OKK Prnjavor - Bulldogs

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

User avatar
Dzona
Posts: 222
Joined: 03.04.2008. 16:19

OKK Prnjavor - Bulldogs

Post by Dzona »

Obavjestenje za Bulldogse koji igraju streetball
PIONIRI danas nece igrati jer teren nije zavrsen!
Zovite organizatore za dalja objasnjnja ako vec oni vama nisu javili nista!
Teoria sine praxi sicut rota sine axi

User avatar
Dzona
Posts: 222
Joined: 03.04.2008. 16:19

Bulldogs - streetball 2015 Prnjavor

Post by Dzona »

Nadali smo se da će se sjetiti neko drugi da pohvali naše momke iz OKK Prnjavor koji su u mlađim kategorijama osvojili sve na streetball-u ove godine, ali pošto takvih nema evo već desetak dana od završetka turnira pohvalićemo ih mi sami jer su momci to stvarno zaslužili. Kada kažem mi tu naravno mislim na OKK Prnjavor i sve njegove članove. Pored toga želim da ukažem svima, koji nisu upoznati sa tim, na jedan veoma ružan potez organizatora koji bi se možda mogao i drugačije nazvati ali eto neka bude tako, bar za sada... Radi se o ''nagradi'' za pionire na streetballu ove godine. Detaljnije dole uz fotografiju...

Kao što sam već napisao ove godine naši članovi, sadašni ili bivši, ali uglavnom sadašnji su osvojili prva mjesta u kategoriji pionira, kadeta i juniora!
Ovim putem im još jednom svima čestitmo na prikazanim partijama i na zasluženim osvojenim prvim mjestima na turniru.

JUNIORI (Stakić, Pećanac, Jugović, Kalabić)

Image

KADETI (Selimović, Ćuran, Rogić, Stakić)

Image

PIONIRI (Milinčić, Mlađenović, Ćuran, Krajišnik, Vojvodić, Segić, Stojčić, Blagojević)
U pionirima su članovi OKK Prnjavor osvojili i prvo i drugo mjesto

Image

Kao što sam i rekao već ukazaću na jedan ružan (bar ja tako mislim) potez organizatora vezano za nagradu za pionire! Za one koji nisu upoznati pioniri su kao i svi učesnici streetbal-a plaćali učešće, kotizaciju, po ekipi. Za njih je kao i za sve učesnike mlađih kategorija ta kotizacija iznosila 50 maraka. E sada koliko znam bile su dvije grupe pionira po 4 ekipe pa je jako izračunati koliko je to... A isto tako je još lakše izračunati koliko su ova djeca koja su igrala po najgorim mogućim vremenskim uslovima na streetball-u dobili za svoj trud i za pošteno osvojeno prvo i drugo mjesto! Ne treba čak ni računati jer nisu dobili ni jednu jedinu markicu!!! Kada kažem da su igrali po najgorim vremenskim uslovima onda mislim na period kada su igrali svoje utakmice a to je u periodu od 18:00h pa do nekih 19:30h a svi dobro znamo kakve su temperature bile u tom periodu od 15. do 24. jula. Ali ni na to se nisu žalili nego su igrali i znojili se, dolazili uvijek na vrijeme i uredno sve odradili i platili svoje učešće. I nakon svega toga, i osvojenog prvog i drugog mjesta organizatori im nisu dali ni toliko da popiju sok ili pojedu sladoled. Bili bi oni zadovoljni i sa tim ali nisu dobili ni toliko a zaslužili su bar da im se vrati ono što su dobili za učešće ako ne više! Dobili su ti klinci pehar koji košta kao pola kotizacije za jednu ekipu a to znam jer čak nisu mogli ni cijenu da skinu sa njih! Ako mislite da je nešto od ovoga izmišljeno, na fotografijama ispod možete da se uvjerite i sami.

