Primera

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Primera

Post by regeman »

Posto imamo premijer ligu nije fer da i ne pisemo nesto o npr primeri ili seriji A, koja je vise gerontologija, ali ajde. :lol:

Real je kupio skoro sta je htjeo, osim K.ronalda. Navukli su Holandjana i zelim im da prodju kao i L. van Gal na klupi Barse kad je dovukao Bogarda, Hespa, Rajcigera i Stama :lol:

Barsa ko Barsa, ocigledno se zubi 2 nije igralo, pa je taj potez dobar. Imaju dobar tim, samo je pitanje kvaliteta Pepe Gvardiole.

Atletiko Madrid se esktra pojacao. Uz Kuna Agueea i Maksija doveli su Hejtingu i Ujfalusija te Sinamu Pongola. Oprali su Salke samo tako. Tata Hezus je dosta para ostavio po Kajmanskim ostrvima izgleda.

Sevilju su napustili Poulsen i S. Keita. Ostatak ekipe je tu vini mi se
Valnesija je rastjerala dobar dio proslogodisnjih akvizicija. Ili klupa ili sut karta. Nadam se da ce igrati ofanzivo. Po imenima su u vrhu uvijek ali uvijek naleti sezona kao prosla :lol:

Bilbao je rasprodao kostur tima, i bio bi red da ih vise smjeste tamo gdje trebaju biti, u Segundu, ali politika, ebiga :lol:

Almerija, Espanjol i Betis su mi totalne nepoznanice.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Post by neko iz mase »

Rege svaka čast na temi!!Ja sam davno mislio otvoriti istu ali nisam imao muda,mislio sam da nema ko da piše!

Sad će čika Rema da se aktivira.Mani se onog foruma,dolazi ovamo :lol:

Real doveo van der Vaarta,štopera iz Racinga(kojeg su ostavili na pozajmici Racingu),vratio De la Reda ali je otišao Robihno tako da tim nije pretrpio veće promjene za razliku od Barce koja je prodala i dovela veći broj igrača(od Reala) ,+ još novi trener kojeg mnogi osporavaju.
Atletiko M dove konačno golmana koji iole valja,Kupe iz Lyona koji jest na zalasku karijere ali još uvijek vrijedi.

Viljareal nije rasprodao tim,doveo Ljorentea(Valjadolid),Ibagazu(Majorka) i Edmilson(Barcelona)

Sevilja ostala i bez Bulahruza(Štutgart),doveli Romarika,Dušera,Skilaćija

Betis,znam da je doveo Mehmeta Aurelija,Serhija Garsiju iz Saragose

Espanjol čini mi se ostao bez dva igrača Riera(Liverpool) i Zabaleta(ManCity),došao Finen

Dakle prednost dajem Realu zbog gore navedenih razloga a prvenstvo će itekako biti zanimljivo.Mada je teško vjerovati da će Real osvojiti treću uzastopnu titulu

Dakle samo Real!!! :wink:
Last edited by neko iz mase on 03.09.2008. 14:51, edited 3 times in total.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Inace Barsa i Real su ocajno otvorili sezonu. Real na Rijazoru nije dobio od 91e. Sta je sa Dani Alvesom?
Nadam se da ce neka ekipa imati vise muda nego sevilja prije par sezona pa da uzme titulu. Ne znam kakav je Viljareal.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Nektar
Posts: 532
Joined: 05.02.2007. 21:22

Post by Nektar »

Калдерон је понудио дебелу лову играчима ако освоје и Лигу шампиона и Примеру, чини ми се по милион еура сваком, а Шустеру два. Ако "распаре" титуле-нешто мање пара, али за Лигу шампиона чини ми се и више од пола те своте. У Примери ми се чини да Реал и нема озбиљнију конкуренцију ове сезоне, ако Барса не изненади. Надам се да ће направити нешто и у ЛШ и тако ублажити доминацију Енглеза. Ипак ми је шпански фудбал некако љепши, само кад играју...
Живјели!!!

User avatar
zeko_sisko
Posts: 383
Joined: 30.09.2007. 16:14

Post by zeko_sisko »

Real nema konkurenciju jer ostale ekipe nemaju veze. Atletico Madrid bi mogao da pomuti planove "velikanima".

A poredjenje spanske i engleske lige ...

Sve cetri engleske vodece ekipe - Man Utd, Chelsea, Arsenal i Liverpool - lagano bi se prosetale Primerom.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

LAGANO! Nema smisla to ni porediti. Dovoljno je pogledati Ligu sampinjona, i tu se sve vidi. Spancima treba smanjiti na 3 predstavnika a Englezima povecati na 5. :lol:

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

A poredjenje spanske i engleske lige
Nema smisla to ni porediti
Bez spama, molim. :D . Real se namucio protiv Numansije, Barsa i dalje steka, sumnjam da ce izvuci sta Gvardiola iz ovog tima.
Gledao sam Sporting Hihon u gostima protiv Sevilje, ekstra mec. 21min bilo je 2-1 za goste uz jos tri ekstra sanse. Hihon ima mlad, odlican tim, namucice dosta oni velikane.

