OVO JE JOS UVIJEK ZEMLJA KOSARKE:)))

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

OVO JE JOS UVIJEK ZEMLJA KOSARKE:)))

Post by Barba »

Poraz košarkaša Srbije od Irana

Košarkaši Srbije poraženi su od Irana sa 72:70 u svom prvom meču na turniru 'Dajmond bol' koji se igra u kineskom Nandžingu.


Srbija je pri rezultatu 72:70 imala poslednji napad, ali je prvo Stefan Marković promašio šut za tri poena, a odmah zatim Kosta Perović nije uspeo da iz 'odbojke' izjednači rezultat. U našoj reprezentaciji najefikasniji je bio Zoran Erceg sa 14 poena, dok je Hamed Ehadadi apsolutno dominirao ovom utakmicom sa 20 poena, 20 skokova i šest blokada. Srbija u četvrtak igra sa Argentinom od 13h.

U prilično izjednačenoj utakmici, reprezentacija Srbije nije uspela da iskoristi čak dvostruko veći broj grešaka koje je protivnik napravio (24 greške Irana u odnosu na 12 grešaka Srbije).

Zoran Erceg je bio najefikasniji za Srbiju postigavši 14 poena uz sedam skokova, a pratili su ga Kosta Perović sa 10 poena i 5 skokova i Uroš Tripković i Miloš Vujanić sa po 9 poena.

Najbolji igrač utakmice bio je 218cm visoki centar Irana Hamed Ehadadi koji je postigao 20 poena. 23-godišnji Ehadadi je poenima dodao čak 20 skokova i šest blokada. Pored Ehadadija, u selekciji koju vodi Rajko Toroman, efikasni su bili i Džavad Davari sa 20 i Hamed Afag sa 14 poena.

U ekipu će za meč sa Argentinom da se vrati i Nenad Krstić koji je ostao u Moskvi gde je potpisao dvogodišnji ugovor sa Trijumfom.

Srbija na 'Dajmond bolu' brani trofej osvojen pre četiri godine.

Srbija – Iran 70:72 (19:18, 16:17, 17:19, 18:18 )

Srbija: 36 skokova, 5 asistencija, 12 grešaka, 8 ukradenih lopti, 5 blokada;
Iran: 40 skokova, 4 asistencije, 24 greške, 8 ukradenih lopti, 6 blokada.

Srbija: Teodosić 2, Tepić 4, Cvetković 7, Erceg 14p, 7s, Kecman 2, Marković, Tripković 9, Vujanić 9, Veličković 6p, 8s, Perović 10p, 5s, Bogdanović 7p, 5s.
Iran: Amini 3, Davari 20, Zandi Mašhadi 8, Afag 14, Sohrabnadžad, Sahakian 7p, 12s, Nik Kahbahrami, Ehadadi 20p, 20s, 6bl, Davarpanahfard

Šta reći? Odakle početi? Gdje ba zapelo?

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

Shiki...'ajmo to dobro ispeglati od batina! :lol:
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
drlonc
Posts: 242
Joined: 09.02.2007. 09:44
Location: Prnjavor

Post by drlonc »

Strašno!!!
Nisam mogao da vjerujem dok je pričao onaj na Eurosportu.
Dno dna...
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

Živorad
Posts: 821
Joined: 05.06.2008. 18:48
Location: ILOVA FOREVER

Post by Živorad »

MORA DA SU IRANC ZAPRIJETL NUKLERNIM NAORUŽANJOM
SAD KAD ZNATE KOJI SAM ZNAJTE DAĆ VAS ZEZAT ZA SVE VAŠE BUDALŠTNE

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Stvarno da čovjek ne povjeruje šta bi od one s i l e u košarkaškom smislu !!!

Ajde da to gledamo malo drugačije ... možda mi nismo toliko pali u kvaliteti košarke , koliko su Iranci uznapredovali !!! Utjeha ....
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

MAXIMUS wrote:Stvarno da čovjek ne povjeruje šta bi od one s i l e u košarkaškom smislu !!!

Ajde da to gledamo malo drugačije ... možda mi nismo toliko pali u kvaliteti košarke , koliko su Iranci uznapredovali !!! Utjeha ....
jesu oni napredovali ali je ipak smesno da pobede srbiju.ali ima jos tu nesto,a to da iran igra na olimpijadi dok srbija igra kvalifikacije za prvenstvo evrope sto je razocarajuce.