Image

Image

Ne znam samo šta je bio cilj ovog poteza organizatora. Nadam se samo da neće sada biti ono...ne treba djecu učiti da je bitan novac nego da zavole sport i te fore... jer ovdje nije riječ o novcu. A opet ako misle tako onda nisu trabali toj djeci naplaćivati kotizaciju nego ih pustiti da igraju i da popune taj prazan prostor da narod ima šta gledati jer su očigledno za to služili ti pioniri. Ovim potezom ih onda učite da od malih nogu budu spremni na to kako će ih neko napraviti budalom kada se trude i daju sve od sebe. I opet kažem nije stvar u novcu jer su to mogli i drugačije riješiti nekim nagradama a ne ovako bukvalno djeci uzeti novac da učestvuju (i još im dok je trajao turnir reći kako će biti novčane nagrade za sve) i onda njihov trud ne nagraditi na kraju nikako.Učestvovao je OKK Prnjavor na mnogim turnirima gdje smo plaćali kotizaciju a nismo dobili novčanu nagradu za osvojeno prvo mjesto ali nikada nismo ni dobili ništa što je u manjoj vrijednosti od kotizacije! Imaju ta djeca i roditelje koji su im dali taj novac da učestvuju, ne znam da li je cilj bio da tu neko ispadne budala ili šta je u pitanju. Meni svakako ovaj potez nije sportski i ne mogu da nađem nikakvo opravdanje za ovo! Djeci a pogotovo tim pionirima su i sitnice dovoljne ali ovdje nisu dobili ni sitnicu.

Još jednom svim našim članovima častitam na pošteno odigranom turniru i na pošteno osvojenim prvim i drugim mjestima.

OKK Prnjavor - BULLDOGS

https://www.facebook.com/okkprnjavor
Teoria sine praxi sicut rota sine axi

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: OKK Prnjavor - Bulldogs

Post by Hirurg »

Auu ovo je sramota od strane organizatora...velika sramota. To treba po meni objaviti u medijima i novinama. Neko je pokupio kajmak pa cisto da se malo zacrveni pred malisanima! Pored svih sponzora ne vjerujem da su trebali dodatna sredstva za nesto. Jednostavno nekom je kanulo u dzep. Ako dozvoljavas ovaj bi post citirao u temu KK Mladost cisto da budu upoznati da nije niko glup.
Sto se tice čestitanja oko pobjede i vijesti o samom sportu nemoj da zamjeris jer teme takvog sadrzaja ovde posjecujem ja i mozda jos neko. Ostali svi na politici...tako da treba istrajati i nastaviti sa objavama.

Pozz

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

User avatar
Dzona
Posts: 222
Joined: 03.04.2008. 16:19

OKK Prnjavor - Bulldogs

Post by Dzona »

Hirurg wrote:Auu ovo je sramota od strane organizatora...velika sramota. To treba po meni objaviti u medijima i novinama. Neko je pokupio kajmak pa cisto da se malo zacrveni pred malisanima! Pored svih sponzora ne vjerujem da su trebali dodatna sredstva za nesto. Jednostavno nekom je kanulo u dzep. Ako dozvoljavas ovaj bi post citirao u temu KK Mladost cisto da budu upoznati da nije niko glup.
Sto se tice čestitanja oko pobjede i vijesti o samom sportu nemoj da zamjeris jer teme takvog sadrzaja ovde posjecujem ja i mozda jos neko. Ostali svi na politici...tako da treba istrajati i nastaviti sa objavama.

Pozz

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока
Hvala lijepo što još neko podržava to što sam napisao i što misli da nije OK tj. da je sramota. Sto se tiče medija i novina nije isključeno da će biti objavljeno ako se organizatori ne oglase sa svojim odjašnjenjem ovog sramnog i nesportskog poteza. Ali mislim zaista da opravdanje ne postoji.
Što se tiče citiranja posta nemam ništa protiv...

Pozdrav
Teoria sine praxi sicut rota sine axi

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: OKK Prnjavor - Bulldogs

Post by svraka »

Gledao sam momke. Lijepo su igrali. Bilo je uživanje gledati ih. Sve čestitke i za igru, i za rezultat. Bravo!

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Streetball 2015

Post by Barba »

Uvazeni sportski strucnjace Dzona, prije nego sto krenete u napad ili prije nego sto nekoga optuzite da mu je organizaija turninra bila ruzna, bezobrazna, pokvarena ili nesto drugo, prvo morate dobro provjeriti sve informacije i onda se upustutu u javno laprndanje po drustvenim mrezama i forumu (sto je po meni licno veoma bijedno ako je to nacin)...

Sve te informacije ste mogli dobiti i kod mene licno, Gligora ili bilo kog clana Organizacionog odbora turnira. Naravno, Vama ta informacija nije bila od znacaja, jer Vama je bitnije da malo naruzite organizaciju turnira jer gle cuda, organizuje konkurentski klub a zna se vec u nasem mentalitetu kako se postupa prema konkurenciji...


