OKK Prnjavor - Bulldogs

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: OKK Prnjavor - Bulldogs

Post by Nicky »

Ne znam kome predlazes, opet meni? :) To vi treba da se dogovorite, ili ste to trebali davno da uradite. Isto ovo se desavalo nekad sa fudbalom, kao sto sam nekad i govorio, sa cuvenim Bucom i Ljubicem tada, a svi znamo kako se to zavrsilo.

Bilo kako bilo, ja mislim da Mladost nece igrati u trecoj ligi, a istupanje iz lige koliko ja znam nije napamet uradjeno, odnosno da se ustede pare koje su bile potrebne za drugi dio sezone, a bile bi uzalud bacene cak i da je klub zavrsio prvi drugu godinu zaredom. :smt006

Grobar Basket
Posts: 383
Joined: 09.01.2008. 23:18

Re: OKK Prnjavor - Bulldogs

Post by Grobar Basket »

Nisi meni samo ti na pameti. :D Ovo je bila moja reakcija na salemov post. A predlazem svima koji citaju. A kada se istupi iz lige , ne moze se igrati ponovo ista, vec se krece od najnizeg ranga. Tako stoji u pravilima. Ali ne zelim da sada o tome raspravljam, nazove se savez pa se provjeri, to je 2 min. posla. Uopsteno sam dao prijedlog i cekam da cujem tudja misljenja....

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: OKK Prnjavor - Bulldogs

Post by Nicky »

Slabo ti ovo ko cita, cisto da znas.

Kakav crni pravilnik, pa kod nas se sve moze...Hercegovac je osnovao klub nanovo pa igra 1. ligu RS, sto ne bi i Mladost mogla igrati drugu opet. I Sampion je odustao prosle godine prije kraja sezone pa opet igra drugu ove. Ali to nije ni bitno, to ce valjda znati ljudi u Mladosti i savezu kad za to dodje vrijeme.

Grobar Basket
Posts: 383
Joined: 09.01.2008. 23:18

Re: OKK Prnjavor - Bulldogs

Post by Grobar Basket »

Nije Sampion odustao, igrao je sve do kraja. Odustao je od Super lige, kao i mi ove godine. Ako se slabo cita , onda sam dzaba predlagao. :(

User avatar
djuka
Posts: 343
Joined: 27.09.2007. 15:31
Location: prnjavor

Re: OKK Prnjavor - Bulldogs

Post by djuka »

Grobar Basket wrote:Ako nacelnik recimo planira izdvojiti za kosarku 20 hiljada (mislim da to Prnjavorska kosarka zasluzuje). Da nas klub dobije 5-6 hiljada, ostalo Mladost 76. Mi bi ustupili svoje mjesto njima u drugoj ligi, svi najbolji kosarkasi bi igrali za njih, a mi bi otisli u trecu ligu i nju igrali sa klincima. Svaki klinac koji stasa i postane igrac neka ide u Mladost ili ako moze negdje dalje. To mu bi se svi mi valjda veselili.
Mislim da mozemo odavde krenuti, pa da razvijamo ideju. Ja sam prvi za da se zaborave sve svadje i rasprave i da se nadje najbolji prijedlog za kosarkase oba kluba. :smt006
to je to. :smt023

sto prije se dogovorimo to bolje.
Milan Đurđević - Đuka
Милан Ђурђевић - Ђука

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: OKK Prnjavor - Bulldogs

Post by vrsta8472 »

:smt023
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Dzona
Posts: 222
Joined: 03.04.2008. 16:19

OKK Prnjavor - Bulldogs

Post by Dzona »

Prethodnih dana, tačnije od 28.04. do 02.05.2013. tri igrača OKK Prnjavor (Ognjen Petrović, Emir Jugo i Nikola Kalabić) i njihov trener Nikola Nježić, imali su tu čast da učestvuju na međunarodnom košarkaškom kampu koji je organizovan od strane Georgetown univerzteta, Washington DC http://www.guhoyas.com/, i udruženja građana Nešto Više iz Sarajevahttp://www.nestovise.org/. Momci su trenirali i boravili u fenomenalnim uslovima hotela Hollywood http://www.hotel-hollywood.com.ba/. Pored dva treninga na dan koji su trajali po dva sata i koje je vodilo čak 8 trenera iz Georgetown-a mladi Bulldogsi su stekli nova prijateljstva sa vršnjacima iz cijele BiH, učestvovali su i u volonterskim akcijama, upoznali Sarajevo imali još mnoštvo aktivnosti koje nisu vezane za košarku. Divno je biti dio jednog takvog projekta koji se ovim kampom ne završava nego se nastavlja putovanjem trenera u Washington i New York gdje će učestvovati u radu košarkaških kampova i sticati nova znanja od poznatih trenera sa univerziteta u Americi.
Evo i par fotografija sa kampa u Sarajevu.

Image

Image

Image
Image

Image
Image

Image
Image

Image
Teoria sine praxi sicut rota sine axi

Grobar Basket
Posts: 383
Joined: 09.01.2008. 23:18

Re: OKK Prnjavor - Bulldogs

Post by Grobar Basket »

Danas podignut pasos u Americkoj ambasadi sa udarenom vizom za naseg trenera. Zelim da mu cestitam i zazelim lijep boravak u Vasingtonu i Njuorku. Nadamo se da ce nauciti dosta toga na njihovim univerzitetima a i posle to prenijeti na nas ostale.... :smt006

User avatar
Dzona
Posts: 222
Joined: 03.04.2008. 16:19

Košarkaški kamp - još se možete prijaviti...

Post by Dzona »

Image
Teoria sine praxi sicut rota sine axi

User avatar
Dzona
Posts: 222
Joined: 03.04.2008. 16:19

OKK Prnjavor - Bulldogs

Post by Dzona »

Pozdrav za sve ljubitelje košarke.
Obavještavamo vas da ovaj vikend počinje nova sezona za naše pionire i juniore.

U subotu 14.09.2013. u sali O.Š. ''Nikola Tesla'' domaćini smo:

od 12:00h pioniri
OKK Prnjavor - KK Čelinac

Od 14:00h juniori
OKK Prnjavor - KK Servitium (Gradiška)


Pozivamo sve Bulldogs-e i sve ljubitelje košarke da dođu i podrže naše mlade igače!
Teoria sine praxi sicut rota sine axi

Grobar Basket
Posts: 383
Joined: 09.01.2008. 23:18

Re: OKK Prnjavor - Bulldogs

Post by Grobar Basket »

Pozivamo sve navijace da nam pomognu na otvaranju sezone.... :smt006

User avatar
Dzona
Posts: 222
Joined: 03.04.2008. 16:19

OKK Prnjavor - Bulldogs

Post by Dzona »

Pozdrav za sve Bulldogse!

Počela je nova sezona za naše pionire i juniore.

Pioniri su u prvoj utakmici bili domaćini KK Čelinac i ostvarili pobjedu 72 - 42. Treba istaći da se čak 11 igrača upisalo u listu strijelaca a pohvala za zalaganje na terenu ide za svih 12! Ima tu još dosta posla ali važno je da je sezona otvorena pobjedom. Samo nastavite sa jakim treningom Bulldogs pioniri!!!

Naši juniori su bili domaćini KK Servitium. Naši juniori nisu uspjeli da sezonu otvore pobjedom i izgubili su utakmicu rezultatom 66 - 86. Treba naglasiti da našu juniorsku ekipu čine uglavnom igrači iz kadetskog pogona i stvarno sve pohvale za pristup igri i borbenost do samoga kraja utakmice bez obzira što su igali protiv tri godine starijih igrača.

Sledeće kolo gostuju i jedni i drugi u Banja Luci i to:
Pioniri:KK Rooky - OKK Prnjavor
Juniori:KK Basket 2000 - OKK Prnjavor.

Još jednom čestitke i pohvale i pionirima i juniorima na prikazanoj igri.

Pozdrav za sve Bulldogs-e!
Teoria sine praxi sicut rota sine axi

User avatar
Dzona
Posts: 222
Joined: 03.04.2008. 16:19

BULLDOGS CUP 2013

Post by Dzona »

Image
Teoria sine praxi sicut rota sine axi

User avatar
Dzona
Posts: 222
Joined: 03.04.2008. 16:19

BULLDOGS CUP 2013

Post by Dzona »

Image
Teoria sine praxi sicut rota sine axi

Grobar Basket
Posts: 383
Joined: 09.01.2008. 23:18

Re: OKK Prnjavor - Bulldogs

Post by Grobar Basket »

Image

User avatar
Dzona
Posts: 222
Joined: 03.04.2008. 16:19

BULLDOGS CUP 2013

Post by Dzona »

Program za 29.09.2013.

U 14:00h utakmica za trece mjesto
KK Sampion - KK Falcons

U 16:00h FINALE
OKK Prnjavor - KK WBS

Izmedju utakmica demonstracija kontrole lopte najmladjih clanova!

Dodjite i podrzite Bulldogs-e!
Teoria sine praxi sicut rota sine axi

User avatar
Dzona
Posts: 222
Joined: 03.04.2008. 16:19

OKK Prnjavor - najmlađi BULLDOGSi

Post by Dzona »

Dana 13.10.2013. OKK Prnjavor sa svojim najmlađim članovima učestvovovao je na mini basket turniru u Tuzli.

Pored ekipe domaćina KK Salinas Falcons - Tuzla na turniru su učestvovali još i KK Bosna iz Sarajeva, KK Silver Kings iz Srebrenika i OKK Prnjavor - Bulldogs. Nastupali su dječaci godišta 2001. i mlađi.

U polufinalu turnira OKK Prnjavor se sastao sa ekipom Bosne iz Sarajeva. Bulldogsi su fizički jaču ekipu Bosne iznenadili dobrim trčanjem i borbenošću i zasluženo slavili rezultatom 44-26 i tako se plasirali u finale turnira. U drugom polufinalu bolja je bila ekipa KK Salinas Falcons sa kojom su naši najmlađi Bulldogsi odmjerili snage.

U finalu je viđena odlična igra obe ekipe. Da je utakmica bila neizvijesna do samoga kraja govori i rezultat.

OKK Prnjavor slavio je u finalu 53-50 i tako osvojio prvo mjesto na ovom odličnom i kvalitenom turniru za najmlađe dječake.
I mjesto: OKK Prnjavor - Bulldogs
II mjasto: KK Salinas Falcons
III mjesto: KK Bosna
IV mjesto: KK Silver Kings.

Veoma smo ponosni na naše najmlađe Bulldogse koji su fenomenalno predstavili naš grad i pokazali da košarka u Prnjavoru ima budućnost.
Teoria sine praxi sicut rota sine axi

User avatar
Dzona
Posts: 222
Joined: 03.04.2008. 16:19

OKK Prnjavor - najmlađi BULLDOGSi

Post by Dzona »

David Segić MVP Turnira
Image

Učesnici: KK Bosna (Sarajevo), KK Silver Kings (Srebrenik), KK Salinas Falcons (Tuzla) i OKK Prnjavor
Image

Šampioni!
Image


Image
Teoria sine praxi sicut rota sine axi

User avatar
Dzona
Posts: 222
Joined: 03.04.2008. 16:19

OKK Prnjavor - Bulldogs KADETI

Post by Dzona »

VAŽNO OBAVJEŠTENJE:

Utakmica sa KK Igokea zakazana za subotu 21.12.2013. godine je POMJERENA ZA DRUGI TERMIN!
Razlog odgađanja utakmice je smrtni slučaj u porodici jednog našeg košarkaša. Zbog poštovanja prema porodici košarkaša odlučeno je da se utakmica pomjeri za petak 27.12.2013. godine u 20:30 h. Zahvaljujemo se i KK Igokea na razumijevanju i što su prihvatili da se utakmica odigra u novom terminu!

OKK PRNJAVOR - BULLDOGS
Teoria sine praxi sicut rota sine axi

Grobar Basket
Posts: 383
Joined: 09.01.2008. 23:18

Re: OKK Prnjavor - Bulldogs

Post by Grobar Basket »

U petak 27.12.2013. godine sa početkom u 20:30h, u sali O.Š. ''Nikola Tesla'' kadeti OKK Prnjavor igraju veoma važnu utakmicu za plasman u super ligu. Protivnik je KK Igokea iz Aleksandrovca. Pobjedom u petak kadeti Bulldogs-i bi si u dobroj mjeri otvorili put za plasman u super ligu i tako sebi obezbijedili još dosta kvalitetnih utakmica.
Ovim putem pozivamo sve ljubitelje košarke da dođu i da pruže podršku ovim momcima koji to zaslužuju!
Očekujemo vas! :smt006

User avatar
Dzona
Posts: 222
Joined: 03.04.2008. 16:19

OKK Prnjavor - Bulldogs KADETI

Post by Dzona »

Kadeti OKK Prnjavor su sinoć pred punim tribinama sale O.Š. Nikola Tesla došli do veoma važne pobjede u takmičenju. U veoma teškoj ali i kvalitetnoj utakmici u kojoj su u većini vremena bili u rezultatskom deficitu Bulldogs kadeti su ostvarili pobjedu protiv KK Igokea rezultatom 76 - 73. Izuzetnim zalaganjem u odbrani naročito u drugom dijelu utakmice Bulldogsi su uspjeli da okrenu rezultat u svoju korist i da ostvare pobjedu u poslednjim trenutcima utakmice. Nošeni FENOMENALNOM podrškom sa tribina naši kadeti su ovom pobjedom sebi otvorili put ka super ligi u kadetskom takmičenju. Vjerujemo da je publika zadovoljna prikazanom igrom mladih igrača koji su im se na kraju zahvalili pobjedom protiv KK Igokea. Da je atmosfera na tribinama bila fenomenalna govori i to da je i delegat utakmice izjavio da takvu podršku nemaju ni timovi koji se takmiče u prvoj kašarkaškoj ligi. Veliko hvala svima koji su juče došli da podrže ove momke koji su još jednom pokazali da to i zaslužuju.
OKK Prnjavor - KK Igokea 76 - 73
( 16 - 25 ); ( 21 - 20 ); ( 16 - 8 ); ( 23 - 20 ).

OKK Prnjavor: Kabum 19; Nemir 18; Strugi: 11; Ogi: 11; Roga: 9 i Neco: 8.
Čestitke svim igračima na izuzetnoj utakmici!
Teoria sine praxi sicut rota sine axi

Grobar Basket
Posts: 383
Joined: 09.01.2008. 23:18

Re: OKK Prnjavor - Bulldogs

Post by Grobar Basket »

30.12.2013. sa pocetkom u 20:30 u OS N. Tesla igra se seniorska utakmica izmedju Bulldogs 1 i Bulldogs 2. Bulldogs 1 igraju nasi kadeti i juniori pojacani Mekenikom i Mravijem. S za Bulldogs 2 igraju: Dalibor, Milijas, Staka, Zika ( svi preko 100 kg )... I predvodi ih sa klupe bivsa zvijezda naseg kluba Tarik velicanstveni. Pozivamo sve ljubitelje kosarke da dodju i uzivaju... :smt006

Grobar Basket
Posts: 383
Joined: 09.01.2008. 23:18

Re: OKK Prnjavor - Bulldogs

Post by Grobar Basket »

Utakmica pod nazivom: BULLDOGS U SRCU odigrana, rezultat nije bitan. Mravi i Boza dali po 50 poena. Lijepo druzenje, prije, za vrijeme utakmice i posebno poslije utakmice. :D I zakano uskoro ponovno druzenje BULLDOGS-a pod parolom JEDNOM BULLDOGS UVIJEK BULLDOGS!!! :smt006

User avatar
Dzona
Posts: 222
Joined: 03.04.2008. 16:19

OKK Prnjavor - Bulldogs

Post by Dzona »

OMLADINSKI KOŠARKAŠKI KLUB ''PRNJAVOR'' - BULLDOGS

ŽELI SVIM ČLANOVIMA KLUBA I SVIM NAVIJAČIMA I LJUBITELJIMA KOŠARKE

SREĆNU I USPJEŠNU NOVU 2014. GODINU!
Teoria sine praxi sicut rota sine axi

Grobar Basket
Posts: 383
Joined: 09.01.2008. 23:18

Re: OKK Prnjavor - Bulldogs

Post by Grobar Basket »

Nakon krace pauze od sutra krecu pripreme BULLDOGS-a za nastavak juniorske lige i igranja kadetske SUPER lige... Ko izdrzi pricace... :smt006

Post Reply