Reprezentacija Srbije (Fudbal)

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Ali je mlad, perspektivan? Pa zar na Pantelicu i Zigicu da grade neku novu generaciju? Nema sanse, nema ni blage sanse da ce se tako kvalifikovati na SP.

Ninkov? CUKARICKI? Oni nekog zezaju...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ali je mlad, perspektivan? P
Da, u pravu si. Slazem se sa tim da kad je vec svako ziv dobio sansu da dobije i on. Posebno u odnosu na ove sto is pobrojao.
Ninkov? CUKARICKI? Oni nekog zezaju...
Hbg, jeste to tako, ali i Jugovic je u Radu poceo. Alternative na toj strani su Duljaj i Rukavina. tako da je svako rjesenje lose, a izmedju njih trojice su nijanse.
nema ni blage sanse da ce se tako kvalifikovati na SP.
I ja sumnjam, od svih organa u FSS mi samo selektora imamo. Ostali u bjekstvu, ostavci, prdekani..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

Rege...cini mi se da Dragutinovic nije igrao prije 2 god protiv Argentine (povrijedio se na zagrijavanju) osim ako od one muke nisam nesto pobrkao.......

Tosic...ispao iz svih kombinacija u Bremenu u zadnjih par mjeseci i mislim da ce ga Bremen pustiti,sao ako ga neko bude htio.

Srbin o kome se dosta prica ovih dana u Njemackoj (osim Pantelica i njegovih za Svabe nezamislivih zahtjeva :lol: ) je Basa koji je na meti "Milionera" iz Dortmunda kao zamjena za Kovaca.

Reprezentacija Srbije ima potencijal jer ipak su tu Vidic,Ivanovic,Kacar,Kuzmanovic....momci koje,kao sto Nicky rece,neko prati i ulaze u njih ali je kod nas pitanje imamo li mi struku i ljude koji ce to sve organizovati i ispratiti za dobrobit fudbala u Srbiji ili ce biti kao i do sada.
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Rege...cini mi se da Dragutinovic nije igrao prije 2 god protiv Argentine (povrijedio se na zagrijavanju) osim ako od one muke nisam nesto pobrkao.......
Vrlo moguce da sam pogrijesio. Kako god na toj strani su nam Tevez i Mesi pravili dar mar, a i Roben kad smo igrali protiv Holandjana. Bekovi su nam prespori i losi u defanzivi. Dragutinovic i Rukavina posebno, a ni Markovic ni Lukovic nisu nista spec. Dugo godina nam je to mucna tacka. Evo sad gledah protiv Ukrajine Ivanovic i Vidic cas trce desno da zatvore bok , cas lijevo. Jer ove boli dupe za defanzivu, ispadnu na centru i ne vracaju se. Ja sam upratio par igara Kacara, i sa deckom treba probati u sredini. Ako vec nemamo vezistu treba ga stvoriti, a ne iznova sa Kovacevicem i slicnima pokusavati. Ok , dobar je on da ''kvari'' igru, ali su takvi kod nas organizatori.

Ne znam sta je sa Miralemom, mozda ce se prikljuciti u Njemackoj.

@cipiripi je l se daleko od tebe igraju mecevi sa Rujama i Nijemcima?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

@regeman
Sa Nijemcima je utakmica u Schalke Areni i nije daleko ali ne hvala...imam traumu od tog predivnog stadiona :lol: a sa Rusima je na stadionu jednog treceligasa koji je skoro pa u Austriji a to mi je bas daleko.
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Post by neko iz mase »

Cipiripi wrote:Srbin o kome se dosta prica ovih dana u Njemackoj (osim Pantelica i njegovih za Svabe nezamislivih zahtjeva :lol: ) je Basa koji je na meti "Milionera" iz Dortmunda kao zamjena za Kovaca.
E sad da li je Srbin ili Crnogorac :lol: ?Momak neće da igra ni za jedne ni za druge.Kaže da mu je srce podjeljeno na dvije strane.Sad koliko je to tačno.Mada ako se Bayern i Lyon(kako se piše) uključe u kupovinu bojim se da Borussia nema šanse.Ali extra igrač.Kakvu je OFK Beograd imao odbranu Ivanović,Baša,Jokić i čini mi se Tošić na lijevom beku

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Ma kakav Jokic. Koji Jokic na ovom svijetu jos zna da igra fudbal!?

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Post by neko iz mase »

Nicky brate pa Đorđe Jokić nekadašnji mladi reprezentativac SCG 8) :lol:

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

On veze nema, kao ni bilo koji Jokic. :lol:

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Post by neko iz mase »

Opet ti to najbolje znaš :lol:

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Da se mi vratimo na reprezentaciju Srbije?

Nicky, daj mi tvoj idealan sastav Srbije u ovom trenutku? Bas me interesuje?

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Veoma dobro razumijem (jbg, uspjeva mi) sta hocete da kazete.. samo,
evo vidim spominjete neke od po 20-tak god. .... s druge strane odbacujete ove starije sto su do juce igrali odlicno, pa pali u formi.. al na njima je iskustvo.. Voleo bih odg:
-Treba li Srbija 300 godina da "podmladjuje" repku... Mislim, ono- cim neki `klinjo` odigra dobru sezonu - e ajmo njega.. On jeste mlad i zeljan, al nema iskustvo i za ocekivati je da ce ga utakmice takvog karaktera slomiti..
Bas takav slucaj je sa svim mladim iz Meridijan lige.. Odigraju odlicno sezonu-dvije i odmah u evropu.. i tu se pogube, za god. dana vise niko ne zna za njih..
A pogledajte igrace bivse Yuge koji su, cini mi se, do 28 god imali zabranu na export.. Postali su Imena posle u evropi, jer su bili dovoljno zreli da podnesu teret!
Ok, jest da zure da zarade, al ako je igrac - on ce do 35-te opet dovoljno postici i zaraditi, ako ne i puno vise negoli ovi sadasnji..
Valjala bi opet takva zabrana :wink: Em bi se digao kvalitet lige - jer bi odlicni igraci ostajali, pa ne bi svaka sunaj mogla igrati u Zvijezdi, Partizanu; em bi bio plus za repku...