Kao i svaki ozbiljan turnir, prnjavorski "Streetball 2015" petnaset dana prije pocetka (01.07.2015) na zvanicnoj FB stranici KK Mladost 76 objavljuje je vijest u kojoj je prestavljen fond nagrada:

https://www.facebook.com/notes/kk-mlado ... 8163512054


(procjena organizatora je da je juniorski turnir veoma kvalitetan i da mu treba podici novcanu nagradu za razliku od prosle godine a da pionirima treba dodjeliti samo pehare)

Toga istog datuma u svim medijima objavljen je poster na kome su jasno ispisane sve nagrade, te su isti polijepljeni u Prnjavoru i okolnim gradovima.

Image


Rok od petnaset dana je sasvim dovoljan da neko razmisli da li ce igrati ili nece igrati turnir za gorenavedeni fond. Evo ja ti sad kazem da i sljedece godine opet nece biti novcanih nagrada za pionire a kozicija ce kostati 50 KM pa vi slobodno nemojte igati.

Koliko je ovaj turnir bio los govori rekordan broj ekipa u regionu, najveci fond novcanih nagrada u Republici Srpskoj i padatak da jedan od najvecih srbijanskih brendova od sljedece godine zeli da ovaj turnir nosi njegovo ime, o cemu ce javnost biti upoznata u skorije vrijeme.

Kad vec niste imali sportske kulture i karaktera da cestitate na organizaciji kao sto su to uradile sve ekipe, mogli ste bar u interesu kosarke za naseg grada da se ne blamirate i pravite scene od necega sto ne postoji.

Nemam namjeru ukljucivati se u daljnju raspravu, sve informacije koje ste trazili dobili ste ovdje.

Jos jednom upozoravam da je ovo jako ruzan nacin koji ste vi izabrali da dodjete do informacija, iako je ona na vrijeme bila objavljena. Sve ste to mogli dobiti u cetiri oka ili na navedeni broj telefona za informacije, koji je tebi igrom slucaja poznat vise od 15 godina.

L.P.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: OKK Prnjavor - Bulldogs

Post by svraka »

Organizacija ovogodišnjeg basketa je bila odlična. Zapravo, svake godine je bila bolja i bolja. Mene to raduje, bez obzira ko je za to zaslužan. Sviđa mi se posebno što je trajanje turnira skraćeno. Time je dobijeno na dinamičnosti i zanimljivosti. A prostora treba ostaviti i drugim manifestacijama. Po meni je basket ove godine bio pun pogodak, bez obzira što mi je ekipa izgubila. Sve čestitke organizatoru.

User avatar
Dzona
Posts: 222
Joined: 03.04.2008. 16:19

OKK Prnjavor - Bulldogs

Post by Dzona »

Uvaženi opštinski radniče Barba ako ćemo već pominjati imena i ostalo (a ja to nisam uradio)!
Prvo organizaciju turnira nisam spominjao, mislim lično da je bolja svake godine, nego sam spomenuo jedan potez organizatora a to nije isto, bar ja tako mislim. Istu informaciju sam tažio od tebe ako se sjećaš isto veče po završetku turnira i ti si me blijedo pogledao i rekao da nemaš sa tim ništa nego da to određuje tvoj kolega kojega na žalost još nisam vidio od kraja turnira. Nikoga nisam vrijeđao niti prozivao imenom ili nazivom kluba svaki put sam napisao ''organizatori'' i mislim da je to sasvim dovoljno. Ne bih se upuštao u ovo i pisao o tome da mi nije član pionirske pobjedničke ekipe rekao da si mu lično ti rekao tokom turnira da su obezbijeđene novčane nagrade za sve kategorije. Bez obzira na to da li jesi ili nisi, i bez obzira na plakate koje ste objavili i dalje mislim da nije uredu naplaćivati nekome učešće a poslije toga ga ne nagraditi. I još jednom ponavljam nisu bitne pare, može se to odraditi na sasvim drugi i bolji način. I bolje možda da za pionire ne bude novčana nagrada ali da postoji neka nagrada bar u vrijednosti onoga što su uložili. A ako vi organizatori stvarno mislite da je normalan ovaj način da pravite kategoriju pionira i da od te djece finansirate nagrade za kadete ili juniore ili šta god a da oni dobiju ono što su dobili ove godine onda nema potrebe za daljim trošenjem vremena ovdje zaista.

I još jednom da ponovim da nisam nigdje nisam rekao da organizacija nije bila dobra ili da je turnir bio loš...navodio sam ovaj jedan potez organizatora. A vi bi trbalo to da prihvatiti kao dobronamjernu kritiku i da taj dio ispravite sledeće godine. Ali vi očigledno mislite da je to OK, e pa žao mi je ja se sa tim ne slažem i nikada neću. Nema potrebe za prozivanjem po forumu ja to nisam uradio, opet ponavljam ukazao sam na jedan potez. Zaista mislim da je organizacija turnira sve bolja na kraju krajeva vidi se ali dio koji sam ja spoenuo po meni nije i valjda imam pravo da to kažem! Nisam te prozivao ni nazivao nekim stručnjakom kao što ti radiš odmah na prvu ali dobro.

Što se tiče OKK Prnjavor koji kažeš da nema sportske kulture gdje je ta kulturna KK Mladost76 da čestita OKK Prnjavor? I nemoj da sada počinjemo drugu temu oko toga kako se postupa prema konkurenciji! OKK i učestvuje na turniru sa ne znam koliko timova jer je organizacija bolja nego što je bila a to već i sam znaš najbolje zbog čega, da to sada ne provlačimo ovuda. I uopšte nije blamiranje nego iznošenje onoga što se desilo i što smatram da nije OK.
Zaista cilj nije bio da se neko proziva, ili vrijeđa (i nemoj ni ti to da radiš) neki su to krenuli a ako nisi vidio ja sam rekao da to nije ovdje tema ali dobro...''ja napadam'' ili šta već radim.

I molim te nemoj nikoga da ''upozoravaš'' stvarno nema potrebe za tim, jer informacije si mi baš detaljno dao kada sam te pitao u 4 oka po završetku turnira.

Da evo još jednom samo napišem kratko i jasno taj potez organizatora prema pionirima nije OK i bilo bi lijepo da se u budućnosti promijeni jer je valjda i vama cilj da i ta djeca nastupaju na turniru i da bude što više timova!
Teoria sine praxi sicut rota sine axi

User avatar
Moderator
Posts: 128
Joined: 24.01.2008. 20:38

Re: OKK Prnjavor - Bulldogs

Post by Moderator »

Opomena (pred iskljucenje) za sve koji otkrivaju identitet forumasa, tenzije dole. Barba bez provokacija! Ovo je forum i svako moze napisati sta misli i sta mu ne odgovara!

User avatar
Dzona
Posts: 222
Joined: 03.04.2008. 16:19

OKK Prnjavor - Bulldogs

Post by Dzona »

Članovi OKK Prnjavor bili su juče u Beogradu na pripremnoj utakmici reprezentacije Srbije sa Francuskom.
Odličan provod i veoma dobra košarka u prelijepoj Areni!


Image

Image

Image
Teoria sine praxi sicut rota sine axi

User avatar
Dzona
Posts: 222
Joined: 03.04.2008. 16:19

Bulldogs ŠKOLA KOŠARKE

Post by Dzona »

OD PRVOG SEPTEMBRA 2015. GODINE OKK ''PRNJAVOR'' VRŠI UPIS U ŠKOLU KOŠARKE ''BULLDOGS''
POZIVAMO SVE ZAINTERESOVANE DJEVOJČICE I DJEČAKE SVIH UZRASTA DA DOĐU I SA NAMA ZAPOČNU SVOJE PRVE KOŠARKAŠKE KORAKE ILI DA UNAPRIJEDE VEĆ POSTOJEĆE. OBEĆAVAMO VAM DOSTA TAKMIČENJA, UTAKMICA, PUTOVANJA I DRUŽENJA SA NAŠIM ČLANOVIMA ALI I SA DRUGIM KLUBOVIMA.
UPISATI SE MOŽETE OD 1. SEPTEMBRA I TO PONEDELJKOM, SRIJEDOM I PETKOM OD 19:00h.
SVAKI NOVI ČLAN DOBIJA POKLON OD KLUBA!

ŽELIŠ DA POBJEĐUJEŠ I IGRAŠ KAO ŠAMPION?
DOĐI U ŠKOLU KOŠARKE ''BULLDOGS''
ČEKAMO VAS

Image


https://www.facebook.com/okkprnjavor
Teoria sine praxi sicut rota sine axi

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: OKK Prnjavor - Bulldogs

Post by svraka »

Primate li i qjevojcice, i kolika je clanarina

Post Reply