Atletiko kiksnuo, Valensija jedva do boda.

Ostalo manje vise miroljubivo.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Seviljski derbi miroljubivo. Barsa ocistila Hihon. Ta ekipa mi je bas simpaticna, iskustva im fali i 1 strana zvezdica. Barsa dobar dio sa igracem vise. Atletiko u dobroj formi. Viljareal isto.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Dobar dio, bilo vec 1-3, 60. minut.

User avatar
Nektar
Posts: 532
Joined: 05.02.2007. 21:22

Post by Nektar »

Барса играла своју игру, и прије црвеног картона све је било ријешено, апсолутно су све контролисали. Спортингу, додуше, и није нешто кренула сезона, ако Барса буде овако играла и сљедеће коло биће то дефинитиван повратак.
Живјели!!!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Gledao sam prvo pol. Barsa Betis, Barsa je to mogla dobiti 4, 5 nula. Medjutim, tek poslije vidjeh da ih jedva dobise. Ne znam otkud takav pad. Eto dao odlican gol, Mesi i Cavi u formi. Dani Alves i Keita nista spec.
Real natrpao Sporting, 20 golova u nekoliko meceva su primili Hihonci :), protiv Sevilje su mi djelovali bas kao simpaticna ekipa, jbg.
Sevilja rutinski, Atletiko Madrid u formi, igrao sam ga na kladzi ali me oborio Man. Siti i A.Vila :lol:
Veceras cu igrati Valensiju u gostima, Majorka mi nepoznanica.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
zllaja
Posts: 201
Joined: 08.12.2007. 17:14
Location: BOGU IZA NOGU
Contact:

Post by zllaja »

Jel gleda iko Barcelona - Atletico Madrid?
Rezultat nakon 1.poluvremena 5:1 :lol:
dok je graha bice i osvjezivaca zraka

http://www.facebook.com/profile.php?id= ... ef=profile

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

Brzinsko trpanje...presjekli su ih onim penalom i onim slobodnjakom. U prvih 28 minuta 5:1
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
DJ_$rbo
Posts: 515
Joined: 11.11.2007. 22:28
Location: tamo negdje ispod neba a iznad zemlje ...
Contact:

Post by DJ_$rbo »

Onaj Messi je kralj , šteta što nije dao onaj gol kada je skoro od centra sam krenuo
Ponekad shutnja moze reci hiljadu rijechi...

User avatar
zllaja
Posts: 201
Joined: 08.12.2007. 17:14
Location: BOGU IZA NOGU
Contact:

Post by zllaja »

DJ_$rbo wrote:Onaj Messi je kralj , šteta što nije dao onaj gol kada je skoro od centra sam krenuo
E da je tad dao gol,stvarno,mislim da bi to dosad bio jedan od NAJ,NAJ golova,al bez brige kako igra dace on sigurno jos pokoji gol veceras :lol:
dok je graha bice i osvjezivaca zraka

http://www.facebook.com/profile.php?id= ... ef=profile

User avatar
D O V L A
Posts: 68
Joined: 04.04.2008. 12:36

Post by D O V L A »

6:1 8) fala :lol:

User avatar
zllaja
Posts: 201
Joined: 08.12.2007. 17:14
Location: BOGU IZA NOGU
Contact:

Post by zllaja »

D O V L A wrote:6:1 8) fala :lol:
Samo 6:1 :lol:
dok je graha bice i osvjezivaca zraka

http://www.facebook.com/profile.php?id= ... ef=profile

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Bas su ih isjekli sa ona dva gola u prva 4 minuta. Igra Barsa dobro, samo da Gvardiola ne zasere nesto. On mi je sumnjiv. Valensija vodi.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Dodje lik i uplati sto evra 7 plus Barsu..malo je falilo kako je krenulo. valensija i dalje prva cini mi se, a i uvijek igraju najljepse, osim prosle sezone :lol:

Edit: Vidim Hihon se dize iz mrtvih, simpaticna ekipa. Obratiti paznju na Karmela, ekstra brz igrac, ovima iz Sevilje je bebe pravio u prvom kolu.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
zllaja
Posts: 201
Joined: 08.12.2007. 17:14
Location: BOGU IZA NOGU
Contact:

Post by zllaja »

E ljudi,jel ovo Malaga i Barcelona igraju na stadionu Ljubica? :lol: :lol: :lol:
dok je graha bice i osvjezivaca zraka

http://www.facebook.com/profile.php?id= ... ef=profile

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Post by Sewerin »

zllaja wrote:E ljudi,jel ovo Malaga i Barcelona igraju na stadionu Ljubica? :lol: :lol: :lol:
Ja nisam mogao vjerovati svojim ocima da onakav teren moze biti u LFP...trenutno sad Ljubicev novi teren je bolji od Malaginog. :roll:
Image

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Post by Sewerin »

Barcina najbolja jedanaestorka

Najbolju ekipu birali su čitatelji španjolskog portala Sport, a sudjelovalo je njih 60 000.
U idealnu momčad navijači su izabrali i nekoliko današnjih nogometaša Barcelone, dva Argentinca, aktualnog trenera...