(samo moje skromno misljenje)

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

To je bilo nekad. Sad je 'on je jos mlad' (sa 22 god.) ostalo samo na nasim prostorima. Ako nisi igrac sa manje, neces nikad ni biti. Takva su vremena dosla.

Sheki, nabroj mi igrace koje imam na raspolaganju, pa cu ti dati svoje misljenje. Ne znam tacno koga imam, pa eto da nekog ne zaboravim koga bi zelio u ekipi. Malo slabije sam pratio fudbal ove godine, osim bas vecih utakmica, ali mislim da mogu da dam strucan sud o repki. :lol: Sta ces, stizu me godine. :lol:

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

E sad ja da ti nabrajam. Imas sve srpske igrace osim Rnica, njega zaboravi. 8) :wink: :lol: Popravi se ako zaboravis nekog. Nije tesko?

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Irska* - Srbija 1:1

Pantelic 75, Koegh 90

*Prva utakmica pod vodstvom Trapatonija.


Eto, krnjiste Pantelica, a dade vodeci gol....

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Dobar je Pantelic. Ovaj rezultat samo pokazuje koliko je losa Srbija. Irska je izasla sa katastrofalno losom ekipom. :roll:

User avatar
tvrtko
Posts: 157
Joined: 31.03.2008. 14:54
Location: Marakana SEVER
Contact:

Post by tvrtko »

Koji smo mi luzeri uvjek primimo gol u zadnjoj minuti :smt093
Image
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Nicky wrote:Dobar je Pantelic. Ovaj rezultat samo pokazuje koliko je losa Srbija. Irska je izasla sa katastrofalno losom ekipom. :roll:
Nemoj o Pantelicu molim te. A Irska je ocajna tako da je sve ovo povrsno. Juce je bio prenos na nekom sport ro tvu i ovo je dosad najbolji mec pod Djukicem. Odbrana nam je ok, tj stoperi, kad bi imali jednog solidnog beka bilo bi to respektabilno. Jankovic je igrao dobro, na drugoj strani kad bi igrao Sulejmani, i to bi bila solidna krila. Napad, ne znam sta da kazem, Lazovic standardno dobar, Pantelic ko Pantelic, valja se non stop.
Babovic i Smiljanic-nemam komentar, ne znam po kom su osnovu u a timu i to starteri..uzas. A Kacar mu grije klupu..e tugo moja kakav smo mi jad i cemer od zemlje.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Ma kakav i Kacar, nije ni on igrac neki. Dobar jeste, ali nista posebno.

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

Nicky wrote:Ma kakav i Kacar, nije ni on igrac neki. Dobar jeste, ali nista posebno.
svi nasi igraci trce u velike klubove i onda ne igraju tako da nikad repka nece biti na nekome extra nivou.Skorasnji primer je Ivanovic koji od januara nije odigrao ni minutu u Chelseu.

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Ivanovic je kralj! Igrao ili ne igrao za prvu ekipu Chelsea on je kralj... Elem, nisam gledao utakmicu tako da ne mogu da sudim o kvalitetu igre Srbije. Mada me je naljutilo sto nema Sulejmanija. Ako je neko gledao utakmicu protiv Makedonije znace o kakvoj razlici se radi kad Sulejmani igra ili ne. Dakako, jedan igrac ne cini ekipu, ali onakav igrac zaista mnogo znaci!

P.S

Nicky, sta bi? Gdje je sastav?

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

Sheki wrote:Ivanovic je kralj! Igrao ili ne igrao za prvu ekipu Chelsea on je kralj... Elem, nisam gledao utakmicu tako da ne mogu da sudim o kvalitetu igre Srbije. Mada me je naljutilo sto nema Sulejmanija. Ako je neko gledao utakmicu protiv Makedonije znace o kakvoj razlici se radi kad Sulejmani igra ili ne. Dakako, jedan igrac ne cini ekipu, ali onakav igrac zaista mnogo znaci!

P.S

Nicky, sta bi? Gdje je sastav?
nema veze sto je on kralj kad ne igra i nema nikakvu formu da igra za repku.bolje bi bilo da ubacuje one koji igraju u svojim klubovima.

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Covjek ne igra u prvoj ekipi chelsea, a mislim da ni Vidic nije uskocio u prvi tim Manchestera kad je dosao odmah? Ili mi se samo cini. On je neko ko nije sporan. Samo da se rijese Pantelica i ostalih pokvarenih ostataka i da ubace mlade, perspektivne i eto spasa, i naravno da se napravi nekakav odredjeni kult reprezentacije, bez klanova, vodja, nego da svi budu kao grupa velikih prijatelja koji ginu jedan za drugog!! Ali pusta zelja kod nas SRBA...

User avatar
IloVa
Posts: 265
Joined: 01.07.2007. 10:26
Location: Austrija

Post by IloVa »

negjde sam procitao da Chelsea dovodi nekog crnju na Ivanovicevu poziciju?? imal´sta od toga??

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Post by neko iz mase »

Doveo Bosingvu(tako nešto) iz Porta

Post Reply