта је опасније, крма или хербициди? Шта је по теби горе, боловати од рака или сифилиса? Ја не лијечим очито ни једну од болести. А нисам успио спасити ни језеро Дренову од болести које ју нападају: небрига локалне заједнице, каменолома, рибара, добрих домаћина који се боре заа живот и пршћу њиве хербицидима, викендаша са роштиљима... Трудио се јесам. Бог ми је сведок. А имам и овоземаљске свједоке.

Ако хоћеш већ да знаш, са предсједником вашег удружења, Марином 1:1 сам у више наврата причао на ову тему. Остварили смо добру сарадњу по питању чишћења разног отпада са обала језера. Риболовци су се заиста показали својим акцијама. Као захвалу за ту сарадњу, годинама сам добијао позивнице за отварање риболовне сезоне на језеру Дренова. Како да се појавим на таквом скупу, када га ја први оспоравам? За вас је језеро Дренова риболовни ревир, оаза мира и уживања у природи, али за мене је то водозахват, на којем риболовцима нема мјеста. Питај Марина ако ми не вјерујеш.

Ако сам провидан, драго ми је. Јер онда је очигледно шта у ствари заговарам. Ја заговарам да се сви загађиваћи удаље од водозахвата. СВИ! КАМЕНОЛОМ! РИБАРИ! ВИКЕНДАШИ СА РОШТИЉИМА! ДОБРИ ДОМАЋИНИ ШТО ОБРАЂУЈУ ЗЕМЉУ УЗ ОБАЛЕ ЈЕЗЕРА! СЛУЧАЈНИ ПРОЛАЗНИЦИ! ПАРОВИ ЖЕЉНИ ЉУБАВИ! СВИ ПРИЈАТЕЉУ, СВИ!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Sportski Ribolov

Post by vrsta8472 »

Добри си ово написао :smt006
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Sportski Ribolov

Post by BETMEN »

Da se udalje pa da neko dobije jezero pod koncesiju i stavi sebi u dzep pare a ribari iz prnjavora nek tarlahaju
POSMATRAM VAS

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Sportski Ribolov

Post by svraka »

Јебига другар, не контам! НА ШТА да неко добије концесију? На водозахват? Не може се другар на то добити концесија, како си ти себи замислио. Језеро је јавно добро, има само једну намјену-водозахват, и нема никаквих концесија. Има само ту функцију! ВОДОЗАХВАТ!

Хајде, нађи ми још један примјер, било гдје у свијету, гдје се вода из рибоузгајалишта користи као водозахват. Бањалука је забранила узгој рибе (пастрмке) узводно од своје фабрике воде на ријеци Врбас! Забрањено је да се изграде базени за узгој пастрмки (не шарана или сомова) узводно од водозахвата. Провјери! А зашто је забрањено? Вода улази из Врбаса у базене, и одмах се враћа у Врбас. Што би ту сметало? Распитај се другар. Па се онда пребаци на нашу свакодневицу, гдје се сомови капиталци од 100 кг извлаче из језера. А вода у којој живе није она у којој живе пастрмке. Мало је мутнија.

Само да ти кажем, овакве, и још непријатније расправе, водио сам и са "добрим домаћинима" који се боре за живот, и пршћу њиве уз обалу језера да би прехранили гладну дјецу. Све разумијем, са свима суосјећам, само, ако ћемо по закону, сви морате отићи са обала Дренове.

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Sportski Ribolov

Post by BETMEN »

Nekontas ti ono sto treba, nego sta hoces,na zboru građana je fino Marić rekao da je jezero napravljeno odnosno brana kao zastita od poplava a ne za snabdjevanje grada vodom. Ti umjesto da podrzis akcije ciscenja obale jezera gledas kako da sputavas ljude. A sto se koncesije tice bio sam prisutan na samom jezeru kad je jedan zainteresovani obilazio jezero i ispitivao sve vezano za sam vodozahvat. Ako voda dode sa Povelica u grad jezero vise nece biti vodozahvat niti ce se voda koristiti vise i eto tako ce otici pod koncesiju.




BOLJE POMOZI NEGO STO ODMAZES
POSMATRAM VAS

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Sportski Ribolov

Post by aquarius »

Нисам ја никакав стручњак него само забринути грађанин и заљубљеник у Љубић и све око Љубића.
Примарна функција језера Дренова је била одбрана од поплава за насеља у сливу ријеке Вијаке.
У исту сврху је кориштена и мала(бетонска) преливна брана у Лужанима као дио истог система.

Због константних проблема Прњавора са водоснабдјевањем општинске власти су покренуле иницијативу
за прављење градског водовода са фабриком воде у Лужанима. Од тада језеро Дренова служи као
водозахват.

Слажем се са свраком да језеро треба изоловати од "људског фактора" све док је у функцији водоснабдијевања.
Али чињеница је да је језеро из године у годину све плиће и плиће и да је нереално очекивати да Дренова буде
трајно рјешење за водоснабдијевање града.