Ali idemo ispočetka. Na gol je postavljen Andoni Zubizarreta, legendarni golman Barcelone i španjolske reprezentacije. Dva zadnja u formaciji 4-5-1, su današnji kapetan Carles Puyol i Migueli, branič iz Maradoninog doba, igrao sredinom osamdesetih za Barcelonu.

Bekove bi igrali Dani Alves (tek pristigao ove sezone u Barcelonu, a već osvojio navijače) i Sergi Barjuan koji je proveo devet godina u crveno-plavom dresu.

Vezni red je jako opasan. Pep Guardiola, današnji trener, postavljen je na zadnjeg veznog, dok bi mu sa lijeve strane bio nitko drugi do Maradone, a sa desne Johan Cruyff.

Kakva ekipa! U vrhu napada samo Romario, ali iza njega Ronaldinho i Messi. Strahota! Samo zamislit sve te igrače skupa u jednom timu... Pogotovo Messija i Maradonu.

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Post by neko iz mase »

PRIMERA: Gol Žigića vredan tri boda
Nedelja, 18. januar 2009. 19:47

Gde bi Nikoli Žigiću bio kraj, u fudbalskom smislu, da nije ni odlazio iz Santandera?

Ovo pitanje mora se postaviti posle drugog uzastopnog gostovanja, na kojem je ekipa Rasinga trijumfovala zahvaljujući pogotku reprezentativca Srbije.

Efikasni dvometraš pre dve nedelje je rastužio Valjadolid, a ovog puta publiku u predgrađu Madrida: Hetafe - Rasing 0:1, strelac Žigić u 24. minutu na asistenciju Serana.

Tim koji je otišao na prazničnu pauzu kao jedan od kandidata za ispadanje, dvadesetak dana posle povratka Žigića iz Valensije nalazi se u sredini tabele!

Real Madrid potisnuo je Sevilju sa druge pozicije, pošto je na Santjago Bernabeu napravio preokret u susretu sa Osasunom. Gosti su dobili prvo poluvreme golom Iranca Nekunama, ali su "kraljevi" vrlo brzo preokrenuli rezultat preko Serhija Ramosa i Gonzala Iguaina.

Konačnih 3:1 za Real postavio je Roben u poslednjem minutu, s tim da su gosti tada već igrali bez prestrogo isključenog Huanfrana.

Viljareal se pobedom nad Majorkom održao u trci za mestima koja vode u Ligu šampiona, a u tu grupu se posle serije dobrih rezultata umešala i Malaga. Plavo-beli u nedelju nisu imali milosti prema Espanjolu (4:0), koji se sa Majorkom i Osasunom izdvojio u zoni ispadanja.

REZULTATI 19. KOLA:

Hetafe - Rasing 0:1 (0:1)
/Žigić 24/

Malaga - Espanjol 4:0 (1:0)
/Adrijan 35, Apono 57, Baha 85p, Luke 90/

Real - Osasuna 3:1 (0:1)
/Ramos 50, Iguain 63, Roben 90 - Nekunam 20/

Rekreativo - Sporting 2:0 (1:0)
/Horhe 6ag, Kolunga 55/

Valjadolid - Betis 1:3 (1:1)
/Prijeto 23 - Ćisko 16, Garsija 63, 90/

Viljareal - Majorka 2:0 (2:0)
/Kapdevila 29, Rosi 33p/

Atletik Bilbao - Valensija (od 19.00)
Almerija - Atletiko Madrid (od 21.00)

IGRANO U SUBOTU:

Barselona - Deportivo 5:0 (3:0)
Sevilja - Numansija 1:0 (0:0)

TABELA: Barselona 50, Real 38, Sevilja 38, Valensija (-1) 34, Viljareal 33, Malaga 31, Atletiko M. (-1) 30, Deportivo 30, Rasing 25, Sporting 24, Valjadolid 23, Atletik B. (-1) 23, Betis 21, Hetafe 21, Almerija (-1) 20, Rekreativo 20, Numansija 20, Espanjol 15, Majorka 14, Osasuna 13 bodova.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ziga ponovo poceo da trpa, dobro je zbog reprezentacije. Barsa obara sve rekorde, meni su bas bili sumnjicavi na pocetku sezone.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Post by Sewerin »

Image

Post Reply