User avatar
zeko_sisko
Posts: 383
Joined: 30.09.2007. 16:14

Post by zeko_sisko »

Samo jedno pitanje.

Da li je ko od vas gledao tu utakmicu ili reprezentaciju Irana u bilo kojoj drugoj prilici ???

Živorad
Posts: 821
Joined: 05.06.2008. 18:48
Location: ILOVA FOREVER

Post by Živorad »

DERNIŠE NAS I AREGNITCI ONO ĐINOBLI OVALJIVA
SAD KAD ZNATE KOJI SAM ZNAJTE DAĆ VAS ZEZAT ZA SVE VAŠE BUDALŠTNE

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

zeko_sisko wrote:Samo jedno pitanje.

Da li je ko od vas gledao tu utakmicu ili reprezentaciju Irana u bilo kojoj drugoj prilici ???
Moram priznati da nisam !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

Nadajmo se da će ovaj put biti samo smjena generacije...
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

zeko_sisko wrote:Samo jedno pitanje.

Da li je ko od vas gledao tu utakmicu ili reprezentaciju Irana u bilo kojoj drugoj prilici ???
Ja sam gledao i u opste nisam nista iznenadjen sto smo popusili od Iranaca!
Image

User avatar
zeko_sisko
Posts: 383
Joined: 30.09.2007. 16:14

Post by zeko_sisko »

Posto sam gledao sve utakmice nase reprezentacije sa turnira Dijamantska lopta, malo cu analizirati ono sto sam ja zapazio.

Prva utakmica protiv Irana. Na "prvu loptu" covjek bi rekao da oni nemaju veze sa kosarkom, al' to nije ni izbliza tacno. Argentina ih je dobila samo sa 10 poena razlike, gdje su Iranci vodili skoro citavo prvo poluvrijeme. Imaju nekog centra(mrsko mi trazit tacno kako mu se pise ime), protiv nas je imao 20-ak poena i 20+ skokova. Prosto je rasturio nase centre. Nasi su igrali promjenljivo, sut ih nije bas sluzio. Posljedice promjene vremenske zone, kao i neigranje dvojice najboljih igraca(Milicica i Krstica), stalno mjenjanje postave od strane Ivkovica i malo neiskustva bili su dovoljni za iznenadjenje.

Utakmica protiv Argentine. Prvo poluvrijeme fenomenalono(izuzimajuci zadnje dvije minute). Odlicna odbrana iz koje su proizilazile kontre i polukontre. Odusevio me Markovic odbranom na Ginobiliju. Nisam vidio ni u NBA da ga neko moze tako zaustaviti, bar na kratko. U drugom poluvremenu sut zakazao potpuno, promasili smo osam trica za redom. Ginobili se razigrao, malo sudije pogurale i 15 razlike za Argentince.

Jutros protiv Angole. Odlicna igra nasih u svim segmentima. Odbrana vrh. Iz nje se razvile kontre i polukontre za koje Angolci nisu imali rijesenje. Sut odlicno sluzio, pogotovo za tri poena. Vujanic sutirao trice 6/6. Sve za pet. Preko 30 za nase.




Generalno gledano, mislim da je Ivkovic uradio odlican posao. Jos puno treba radit, al' ima stofa. Ipak, za ove momke glavni cilj je OI u Londonu 2012.

Nije kosarka nasa u tolikoj krizi. Odlicne igre Partizana su se oslikale i na reprezentaciju. Jednog igraca moram izdvojit koji me neprestalno odusevljava, iako je Gorbar. Novica Velickovic.