Немам ништа против спортских риболоваца, али језеро једноставно не може бити и туристича дестинација, риболовни ревир
и водозахватно подручје.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Sportski Ribolov

Post by BETMEN »

aquarius wrote:Нисам ја никакав стручњак него само забринути грађанин и заљубљеник у Љубић и све око Љубића.
Примарна функција језера Дренова је била одбрана од поплава за насеља у сливу ријеке Вијаке.
У исту сврху је кориштена и мала(бетонска) преливна брана у Лужанима као дио истог система.

Због константних проблема Прњавора са водоснабдјевањем општинске власти су покренуле иницијативу
за прављење градског водовода са фабриком воде у Лужанима. Од тада језеро Дренова служи као
водозахват.

Слажем се са свраком да језеро треба изоловати од "људског фактора" све док је у функцији водоснабдијевања.
Али чињеница је да је језеро из године у годину све плиће и плиће и да је нереално очекивати да Дренова буде
трајно рјешење за водоснабдијевање града.

Немам ништа против спортских риболоваца, али језеро једноставно не може бити и туристича дестинација, риболовни ревир
и водозахватно подручје.


Podpuno se slazem ali ako cemo realno Drenova neispunjava ni minimum uslova za snadbdjevanje grada vodom, da je normalno vrijeme grad bi odavno imao drugi izvor snadbdjevanja a jezero bi moglo da bude revir i turisticka atrakcija sto ce nadam se u skorije vrijeme i da bude.
POSMATRAM VAS

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Sportski Ribolov

Post by vrsta8472 »

Image

http://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Vlada ... vodama.pdf

Ово мора да су убацили због нашег језера
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Sportski Ribolov

Post by BETMEN »

E o tome ja govorim samo pametno i savjesno gazdovanje uz saradnju lokalne zajednice i nema nikakvih problema.
POSMATRAM VAS

User avatar
arrow
Posts: 76
Joined: 18.05.2013. 12:35

Re: Sportski Ribolov

Post by arrow »

SVRAKA,

Molim te objasni sta smatras pod svojom definicijom "KRMA"

HVALA !

User avatar
arrow
Posts: 76
Joined: 18.05.2013. 12:35

Re: Sportski Ribolov

Post by arrow »

Vrsta,zasto "Ово мора да су убацили због нашег језера" ko je ikada imao slicnu ideju koja je pod navodom u Clanu 13.
Zar nemozemo u buducnosti graditi ideju naprimer izgrađivanja snažnog vizuelnog identiteta Drenove i kao takva da bude turisticka?

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Sportski Ribolov

Post by BETMEN »

arrow wrote:Vrsta,zasto "Ово мора да су убацили због нашег језера" ko je ikada imao slicnu ideju koja je pod navodom u Clanu 13.
Zar nemozemo u buducnosti graditi ideju naprimer izgrađivanja snažnog vizuelnog identiteta Drenove i kao takva da bude turisticka?



Svaka cast, ali to o cemu normalni ljudi pricaju i pokusavaju da urade sacica iskompleksiranih glava neda i uvjek vuce unazad,
POSMATRAM VAS

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Sportski Ribolov

Post by vrsta8472 »

arrow прочитај ПРАВИЛНИК О НАЧИНУ ОДРЕЂИВАЊА И ОДРЖАВАЊА ЗОНА САНИТАРНЕ ЗАШТИТЕ ИЗВОРИШТА ВОДОСНАБДЕВАЊА
2.1. Зона 1 акумулације површинске воде
Члан 21
Зона 1 акумулације површинске воде обухвата језеро из кога се захвата вода за јавно
водоснабдевање, укључујући врх преградног објекта ако је акумулација вештачка и
приобално подручје акумулације чија ширина износи 10 м у хоризонталној пројекцији од нивоа
воде при највишем нивоу воде у језеру.
Зона 1 акумулације површинске воде обухвата и надземну притоку дуж целог тока и
подручје са обе стране притоке чија ширина износи најмање 10 м у хоризонталној пројекцији
мерено од нивоа воде при водостају притоке који се јавља једном у 10 година.

2.2. Зона 2 акумулације површинске воде
Члан 22
Зона 2 акумулације површинске воде обухвата подручје око језера чија ширина износи 500
м мерено у хоризонталној пројекцији од спољне границе зоне 1.

2.3. Зона 3 акумулације површинске воде

Члан 23

Зона 3 акумулације површинске воде обухвата подручје изван границе зоне 2 до границе
која заокружује површину слива.

И сада нека ми неко од вас риболоваца објасни, како је у овом случају може да се спроведе тај члан закона гдје пише, спортско-рекреациони терени!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Sportski Ribolov

Post by BETMEN »

vrsta8472 wrote:arrow прочитај ПРАВИЛНИК О НАЧИНУ ОДРЕЂИВАЊА И ОДРЖАВАЊА ЗОНА САНИТАРНЕ ЗАШТИТЕ ИЗВОРИШТА ВОДОСНАБДЕВАЊА
2.1. Зона 1 акумулације површинске воде
Члан 21
Зона 1 акумулације површинске воде обухвата језеро из кога се захвата вода за јавно
водоснабдевање, укључујући врх преградног објекта ако је акумулација вештачка и
приобално подручје акумулације чија ширина износи 10 м у хоризонталној пројекцији од нивоа
воде при највишем нивоу воде у језеру.
Зона 1 акумулације површинске воде обухвата и надземну притоку дуж целог тока и
подручје са обе стране притоке чија ширина износи најмање 10 м у хоризонталној пројекцији
мерено од нивоа воде при водостају притоке који се јавља једном у 10 година.