Zao mi je sto sam vas smarao sa ovolikim postom.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Zao mi je sto sam vas smarao sa ovolikim postom.
Ni slučajno !!! Nadam se da si dobro procjenio trenutno stanje i igru , jer to daje malu nadu da se vraćamo među najbolje timove !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Post by Striker »

Da ali vi ne znate da Srbija nema nijednog centra na turniru neke virusne upale procitaj igrace koji su igrali i sve jasno ... Srbija se vraca ... pa uzeli smo turnir prije 14 dana gdje smo tukli Evropske Sampione u Finalu :D
Image

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

...
a danas gledam Diamond Ball
USA-AUSTRALIA
71-67
igraju žene,malo je reći na nivou muškaraca...
Amerikanke samouvjerene,ali Australke lepršave,maštovite...u koš se igralo...šta li će biti u Pekingu!?!
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
zeko_sisko
Posts: 383
Joined: 30.09.2007. 16:14

Post by zeko_sisko »

Sinoc nasa mlada reprezentacija(1988. god i mladji) osvojila zlato na sampionatu Evrope. Poslije proslogodisnjeg osvojenog Svjetskog prvenstva, ova generacija je zvarsila sa predseniorskom kosarkom. I, ima ju se cime pohvalit.

Iz ove generacije za nasu A selekciju vec nastupa Stefan Markovic, a poslije ovog prvenstva prikljucit ce se i Boban Marijanovic.

Potencijalni kandidati za neko novo okupljanje su, sigurno, i Milan Macvan(meni licno najbolji igrac), Raduljica, MVP ovog sampionata, Jeremic, Keselj, ...

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Млади су синоћ били на врху задатка. Свака им част !
Жао ће ми бити ако их по преласку у сениорску селекцију " убаце у машину " ови бизнисмени из Савеза.
Тако је то, у млађим селекцијама играју ко змајеви, а чим пређу у сениоре почиње игранка. :?
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Нажалост тако је..... :cry: Одмах пође игра око пара и оде кошарка дођавола.... :wink: :lol:
ImageImage

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

10. avgust 2008. | Izvor: B92

Košarkaši ponovo bolji od Turske

Košarkaši Srbije pobedili su Tursku i u drugom trening meču odigranom u dvorani Abdi Ipekči, ovoga puta sa 73:61.

Meč u istanbulskoj dvorani odigran je pred više od šest hiljada gledalaca. Utakmica je po svemu ličila na takmičarski meč. Turci su pred svojim navijačima, i uz naklonjenost sudija pokušali da se revanširaju za ubedljiv poraz u prvom meču. Ipak, naš tim je izdržao sve pritiske i na kraju pobedio.

Srbija je sjajno odigrala smu završnicu kada je, pre svega odličnom odbranom, slomila otpor domaćina. Turska je, za razliku od prve utakmice, bila ravnopravnija u skoku (35-33), ali je šut Srbije, naročito u drugom delu, ponovo bio odličan. Naš tim u prvih 20 minuta za tri šutirao pet od devet, a ukupno šest od 15.

Srpski tim se u ponedeljak vraća u Beograd, a od utorka u Kovilovu nastavlja pripreme. Za 15. avgust zakazana je prijateljska utakmica sa Bosnom i Hercegovinom, a to će ujedno biti i poslednja provera pred kvalifikacije za Evropsko prvenstvo. Prvi meč naš tim igra u Kaljariju protiv Italije 20. avgusta.

Turska – Srbija 61:73 (15:13, 15:22, 19:19, 12:19).

Turska: Akjol, Guler, Acur, Onan 9, Iljasova 7, Erden 15, Tunčeri 5, Gonlum 3, Arslan 6, Turkoglu 13, Šolak 2.
Srbija: Teodosić 12(1 skok, 6 asistencija), Tepić 7 (8 skokova, 4 asistencije), Cvetković (1 asistencija), Erceg (2 skoka, 1 asistencija), Kecman 2 (4 skoka, 3 asistencije), Marković 2 (1 asistencija), Tripković 7 (1 skok), Krstić 12 (8 skokova, 1 asistencija), Vujanić 3 (2 skoka), Veličković 7 (4 skoka, 2 asistencije), Perović 12 (5 skokova), Bogdanović 9 (1 asistencija).

"Ovo nam je bila osma utakmica u pripremnom periodu i namerno smo želeli da sve mečeve igramo u gostima. Namera je bila da se ovaj novi, mladi tim privikne da igra pod pritiskom. To je večeras upravio bio slučaj, jer su Turci želeli pobedu, zajedno sa svojih 6 hiljada navijača, a i suđenje im je bilo naklonjeno. Igrači su sve to izdržali, odigrali kvalitetnu odbranu i pružili izvarendnu igru. Sutra igrači imaju slobodan dan, a u utorak nastavljamo pripreme u Kovilovu", rekao je posle meča selektor Srbije Dušan Ivković.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Sto je najgore aqua takva je prica u svim sportovima, melju u omladincima, pa cak i mladi fudbaleri, a onda zapnu negdje u prelasku.
slazem se zakom siskom, tesko je nakon one genracije napraviti jednu pribliznog kvaliteta. Uvijek dodje do pada, ali rezultati mladih nam daju za pravo da cemo ponovo biti u vrhu.
Ako nista drugo, samo zdravlje Dudu da posluzi, covjek je toliko svega i svacega osvojio, zna kako se radi.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Post by neko iz mase »

Srbija dobila Mađarsku 34 razlike.Boban Marjanović oduševio

Grobar Basket
Posts: 383
Joined: 09.01.2008. 23:18

Post by Grobar Basket »

Upravo smo stigli iz Arene, gdje smo prisustvovali odlicnoj partiji Srbije, razbili su Madjare, pogotovo 1. i 4. cetvrtinu, mada ima jos puno prostora za napredak jer su to uglavnom mladi igraci, posebno odusevio mladi Marijanovic. Atmosfera je bila fantasticna, 22 HILJADE navijaca, nesto nevidjeno na ovim postorima.

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Poraz košarkaša Srbije u Finskoj
Image
Reprezentacija Srbije poražena je u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od Finske 80:77.

Naša selekcija imala je prednost do sredine druge četvrtine, a onda je Finska preuzela inicijativu i uspela da napravi veliko iznenađenje. Najefikasniji igrač na meču bio je Nenad Krstić sa 27 poena, ostali igrači nisu prešli cifru od deset poena. Kod Finske četiri igrača imalo je deset i više poena, a najefikasniji je bio Koponen sa 18 poena.

Selektor Ivković na teren je izveo startnu postavu Krstić, Tepić, Erceg, Vujanić, Tripković. Cvetković i Perović nisu bili u dvanaest igrača na tom meču.

Finci su odmah na početku meča pokazali da će im šut za tri poena biti glavno oružje. Poveli su sa 6:2, a onda su naši napravili seriju od 9:0 i preokrenuli na 11:6. Imali smo i najveću prednost od devet poena 22:13, kada je Zoran Erceg zakucao u poslednjoj sekundi prve četvrtine.

Finci su mnogo angažovanije krenuli, šutirali dosta za tri poena i na kraju velikom serijom 12:2 i došli u vođstvo 25:24 u drugoj četvrtini. Seriju koševa Finske prekinuo je Krstić.

Ulaskom Kecmana u igru naša selekcija se prenula i "odlepila" se na 39:32, ali je ipak na poluvremenu prednost imala Finska, koju im je doneo Motola trojkom na isteku vremena za 40:39.

Finci su nastavili sa šutem iza linije za tri poena, i gotovo celim delom treće četvrtine viđena je rezultatska klackalica, da bi na kraju tog dela Finska imala prednost od dva poena 61:59.

Našu selekciju "u životu" je održavao Nenad Krstić, jer bekove šut nije služio, dok su Finci i dalje "rešetali" naš koš sa distance.

U poslednji minut igre ušlo se sa 77:75 za Fince. Trideset sekundi pred kraj meča Veličković je imao otvoren šut za tri poena , ali je promašio. U kontra napadu Finci su izborili četri bacanja, iskoristili jedno i povećali na 78:75. Petnaest sekundi pre kraja meča probao je Vujanić za tri i promašio. Finci ponovo sa bacanja dolaze do pet poena prednosti. Pet sekundi do kraja rezultat je bio 80:77. Finci su izigrali našu odbranu, ali je njihov igrač promašio zakucavanje, Veličković je sa koša na koš bacio loptu i za malo promašio i ostalo je 80:77.

Igrači Finske pogodili su čak 14 puta za tri poena, dok je našimm igračima to za rukom pošlo samo sedam puta.

Sledeći meč naša selekcija igra u Beogradu sa Bugarskom, koja je u trećem kolu bila bolja od Italije 81:80.

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Победише наши Бугарску десет разлике...
ImageImage

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

KIVI76 wrote:Победише наши Бугарску десет разлике...
a mogli su i duplo vise

Post Reply