2.2. Зона 2 акумулације површинске воде
Члан 22
Зона 2 акумулације површинске воде обухвата подручје око језера чија ширина износи 500
м мерено у хоризонталној пројекцији од спољне границе зоне 1.

2.3. Зона 3 акумулације површинске воде

Члан 23

Зона 3 акумулације површинске воде обухвата подручје изван границе зоне 2 до границе
која заокружује површину слива.

И сада нека ми неко од вас риболоваца објасни, како је у овом случају може да се спроведе тај члан закона гдје пише, спортско-рекреациони терени!

Kolko sam ja upucen nikakvi sporcko rekreacioni tereni se ne spominju nego uredenje obale savjesno gazdovanje revirom, a sve dozvole izdaje ministarstvo prema tome ministarstvo je nadlezno.
POSMATRAM VAS

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Sportski Ribolov

Post by vrsta8472 »

Зар није ово тема "Спортски риболов"? А терен за спортски риболов је обала језера и језеро :smt001
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Sportski Ribolov

Post by vrsta8472 »

Данас сам мало отишао до језера, и примјетих неке интересантне ствари!

Image

Смеће, неких 10м од мјеста водозахвата!

Image

Image

Глог који расте из бране, показује у каквом је стању брана. Ако се брана погледа из угла оних степеница може се видјети колико је сама брана "неравна" и колико су сами зидови бране ослабили.

Image

Видим и камере су поставили. Само не знам чему служе ако вандали . . .

Image

Руше?!?!

И за крај табла. Када је та иста брана направљена и колико је одржавана од тада до данас?

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Sportski Ribolov

Post by svraka »

Врста, водно добро и водозахват су два различита појма.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Sportski Ribolov

Post by svraka »

arrow wrote:SVRAKA,

Molim te objasni sta smatras pod svojom definicijom "KRMA"

HVALA !
Нисам рибар, немам тачну дефиницију "крме". Сватам то као бацање у воду неких материја које ће навести рибу да боље "гризу". У сваком случају ради се о бацању неке супстанце у воду, која иначе природним путем ту не би никада дошла. Како се ради о бацању (небитно чега) у ВОДОЗАХВАТ, очито је ријеч о кривичном дјелу. У прву зону санитарне заштите вододзахвата, зна се ко смије ући. Писао сам већ. Која је то зона, писао је Врста. Свака даљња расправа са мном по овом питању је апсолутно излишна. Расправљајте се са законом о томе, не самном.

Али ево и нешто о чему можемо расправљати. Чуо сам, а и гледао на ТВ, како спортски риболовци пусте рибу назад у воду, након што је ухвате. Чак је и пољубе прије пуштања у воду. И онда се, хтио не хтио, сјетим приче како је човјек највећа животиња од свих животиња. Једино човјек хвата и убија плијен из задовољства, а сви други предатори из потребе за храном, да би преживјели. Питам се, шта се дешава са рибом коју хумани риболовци врате назад у воду, након качења на удицу? Како, рецимо смуђ, реагује на качење на удицу? Како може наношење бола другом живом бићу, па чак и одузимање живота, бити објашњено неким, назови спортом? Иста питања сам постављао и ловцима. Познаник ми каже да је био у лову и убио зеца. Са првим хицем! Лице му је озарено поносом. Питам га: зашто? Гледа ме у невјерици. Није му јасно како и ја нисам одушевљен његовим подвигом. Први хитац хало! Поновим: зашто? Сад он мене пита забезекнут: шта зашто? Зашто си убио зеца? Зар га ниси могао као и рибари, мало само убити, пољубиш га, и пустиш нека отрчи у шуму? Што сте ви ловци гори од риболоваца? Устаде човјек, оде до шанка, плати пиће, и своје и моје, и више од тада нисмо ни здраво за здраво.

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Sportski Ribolov

Post by BETMEN »

vrsta8472 wrote:Данас сам мало отишао до језера, и примјетих неке интересантне ствари!

Image

Смеће, неких 10м од мјеста водозахвата!

Image

Image

Глог који расте из бране, показује у каквом је стању брана. Ако се брана погледа из угла оних степеница може се видјети колико је сама брана "неравна" и колико су сами зидови бране ослабили.

Image

Видим и камере су поставили. Само не знам чему служе ако вандали . . .


Image

Руше?!?!

И за крај табла. Када је та иста брана направљена и колико је одржавана од тада до данас?

Image

Taj dan je bila akcija ciscenja obale na jezeru i skupljenio je oko 40 vreca raznog smeca ovaj dio nismo mogli ocistiti jer je zabranjeno biti na brani a kamoli sici niz stepenice do vode da se pokupi smece.
POSMATRAM VAS

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Sportski Ribolov

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Sportski Ribolov

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply